Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-30 18:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Stany

Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: Bogus »

Mam centralke alarmowa z odpalaniem z pilota i nie wiem jak sie do tego zabrac, montowal ktos takie cudo? W manualnej skrzyni. Mam schemat po angielsku.
I jeszcze czy mozna jakos na sucho bez podlanczania do auta sprawdzic czy wogule dziala ten alaram, miernikiem czy jakos.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Jeśli pojawi się tu jakakolwiek informacja potencjalnie pomocna odpalaniu auta bez kluczyka, którą uznam za nieprzeznaczoną do publicznej wiadomości, to własnoręcznie i bezzwłocznie usunę ją bez śladu. Nieważne czy trafna, czy nie - pozostające same nieprawdziwe też mogłyby być wskazówką.

Jeżeli ktoś chce pomóc Bogusowi (Bogusiowi?), albo tylko z nim o tym podyskutować :arrow: PW.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Dokładnie.
I żeby było jasne (na przyszłość) niech nikt więcej nie prosi na forum
jak odpalić, albo otworzyć samochód bez kluczyka, bo sami na siebie
bat kręcicie. Forum jest dostępne dla całego Świata i byle złodziej jest
w stanie wejść i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat
jak zapieprzyć Wam Probe.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-30 18:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Stany

Post autor: Bogus »

Ups :oops: widze ze mnie nie zrozumieliscie? albo ja nie rozumiem, przeciez alarm z odpalaniem , np w czasie mrozow dla rozmrozenia szyb, sory zapomnialem sie. http://allegro.pl/item176826256_autoala ... ilota.htmlW stanach to ma co drugie auto.
Nie chodzi o odpalanie bez kluczyka na kable tylko z PILOTA !!!!
A to chyba roznica , ah ta polska szkoda gadac, jak uwazacie ze temat jest niebezpieczny prosze wywalcie odrazu do kosza.
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Bogus co Ty na Polske najezdzasz , niby w US aut nie kradná , nie pisz tak bo mnie brzuch caly dzien bedzie bolal. Wystarczy jeden maly dowcip z pytaniem o pomoc w uruchomieniu auta.
O co Ci chodzilo , to nie wiemy - ale w swoim poscie jasno wyraziles chec uzyskania info super przydatnej dla byle frajera chcacego skroic komus auto.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Bogus - nie chodzi o to, że Twoje auto ukradną po zainstalowaniu czegoś takiego, ale opis jak zamontować takie odpalanie bez kluczyka jest de facto opisem jak odpalić bez kluczyka.

A tu masz to samo co na AleDrogo - w sklepie i taniej :roll:
:arrow: http://hadron.pl/sklep/index.php?cPath=114_176_178_180
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-30 18:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Stany

Post autor: Bogus »

MYK pisze:Bogus co Ty na Polske najezdzasz , niby w US aut nie kradná , nie pisz tak bo mnie brzuch caly dzien bedzie bolal. Wystarczy jeden maly dowcip z pytaniem o pomoc w uruchomieniu auta.
O co Ci chodzilo , to nie wiemy - ale w swoim poscie jasno wyraziles chec uzyskania info super przydatnej dla byle frajera chcacego skroic komus auto.
Jasno wyrazilem ALARM Z ODPALANIEM !!! Czy to to samo co -Chce ukrasc auto prosze mi w tym pomoc???
Nienawidze zlodziejstwa a nie POLSKI, nie siedzal bym tu gdyby w polsce bylo cudownie, podejzewam ze ty tez nie siedzial bys UK.
Dostalem juz chec pomocy od klubowicza bede mial skany, Dzieki za pomoc ;)
ps W stanach malo kradnie sie auta, czesto stoja pootwierane z otwartymi oknami zlaszcza latem, i nie sa to stare wraki
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: TYKWA »

Bogus pisze:
I jeszcze czy mozna jakos na sucho bez podlanczania do auta sprawdzic czy wogule dziala ten alaram, miernikiem czy jakos.
to nie jest zadna prosba o informacji o alarmie i na pewno sie nie przyda nikomu postronnemu :twisted:
Bogus pisze:
ah ta polska szkoda gadac, jak uwazacie ze temat jest niebezpieczny prosze wywalcie odrazu do kosza.
ja to tak rozumie jakos inaczej , Polska to poprostu dziki Meksyk :evil:


ale to jest najlepsze :lol:
Bogus pisze: ps W stanach malo kradnie sie auta, czesto stoja pootwierane z otwartymi oknami zlaszcza latem, i nie sa to stare wraki.
w stanach to w ogóle przestepczosci nie ma :lol: :lol: :lol: tam raj na ziemii , ludzie sie wzajemnie wspierajá :lol: tam nie ma zlodziei , nie ma napadów , gwaltów , te wszystkie info to wymysl komunistów zeby wspanialá amerykanská demokracje rozbic :lol: :lol:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Bogus pisze:Jasno wyrazilem ALARM Z ODPALANIEM !!! Czy to to samo co -Chce ukrasc auto prosze mi w tym pomoc???
Robert pisze:...opis jak zamontować takie odpalanie bez kluczyka jest de facto opisem jak odpalić bez kluczyka.
Nie chodziło mi również o to, że Ty przyjedziesz i zwiniesz auto moje albo innego klubowicza.
OLEY pisze:I żeby było jasne (na przyszłość) niech nikt więcej nie prosi na forum
jak odpalić, albo otworzyć samochód bez kluczyka, bo sami na siebie
bat kręcicie. Forum jest dostępne dla całego Świata i byle złodziej jest
w stanie wejść i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat
jak zapieprzyć Wam Probe.
Cieszę się, że zgodnie z sugestią, uzyskałeś pomoc na PW. :1111_hello:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-30 18:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Stany

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: Bogus »

MYK pisze:
Bogus pisze:
I jeszcze czy mozna jakos na sucho bez podlanczania do auta sprawdzic czy wogule dziala ten alaram, miernikiem czy jakos.

to nie jest zadna prosba o informacji o alarmie i na pewno sie nie przyda nikomu postronnemu :twisted:
Pisze wyraznie czy mozna alarm(bo o nim mowa) sprawdzic na sucho bez podlanaczania do auta ! Czyli jak alarm podalcze na sucho na stole, w pokoju, np do zasilacza jak ktos mial z elektronika doczynienia to wie o co biega
MYK pisze:

w stanach to w ogóle przestepczosci nie ma :lol: :lol: :lol: tam raj na ziemii , ludzie sie wzajemnie wspierajá :lol: tam nie ma zlodziei , nie ma napadów , gwaltów , te wszystkie info to wymysl komunistów zeby wspanialá amerykanská demokracje rozbic :lol: :lol:
To ty to powiedziales
Albo nie lubisz ameryki albo mnie za to ze tu jestem ? Czy ja CI ublizam ?
Ja tylko stwierdzam fakty o ktorych ty niemasz zielonego pojecie a ameryke znasz tylko z filmow, na zakonczenie powiem tylko jedno zeby cie rozczarowac panie perfekt ;) spierniczam z usa bo tu jest dziadostwo i syf, moze odwiedze Cie w UK Narka
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Dobra Panowie, wyluzujcie. :D
Sprawa się wyjaśniła, informacja poszła na PW więc nie ma potrzeba
udowadniać sobie, kto gdzie ma lepiej, a kto ma gorzej. :D :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Mógłby mi ktoś wysłać odpowiedź do tego tematu na PW ??? Bo moim zdaniem odpalanie na pilota w tym zestawie to nic innego jak tylko dodatkowy wolny kanał. Co z wybyjaniem biegu ?
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Basf_Wrocław pisze:Co z wybyjaniem biegu ?
Niestety opalania auta z pilota wiąże się z tym, że właściciel takiego alarmu nie może mieć sklerozy ;) Trzeba samemu kontrolować aby nie zostawiać na biegu tylko na luzie.
Według mnie system taki powinien mieć dwa równoległe zabezpieczenia. Jeden czujnik wykrywający położenie luzu na skrzyni, a drugi zaciągniętego ręcznego. Wówczas pokusiłbym się o opcję zdalnego odpalenia samochodu.
Do tego trzeba pamiętać, że Probki w wersji USA maja jeszcze czujnik na sprzęgle, aby przypadkiem dziecko nie odpaliło samodzielnie samochodu bez wciśniętego sprzęga.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

O tym alarmie było już na forum (był nawet odsyłacz do instrukcji - Robert na pewno by znalazł) i ma takie zabezpieczenie, że musisz pozostawić go na chodzie (czyli funkcja proturbo) podczas załączania alarmu żeby później zdalnie odpalić. Voodoo ma rację z czujnikiem, w jedynkach też jest. Wystarczy wiedzieć gdzie i obejść. Tyle w temacie.
r08ert
Posty: 24
Rejestracja: 2008-07-16 10:40
Samochód: Probe, 1993 2.5 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: r08ert »

ja też mam problem z takim alarmem konkretnie z brakiem sygnału obrotomierza nie mogę go znaleźć (0-5v) oraz muszę się podłączyć pod lampkę oleju której w probasie nie ma :) auto odpala ale nie wie o tym :). może ktoś ma jakiś pomysł?. poza tym alarm chodzi jak należy.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: Jedrek »

Najprościej poszukać koło obrotomierza :lol:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
r08ert
Posty: 24
Rejestracja: 2008-07-16 10:40
Samochód: Probe, 1993 2.5 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: r08ert »

konkretna i wyczerpująca odpowiedź.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: Robert »

schemat.PNG
wtyczki.PNG
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: micek »

A co z jedynką?
Jak to w jedynce wygląda?
Jest może czujnik położenia luzu skrzyni biegów?
Czujnik ręcznego to prosta sprawa. Sprzęgło też powinno dać się obejść ale ktoś może ma już sprawdzony sposób.
Potrzebny jeszcze kabelek od zapłonu i rozrusznika. Ręcznie pewnie też da się poszukać :wink:
Oczywiście jeśli nie może być na forum to chętnie przyjmę info na PW.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
r08ert
Posty: 24
Rejestracja: 2008-07-16 10:40
Samochód: Probe, 1993 2.5 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: r08ert »

ja podłączyłem się pod ręczny, jak jest zaciągnięty to odpala jak nie to nie. Na biegi można by chyba założyć kontaktrony , ale pod autem , pod podłogą.
znalazłem sygnał obrotomierza na module zapłonowym- szeroka wtyczka napięcie na jałowym ma 1,14 i rośnie wraz z obrotami podłączyłem ten sygnał do alarmu.
natomiast jest jeszcze problem z podłączeniem kabla do kontrolki ciśnienia oleju . Auto odpala z pilota ale alarm nie wie że silnik odpalił. według instrukcji silnik zostanie automatycznie zgaszony gdy zaniknie sygnał z TACH, OIL, RPM . o ile RPM rozpracowałem z OIL walczę to wejścia TACH w alarmie nie ma. chyba odpuszczę. Wracając do kontrolki oleju - działa na zasadzie silnik zgaszony -czujnik ciśnienia zwarty do masy - lampka się pali , silnik odpala- czujnik rozwiera mase - lampka gaśnie . podawałem alarmowi (-) i nic .
Jeżeli ktoś ma pomysł lub mógłby pomóc - chętnie.
aha według schematów wyżej sygnał do obrotomierza na wtyczce ma ponad 11v - mierzyłem , nie nadaje się do alarmu bo ma być pomiędzy 1 a 5 v zmiennie - przynajmniej do mojego.
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Alarm z odpalaniem , jak podlaczyc?

Post autor: micek »

Wskrzeszam temat ponieważ ciągle nie mam tego dopiętego. Brak mi wiedzy który kabelek od stacyjki idzie do rozrusznika.
Ponawiam prośbę o taką informację abym nie musiał ciąć niepotrzebnie kabli w celu sprawdzenia. Informację chętnie przyjmę na PW, gg lub w inny sposób.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”