Vrisy a układ sterowania nimi

Awatar użytkownika
Pakułek
Posty: 62
Rejestracja: 2005-12-22 23:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard

Vrisy a układ sterowania nimi

Post autor: Pakułek »

Mam problem z vrisami. Vris1 otwiera sie od razu po zapaleniu auta. Około 3tys zamyka sie. Natomiast vris2 otwiera się w okolicach 5 tys. Mam więc nie wątpliwie dosc spory problem. Auto zamula do 3 tyś, nastpnie idzie równiej do 5tys a po przekroczeniu tej wartości idzie jak rakieta do 6 - 6,5 tys/obr. Czytałem gdzies o układzie sterowania do vrisów. Czy jest ktoś kto ma lub wie jak to zrobic? Poszukuję osoby która podjeła by sie zrobić taki układ. W ostateczności wdzięczny bym był za jakiś schemat.
Nie wazne czym się jezdzi, wazne jak sie jezdzi
BLADE
Posty: 43
Rejestracja: 2003-08-03 00:04
Lokalizacja: Częstochowa - Potsdam.de
Kontakt:

Post autor: BLADE »

u mnie v-risy tez jakoś lipnie działaja, raz idzie fura jak tornado a raz jest zaćpana :? da sie to jakoś zreanimować??
obecnie bez proba
gadu-gadu: 2649394
email: jakub001@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Pakułek
Posty: 62
Rejestracja: 2005-12-22 23:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Pakułek »

Pomaga ktoś tu czasem? :D
Nie wazne czym się jezdzi, wazne jak sie jezdzi
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 342
Rejestracja: 2005-05-05 00:53

Post autor: Maro »

Może poczytaj te tematy:
Temat 1
Temat 2
Temat 3
Nie wiem czy na coś to się zda, ale zawsze warto przejrzeć... :)

EDIT: Jeszcze to: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... hemat+vris

Pozdr,
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 257
Rejestracja: 2004-08-06 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ada »

Witam

Vris 1 przy odpaleniu ma być zamknięty a przy około 3 tys. obrotów ma się otwierać przy około 6,2 tys. obrotów ma się zamykać. zaś vris 2 ma być otwarty w zakresie 4250-6250 obrotów. Tyle z teorii.
Ja walcze ze swoimi vrisami, a właściwie z prawidłowymi podłączeniami do solenoidów bo w większości przypadków tu leży problem lub też z samym ich działaniem. Na forum wiele razy było to omawiane, schemat masz powyżej w ostatnim linku Maro. Jak sprawdzić solenoid też masz, wystarczy podłonczyc go pod 12V i zobaczyć czy działa ( takie tyknięcie tłoczka) i tyle. U mnie się okazało, że mam walnięty jeden solenoid ( ten tłoczek co zamyka lub otwiera się, sterowany przez komputer, do którego idą wężyki) i dlatego całość nie działa jak powinna.

Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz czarnej bestii
Audi 2000 TT 4x4 1.8T
Probe 97 2,5 v6 GT KLZE było..
Probe 89 2,2 turbo USA było...
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”