Zawieszenie gwintowane

simbazla
Posty: 3
Rejestracja: 2019-08-01 09:12

Zawieszenie gwintowane

Post autor: simbazla »

Witam zauważyłem że jest patent aby założyć zawias golf/astra. Chciałbym teraz założyć taki zestaw(brak funduszy na gwint) i moje pytanie czy ktoś już zakładał taki zawias? dużo przerabiania?
baltekbmx
Posty: 51
Rejestracja: 2020-02-21 12:41
Samochód: Ford Probe II 1994r 2.5 v6
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zawieszenie gwintowane

Post autor: baltekbmx »

tez cos o tym slyszalem ze na przod z golfa 3 a na tyl z astry h czy tam g.. podobno tyl cos lekko trzeba przerabiac ale wiecej nie pamietam z tamtej rozmowy.. widze ze minelo troche czasu, udalo sie cos zdzialac?
Podczas jazdy uwielbiam podziwiać widoki.. najbardziej podoba mi się widok samochodów w lusterkach :D
Instagram @STREET_PROBLEM
2 gen 95' 2.5 v6
ellandisan
Posty: 12
Rejestracja: 2020-08-26 12:53
Samochód: Probe II 2,5 v6 1994

Re: Zawieszenie gwintowane

Post autor: ellandisan »

ja chciałbym w probku zmienić komplet amortyzatorów , czy faktycznie jedyny temat to te od mazdy ? czy można np. właśnie od Golfa założyć ? (większy wybór).
patry581
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-15 13:32

Re: Zawieszenie gwintowane

Post autor: patry581 »

Panowie jeśli chodzi o gwint od Astry na tyl probe to potwierdzam że po małych modyfikacjach pasuje bo właśnie u siebie przeprowadzałem taka operację
Trzeba rozszlifowac w amorku jeden otwór (ok 2mm )
Ponieważ astra ma troszkę węższy rozstaw mocowania śrub
Jeśli chodzi o szerokość do zwrotnicy to jest taka sama
Następnie problem pojawia sie w macpersonie
(Trzeba troszkę rozszlifowac otwor ) probe ma takie wycięcie przez co ori amor pasuj tylko w jednym miejscu a ten od Astry nie wejdzie dalej trzeba dorobić uchwyty do przewodu hamulcowego i kabla czujnika ABS
Jeśli ktoś ma informacje na temat montażu od golfa na przód probe to bardzo proszę bo też przymierzam się do operacji
Jeśli chodzi o to jak się jeździ na tym to jeszcze nie wiem ponieważ nie mam na chwilę obecną możliwości wyjazdu samochodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”