darsoon

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
darsoon
Posty: 34
Rejestracja: 2008-09-14 21:10
Galeria: viewtopic.php?t=14623
Lokalizacja: Legionowo

darsoon

Post autor: darsoon »

Tam jak obiecałem, wklejam poniżej fotki mojego pierwszego Forda Probe 2.5 24V rocznik '94.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na razie jest w takim stanie w jakim go kupiłem. Jestem umówiony na 30 października, w serwisie Jaksy, na wymianę uszczelek pod głowicami, zmianę oleju itp. Czekam z pozostałymi naprawami bo nie wiem ile kasy będę potrzebował na doprowadzenie silnika do porządku. Poza wyciekiem oleju spod tych uszczelek, mam niskie ciśnienie oleju. U Jaksy powiedzieli, że być może wystarczy wymienić czujnik ale może to być też coś dużo droższego w naprawie. Poza tym do wymiany jest łącznik stabilizatora, prawdopodobnie łożysko w kolumnie McPhersona i ustawienie geometrii. Przydałby się również nowe opony, przynajmniej na przedniej osi. Pozostałe drobiazgi, takie jak halogeny czy lusterko wsteczne, powoli zamawiam od Klubowiczów :)
Kupiłem również pastę polerską. Spróbuję trochę poprawić wygląd lakieru. Maska, dach i tylna klapa są lekko zmatowione i wypłowiałe, czego nie widać na zdjęciach.

[Edycja 26-10-2008]
Wstawiam kilka fotek wykonanych po kilku godzinach polerowania lakieru. Efekt nie jest taki jak się spodziewałem ale jest lepiej niż było. Pozbyłem się już napisu V6 i zastąpiłem go oryginalnym emblematem 24V. Udało mi się również usunąć naklejkę "Bitte ein Bit". Porównanie - przed i po zmianach :)

ObrazekObrazek

i jeszcze kilka fotek, w tym zdjęcia wnętrza:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2008-10-26 19:44 przez darsoon, łącznie zmieniany 1 raz.
..::darsoon::..
Ford Probe II Gen 2.5 24V '94 (wg VIN 93)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sieger
Posty: 129
Rejestracja: 2008-08-01 13:30
Samochód: Ford Puma 1,7
Lokalizacja: Pabianice

Re: darsoon

Post autor: Sieger »

Tylko wrzucić połysk na lakierek i śliczny seryjny Probek :)

Powodzenia w dopieszczaniu autka życzę!
Silver Probe 2,5 V6 `94 & Silver Puma '98 1,7 VTC
Awatar użytkownika
Valuss
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-12 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: darsoon

Post autor: Valuss »

Fajny probas. Wystarczy włożyć troszkę pracy i będzie jak nówka! :wink: Powodzenia :!:
Probek II gen. 2.0 '97. Jak go nie kochać :)
Awatar użytkownika
Sieger
Posty: 129
Rejestracja: 2008-08-01 13:30
Samochód: Ford Puma 1,7
Lokalizacja: Pabianice

Re: darsoon

Post autor: Sieger »

No a jak już będzie błyszczał to tankuj i na Pabianice na mały spocik, 160 km to 2 godziny jazdy i jesteś :) Wtedy porobimy fotki z innymi zaprzyjaźnionymi Probkami :)
Silver Probe 2,5 V6 `94 & Silver Puma '98 1,7 VTC
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Re: darsoon

Post autor: Astro »

Sieger pisze:160 km to 2 godziny jazdy i jesteś :)
Średnia prędkość 80km/h. :lol: :lol: :lol: Ale zapraszamy serdecznie :wink:
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: darsoon

Post autor: Dee Jay »

No co nie ma jak lans :wink:

Prawie jak mój w chwili kupna. Nawet ten sam halogen był uszkodzony :D
Zrób ładną polerkę by błyszczał i będzie śliczna seria :1111_ok:

Ale rocznik to 93. Daj foty wnętrza i co masz z wyposażenia
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
darsoon
Posty: 34
Rejestracja: 2008-09-14 21:10
Galeria: viewtopic.php?t=14623
Lokalizacja: Legionowo

Re: darsoon

Post autor: darsoon »

Sieger pisze:No a jak już będzie błyszczał to tankuj i na Pabianice na mały spocik, 160 km to 2 godziny jazdy i jesteś Wtedy porobimy fotki z innymi zaprzyjaźnionymi Probkami
Chętnie Was odwiedzę jak skończę przynajmniej te podstawowe naprawy.
Dee Jay pisze:Ale rocznik to 93. Daj foty wnętrza i co masz z wyposażenia
Tak, wiem że rocznikowo to '93 ale wg. dokumentów '94
Fotki wnętrza może uda mi się zrobić w weekend. W tygodniu, na dworzu jest jeszcze ciemno jak wychodzę do pracy a jak wracam to już jest ciemno, więc fotek nie da rady zrobić.
Generalnie we wnętrzu nie ma co podziwiać. Radio jest jakieś chyba właśnie z lat 90 - Blaupunkt kasetowy. Nawet nie ma żadnego wyświetlacza - nie wiem jak to ustawić, więc nawet nie mam jak radyjka posłuchać. Poza uszkodzoną "ramką konsoli centralnej" i brakiem lusterka wstecznego wnętrze jest w idealnym stanie. Nawet gałka zmiany biegów jest tylko lekko pościerana, prawdopodobnie od obrączki poprzedniego właściciela (podobnie mi się pościerało w Renault Megane z 2003r, z przebiegiem ok. 90 000). Tapicerka wygląda jak nowa, przyciski do sterowania szybami nie są powycierane, skóra na kierownicy również bez wyraźnych śladów zużycia. Im dłużej obserwuję różne szczegóły to tym bardziej zaczynam wierzyć, że ten przebieg z licznika jest prawdziwy (ok. 141 000). Pod maską znalazłem przyczepioną kartkę z niemieckiego serwisu. Zapisany jest na niej przebieg ok. 127000km w marcu 2007r. i podany termin kolejnej wymiany oleju na marzec 2008 albo przy 142000km przebiegu. Zobaczymy co powie mechanik w warsztacie.
Jak już wcześniej pisałem, cały czas trzymam kasę i nic do Proba nie kupuję (poza kilkoma drobiazgami), bo nie chciałbym żeby mi zabrakło na ewentualną naprawę silnika. Boję się trochę o to co może być przyczyną niskiego ciśnienia oleju. Przy uruchomionym silniku, na luzie wskaźnik ciśnienia znajduje się poniżej napisu NORMAL a w trakcie jazdy w okolicy literki A. Z tego co wyczytałem na forum to nie są to prawidłowe wskazania. Narazie staram się nie jeździć jak nie muszę a jak już jadę to z prędkościami w okolicach 80km/h. Nie chciałbym pogorszyć sprawy, przed wizytą u mechanika.
Mój plan prac na weekend:
1. polerowanie lakieru,
2. zerwanie tego śmiesznego emblematu V6 i zastąpienie go oryginalnym 24V,
3. usunięcie naklejki "Bitte ein Bit" nie wiem co to znaczy ale mnie drażni. Będzie trochę drapania ale zejdzie - już próbowałem,
4. montaż lusterka wstecznego (o ile zdąży do mnie dotrzeć od 2Ya),
5. wymiana żarówek w przednich lampach. Kupiłem komplet Philipsa Blue Vision albo VisionPlus - zostawiłem w samochodzie i teraz nie jestem pewny które kupiłem
Jak uda mi się zrealizować ten plan to będę zadowolony.
Ostatnio zmieniony 2008-10-14 23:17 przez darsoon, łącznie zmieniany 1 raz.
..::darsoon::..
Ford Probe II Gen 2.5 24V '94 (wg VIN 93)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: darsoon

Post autor: Kocureq »

darsoon pisze:3. usunięcie naklejki "Bitte ein Bit" nie wiem co to znaczy ale mnie drażni Będzie trochę drapania ale zejdzie - już próbowałem,
Nie wiem, co to, ale widziałem to już na dużej liczbie Probków.
Awatar użytkownika
Sieger
Posty: 129
Rejestracja: 2008-08-01 13:30
Samochód: Ford Puma 1,7
Lokalizacja: Pabianice

Re: darsoon

Post autor: Sieger »

darsoon pisze:3. usunięcie naklejki "Bitte ein Bit" nie wiem co to znaczy ale mnie drażni :) Będzie trochę drapania ale zejdzie - już próbowałem,
Kiedyś na RTL ciągle leciały reklamy bardzo dobrego browaru Bittburger - sponsor M.Schumachera w 1995 roku:) i dużo Niemców naklejało sobie ich marketingowe nalepki z napisem Proszę Bittburgera:) Fajna nalepka, ale niekoniecznie na Probku, też bym zdrapał:)
Silver Probe 2,5 V6 `94 & Silver Puma '98 1,7 VTC
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: darsoon

Post autor: Dee Jay »

Darsoon jak będziesz wymianiał żarówki to kup od razu nowe klosze. komplet 64zł a efekt dużo lepszy.

A plany mi się podobają :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
r4z3r
Posty: 23
Rejestracja: 2008-10-13 16:56
Samochód: brak
Lokalizacja: Wiedeń, Olsztyn, CK

Re: darsoon

Post autor: r4z3r »

o na olsztyńskich tablicach?
za tydzień będę w Olsztynie ^^
Czerwona Strzała --> Probe II, '94, 2.0 -->
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: darsoon

Post autor: wojtas89 »

Taki jak mi się podoba - czerwony(tylko troszkę popracuj nad lakierem) i zamiast blendy pomiędzy światłami tablica :1111_ok:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
darsoon
Posty: 34
Rejestracja: 2008-09-14 21:10
Galeria: viewtopic.php?t=14623
Lokalizacja: Legionowo

Re: darsoon

Post autor: darsoon »

r4z3r pisze:o na olsztyńskich tablicach?
za tydzień będę w Olsztynie ^^
Kupiłem go w Olsztynie i nie zdążyłem jeszcze przerejestrować :)
Turbo Synek pisze:Taki jak mi się podoba - czerwony(tylko troszkę popracuj nad lakierem) i zamiast blendy pomiędzy światłami tablica :1111_ok:
Już kilka razy czytałem na forum o tej blendzie i zawsze się zastanawiałem co to takiego - co to jest?
Dee Jay pisze:Darsoon jak będziesz wymianiał żarówki to kup od razu nowe klosze. komplet 64zł a efekt dużo lepszy.
Gdzie można kupić takie klosze? Są gdzieś może dostępne od ręki w Warszawie albo okolicach? Bo faktycznie przydałoby się je przy okazji wymienić.

Co do mojego planu prac to się okazało, że plan będzie musiał poczekać do przyszłego weekendu. Zapomniałem, że jadę na wesele w sobotę. W niedzielę po weselu raczej nie będę się nadawał do pracy :lol: Poza tym, prawdopodobnie nie będę miał jeszcze na weekend lusterka i emblematu 24V. Zobaczę, może uda się chociaż zdrapać tą naklejkę - reklamę piwa i wymienić żarówki.
..::darsoon::..
Ford Probe II Gen 2.5 24V '94 (wg VIN 93)
Obrazek
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Re: darsoon

Post autor: Astro »

Facet na allegro sprzedaje po 32zł. Ja kupiłem takie klosze rok temu i serdecznie polecam!! Super kontakt - trzeba tylko podać jakie klosze, bo ja np. dostałem jeden z H4 a jeden z H3 i oba pasowały do proba. :lol:

Pozdrawiam.
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
stingu
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-10 17:38
Samochód: 2022 Camaro LT1
Galeria: viewtopic.php?t=14533
Lokalizacja: Waterloo, ON

Re: darsoon

Post autor: stingu »

Ooo, olsztynski, a jeszcze nie widzialem :-)
Awatar użytkownika
darsoon
Posty: 34
Rejestracja: 2008-09-14 21:10
Galeria: viewtopic.php?t=14623
Lokalizacja: Legionowo

Re: darsoon

Post autor: darsoon »

stingu pisze:Ooo, olsztynski, a jeszcze nie widzialem :-)
Miałeś małe szanse żeby go zobaczyć. Ok. godziny po przykręceniu tablic rejestracyjnych Probek pojechał do Legionowa i już tu zostanie :)
Sprzedający zdążył go zarejestrować 3 października a ja go kupiłem na następny dzień.
Astro pisze:Facet na allegro sprzedaje po 32zł. Ja kupiłem takie klosze rok temu i serdecznie polecam!! Super kontakt - trzeba tylko podać jakie klosze, bo ja np. dostałem jeden z H4 a jeden z H3 i oba pasowały do proba. :lol:
Pamiętasz może jaki ma nick ten facet z Allegro?
..::darsoon::..
Ford Probe II Gen 2.5 24V '94 (wg VIN 93)
Obrazek
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Re: darsoon

Post autor: Astro »

Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
darsoon
Posty: 34
Rejestracja: 2008-09-14 21:10
Galeria: viewtopic.php?t=14623
Lokalizacja: Legionowo

Re: darsoon

Post autor: darsoon »

Dzięki.
..::darsoon::..
Ford Probe II Gen 2.5 24V '94 (wg VIN 93)
Obrazek
Awatar użytkownika
sziaba
Posty: 168
Rejestracja: 2008-04-23 20:29
Samochód: Skoda Octavia Scout
Galeria: viewtopic.php?t=13751
Lokalizacja: Szczecinek

Re: darsoon

Post autor: sziaba »

Widzę że ten gość ma sklep w Szczecinie . Wiecie może gdzie? :?
Byl sobie Probe 2,5 V6 24v
Była sobie Mazda MX-5 NC
Jest Skoda Octavia Scout
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: darsoon

Post autor: Sebastian »

nio ladny probas!
...jedyne co mnie dziwi to to, ze prawie kazdy kto V6 kupuje odrazu remonty silnika robi...dziwne zjawisko, bo w innych autach tak sie na codzien nie robi 8)
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: darsoon

Post autor: Kocureq »

Sebastian pisze:Niestety okazalo sie ze silnik i chyba tez turbinka nie sa najlepsze, po obliczeniu wszystkiego doszlismy do wniosku ze lepiej kupic jakis w dobrym stanie! probek juz jutro jedzie do Kostrzynia gdzie dokana sie przeszczepu!...silnika jeszcze szukam 8)
:twisted:
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: darsoon

Post autor: Sebastian »

hehehe no na moje szczescie po dokladnym zbadaniu przez FACHOWCOW, trza zmienic tylko uszczele pod pokrywa, a turbo zmieniam bo lepsze! 8) ....zeby wszyscy posiadacze tych V6 takie problemy mieli jak ja....to morze tez bym sobie jeszcze takiego kupil :twisted:
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: darsoon

Post autor: Sqad »

Sebastian pisze:nio ladny probas!
...jedyne co mnie dziwi to to, ze prawie kazdy kto V6 kupuje odrazu remonty silnika robi...dziwne zjawisko, bo w innych autach tak sie na codzien nie robi 8)
Ja tam nie robiłem żadnych remontów przez 2 lata i dalej jeździ bezawaryjnie :P
Awatar użytkownika
darsoon
Posty: 34
Rejestracja: 2008-09-14 21:10
Galeria: viewtopic.php?t=14623
Lokalizacja: Legionowo

Re: darsoon

Post autor: darsoon »

Tydzień temu nie udało mi się zrealizować planu prac ale w ten weekend dałem radę.
Nie zamontowałem jedynie lusterka wstecznego. Czekam na przesyłkę z tą stopką, którą się przykleja do szyby.
W pierwszym poście wkleiłem kilka zdjęć zrobionych na zakończenie dzisiejszych prac.
..::darsoon::..
Ford Probe II Gen 2.5 24V '94 (wg VIN 93)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”