Instrukcje obsługi, książki napraw, schematy, itp. itd.

Tematy powracające jak bumerang.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Cynki pisze:...jak masz kłopot ze świecą to na serwisówce nie będziesz miał odpowiedzi na takie dyrdymały..:D
Ale w mojej biblii jak najbardziej :D .

York jakby ci to delikatnie powiedzieć ...hmm... to wolny kraj. Mam nadzieję, że zrozumiałeś.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

A kolega "Nowy" jest niecierpliwy. Dlaczego mamy każdemu tutaj pomagać? a dlaczego kolega nowy nie zada sobie pytania skąd i po co tutaj jest te forum?

Ktoś zadał sobie trud urodzenia tego forum, ktoś tym administruje, sztab ludzi to 24h moderuje, ponad 500 osób jest członkami tego wynalazku, ktoś organizuje zloty, spoty, załatwia zniżki w sklepach, wynajduje tańsze części, naprawiamy sobie wzajemnie auta, stworzyliśmy ideę probe assistance gdzie podczas awarii w trasie staramy się nie pozostawiać kolegi z klubu samemu sobie, analizujemy informację zza granicy, eksperymentujemy z tuningiem, dzielimy się własnymi błędami aby inni mieli sprawne auta jak najdłużej, sprzedajemy sobie preferencyjnie części w klubie i ty QRWA tutaj wpadasz jak Tatrzańska Cepra i w tydzień chcesz anonimowo być tutaj idolem tłumów bo masz serwisówkę? (to tyczy sie York'a, ktorego obrazliwe postu zostaly usuniete)

Olej w głowie to jedno, doświadczenie to drugie, a forum to forma grupy ludzi o zbieżnych ideach, celach, punktach widzenia. Wszedłeś między wrony kolego, kraczesz albo..... "To wolny kraj..." jak Shooters słusznie dostrzegł. A przede wszystkim nie mów tutaj ludziom co jest fair a co nie fair, co powinni czego nie powinni, kto tu cierpi a kto nie... Ci "nieżyczliwi" tworzą historię tego miejsca a ty?


Zalicz spot, zlot, pisz, dziel się swoim olejem w głowie, wrzuć swoje fotki, opisz jakie masz problemy, jak je rozwiązałeś, czego nie pokonałeś, jakie masz plany co do probe.... nie wsadzaj tutaj: "Cze jestem jork i macie zaszczyt że się tu zalogowałem, teraz chcę abyście przygotowali dokument zawierający całą waszą wiedzę dla mnie i podesłali mi go pocztą w kopercie z pozytywką..."


Chyba biorytm intelektualny mi zwyżkuje hiehiehie...
:twisted:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Cynki pisze:Chyba biorytm intelektualny mi zwyżkuje hiehiehie...
:twisted:
Napisz jeszcze coś o jego orzechowych włosach :lol: :lol: :lol: 8)
:wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ale i tak nie ma się, co denerwować, gdzies tam york pisal ze znalazl w internecie serwisowke i ze jest niewarta zachodu (zadnych ciekawych informacji) :D.
Owa servisówka nowego kolegi, to tylko zgrabny skan typu .pdf z bardzo inteligentnej książki Hayns'a, która raczej nadaje się do podpierania nogi od stołu, o czym się przekonał już Sh(.)(.)ters.
To, w co zaopatrzeni są klubowicze, to niesamowite kompendium Forda poświęcone na kilku płytach różnym rocznikom z osobna.
Tak, więc niech się cieszy tą złudną satysfakcją posiadania czegoś, czego faktycznie nie ma. :twisted: :lol: 8)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Heh...Cynki a kiedy ostatnio widziałeś gdzieś tu grassującego moderatora? Z resztą się w pełni zgadzam - miałeś dziś wenę :lol: .

Voodoo - ale chociaż można na ilustracjach dowiedzieć się jak powinna wyglądać dobrze wyeksploatowana świeca. Nie jest tak źle 8) .


Zasada jest prosta - nie dajemy serwisówek ludziom przypadkowym.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

ja poprostu myslalem ze jesli ktos tworzy strone poswiecona jakiemus tematowi a ludzie bedacy czlonkami klubu oraz aktywnymi uzytkownikami forum zarzekaja sie ze robia to zeby pomagac innym to jest to szczere zainteresowanie kims kto tego potrzebuje!niestety okazuje sie ze ci wlasnie ludzie niby tak bardzo zyczliwi wcale nie maja najmniejszego zamiaru pomoc komus kto wlasnie ich najbardziej potrzebuje(bo kto moze wiedziec lepiej o czyms niz ten kto ma "to cos"od dluzszego czasu i ma "to"opanowane w jednym palcu)tak czy owak jestem zawiedziony postawa uzytkownikow tego forum bo jesli mnie ktos prosi o pomoc to nie segreguje potrzebujacych na "nowych i starych"tylko pomagam jak umiem i moge najlepiej!i to jest dla mnie godna postawa czlowieka ktory szczerze chce pomagac innym!!!!!!!
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Panowie - spokojnie. Zapomnieliście o jednej prostej sprawie. Coś w stylu - mam Proba, nie wiem jaki silnik, z tyłu mam napis 24v, potrzebuje schematu stacyjki... rozumiecie już o co chodzi? Można komuś pomóc, a później Probe tajemniczo znika... tak tylko - przykład który mi przyszedł do głowy. To nie jest segregowanie - gorszy lepszy. Jeśli klubowicze dadzą radę, to pomogą - bez stresów, głowa do góry...

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

RX dał dobry przykład.
York powinieneś zrozumieć. Jak można zaufać człowiekowi który pisze pierwszego posta na forum, prosząc o schemat stacyjki do samochodu, nie wiedząc przy tym kompletnie nic o nim. Ciężko jest zaufać komuś nie znając go osobiście. To mówi samo przez sie.
malyer
Posty: 36
Rejestracja: 2003-09-14 22:21
Samochód: Probe 2.2GT 92r. i Mazda 626 2.0 2000r.
Lokalizacja: Radom

Post autor: malyer »

ja zapisalem sie do klubu jakies dwa lata temu i do tej pory serwisowki do probe nie mam bo nie bylem na zlocie(wstyd bylo sie pokazac moim Probkiem, ale juz niebawem, za 2 tygodnie bedzie pomalowany i zlozony w calosc a wtedy :twisted: )ale forum i PW daje wiecej niz jakakolwiek ksiazka czy serwisowka.
masz problem to pisz a ktos zawsze odpowie.
Ford PROBE 2.2 GT U.S.A. 92r.
Mazda 626 2.0 136KM 2000r
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Tyle spięć i nerwówki, przez Probowe serwisówki :D
Ja do dzisiaj nie mam, ale jak coś to się pytam i już wiem (oczywiście po serii postów o dupie marynie) :lol:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

:) dokładnie. :)


generalnie ja nie mam pojęcia jakie kłopoty ma jory po za tym że się uparł że będzie władcą serwisówki... :D:D:D


Nie pamiętam jak ona się do polski dostała ale to miało związek na pewno z mokrym. Nie jestem też pewny czy mokry nie wybecelował za to konkretnie jakiejś kasy.

Z tego co kojarzę, to serwisówki przyszły do nas z zaprzyjaźnionego klubu w usa gdzie mokry się udzielał jakiś dłuższy czas.

z tego wynika, że oczywiście nie mamy monopolu na posiadanie i dystrybuowanie serwisówek do probe ale nie widzę powodu aby np. wysłać ją koledze czarnemu.. :d po co? bo jest nowy i poprosi? ale przecież to handlarz pie-przo-ny i zdziera z nas jak się da... :)

a może nie mam racji????

Tata mnie uczył: "Nie rozkładaj zbyt szeroko rąk bo cię ukrzyżują..."

jork, jest forum, napisz gdzie cię boli, gdzie boli proba, co próbowałeś, czego jeszcze nie... a opcja szukaj jak zawsze pan orzechowa małpka przypomina jest po prostu cudotwórczynią.. :D:D:D
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

ja też nie mam....i mimo że składam Probka od zera to nie rozpaczam z tego powodu...serwisówka nie naprawi za nas samochodu ani nie będzie za nas myślała co gdzie i jak odkręcić....a osobom które myślą że mając w/w "cudo"staną się nagle genialnymi,wszechwiedzącymi mechanikami-szczerze współczuję.........
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

serwisówka

Post autor: Natan »

york powiem Ci chłopie jedno walnołes wielkiego babola w klubie tak się nie rozmawia ooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj napewno nie tak powinieneś się troszkę zawstydzic :oops: :oops: :oops: :oops:








Igen 2.2 GT 89r USA fullik
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

piotrek pisze:a serwisówka jest do większości amerykańskich fordów w tym Probe
jest po angielsku
i jest jest to instrukcja naprawy schematy elektryczne i rysunki
Jak ktoś woli po rusku to proszę;
Obrazek
jest tu:
http://www.probe.org.ru/viewtopic.php?t=6148
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Cermit69
Posty: 8
Rejestracja: 2004-03-28 00:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Instrukcje obsługi, książki napraw, schematy, itp. itd.

Post autor: Cermit69 »

Witajcie,
Czy jest szansa, aby ktoś wystawił do strefy zrzutu instrukcję obsługi Forda Probe I gen? Ewentualnie jakieś schematy silnika, elektryki - jednym słowem wszystkiego, co tyczy się zagadnień technicznych Probaska?
Po prostu średnio co miesiąc coś zaczyna mi padać w samochodzie - jak nie wycieraczki, to światła, jak nie światła, to nawiew, jak nie nawiew to wiatrak przy chłodnicy...Powiem szczerze, że zaczyna mnie drażnić pchanie kasy różnej maści "fachowcom" za naprawy, które może byłbym w stanie sam zrobić, jeśli tylko miałbym schemat i wiedział "do czego służy ten bezpiecznik lub taki kabelek";)
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

mamy coś takiego jak serwisówka na CD
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Cermit69
Posty: 8
Rejestracja: 2004-03-28 00:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cermit69 »

Super:)
A jak można byłoby uzyskać coś takiego? Czy jest szansa, aby ktoś wystawił mi np. obraz płyty na ftp?
Ewentualnie mógłbym podać adres wysyłki takiej płyty. No chyba, że ktoś z klubowiczów jest z Warszawy to moglibyśmy się ustawić na mieście po odbiór.
Jakoś na pewno bym się odwdzięczył:)
Sex, drugs 'n' rock&roll!
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Instrukcje obsługi, schematy, itp. itd.

Post autor: Robert »

Cermit69 pisze:Czy jest szansa, aby ktoś wystawił do strefy zrzutu...
Nie ma...

Serwisówka krąży z ręki do ręki na spotkaniach (po wcześniejszej zapowiedzi, żeby ktoś przyniósł), więc miło byłoby Cie kiedyś zobaczyć - od 2 lat na forum, to do :arrow: tego wątku dawno masz już dostęp :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

to się nazywa pierwszorzędna aktywność na forum :lol: :lol: :lol:
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Cermit69
Posty: 8
Rejestracja: 2004-03-28 00:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cermit69 »

zenith839 pisze:to się nazywa pierwszorzędna aktywność na forum :lol: :lol: :lol:
Oj tam - nie marudzić proszę:) Mało piszę, ale często czytam forum - w myśl zasady - jak nie wiesz, to lepiej nie mów nic, niż głupoty. Poza tym ja taki nieśmiały jestem... :twisted:
Ale spojrzałęm właśnie na tego linka - pewno wpadnę w poniedziałek, głowy nie daję, w zależności jak tam się w pracy ułoży. Poznacie mnie po charakterystycznym probasie, który jest w takim stanie, że inni wiedzą, że to probas tylko po napisie z tyłu:)
Sex, drugs 'n' rock&roll!
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Pańska...
Nie Route, nie Street, tylko Arena na Pańskiej 61.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Cermit69
Posty: 8
Rejestracja: 2004-03-28 00:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cermit69 »

Got it just right:)
Jak rozumiem poniedziałek 20.00 - postaram się dotrzeć:) Jakby ktoś miał przy okazji tę płtę CD serwisową byłbym bardzo wdzięczny:)
Sex, drugs 'n' rock&roll!
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Nie traktuj swojego I spociku jako przyjast po przesylke. Nie sadze bys ją dstal ot tak. Jestes 2 lata na forum, napisales kilka postow a twoje tlumaczenie jest zenujace.
Postanowiles ponownie wejsc bo masz problem, niestety taki przejaw inicjatywy nie budzi szacunku a kropke nad przyslowiowym "i" stawia powod z jakiego chcesz przyjechac na spot (pisze przyjechac bo zapewne bedziesz tylko raz).

Tak wiec niech w sferze twoich marzen pozostanie CD Servisowe, to ze jest za darmo nie znaczy ze nie trzeba na nie zapracowac. Na te chwile pozostaje Ci uzywanie funkcji Obrazekszukaj Zapoznanie sie z zasadami, krotko mowiac musisz zaczac zyc nie tylko virtual ale też real.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

wingerman pisze:Nie traktuj swojego I spociku jako przyjast po przesylke. Nie sadze bys ją dstal ot tak. Jestes 2 lata na forum, napisales kilka postow a twoje tlumaczenie jest zenujace.
Postanowiles ponownie wejsc bo masz problem, niestety taki przejaw inicjatywy nie budzi szacunku a kropke nad przyslowiowym "i" stawia powod z jakiego chcesz przyjechac na spot (pisze przyjechac bo zapewne bedziesz tylko raz).

Tak wiec niech w sferze twoich marzen pozostanie CD Servisowe, to ze jest za darmo nie znaczy ze nie trzeba na nie zapracowac. Na te chwile pozostaje Ci uzywanie funkcji Obrazekszukaj Zapoznanie sie z zasadami, krotko mowiac musisz zaczac zyc nie tylko virtual ale też real.
Gdybyś był nowy i rokował szanse na czynne uczestniczenie w forum itd. to byłbym skłonny wysłać ci tę serwisówkę. Ale te dwa lata cię przekreśliły. Może ktoś się zlituje i ci wyśle w co wątpie. Jakbyś był zainteresowany to tu jest LINK
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

zenith839 pisze:
wingerman pisze:Nie traktuj swojego I spociku jako przyjast po przesylke. Nie sadze bys ją dstal ot tak. Jestes 2 lata na forum, napisales kilka postow a twoje tlumaczenie jest zenujace.
Postanowiles ponownie wejsc bo masz problem, niestety taki przejaw inicjatywy nie budzi szacunku a kropke nad przyslowiowym "i" stawia powod z jakiego chcesz przyjechac na spot (pisze przyjechac bo zapewne bedziesz tylko raz).

Tak wiec niech w sferze twoich marzen pozostanie CD Servisowe, to ze jest za darmo nie znaczy ze nie trzeba na nie zapracowac. Na te chwile pozostaje Ci uzywanie funkcji Obrazekszukaj Zapoznanie sie z zasadami, krotko mowiac musisz zaczac zyc nie tylko virtual ale też real.
Gdybyś był nowy i rokował szanse na czynne uczestniczenie w forum itd. to byłbym skłonny wysłać ci tę serwisówkę. Ale te dwa lata cię przekreśliły. Może ktoś się zlituje i ci wyśle w co wątpie. Jakbyś był zainteresowany to tu jest LINK
Aleś podsumował i przekreślił Wingera! :twisted:
Tylko on jest od 3 lat na forum... :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”