Uszczelki- pytanie

Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Domek to lepiej murowany, bo ten z tektury mu szybko zdmuchną przedmuchy w silniku :lol:
Let The Galaxy Burn....
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: andrew »

W sumie uszczelnię silikonem i jedno i drugie.
Np. takim http://moto.allegro.pl/item272926365_pr ... iany_.html
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, planujesz zrobić sylikonową uszczelkę pod głowicą? :shock: Takim sylikonem możesz jedynie zrobić miskę olejową bo tam nie ma uszczelki. Pod pokrywy zalecam Ci tylko oryginalne uszczelki ewentualnie delikatnie przesmarowane sylikiem.
Let The Galaxy Burn....
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: andrew »

Jeszcze nie oszalałem :D
Przeczytaj na poprzedniej stronie
Chodzi mi o 2 uszczelki:
1) pomiędzy przepustnicą, a kolektorem
2) gumowa uszczelka, która jest pomiędzy przepustnicą, a bypasem regulującym automatyczne ssanie (tam gdzie jest płyn chłodniczy)
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

No masz szczęście :wink: bo byśmy się pogniewali :lol: :wink:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: OLEY »

Artek pisze:Radzę Ci kupić uszczelki oryginalne od Mazdy 2.5L V6.
U mnie za pierwszym razem mechanicy wsadzili uszczelki-podróby i niestety po 4 miesiącach pojechałem do nich z reklamacją bo znowu zaczął pryskać olej deklami.
Easy Rider pisze:przeczytaj post pt. "Brudne świece" (str.2), tam jest kilka informacji na temat uszczelek . ER
sereq pisze:
Easy Rider pisze:przeczytaj post pt. "Brudne świece" (str.2), tam jest kilka informacji na temat uszczelek . ER
Przeczytalem, wyglada na to ze do wymiany sa uszczelki pod pokrywe zaworow, jednak chlopaki pzrestrzegaja pzred podrobami. No wiec musze sie zastanowic - "podroby" kosztuja 33 zl/szt, oryginaly nie wiem, ale Raf straszy ze 150 zl/szt, no zobaczymy.
Easy Rider pisze:oryginalna uszczelka kosztowała ok. 130,- +robocizna (jak dobrze pamiętam) ok. 300 zł za wymianę obu. Strasznie drogo, ale robiłem to w serwisie Mazdy w Chorzowie ER
DUKE pisze:mam pytanko czy jest sens zakladac pod dekiel uszczelke z JC ??heh bo kupilem jakis czas temu i ludzie mowia ze wczesniej czy pozniej i tak puszczaja...ktos mowil ze trzeba jeszcze dodatkowo silikonem uszczelnic i jest git...ale nie jestem pewny :?: ....pozdrowionka
BiZoN pisze:Nie kupuj tych z JC :!:

Ja kupiłem, niestety - pierwszy dekiel (bliżej głowicy) puszcza.
Silikon też sobie nie poradził - a strach bardziej dokręcać, żeby gwintów nie pourywać :idea:

Polecam zatem orginał - w sumie na początku jest ciut drożej ale w praniu wychodzi taniej (mniej roboty, nerwów, upierdzilonego silnika)
max pisze:Ja wymieniłem uszczelki pod pokrywami zaworów ( 2.5 V6 ) w ASO Mazdy za 400zl ( uszczelki oryginal z rabocizna) ale najpierw musiałem się z nimi troche potargować bo najpierw chcieli 550
romulus pisze:oryginał mazda po 100zł/szt. jak ktoś chce zapraszam na PW
sure pisze:http://www.zdanowicz.pl/mazda/kontakt.php
np tu uszczelka do 2,5 V6 94r kosztuje 69pln/szt, uszczelniacze wałka rozrządu 36pln/szt. Wszystko orginały, tydzień czasu na sprowadzenie.

W sklepie fordowskim (nie ASO) orginał Forda-120pln, uszczelniacze-24pln, korki 24pln. Termin-1 dzień.

Tylko pytanie, czy uszczelka mazdy będzie pasowała do Probaska?....
Zolak pisze:Czy tym uszczelkom a raczej ich sprzedawcom mozna ufac jesli chodzi o ich jakosc i prodducenta??

.

Niby pisze ze Mazda ale czesto ludzie tylko pisza a rzeczywistosc jest zupelnie inna :evil:

Moze ktos juz zamawial uszczelki z tej strrony i moze podzielic sie doswiadczeniami??

Pozdro
nerVous pisze:Czy gdzies na stronach FPKP znajduje sie rysunek,ewentualnie schemat gdzie dac silikon? bo jakis czas temu widzialem takowy a teraz za nic nie moge tego znalezc... :oops:
Szlifir pisze:tez kupilem te po 33zł japan caru i to nie byl z byt dobry pomysl namordowalem sie z ich wymiana troche i znow zaczyna ciec bynajmniej narazie tylko z pod przedniego dekla poczekamjak zacznie z pod drugiego i wymienie jeszcze raz jak koledzy tu radza na te drozsze raz a dobrze:)jak widac nie oplaca sie taniochy kupowac.pozdrawiam
jarsonik pisze:jak kupujesz te tańsze to trzeba dać sylikon, tak radza przedmówcy
Szlifir pisze:tak tylko ja je kupilem i wymienilem nim zalogowalem sie na tej stronie wogole nim wszedlem na nia:)jest stare powiedzenie czlowiek na bledach sie uczy:(
Blabo Joper pisze:Chciałbym zgłosić pomysł, jak na razie działa bez zarzutu. Mianowicie, usunąłem tuleje dystansujące spod każdej śruby mocującej, Miejscami uszczelniłem silikonem. Jak do tej pory, przejechałem ok.1000km i jest sucho. Należy tylko z "wyczuciem" dokręcać śruby. Pzdr!
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: Ambrozy »

Blabo Joper kiedyś pisze:Chciałbym zgłosić pomysł, jak na razie działa bez zarzutu. Mianowicie, usunąłem tuleje dystansujące spod każdej śruby mocującej, Miejscami uszczelniłem silikonem. Jak do tej pory, przejechałem ok.1000km i jest sucho. Należy tylko z "wyczuciem" dokręcać śruby. Pzdr!
Małe sprostowanie do mojego posta. Wyjęcie tulej powoduje mocniejsze dociśniecie uszczelki, ale sprawia że dokręcenie śruby jest słabsze. Miałem przypadek, że kilka śrub było poluzowanych i trzeba było je dokręcić. W tej chwili tulejki u mnie znowu są na miejscu, jedynie delikatnie je przypiłowałem (2 razy pilnikiem, ubyło może 1mm).

Pzdr!
Przemek
93'EuroProbe 2 i 1/2
Awatar użytkownika
ErNeStO
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-22 21:51
Galeria: viewtopic.php?t=14691
Lokalizacja: Krosno woj. Podkarpackie

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: ErNeStO »

Panowie sam się wpakowałem w podróbkę jeśli chodzi o uszczelki pokryw. Czy ktoś ma namiar na jakieś pewne źródło lub posiada oryginalne uszczelki na sprzedaż ?(lewa i prawa). Jeśli tak to proszę o info

Podejrzewam, że w takie coś się nie ma sensu pchać http://www.allegro.pl/item517028665_usz ... 3_626.html
Ford Probe 2.5 V6 24V 95'
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: Kocureq »

Chcesz pewne źródło - kup w ASO Mazdy.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: jarsonik »

ErNeStO pisze:Panowie sam się wpakowałem w podróbkę jeśli chodzi o uszczelki pokryw. Czy ktoś ma namiar na jakieś pewne źródło lub posiada oryginalne uszczelki na sprzedaż ?(lewa i prawa). Jeśli tak to proszę o info

Podejrzewam, że w takie coś się nie ma sensu pchać http://www.allegro.pl/item517028665_usz ... 3_626.html

akurat ta firma jest dobra, kto na forum montował u siebie uszczelki tej firmy i twierdzi, że są dobre

tak sob epomyślałem, e może i ja zamówie dwie uszczeleczki :?: :?:

jeszcze to ci jest potrzebne http://www.allegro.pl/item517026604_usz ... 3_626.html
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Angello2135
Posty: 18
Rejestracja: 2009-10-22 18:09
Samochód: Czerwony Probo 2.0 16V
Lokalizacja: Wieluń

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: Angello2135 »

:cry: Dobry wieczór
Witam wszystkich posiadaczy Forda Probe II
Nazywam się Cezary i jestem z woj. Łódzkiego. Mam problem che bardzo kupić Forda Probe II 2.0 16 V rocznik 1995 czerwony.Od małego podobał mi się taki samochód z podnoszonymi światłami do góry jak w ferrari.Przyznam jestem młodym kierowcą dopiero co zdałem prawko w wakacje. Znalazłem na allegro takie j tanie bo ma uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Tak mówił właściciel.I mam problem czy samochód odpali ? I jaki jest koszt tak w przybliżeniu wymiany uszczelki i gdzie można wymienić czy w warsztacie takim gdzie się znają na Probach czy drożej zapewne (serwisie) forda czy mazdy.Aha i jeśli jest do wymiany uszczelka to czy głowice trzeba planować ? Czy warto więc kupować takiego Proba ? Czy używany silnik lepiej kupić i mieć go jako zamiennik na części.Proszę o pomoc :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Uszczelki- pytanie

Post autor: Sam »

Myślę że ciężko powiedzieć jednoznacznie wszystko zależy od ceny od tego co tam jest poza tą uszczelką wykończone? Czemu ta uszczelka padła? ile ma przejechane? Te auta mają swój urok ale wierz lub nie potrafią dać popalić. Jeśli jesteś gotowy by zmierzyć się z tym silnikiem dowiedz się jak najwięcej o naprawach remontach tych silników tu na forum dużo informacji znajdziesz może wtedy będziesz wiedzieć czy się opłaci.

Jedno jest pewne jeśli raz się tym samochodem zarazisz to będziesz chorował na niego bardzo długo.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”