Wskaźnik ciśnienia oleju w II generacji

Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

greyg pisze:To tylko artykul dajacy do zrozumienia, ze teoria cisnienia oleju ma sie roznie do praktyki.
Nie !!! ten artykuł pokazuje że teoria znakomicie się sprawdza w praktyce !!! :twisted:

greyg pisze:Jesli widziales kilka padnietych silnikow KL, zauwaz, ze wszystkie z walnietym walem maja mokre glowice przy deklach. Pomijam inne przyczyny, jak n.p. uszkodzony zawor cisnieniowy.
Czyżbyś nadal twierdził że nieszczelność uszczelek pod pokrywami zaworów wpływa na ciśnienie oleju ? :twisted:
Gość

Post autor: Gość »

No coz... jesli kwestionujesz pomiary w warsztacie, to nie pozostaje Ci nic oprocz zalozenia wlasnego. Klientow zapewne bedziesz mial duuuuzo. :twisted:
Ostatnio zmieniony 2003-12-08 11:13 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Lepiej 'strefę 11' zaproś, pokarzą Cię w telewizji i będziesz sławny ! :lol: :lol: :lol:
Gość

Post autor: Gość »

ale zastanawiając się - pod deklami tam gdzie są wałki rozrządu panuje chyba podciśnienie. więc jakim cudem skoro podcisnienie powinno zasysac powietrze z zewnątrz przy nieszczelnych deklach olej wycieka na zewnątrz? chyba wplywa na to jednak jakies ciśnienie?

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
zauwazylem iż za kazdym razem jak wlanczam sie do tematu ze swoimi pytaniami - temat staje sie zywszy :evil: :twisted: :evil: :twisted:


tak na boku - mialem przyjemność pracowac nad silnikiem z Greygiem przy moim probku i moge potwierdzic ze facet ma naprawde duza wiedze teoretyczna i praktyczną - nie chce oczywiscie oceniac wiedzy innych urzytkowników i nikogo urazac :)

i jeszcze jedna ciekawostka - dzwonilem do serwisu mazdy i czasem czujnik cisnienia ten w bloku lubi sobie zepsuc sie - lepiej wymienic - 15 zł.
Gość

Post autor: Gość »

Nie jestem do konca pewien, ale to podcisnienie ma chyba najwiekszy wplyw na szybkosc powrotu oleju do misy - sklaniam sie tutaj raczej do praktyki niz teorii. Faktem jest, ze w mocno wysilonych silnikach motocykli Yamaha (innych nie przerabialem) o malej ilosci oleju wprowadzono z tego powodu dodatkowa pompe.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Konrad pisze:ale zastanawiając się - pod deklami tam gdzie są wałki rozrządu panuje chyba podciśnienie. więc jakim cudem skoro podcisnienie powinno zasysac powietrze z zewnątrz przy nieszczelnych deklach olej wycieka na zewnątrz? chyba wplywa na to jednak jakies ciśnienie?
PVC (Positive Crankcase Ventilation) daje niewielkie podciśnienie więc powinno to hamować wyciekanie oleju przez nieszczelne uszczelki dekli.
Moim zdaniem olej ślimaczy się tą drogą ponieważ jest mechanicznie rozchlapywany, a w zużytych silnikach przedmuchy mogą być większe niż wydajność PVC. (więc tym bardziej nie może mieć to wpływu na ciśnienie oleju w silniku :twisted: )
Gość

Post autor: Gość »

Wczoraj jak prowadzilem samochod od gazownikow to cisnienie na wskazniku caly czas bylo miedzy M a A. przyjechalem do domu, zgasilem, i odpalilem znow i juz wskazowka byla caly czas na dole, ale nie wchodzila na minimum ????????????????
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Instrukcja obsługi mówi że wskazanie może się zmieniać, byle wskazówka znajdowała się na polu 'normal'. Ja też nieźle spanikowałem jak zauważyłem takie wahnięcia i już zaczynałem manometr podłączać gdy zerknąłem do instrukcji ( przecież instrukcja obsługi jest po to aby zaglądać tam dopiero w ostateczności :twisted: )
Awatar użytkownika
TSA
Posty: 223
Rejestracja: 2003-03-28 22:41
Samochód: FP 2.0 94r , Mondeo MK3 2.0 2006
Lokalizacja: Olsztyn, GT

Post autor: TSA »

ehh to juz wiem wszystko(prawie) ale do tej pory nikt mi nie powiedzial gdzie siedzi ten czujnik od cisnienia oleju :cry: 2.0/94, zlituje sie ktos ?








GG:1003821
Gość

Post autor: Gość »

tak jest, harmonijkowe

podobne jak sa w probe 2.5 pomiedzy przeplywomierzem a przepustnica

sa tez w sprzedazy o wiekszym rozciagnieciu
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”