Przyciemniane szybki

Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Cynki pisze:mi się wydaje że jak ktoś ma poprzyciemniane szyby to albo jakis dres albo ma cos do ukrycia
Cfaniaczku, nie podskakuj tak :twisted:
A czy ja proszę kolegi na jakiegoś karka wyglądam albo 3 magiczne paski nosze :P a tym bardziej nie mam nic do ukrycia. :wink:
Cynki pisze:według mnie te całe foliowanie niczemu nie służy. cofanie wieczorem to porażka i nikt mi nie przetłumaczy że sie mylę...
I tu się grubo mylisz i już nieraz to pisałem. Folia z wysokiej pułki typu FoliaTec lub 3M ma to do siebie, że super widać wszystko ze środka i to nawet w nocy. Chyba, że miałeś okazję jechać autem z folią za 40zł/rolka z giełdy, bo to tak jakby szyby pomalować olejną na czarno.
Ja jestem ze swoich bardzo zadowolony i parę osób może potwierdzić jak dobrze przez nie widać.
A jeśli chodzi o zalety dobrej foli, to masz poniżej dane takich jak moje:

MIDNIGHT-Reflex
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Przy czarnej tapicerce to bardzo dobra zaleta.
Już się tak przyzwyczaiłem, że przeszkadza mi jazda bez foli np. ojca samochodem, a w nocy oślepianie przez innych jadących za Tobą.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Hehe tylko jak voodoo widzi policje, ...nawet w zimie, to jeździ z opuszczonymi szybkamiki :twisted: :twisted: :twisted:
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Qki G pisze:Hehe tylko jak voodoo widzi policje, ...nawet w zimie, to jeździ z opuszczonymi szybkamiki :twisted: :twisted: :twisted:
:P :P :P :P Gucio prawda :twisted: :twisted:
Na tyle kontroli co miałem, to nawet nie przyszło im do głowy pytać o szyby :D Jedyny mankament to przegląd z którym i tak sobie radzę bez kłopotu.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Jak by co to seryjne przyciemnienie w I generacji to 65% :twisted: poproście pana na przeglądzie o podpięcie ustrojstwa do badania przepuszczalności światła :twisted:
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Voodoo pisze:I tu się grubo mylisz i już nieraz to pisałem. Folia z wysokiej pułki typu FoliaTec lub 3M ma to do siebie, że super widać wszystko ze środka i to nawet w nocy. Chyba, że miałeś okazję jechać autem z folią za 40zł/rolka z giełdy, bo to tak jakby szyby pomalować olejną na czarno.
Swiéte slowa :D :!:

Kilka dni temu sam okleilem ponownie szybki wlasnie foliá FiliaTec i super widac od srodka równiez w nocy. Poprzednio mialem okejone szyby tanszá foliá i rzeczywiscie byl problem w nocy wielki , musialem okna otwierac i na lusterka cofac. Teraz tego problemu zupelnie nie ma. Polecam kupno drozszej folii, nie ma co oszczedzac , wiem to z autopsji.

A jesli chodzi o cos do ukrycia , to w moim przypadku folie zastosowalem ze wzgledu na czarne wnétrze, w sloneczne dni nie szlo wytrzymac wewnátrz.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Sqad pisze:Jak by co to seryjne przyciemnienie w I generacji to 65% :twisted: poproście pana na przeglądzie o podpięcie ustrojstwa do badania przepuszczalności światła :twisted:
Fabrycznie szyba czołowa w II-gen ma dokładnie 70% :D mnie tak pomierzyli na przeglądzie i dlatego musiałem pojechać kawałek dalej ;)
Boczne tył ~7%, przód ~15% :twisted:
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

no dobrze ale kolega pytal w jaki sposob ma okleic tudziez wyjac szyby tylnie boczne choc dyskusja na temat jakosci folii tez pewnie mu pomoze w doborze odpowiedniej dla siebie.
i tak de facto mnie tez interesuje jak ewentualnie przyciemnic tylne szybki.jak wyjac i pozniej wkleic,na co,czym itp.

PS:a moze bez wyciagania :twisted:
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

york_2006 pisze:no dobrze ale kolega pytal w jaki sposob ma okleic tudziez wyjac szyby tylnie boczne ...

PS:a moze bez wyciagania :twisted:
Ja oklejalem szyby tylná bez jej wyciagania, najpierw docinalem folie na zewnetrznej stronie szyby a pozniej já zakladalem wewnátrz i suszara w ruch :D wyciagalem przednie boczne szyby, choc trzeba sie nastawic na pozniejsza zabawe z regulacjá szyby.:P

Zreszta w kazdej paczce jest info jak robic , w przypadku FoliaTec bardzo dokladne i porzádne.

A jesli chodzi o wyciaganie szyby to jest to nierealne , z prostej przyczyny- klejonej szyby nie da sie poprostu wyciagnác a pózniej wsadzic. Klejoná szybe trzeba wytluc , wyczyscic dokladnie z pozostalych kawalków i wkleic nowá, wiéc tak czy siak musimy naklejac folie bez wyciágania szyb bocznych. Mozemy jedynie zdemontowac pokrywe bagaznika ale wg za duzo jest pózniej klopotu z regulacjá.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maverick »

Ja przyciemniłem tylną i boczne z tyłu - folia BRUXAFOL. Zapłaciłem 250 zł i wygląda super. Jak umyję auto :) to zrobię zdjęcia i się pochwalę :)
Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Fakt, u Mavericka wygląda to miodzio, zwłaszcza, że ma żółtego Proba z czarnymi dodatkami, więc naprawdę nieźle się komponuje
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

to wiec pany dawajcie zdjęcia chętnie zobacze ja i nie tylko jak u was te szybki wygladaja.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ja nie wiem czy przyciemniać... Mam czarne autko i jeszcze czarne szyby... Nie za czarno? :?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

nie i wbrew twojemu przekonaniu wygląda to super :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: cevinek »

Drzymek pisze:Ja nie wiem czy przyciemniać... Mam czarne autko i jeszcze czarne szyby... Nie za czarno? :?
Człowieku ....!!!!

Szkoda że nie mam teraz zdjęć... Czarna I GT i ciemne szybki...TO JEST TO!
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

fajna sprawa ale rzadko chce to ktos steplowac na pzregladzie
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Drzymek pisze:Ja nie wiem czy przyciemniać... Mam czarne autko i jeszcze czarne szyby... Nie za czarno? :?
nabierze wyglądu, czarnej murzyńkiej kupy,.... tragedia.
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

cevinek pisze:
Drzymek pisze:Ja nie wiem czy przyciemniać... Mam czarne autko i jeszcze czarne szyby... Nie za czarno? :?
Człowieku ....!!!!

Szkoda że nie mam teraz zdjęć... Czarna I GT i ciemne szybki...TO JEST TO!
popieram,Cevcia jedyneczka ładnie wygląda, przede wszystkim komponuje się z idealnym lakierem.
Adam! tylko troszkę inne felaśki i beęzie rewelka 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Sqad pisze:
Drzymek pisze:Ja nie wiem czy przyciemniać... Mam czarne autko i jeszcze czarne szyby... Nie za czarno? :?
nabierze wyglądu, czarnej murzyńkiej kupy,.... tragedia.
Sqad , nie zgodzé sie z Tobá , mialem zeszly rok czarne boki i tylna szybé sciemnone na maksa i wygladalo zajefajnie, musialem zdjac do przegladu bo nie bylo zgodnie z prawem , teraz zrobilem lepsza folia tylna szybe i tylne boczne , lada moment zrobie przednie boczne i znów bedzie super.
A Pelot ma racje , super komponuje sie z ladnym czarnym lakierem , a ja taki wlasnie mam, :D

Tu na zdjeciu jeszcze z poprzedniá foliá

http://img82.imageshack.us/my.php?image=knol0137pl.jpg

Za kilka dni wkleje nowe zdjecia to sami zobaczycie.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maverick »

Drzymek pisze:Ja nie wiem czy przyciemniać... Mam czarne autko i jeszcze czarne szyby... Nie za czarno? :?
Drzymek, "przyciemnij" na żółto :twisted: - będzie negatyw mojego hihi
Żółty 2.2 GT '92
509355093
rad.ek
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-06 19:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rad.ek »

DUKE pisze: no i tam jacys Ci stroze prawa sa przewrazliwieni na szybki...no i albo zabieraja dowod???albo zrywasz folie przy nich...no to chlopaki troszke zapalniczka wzieli z boku a potem idzie cala bez problemu..
chociaz ja nie chcialbym zrywac... :wink: no ale mowia ze takie sk....ny ze nie dalo sie dogadac....pozdoffka:)
Mam taką prośbę: jak wiadomokto złapie i przyp..y się do szybek, czyli usłyszymy znane niektórym ultimatum "zrywamy czy dowodzik zabieramy", to proszę poinformować wiadomokogo o tym że jest przepis mówiący o tym że jeżeli nie ma widoczności w tylnej szybie musi być obowiązkowo lusterko prawe. Proszę spróbować tego tylko wtedy kiedy nie przemawiają inne argumenty. :wink:
[EDIT] znalezione w necie
zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;
Jak znamy ocenianie z szkoły dostatecznie to "trójka" a na trójkę to zawsze widać :lol:
Ostatnio zmieniony 2006-07-11 21:51 przez rad.ek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

rad.ek pisze: Mam taką prośbę: jak wiadomokto złapie i przyp..y się do szybek, czyli usłyszymy znane niektórym ultimatum "zrywamy czy dowodzik zabieramy", to proszę poinformować wiadomokogo o tym że jest przepis mówiący o tym że jeżeli nie ma widoczności w tylnej szybie musi być obowiązkowo lusterko prawe. Proszę spróbować tego tylko wtedy kiedy nie przemawiają inne argumenty. :wink:
Pozostaje jeszcze problem przednich bocznych :D
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Tak ale tu poszło też o kwestię ściemnionych szyb bocznych też z przodu, a wówczas argument o lusterku na nic się zda, pozostaje chyba tylko żyletka lub łapówa ;>
EDIT: Tykwa byłeś szybszy o włos :lol:
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
rad.ek
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-06 19:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rad.ek »

TYKWA pisze:
Pozostaje jeszcze problem przednich bocznych :D
Niestety już same w sobie nie mają 100% przepuszczalności, wystarczy nakleić przeźroczystą folie i widoczność spadnie dość drastycznie :roll:
Pozostaje szukać czy salon (obowiązkowo w Polsce) miał w opcji przyciemnianie szyb, jeśli tak to miał na to homologację i tym sugerować wiadomokomu by spadali.

Trza kombinować :lol: "Ignorantia iuris nocet*" :D




*"nieznajomość prawa zawsze szkodzi"
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Hehe najlepsze jest to że policja czepia się bocznych szybek, a nie czepia się okularów przeciwsłonecznych o dużo mniejszej przepuszczalności. :)
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

Okularów sie nie czepia to fakt.A szybek sie czepią bo sie boją ze nie widzą kto w srodku siedzi i czy przypadkiem do nich z gnata nie celuje.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”