Żywica na lakierze i inne plamy

Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: cevinek »

Można zrobić tak:

1; zeszlifować grubą warstwę aż pozostanie maxymalnie 0,5 mm
2; delikatnie dłutkiem dentystycznym naciskać na pozostałą warstwę , powinna odpryskiwać
3: po tym zabiegu na pewno pozostaną ślady które można usunąć pastą polerską.
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Druga "zima" jeżdżenia na myjnie automatyczną.

Tym razem w prezencie zmieniono mi kolor listwy idącej od przedniego błotnika, przez drzwi, do tyłu.

Obecnie stała się... zielonkawa. Widać to mocno! Auto srebrne, dach czarny :P, a listwy zielone. Jak tre po niej palcem długo i mocno tak, że trzęsie się całe auto to zaczyna ta zieleń schodzić, ale baaaardzo powoli, ciężko i strasznie się lepi.

Co do cholery? Czym to załatwić tak, żebym nie musiał kupować nowych i malować :-) ?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

na początek spróbuj Tempo, z opisu wynika że powinno załatwić sprawe. Tubka kosztuje 10zł i starczy na cały samochód.
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 256
Rejestracja: 2005-09-14 15:37
Galeria: viewtopic.php?t=6440

Post autor: Camel »

RX pisze:Witam,

Druga "zima" jeżdżenia na myjnie automatyczną.

Tym razem w prezencie zmieniono mi kolor listwy idącej od przedniego błotnika, przez drzwi, do tyłu.

Obecnie stała się... zielonkawa. Widać to mocno! Auto srebrne, dach czarny :P, a listwy zielone. Jak tre po niej palcem długo i mocno tak, że trzęsie się całe auto to zaczyna ta zieleń schodzić, ale baaaardzo powoli, ciężko i strasznie się lepi.

Co do cholery? Czym to załatwić tak, żebym nie musiał kupować nowych i malować :-) ?

Pzdr.
Witam.
Obawiam sie że tempo nie da rady z tym. Spróbuj Pastą G-3 z firmy farecla na pewno da rade, dostaniesz ja w każdym sklepie z lakierami samochodowymi, szpachlami itp.
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

pelot pisze:
Camel pisze:
RX pisze:Witam,

Druga "zima" jeżdżenia na myjnie automatyczną.

Tym razem w prezencie zmieniono mi kolor listwy idącej od przedniego błotnika, przez drzwi, do tyłu.

Obecnie stała się... zielonkawa. Widać to mocno! Auto srebrne, dach czarny :P, a listwy zielone. Jak tre po niej palcem długo i mocno tak, że trzęsie się całe auto to zaczyna ta zieleń schodzić, ale baaaardzo powoli, ciężko i strasznie się lepi.

Co do cholery? Czym to załatwić tak, żebym nie musiał kupować nowych i malować :-) ?

Pzdr.
Witam.
Obawiam sie że tempo nie da rady z tym. Spróbuj Pastą G-3 z firmy farecla na pewno da rade, dostaniesz ja w każdym sklepie z lakierami samochodowymi, szpachlami itp.
jak taki z ciebie fach man to jeszcze napisz że G-3 jest grubo ziarnista i nie nadaje się do polerowania na ręke(żeby ktoś przypadkiem nie polerował badziewiami z supermarketu bez wody bo będzie po lakierze).

RX to jeszcze się nie nauczyłeś nie korzystać z myjni automatycznych :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

I tu Cię Pelot mam - w Mławie nie ma ręcznej myjki... ;-)
Kupię tempo na początek bo tanie i ogólnodostępne.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

RX pisze:Witam,

I tu Cię Pelot mam - w Mławie nie ma ręcznej myjki... ;-)
Kupię tempo na początek bo tanie i ogólnodostępne.

Pzdr.
no to stary, wiadereczko i gąbeczka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 256
Rejestracja: 2005-09-14 15:37
Galeria: viewtopic.php?t=6440

Post autor: Camel »

pelot pisze: jak taki z ciebie fach man to jeszcze napisz że G-3 jest grubo ziarnista i nie nadaje się do polerowania na ręke(żeby ktoś przypadkiem nie polerował badziewiami z supermarketu bez wody bo będzie po lakierze).

RX to jeszcze się nie nauczyłeś nie korzystać z myjni automatycznych :wink:
A jak jest z Ciebie takie " półtorej gościa " to wez G-3 i troszke wody i zobacz czy sie nie da, fachowcu w liczeniu kamieni na polu
A jezeli masz jakis problem do mnie to zapraszam na PW a nie zasmiecasz temat
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Camel pisze:
pelot pisze: jak taki z ciebie fach man to jeszcze napisz że G-3 jest grubo ziarnista i nie nadaje się do polerowania na ręke(żeby ktoś przypadkiem nie polerował badziewiami z supermarketu bez wody bo będzie po lakierze).

RX to jeszcze się nie nauczyłeś nie korzystać z myjni automatycznych :wink:
A jak jest z Ciebie takie " półtorej gościa " to wez G-3 i troszke wody i zobacz czy sie nie da, fachowcu w liczeniu kamieni na polu
A jezeli masz jakis problem do mnie to zapraszam na PW a nie zasmiecasz temat
swój lakier poleruj sobie tak :shock:
z ciebie to jest dopiero gość :lol: chyba od pługa oderwany jak sie tak znasz na kamieniach
Obrazek
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

pelot pisze:[
swój lakier poleruj sobie tak :shock:
z ciebie to jest dopiero gość :lol: chyba od pługa oderwany jak sie tak znasz na kamieniach
ty Pelot to ja tu jestem od czepiania sie zadymiania itp. nie podbieraj mi roboty ...!!! :twisted: :twisted:
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Kupiłem Tempo, jutro zobaczymy jaki będzie efekt ;-)
Co do gąbki i wiaderka to tak myje w lato, ale w zimę nie da rady latać przed blok z wiadrem :-(

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

RX próbowałeś może benzyną ekstrakcyjną? Może to da radę. Czasem jak ze szwagrem jezdziliśmy Jeepem po piachu na oponach pojawiał się zielonkawy nalot - też upierdliwie schodził.
Co do myjni - ja wieki temu przestałem jezdzić i na ręczne i na automatyczne. Mam ten wątpliwy(pizdzi :wink: ) luksus że sam sobie myję kartcherem.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Tempo niestety nie dało rady... usunęło o dziwo troszkę tego osadu, ale polerowałem malutki kawałek listwy 30 minut i polerowałem tak mocno, że auto skakało :P I niestety listwa ciągle jest zielonkawa (ale jest delikatnie, bardzo delikatnie lepiej), może wiertarką z filcem jakby przejechać i długo polerować... nie podejmę się jednak tego, bo próbowałem przepolerować wiertarką kawałek plastiku - wystarczy, że delikatnie mocniej wcisnę i po lakierze będzie ;-)
Benzynką ekstrakcyjną może spróbuję.

U mnie w firmie ostatnio dostałem opierdziel, że maszyny laboratoryjne z których korzystam są brudne :P Nie dało się tego niczego umyć i już myślałem, że mnie powieszą, ale okazało się, że z plamami po chemikaliach poradziło sobie mleczko do mycia patelni ... lol
Użyłem trochę tego mleczka na listwę, ale nie działa... chociaż może jakbym dłużej polerował...? ;-)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Spróbuj benzynka ekstrakcyjna albo zwykłą a ewentualnie ropą. A jak zejdzie to potem przeleć pastą tempo aby lakier odzyskał połysk. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Już wiem co to za syf na listwach. Jest to wosk! (wosk na ciepło i wosk na zimno na myjni nakładają :P) O dziwo pasta tempo nie dała rady, ale pewnie tylko dlatego, że była firmy K4. Czyli co - kupić jakieś dobre tempo (tylko jakie?) i powinno być okej, nie? Niczym nie mogę pozbyć się tego wosku, jest jak mocna plastelina, albo jakiś klej... cholera...

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

benzyną spróbuj nawet zwykłą.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Oki doki - sprawdzę w przyszłym tygodniu :)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
celnik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-05-28 11:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: celnik »

wracając do początku tematu, ja też często na działce stawiam auto pod iglakami, więc problem żywicy znam z autopsji. Dla mnie najważniejsze i do wykonanania wiosną i latem jest postawienie auta na słońcu, tak żeby blacha się mocno nagrzała ( pół sukcesu ) później używam środka firmy Sonax do usuwania śladów substancji bitumicznych. Pryskam zostawiam na parę minut i miękką ściereczką usuwam żywicę. W razie potrzeby powtarzam kilkakrotnie. Myślę , że na wosk też jest to dobry sposób. :roll:
Ford Probe 2,0 16v 97r
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

RX pisze:Witam,

Już wiem co to za syf na listwach. Jest to wosk! (wosk na ciepło i wosk na zimno na myjni nakładają :P) O dziwo pasta tempo nie dała rady, ale pewnie tylko dlatego, że była firmy K4. Czyli co - kupić jakieś dobre tempo (tylko jakie?) i powinno być okej, nie? Niczym nie mogę pozbyć się tego wosku, jest jak mocna plastelina, albo jakiś klej... cholera...

Pzdr.
A gdyby podziałać na to bardzo gorącą wodą? Spłynie razem z tym... Czy nie?
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
Awatar użytkownika
celnik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-05-28 11:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: celnik »

z gorącą wodą dałbym sobie spokój, spróbuj to delikatnie rozgrzać np. suszarką do włosów, spróbuj tego środka Sonax ( czarny spray ), moim zdaniem na wosk to zadziała.
Ford Probe 2,0 16v 97r
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Pasta tempo - polerowanie super silne i dokładne + spray do usuwania asfaltu z samochodu i ... prawie zeszło! Kolor ciągle jest zielonkawy ale wszystko co najgorsze usunąłem! :) Trzeba siedzieć godzinę nad jedną listwą, ale jakoś idzie... jutro zrobię drugą stronę hehe.

Dzięki za rady!

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

no to ja mam mały problem :wink:
jak wiadomo na moim autku jest conieco chromu :evil: ( pamiątka jeszcze po poprzednim właścicielu ), są to listwy chromowane jakich na allegro pełno, wkońcu postanowiłem jedną lekko naderwać i okazało sie że są na klej, który sie cholernie ciągnie ( gumowaty strasznie jest ) - czym to usunąć???, listwy te są na elementach plastkikowych z tyłu, jak lampy itp, chce to ściągnąć, ale nie chciałbym uszkodzić lakieru.....macie może jakieś pomysły co usunie klej i jednocześnie zostawi lakier nie naruszony???, o lampy sie zbytnio nie martwie bo chyba i tak je wymienie
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Ja po swoich jechałem benzynką ekstrakcyjną :lol: Faktem jest że mocno trzeba się przy tym namęczyć :(
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

a jak po tym zabiegu lakier wygladal :?:
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Cisik
Posty: 64
Rejestracja: 2006-05-28 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Cisik »

Witam, u mnie jest zupelnie inny problem. Otoz autko z 94 roku lakier oryginalny czerwony, i jak postoi na sloncu powiedzmy dwa tygodnie po dokladnym myciu i polerce wychodza straszne matowe plamy. Praktycznie caly samochod, od tej strony od ktorej swieci slonce najbardziej lacznie z calym dachem. Probowalem juz rozne pasty automax,tempo, bril i po kazdej autko wyglada pieknie, czerwony kolorek sie blyszczy, lecz po kilku tyg. jest znow to samo. Wyglada to paskudnie i nie wiem czy jest jakas mocno scierna pasta ktora by pomogla czy pozostaje tylko malowanie autka lub moze jakas mechaniczna polerka???
Probe II 2,5 94r
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”