Iskra JEST, Paliwo JEST - A nie pali :/ (V6 2 gen. 1993 r)

A_r_t_i
Posty: 32
Rejestracja: 2004-04-21 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Iskra JEST, Paliwo JEST - A nie pali :/ (V6 2 gen. 1993 r)

Post autor: A_r_t_i »

Pozdrowionka z nad Zatoki Puckiej dla Forumowiczów.

Temat paradoksalny ale niestety prawdziwy.

Autko obecnie stoi u mechanika który rozłożył ręce i grzecznie się przyznał że nie wie dlaczego Probek nie chce zagadać.

Napomknął coś o tym że iskra jest troche przysłaba.

Dodam że autko zdechło podczas jazdy.

Jestem troche pod ciśnieniem bo za 2 tyg. musze wracać do Łodzi a nie mam czym zaholować przyczepy.

3 lata temu miałem podobną historię ale nie było wtedy iskry - moduł Halla nawalił, ale teraz nie wiem co jest.

Dzięx.
Poszukuje blendy na tył do II gen.
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

Aparat zapłonowy???
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

jak by aparat poszedł to by iskry nie było.

masz LPG? może przy przełączaniu na gaz/benzynę przeskoczył pasek rozrządu? znam taki przypadek. też się nagłowiliśmy

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
A_r_t_i
Posty: 32
Rejestracja: 2004-04-21 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: A_r_t_i »

Mam sekwencje ale był na gazie jak zgasł.

I jeszcze takie info: odpalać go mogę jedynie na benzynie - nie mam możliwosci odpalania na gazie.

Może iskra jest w złym momencie - jakiś rozdzielacz w aparacie czy coś...

Albo faktycznie rozrzad i brak zgrania iskra-paliwo...

Lub też kwestia samych świec lub kabli WN

Ale prosiłbym o porady jak wykluczyć poszczególne usterki bo wymiana kolejnych czesci moze byc kosztowna.

Dzieki
Ostatnio zmieniony 2006-09-01 15:29 przez A_r_t_i, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuje blendy na tył do II gen.
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

wtedy to też była sekwencja. śmialiśmy się że chłopak wyłożył 2k więcej żeby nie mieć strzałów i mu rozrząd rozdupczyło hehe sprawdź to! zobacz w jakim stanie jest napinacz (czy nie jest miękki)

powodzenia!
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
lajman
Posty: 93
Rejestracja: 2003-10-07 18:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: lajman »

jak iskra jest tylko za słaba to stawiam na cewke, też tak miałem
gg: 1549665
2,5 GT - poszło w ręce brata
A_r_t_i
Posty: 32
Rejestracja: 2004-04-21 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: A_r_t_i »

OK...jade do mechanika i podrzuce mu te pomysły - moze co z tego bedzie.
Poszukuje blendy na tył do II gen.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obstawiam cewkę zapłonową w 99%. Jak iskra jest za słaba to nie będzie w stanie zapalić mieszanki pod ciśnieniem w cylindrze.
Ten 1% to pozostawiam na wyłącznik bezwładnościowy w bagażniku i ewentualnie czujnik położenia wału.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
A_r_t_i
Posty: 32
Rejestracja: 2004-04-21 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: A_r_t_i »

Wczoraj nie odpisywałem bo Wi-Fi na campingu padło :/

W poniedziałek sprawdzę czujnik w bagażniku bo totalnie o nim zapomniałem :) Zawsze to 1% wiecej wiedzy :P

Thx & Pzdr
Poszukuje blendy na tył do II gen.
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Gdyby to był CKP nie byłoby iskry.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

W sumie dość prosta sprawa.

1. Duże prawdopodobieństwo że odcięcie wtrysków jest załączone. Odcięcie to ma za zadanie odłączyć wtryski benzynowe gdy chodzi gaz.

Co robić:

Ja bym sprawdził na początek czy paliwo dociera do wtrysków: zdej wąż co sychodzi z fitra do silnika, włóź do butelki i niech ktoś pokręci silnikiem. Ciśnienie powinno być całkiem spore.
Dalej sprawdziłbym wtryski - pokręć kilka obrotów i sprawdź czy świece są mokre.
Kolejny krok - rozrząd. Podpowiedź - wykręć świece 1 cylindra i ustaw w pozycji max do góry - odkręć śróby od odłon od góry tak by odchlić je trochę - tylko tyle by zobaczyć znaki na kołach. Tyle że ja bym najpierw poprosił kogoś żeby podjechał i przełożył od niego aparat zapł. Roboty na 5 minut a z rozrządem to juź godzinka zejdzie.
W zasadzie jeśli jest sprężanie paliwo w komorze spalania i dobra iskra - musi gadać.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

MiH pisze:W sumie dość prosta sprawa.

Tyle że ja bym najpierw poprosił kogoś żeby podjechał i przełożył od niego aparat zapł. Roboty na 5 minut a z rozrządem to juź godzinka zejdzie.
Ja prosiłem 2 tygodnie, aż ktoś się odezwał, tak więc do tego 5 minut trzeba trochę doliczyć.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Sorki tofil - ale jakby to było w szczecinie....
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

MiH pisze:Sorki tofil - ale jakby to było w szczecinie....
To nie była aluzja do ciebie, gdybym mieszkał w Szczecinie to co innego. I tak dzięki za poświęcony czas :D
Przy okazji wielkie dzięki dla Kobiego, który będąc za granicą chciał mi udostępnić Proba, a nawet się nigdy nie poznaliśmy jak również dla Asica, który bez zawahania podjechał i dał mi sprawdzić mój aparat.
Na cześć chłopaków hip, hip hurrra..... :wink: :lol:
Przy okazji aparat z 2.0 musi generować iskrę podłączając go pod sterowanie w V6 i vice versa.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
A_r_t_i
Posty: 32
Rejestracja: 2004-04-21 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: A_r_t_i »

Hej, sorki za długą nieobecnosc - nie mialem dostepu do netu :/

Otóż auto nadal nie chce gadać - mechanik mówi ze od strony mechanicznej wszystko jest sprawne i ze jest to kwestia elektroniki.

Cały czas pali się kontrolka FUEL CUTOUT - sprawdzalem wyłącznik w bagażniku i jest OK.

Pomocy - w niedziele musze wracać z wakacji, a przyczepy na plecach nie dociągne :( !!

Dzieki !!
Poszukuje blendy na tył do II gen.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

posprawdzaj wszystkie bezpieczniki i sprawdz tez mase pompy paliwa
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Kontrolka Fuel cutout zaświeci się kiedy dostanie masę. Jeżeli przełącznik jest ok to wygląda na to, że przewód jest gdzieś uszkodzony. Sama kontrolka nie powoduje wyłączenia pompy ale być może przetarło się kilka przewodów i dlatego Probe nie chce gadać.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
ADOLF
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-07 23:22

iskra jest paliwo podaje probe nie odpala

Post autor: ADOLF »

jestem posiadaczem forda probe 2.5 i od pewnego czasu nie potrafie znalezc przyczyny dlaczego moj ford nie odpala(wyjechalem z garazu zostawilem auto na wolnych obrotach i po chwili powoli zaczely spadac mu obroty az zgasł i do dzisiaj nie odpalil) sprawdzilem juz ze paliwo jest podawane do silnika i jest tez iskra. moze ktos wie w czym tkwi problem!
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

jestes pewny ze wtryski leja paliwo ? rozrzad jeszcze jest ? :P

jesli jest iskra , jest paliwo to auto musi odpalic :))

Iskra jest mocna czy tylko jest? ;]
Awatar użytkownika
crupek
Posty: 636
Rejestracja: 2006-07-21 20:45
Samochód: Probe II 2.5 V6 MEDICI
Galeria: viewtopic.php?t=9043
Lokalizacja: Głogów Wrocław

Post autor: crupek »

carllson1983
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-18 12:37
Samochód: PROBE 2,5 V6 24V 96r. BLACK
Lokalizacja: Łódź

Re: iskra jest paliwo podaje probe nie odpala

Post autor: carllson1983 »

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i od 2 dni szukam na forum klubu jakiejś iskierki nadzieii :cry: . Moj problem bardzo podobny do klopotów zalozyciela tematu lecz nieco inaczej sie objawił. W pełni świadomie zakupiłem czarne Probe ( 2,5 V6 24V 96r.) z uszkodzonym aparatem zapłonowym. Objawy takie jak wielokrotnie opisane w odpowiednich tematach na forum.
Regeneracją zajeła sie firma YAKUZA z Torunia. Autko jezdzilo swietnie a przynajmniej bez szarpnieć i dziwnych zachowań wskazników na desce rozdzielczej, i penego dnia dojechałem bez problemu do pracy i autko stało sobie jakies 9 godzin.
I stoi nadal tak od miesiąca.Problem jest taki że nie chce odpalić i niebardzo wiem gdzie doszukiwać sie awarii.
Pompa paliwo podaje iskra jest ale silnik sie zalewa aparat znów powedrował do YAKUZY ale nie stwierdzono żadnych nieprawidłowosci. Diagnostyka komputerowa nie wykazałą błędów. Jeśli ktoś spotkał sie lub doświadczył na wlasnej skórze podobnego przypadku bede wdzieczny za podzielenie sie wiedzą lub ewentualną pomoca. :cry:
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: iskra jest paliwo podaje probe nie odpala

Post autor: andrew »

To przerobiłeś http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=4849?
Może być jeszcze kąt zapłonu, albo rozrząd.
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
carllson1983
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-18 12:37
Samochód: PROBE 2,5 V6 24V 96r. BLACK
Lokalizacja: Łódź

Re: Iskra JEST, Paliwo JEST - A nie pali :/ (V6 2 gen. 1993 r)

Post autor: carllson1983 »

Dzisiaj wrzuciłem akumulator do Probka i odziwo zapalil ale nie wkreca sie na obroty, przerywa i bardzo szybko kolektor wydechowy sie nagrzał tak jakby mieszanka spalala sie poza cylindrem , ogolnie wyglada na to ze nie chodzi na wszystkich cylindrach.

-- dodano 2009-05-19 12:05 --

Witam! A czy jest ktoś z Łodzi kto mogłby urzyczyć apratu na podmianke? Pozdrawiam
Reiv
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-22 21:39

Re: Iskra JEST, Paliwo JEST - A nie pali :/ (V6 2 gen. 1993 r)

Post autor: Reiv »

Witam wszystkich podpinam sie pod temat z ta tylko roznica ze probek 2.5v6 odpala normalnie ale nie pracuje wogole 2-gi cylinder(czarna swieca) i rzeczy ktore sprawdzilem:

1)cisnienie sprezania 14atm
2)podmiana,zamiana przewodow zaplonowych, nowa kopulka i palec, kontrola wizualna iskry jest taka sama niebieska jak w pozostalych(gdy tlok jest w GMP przeskakuje )
3)rozrzad ustawiony na znakach jest dobrze
4)odkrecilem dekiel aby zobaczyc czy nie podparty jest ktorys zawor gdy krzywki byly u gory srubokretem mozna bylo wciskac popychacze
5)uszczelka pod kolektorem ssacym nowa mazdy
6)sprawdzone zabki na kole pasowym glownym te co wylapuje czujnik polozenia walu wszystkie bez zadnych uszkodzen

A zaczelo sie to wtedy gdy okazalo sie ze spod uszczelek pod glowicami cieknie olej i byl budyn w plynie chodniczym wiec zostaly wymienione firmy elring pozostale uszczelki mazda, uszczelki pod glowicami sa dobre bo cisnienie wszedzie ma takie same i woda ktora wlewalem i wylewalem do silnika aby przeplukac jest juz czysta, oleju nie bierze, wiec jak dla mnie zagadka roku...
jedyna moja jedna sugestia to to ze paliwo podawane do silnika nie jest w odpowiednim momencie....ale jak to sprawdzic... moze cos z kompem.. bo swieca jest czarna (sadza) a pozostale normalne bialawe, czy ma ktos moze jakis pomysl? :neutral:
i brak mozliwosci sprawdzenia kodow bledow wersja bez kontrolki check engine i zadne diody mierniki w gniezdzie diagnostycznym nie daja rezultatow;/
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Iskra JEST, Paliwo JEST - A nie pali :/ (V6 2 gen. 1993 r)

Post autor: 2Ya »

Wtrysk sprawdzałeś?Świeca sucha czyli paliwo nie dochodzi.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”