same otwierają się zamki w drzwiach i włącza się alarm

adamwach
Posty: 1
Rejestracja: 2006-11-13 12:58

same otwierają się zamki w drzwiach i włącza się alarm

Post autor: adamwach »

Witam.
Jestem posiadaczem Forda Probe 2,5 94r.
Problem polega na tym, że kilka razy ostatnio włączył mi się alarm i jednocześnie otworzyły się zamki w drzwiach. Jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o pomoc. Adam


Skasowałem bliźniaczy wątek w II gen.
Robert
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Cześć Adam !
Forum równie serdecznie Cię wita oraz gorąco zaprasza do działu powitań :twisted: Jeśli znasz się nieco na elektryce samochodowej powinieneś chyba zajrzeć do centralnego zamka i okablowania sąsiadującego . Jeśli nie :arrow: serwis Mazdy albo zaufany dobry elektryk ... Na sąsiednim forum chyba widziałem schemat "centralnego"...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ktoś ma jeszcze "pomysła" :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Czujni otwarcia drzwi nad progiem - te włączniki. Sprawdź je. Może tam być np. wilgoć. Alarm często podłącza się tam bop jest najprościej. Tak samo centralny: otwierasz jedne drzwi - pojawia się napiećie (zapala się światełko) oraz załącza się centralny zamek i otwiera zamki. Ten sposób mam u siebie. Światełka wewnętrzne, alarm i centralny korzystają z tych samych czujników. Tylko u mnie miałem uszkodzoną izolację przewodu który był od alarmu i zwierało do masy czyli tak samo jak by ktoś otwierał drzwi. Zapalało się światełko i otwierały się drzwi i włączął się alarm.
Awatar użytkownika
krycha
Posty: 85
Rejestracja: 2005-07-01 21:56
Galeria: viewtopic.php?t=6442
Lokalizacja: Mirosławice Woj. Łódzkie
Kontakt:

Post autor: krycha »

Mam podobny problem z alarmem fabrycznym po otwarciu drzwi z kluczyka alarm się włącza i wyje tak samo jest z drzwiami pasażera jak i kierowcy. Zrobiłem taki test odpiąłem wyłączniki krańcowe ten od strony pasażera jak i ten od strony kierowcy i alarm się nie załączał. Wystarczy że zapnę tylko jeden wyłącznik krańcowy i alarm po otwarciu obojętnie których drzwi kluczykiem się załącza. Niemożna go w żaden sposób wyłączyć tylko odpięcie akumulatora go wyłącza. Po otwarci drzwi oświetlenie w kabinie działa. Oprócz oryginalnego alarmu posiadam jeszcze dodatkowy który działa dobrze.
Ford Sierra 2.0i DOHC CLX 91r.
Ford Probe II 2.5 GT z LPG 94r.
Ford Mondeo Kombi 1.8 16V GLX 95r.
Awatar użytkownika
Piotrek (cien)
Posty: 175
Rejestracja: 2006-02-26 13:59
Galeria: viewtopic.php?t=8035
Lokalizacja: Tarnów

Re: same otwierają się zamki w drzwiach i włącza się alarm

Post autor: Piotrek (cien) »

adamwach pisze:Witam.
Jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o pomoc. Adam
Witam, ja tak miałem, ale ja zaczołem szukać od innej strony: rozebrałem tapicerkę drzwi, okazało się że płytka z przewodami znajdująca się na zamku od wewnątrz(takie małeokrągłe"coś"z przewodami zamontowane na tyle zamka, które chyba reaguje na obrócenie kluczykiem) była totalnie zaśniedziała i wilgotna. Auto wcześniej się samo otwierało bez powodu, alarmu jeszcze nie miałem więc się nie włączał.

Pozdrawiam.
Było czarne 2,5 v6.
Będzie ..
Awatar użytkownika
krycha
Posty: 85
Rejestracja: 2005-07-01 21:56
Galeria: viewtopic.php?t=6442
Lokalizacja: Mirosławice Woj. Łódzkie
Kontakt:

Re: same otwierają się zamki w drzwiach i włącza się alarm

Post autor: krycha »

cienki pisze:
adamwach pisze:Witam.
Jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o pomoc. Adam
Witam, ja tak miałem, ale ja zaczołem szukać od innej strony: rozebrałem tapicerkę drzwi, okazało się że płytka z przewodami znajdująca się na zamku od wewnątrz(takie małeokrągłe"coś"z przewodami zamontowane na tyle zamka, które chyba reaguje na obrócenie kluczykiem) była totalnie zaśniedziała i wilgotna. Auto wcześniej się samo otwierało bez powodu, alarmu jeszcze nie miałem więc się nie włączał.

Pozdrawiam.
Właśnie tak zrobiłem i niestety nie pomogło.
Ford Sierra 2.0i DOHC CLX 91r.
Ford Probe II 2.5 GT z LPG 94r.
Ford Mondeo Kombi 1.8 16V GLX 95r.
Awatar użytkownika
Piotrek (cien)
Posty: 175
Rejestracja: 2006-02-26 13:59
Galeria: viewtopic.php?t=8035
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Piotrek (cien) »

Krycha>
z tego co pisze adam wynika że on ma inny problem bo jemu sie centralny otwiera bez dotykania auta -> tak jak mi, tylko ze ja nie miałem alarmu. To tak jakbys robił włam-otwierasz auto wiec alarm wyje.
Adam sprawdź te płytki na zamkach z obydwu stron, dla mnie to TO.

Pozdro
Było czarne 2,5 v6.
Będzie ..
Awatar użytkownika
krycha
Posty: 85
Rejestracja: 2005-07-01 21:56
Galeria: viewtopic.php?t=6442
Lokalizacja: Mirosławice Woj. Łódzkie
Kontakt:

Post autor: krycha »

Jeśli otworzę drzwi kierowcy z kluczyka to centralny otwiera drzwi kierowcy i pasażera, a jeśli otworzę drzwi pasażera to centralny otwiera tylko drzwi pasażera. Co to może być.
Ford Sierra 2.0i DOHC CLX 91r.
Ford Probe II 2.5 GT z LPG 94r.
Ford Mondeo Kombi 1.8 16V GLX 95r.
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

Krycha pisze:Jeśli otworzę drzwi kierowcy z kluczyka to centralny otwiera drzwi kierowcy i pasażera, a jeśli otworzę drzwi pasażera to centralny otwiera tylko drzwi pasażera. Co to może być.
Może w drzwiach pasażera jest tylko siłownik SLAVE a nie MASTER?
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
krycha
Posty: 85
Rejestracja: 2005-07-01 21:56
Galeria: viewtopic.php?t=6442
Lokalizacja: Mirosławice Woj. Łódzkie
Kontakt:

Post autor: krycha »

Ale może przez to załącza mi się oryginalny alarm.
Ford Sierra 2.0i DOHC CLX 91r.
Ford Probe II 2.5 GT z LPG 94r.
Ford Mondeo Kombi 1.8 16V GLX 95r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Krycha pisze:Jeśli otworzę drzwi kierowcy z kluczyka to centralny otwiera drzwi kierowcy i pasażera, a jeśli otworzę drzwi pasażera to centralny otwiera tylko drzwi pasażera.
Bo otwieranie centralnego jest tylko po stronie kierowcy - u pasażera zamek (a nie centralny) otwiera tylko drzwi pasażera

:arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 6980#86980
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

A ja mam centralny co i jak drzwi pasażera się otworzy to otwiera resztę.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Więc może się mylę. Na schematach, nie wiedzieć czemu, otwieranie kluczykiem w ogóle nie zostało uwzględnione.
Ja nawet nie pamiętam, czy w ogóle od zewnątrz otwiera drugie drzwi - mam z pilota i od dawna nie otwieram kluczykiem.
:arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=6062
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

U mnie działa tak, że po otwarciu drzwi (bierze sygnał z czujnika przy progu do oświetlenia) siłownik otwiera zamek od drugich drzwi. Samo przekręcenie kluczyka nic nie otwiera ani nie zamyka. Żeby zamknąć obydwoje drzwi muszę użyć przycisku LOCK albo zamknąć na pilot, ale to już jest chyba funkcja alarmu a nie centralnego zamka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”