Malowanie wnętrza - porady, sugestie ?

Awatar użytkownika
damianGT
Posty: 74
Rejestracja: 2006-01-04 17:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Malowanie wnętrza - porady, sugestie ?

Post autor: damianGT »

Dzisiaj zaczynam malować niektóre elementy w kabinie mojego PROBKA , bedzie w kolorze czerwonym. jeżeli macie jakieś zdjęcia albo linki z malowanym wnętrzem to proszę o wrzucenie ,bo nie wiem dokładnie co pomalować ,żeby nie przesadzić. jak kupiłem moje maleństwo to troszkę było już pomalowane przez Niemca ale on to chyba robił sprayem i nie wygląda to dobrze ,teraz będę malował lakierem do tworzywa i na profesjonalnej lakierni u mnie w pracy -mam nadzieje że chłopaki tego nie zepsują.
NIC NIE JEST WAŻNE- LICZY SIĘ TYLKO P R O B E i nasze maleństwo !!! Ford Probe 2.2GT'91
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

życzę szczęścia.. :)


W klubie znam tylko jednego proba, który ma czerwono w środku poprzez malowanie i powiem szczerze, że bym się raczej na taki tuning nie szarpał.
Nigdy tak nie jest, że nie robią się odpryski itp a to potem wygląda gorzej niż oryginał.

No ale może masz tapicerę w takim stanie, że malowanie jej już nie zaszkodzi... wówczas warto się pobawić może.
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Robiłem takie rzeczy u kolegi i wyszło super. Ale dopiero po testowaniu kilku lakierów. W końcu efekt dał lakier do plastików samochodowych marki Bold. Reszta po jakimś czasie albo się łuszczyła od słońca albo powstawały pęknięcia na wskutek ruchów plastiku.
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Obrazek

Jak dla mnie wyznacznik jakości.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Sqad pisze:Jak dla mnie wyznacznik jakości.
A jak dla mnie wyznacznik bylejakości... Tzn technicznie jest ok. Jednak to karykaturalne połączenie kolorów przypomina mi (przepraszam za wyrażenie) martwą dziwkę. Jeżeli idę off to proszę wyciąć...
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

W Twojej wypowiedzi jest troche racji, za dużo jest czerwonego, ale to jak to wygląda robi wrażenie. Może i mieszane uczucia, bo malowanie samych wywietszników bądź dekla od popielniczki wygląda troche wiejsko.
Awatar użytkownika
damianGT
Posty: 74
Rejestracja: 2006-01-04 17:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: damianGT »

ja będę malował lakierem do tworzyw sztucznych firmy PPG więc mam nadzieje ,że wszystko się trzymać będzie dobrze. Boję się tylko o podłokietnik centralny i boczne bo jest z jakiegoś miękkiego tworzywa i nie będę mógł wysuszyć tego w piecu tak jak całą reszte ,ale myślę że nie będzie tak żle . jak pomaluję wszystko to puszczę zdjęcia na forum to ocenicie jak to wyszło. Dzisiaj będę miał pomalowane pierwsze dwie części.
NIC NIE JEST WAŻNE- LICZY SIĘ TYLKO P R O B E i nasze maleństwo !!! Ford Probe 2.2GT'91
Awatar użytkownika
roberto
Posty: 284
Rejestracja: 2005-08-06 01:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn Londyn

Post autor: roberto »

Też się nad tym zastanawialem, jednak zdecydowalem się na obszycie calości skorą lub dobrym skajem. Z pewnością fajnie wygląda wnętrze w innym kolorze ale muszę wyeliminować trzaski które powstają podczas tarcia i wypaczania plastiku.
Był I GEN. 2,2 GT 92r. Jest II GEN 2.5 V6
Awatar użytkownika
damianGT
Posty: 74
Rejestracja: 2006-01-04 17:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: damianGT »

roberto pisze:Też się nad tym zastanawialem, jednak zdecydowalem się na obszycie calości skorą lub dobrym skajem. Z pewnością fajnie wygląda wnętrze w innym kolorze ale muszę wyeliminować trzaski które powstają podczas tarcia i wypaczania plastiku.

ja zobaczę jak to będzię wyglądało jak pomaluje a potem będę myślał nad obszyciem ,na razie nie mam zbytnio czasu a poza tym jest strasznie zimno i PROBEK jest cały czas w ruchu.pozdro z sosnowca! :D
NIC NIE JEST WAŻNE- LICZY SIĘ TYLKO P R O B E i nasze maleństwo !!! Ford Probe 2.2GT'91
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Czym najlepiej pomalować konsole w probku na srebrny kolor??? Zwykły sprey oczywiście odpada, na allegro widziałem coś takiego
http://allegro.pl/item117300733_lakier_ ... d_s_s.html
Warto kupić czy może znacie lepszy sposób???
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
chemik_82
Posty: 35
Rejestracja: 2006-07-24 22:51
Galeria: viewtopic.php?t=9867
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: chemik_82 »

Ja u siebie w autku będę kokpit oklejał folią "carbo" i "alu"... myślę ze to chyba lepszy pomysł niż spray... ale każdy ma swoją fantazje...pozdro!
Czarny Ford Probe 2.2 GT '89 ...A jednak się kręci !... Galileusz
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Folia odpada. Deska w II nie jest tak prosta jak w jedynce więc oklejanie folią byłowy bardzo ciężkie i nie wiem czy by to dobrze wyglądało.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

hej.
ja mialem w moim pare rzeczy polakierowane na czerwono i na poczatku mi sie nawet podobalo, jednak z czasem mi obrzydlo.

marcos to odrazu jak mojego kupywal powiedzial ze trza bedzie nowe plastiki zalatwiac 8)
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

ja pomalowałem poprostu srebrzanką, ale najpierw był podkład do plastików, dopiero farba. Potem lakier bezbarwny, bo zauważyłem że farby w "szpreju" z powodu braku utwardzacza poprostu się wycierają. Więc z czasem mogła by być lipa
Co prawda lakier bezbarwny troszką odbiera połysk samej farbie, ale ogólnie nie jest źle.
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

A ma ktoś może fote IIgen ze srebrną konsolą? Ja widziałem tylko taką u TBC ale on miał ją przerobioną zupełnie.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Sqad pisze:Jak dla mnie wyznacznik jakości.
Fuj, mnie to wyglada na karetke :)
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 819
Rejestracja: 2004-03-01 17:31
Galeria: viewtopic.php?t=5568
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Marcos »

nie warto malować, ja takiego kupiłem i na szczęscie mam już wszystko czarne tak jak Bozia kazała. wiocha hehe
Dzięki Misiek :D
GG:9377317 white GT1 90'
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Ja mam pomalowaną konsolę, popielnicę i spód podłokietnika a też kawałek plastiku na ręcznym. Tworzy to jedną całość, ładnie kontrastuje z czernią i fajnie komponuje się z szarością. Malowałem to srebrną(metaliczną) farbą w sprayu. Po ponad półrocznej eksploatacji, niskich temperaturach zimą a obecnie upałach nic nie schodzi :!: Klucz do sukcesu to porządne odtłuszczenie powierzchni, podkład do plastików i cierpliwość. Wkrótce zrobię zdjęcia, póki co mam rozebraną konsolę(zabawa z radiem).
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
strike22
Posty: 43
Rejestracja: 2005-11-09 23:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: strike22 »

Witam wszystkich.Ja wlasnie tez o takim zabiegu myslalem.Nie glupio to wyglada(jak sie nie przesadzi).Niestety nie wiem do konca jak to zrobic i czego uzyc.Chcialem zeby powierzchnia byla gladka jak karoseria a nie taka jak jest tylko w innym kolorze.Wiec mam pytanko:czym to wygladzic?Szpachla czy jakims specjalnym srodkiem?i co dalej?podlklad czy bez?jak ktos wie jak to zdzialac to niech sie podzieli swa wiedza :wink: Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Najlepiej papierem wodnym od 1000 do 1500, plus dużo ciekpliwości i krata piwa. :D Ja też będe tak robił bo też chcę gładki. Potem koniecznie musisz dać podkład ty to się dobrze trzymało i na to lakier. Wszystko możesaz pociągnąć na koniec lekko bezbarwnym. Ja miałem kupić ten spray z allegro ale stwierdziłem że się nie opłaca i lepsze efekty są jak się robi samemu. :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
mbmaster
Posty: 275
Rejestracja: 2006-05-14 00:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mbmaster »

A próbował ktoś z was w ten deseń??

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=16993
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Fajny, tylko czy słońce nie będzie się odbijać od deski. :roll:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Jako że pokrywa zaworów znajduje się też w wnętrzu (komory silnika) to postanowiłem się tu podpiąć i pochwalić swoim dziełem:

Obrazek

Jak Wam się podoba?
:D
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

jeszcze wypoleruj 12 vavle, albo na czerwono :D
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Drzymek rewelacja z tym kolorem :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”