Czerwone kierunki

Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Spytaj Kamila, czekałem :D :D
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

No to pytanie powraca co zrobiliscie z czerwonymi kierunkami???? Jezdzidzie z takimi czy cos nowego wyszlo bo mam wlasnie takie a nie chce lamp przerabiac w jakies wklejanie pomaranczowej pleksy.
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

jak gdzies tam o fizyke zachaczacie to moze załozyc soczewke na zarówke skupic swiatło załamac przez:
Obrazek
odseparowac jeden kolor swiatła i po bólu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Tylko wciąż trzeba ominąć czerwony filtr w postaci klosza. 8)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

Robert pisze:Tylko wciąż trzeba ominąć czerwony filtr w postaci klosza. 8)
no fakt :P no to z pleksi okienko zrobic trzeba :lol: :lol: :lol:
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

I wracamy do punktu wyjścia :roll:
chajs pisze:...a nie chce lamp przerabiac w jakies wklejanie pomaranczowej pleksy.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

Robert pisze:I wracamy do punktu wyjścia :roll:
chajs pisze:...a nie chce lamp przerabiac w jakies wklejanie pomaranczowej pleksy.
czyli wychodzi na jedno .... trzeba kupic nowe lampy : P :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Lampa jest filtrem, ale nie 100% skutecznym i dlatego to działa, ściemnia się tylko suma światła. Można było to zaobserwować na przykładzie, ale experymentalną lampkę już gdzieś posiałem. A że folia nie jest droga radzę sprawdzić samemu :lol:
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Mscichu
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17 20:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Giżycko, Ełk, Okolice Białegostoku

Post autor: Mscichu »

Witam wszystkich bo tez chcem wtracic swoje 3 grosze dla wyjasnienia...:) Najlatwiej bedzi chyba to wyjasnic na zasadzie ekranu tv. W nim sa faktycznie kolory Red Green i Blue. Czesc osob pewnie niewie dlaczego. W podstawowce mowiono o trzech podstawowych kolorach jako czerwony zolty i niebieski:) otoz lampa kineskopowa daje wlasne swiatlo, tak jak w tym wypadku kierunek ja osobiscie nie robilem eksperymentu takiego, ale chce wyjasnic co kolega chcial powiedziec. Oko ludzkie bardzo latwo da sie oszukac jak np tym ze ekran naprawde nie swieci w calosci tylko kropeczkami albo ze w zegarku elektronicznym kazdy segment(paleczki z ktorych sa cyferki) swieci oddzielnie. Na kartce papieru w obrazie mamy swiatlo odbite co daje inny efekt niz w ekranie swiatlo wysylane. Tutaj macie przyklad jak kolory w ekranie sie mieszaja dzieki czemu mamy taki efekt na tv:) http://www.olek.zse.kom.pl/schematy/color_1.jpg
Wec tak jak kolega powiedzial ze starczy folie nakleic i bedzie kolor zolty, gdy oczywiscie sa w rownych proporcjach ale gdy damy bardziej przezroczysta zielen, wtedy mamy kolor pomaranczowy:) Troche zagmatwane ale jak ktos chce wiecej szczegulow to zapraszam na prywatna lekcje:)

Pozdrawiam Mariusz

Edit:
Bledy staralem sie poprawic, ale te okienko co niby ma poprawiac ortografy nie dziala i pokazuje wszystkie wyrazy i nic mi nie podkresla
Ostatnio zmieniony 2006-12-21 18:47 przez Mscichu, łącznie zmieniany 1 raz.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Drogi kolego Mscichu, mam prośbę abyś przeczytał jeszcze raz to, co napisałeś i zastanowił się czy Twój przekaz nie jest zbyt zawiły dla normalnego szarego człowieka. Głównym powodem nieczytelności jest brak zastosowania się do jakiejkolwiek ortografii i gramatyki. Gdybyś nie zauważył to, pisząc post masz dodatkowe czerwone okienko które zwraca błędnie napisane słowa. Ja męczyłem się nad Twoim tekstem chyba tylko Bóg wie ile, a i tak nic nie zrozumiałem.
Zapoznaj się proszę z tym tematem jeśli do tej pory umknął Twej uwadze:
:arrow: Kilka porad dla nowego użytkownika !
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: cevinek »

Mscichu pisze:Bla bla bal bla bla
#-o |-o< |-o< |(*,) :1111_worthy: :1111_worthy:


Sorki ale nie mogłem się powstrzymać....
Ostatnio zmieniony 2006-12-21 19:28 przez cevinek, łącznie zmieniany 2 razy.
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
Mscichu
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17 20:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Giżycko, Ełk, Okolice Białegostoku

Post autor: Mscichu »

Nie mowcie ze naprawde nie rozumiecie... niestety nie wiem w jaki sposob to latwiej rozwinac, bo ja wiem o co chodzi:) moze jakies pytania... A jak nikt nie rozumie to usuncie posta aby nie zasmiecala forum...
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Jesli chodzi o wiedze z podstawowk to pamitam tez ze, takich kolorow jak czerwony, żółty, niebieski nie da sie stworzyc mieszajac inne,, gdyz sa to kolory podstawowe z ktorych robi sie wszystkie inne.
Tak wiec teoria twoja jest do obalenia.
Jednak moze prowadzic to do podzialu zdan, poniewaz meskie oko rozroznia ponoc 6 koloroow (tak ma wiekszosc mezczyzn), o xxx mniej niz oko kobiety. Wiec dla tych samocow mozliwe ze cos sie czyms nalozy na pomarancz i powstanie żółty. :D
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Mscichu pisze:Edit:
Bledy staralem sie poprawic, ale te okienko co niby ma poprawiac ortografy nie dziala i pokazuje wszystkie wyrazy i nic mi nie podkresla
Działa - wyrazy: bledy, staralem, sie, poprawic, poprawiac, dziala, podkresla po prostu nie występują w słowniku języka polskiego. Jeśli ktoś ma problemy z ortografią to łatwiej mu będzie, gdy zacznie używać polskich znaków - wtedy poprawne słowa zaznaczone przez skrypt na czerwono będą naprawdę wyjątkiem (bo niestety są takie, np. Probek, jedyneczka, itp.).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

a tak w kwestii kolorow.zastanawia mnie tylko jedno.gro nowych samochodow (mowie tu o ostatnich rocznikach 04' 05' 06) rownierz wydawac by sie moglo nie spelnia norm zawartych w przepisach.z tego co pamietam kierunki poza okreslona czestotliwoscia migania musza byc barwy pomaranczowej i tylko pomaranczowej.natomiast jak patrze sobie z tylu na nowego opla combo na przyklad (tzn na jego migajacy kierunkowskaz) to ni groma nie moge dojrzec swiatla w kolorze pomaranczowym.fakt,klosz byc moze i ma jakis pomaranczowy akcent,ale swiatlo jest poprostu biale.jest sporo innych aut w ktorych fabryczne oryginalne lampy nie egzekwuja przepisow i jakos nikt sie do tego nie czepia!

i gdzie tu sprawiedliwosc?...
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie...
wingerman pisze:... poniewaz meskie oko rozroznia ponoc 6 koloroow (tak ma wiekszosc mezczyzn), o xxx mniej niz oko kobiety.
Całe 6 kolorów ? Aż tyle ? :lol:

Po za tym przypominam, że kolorów mamy trzy - reszta to barwy :!:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Aż trzy? :shock:

Jak mawiają daltoniści: życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe... :twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

skorik pisze:Nie ma sprawiedliwości na tym świecie...
wingerman pisze:... poniewaz meskie oko rozroznia ponoc 6 koloroow (tak ma wiekszosc mezczyzn), o xxx mniej niz oko kobiety.
Całe 6 kolorów ? Aż tyle ? :lol:

Po za tym przypominam, że kolorów mamy trzy - reszta to barwy :!:
a przypadkiem to nie jest tak ze czerń i biel to barwy a reszta to kolory ?
UNITE AND WIN
Obrazek
Mscichu
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17 20:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Giżycko, Ełk, Okolice Białegostoku

Post autor: Mscichu »

hmm... Faktycznie są trzy kolory podstawowe a reszta to barwy:) Jednak, gdy światło jest odbijane od jakiegoś kolorowego przedmiotu, wtedy podstawowymi kolorami są żółty, czerwony i niebieski, a gdy coś wysyła własne światło i przechodzi przez filtr, wtedy podstawowe kolory to zielony, czerwony i niebieski.
Anyszes pisze: a przypadkiem to nie jest tak ze czerń i biel to barwy a reszta to kolory ?
Biały kolor to są wszystkie kolory i barwy wymieszane, a czarny jest to brak jakiegokolwiek koloru...
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Panowie, po co ten jałowy spór.
Mówiąc o podstawowych kolorach mówimy o MODELU kolorów, a nie o stanie fizycznej prawdy.
Są inne odwzorowania, np CMYK
Kolory podstawowe też można uzyskać w praktyce z innych, np. zielony z żółtego i niebieskiego.
W każdym bądź razie patent działa a jak kto sprawdzi niech napisze
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

Czyli na tylne lampy przykleic sobie zielona folie???
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
Bartekk
Posty: 141
Rejestracja: 2004-10-17 15:13
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10629
Lokalizacja: Tarnów/Mullingar, Irlandia

Post autor: Bartekk »

witam
mozesz poprostu wyciąć małe otwory po bokach lamp i wkleic pomaranczowe kierunki ja mam tak zrobione i wyglada bardzo dobrze.lampy nie stracily nic ze swojego uroku a jest zgodnie z przepisami :)
był 2.0 USA 93r
jest Passat TDI Sport 170KM 2003r
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

A mozesz podeslac fotki jak to wyglada i jak swieci ?????
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
Bartekk
Posty: 141
Rejestracja: 2004-10-17 15:13
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10629
Lokalizacja: Tarnów/Mullingar, Irlandia

Post autor: Bartekk »

wejdz do galerii i tam jest galeria uzytkownika Jeżu (kupilem od niego) i tam znajdziesz moje granatowe Probe. jest zdjecie tylnej czesci i swietnie iwdac cala przerobke
pozdrawiam
był 2.0 USA 93r
jest Passat TDI Sport 170KM 2003r
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Wy tu kombinujecie, a ja niedawno zmieniłem lampy europejskie na USA, właśnie z czerwonymi kierunkami. :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”