Car audio - propozycje, pomysły ?

Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

ja sobie kupiłem soniacza MD z 4 wyjściami na piecyk za ~100pln, piecyk taki jak mój kosztuje na allegro ~80pln, głośniczek Hertza ~320pln, trochę roboty samemu, jakies głośniczki na przód i mi wystarcza az nadto.
Audiofilskiej zabudowy mieć nie trzeba za 3 tysie żeby dobrze grało.
Zresztą, koledzy z budwil audio tuning śmieją się i mówią że za 2 tysie to zrobią taką uzyczkę w aucie gdzie przeciętny kowalski nie poczuje różnicy między tym a zabudową sprzętem za 15 tysi.


ktoś dobrze pisał że przód głośniki, wysokie na górę koniecznie i bas do tyłu, piecyk i radyjko. masz komplet, który zagra i bedziesz zadowolny. I nie pisze tutaj o graniu jazz'u na poziomie głośności stosowanym w imprezkach koktajlowych... !
:wink:
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Cynki, a ty dalej swoje. To może pochwal się jeszcze ile kosztuje nagrywarka MD nagrywająca oczywiście w takim formacie żeby jak najwięcej się zmieściło. Co do ceny audio to apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niektórzy czasem lubią dać głośniej, a jak powszechnie wiadomo im bliżej limitu mocy tym większe zniekształcenia.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

ja dziś włożyłem do probka głośniki 2x250w + inne głośniki magnat + zmieniarka na 12cd JVC + radio 4x40w JVC + wzmacniacz 300w + wzmacniacz 700w i oczywiście jeszcze jeden akumulator 92ah i łupie jak niewiem aż sąsiedzi wyglądaja a w środku aż oddychać niemorzna i oczywiście niekrytykujcie mnie za to hehe. pozdro
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

wargawiesiek pisze:ja dziś włożyłem do probka ...
jakiej firmy glosniki ? podaj dokladny model :)

Wzmacniacz 300 i 700 W ? o kurde, jakiej firmy i jakie modele ? podaj podaj to znow posmiejemy sie :D:D:D

drugi aku... super :P tylko do czego ? :D

P.S. jak czytam takie posty to zaczynam rozumiec dlaczego mialem problem ze sprzedaniem skrzyni MAC AUDIO :D:D:D przeciez mozna kupic glosniki 250W i wzmaczniacze 700 W :) nawet 1800 W i to duzo taniej ;>
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

a ja u siebie w bagazniku mam aktualnie takie cos:
Obrazek nie jest to sprzet najwyzszych lotow ale nogawkami potrafi zatrzesc :P :P
Obrazek
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

do drugiego akumulatora podłączone są wzmaki ale niepamiętam jakich są firm zobaczycie na zlocie jak probkiem trzęsie(już niemam miejsca w bagażniku)
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

no to sprawdz skoro nie pamietasz :)
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Wiesiek, a od czego alternator włożyłeś ?
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

akumulator ten duży od tira jest nieładowany poprosty co kilka dni jedzie pod prostownik bo też niewiem jaki alternator by musiał bycżeby obydwa ładował
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

jesli na jednym aku dziala Ci sprzecik kilka dni to wielkiej mocy nie ma :-)

zejdz do auta i zobacz co to za sprzecior masz dokladnie ;>

jesli trzesie Ci sie cale auto to proponuje najpierw poskrecac wszystko dobrze :P
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

zobacze jutro co i jaki model i firma bo musze sie jutro z fizy wyciągnąć i ucze się pierwszy raz w tym roku hehe a poskręcany jest dobrze a kilka dni napisałem tak sobie bo jeszcze niewiem ile trzyma a akumulator jest nówka ze sklepu
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
F355
Posty: 96
Rejestracja: 2005-07-23 17:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Grójec

Post autor: F355 »

nooo, i tak trzymać. Kumpel z pracy ma sprzęt za 500 zł hmm suba ze wzmakiem kupił za 150 zł i to już z głośnikiem 30 ;) w BR dodam ze na w tylnej pułce 13 aaa i tweetery to po odsłuchu z 5 zeta kosztowały i daje rade do tego jeden akumulator doprawdy nie wiem jak to wytrzymuje dzwięk ... trzęsie samochodem "ma poskręcany" ;) no nic każdy ma to co lubi i to co względem jego jest dobre.
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

no ale jest jeszcze pewna roznica miedzy dobrym sprzetem co troche kosztuje a takim tanim.... moze i ten tani robi chalas i trzesie samochodem :roll: i na tym sie jego zalety koncza... bo graniem tego nie mozna nazwac bo caly bas jest albo spozniony, pozniej sie ciagnie i powstaje z tego jedno wielkie burczenie.... a porzadny sprzet bedzie gral ladnym, szybkim basem:]
Obrazek
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

właśnie tak jak umnie.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Zajrzałem sobie do tematu bo dawno nie czytałem, a sam sie przymierzam troche do sprzętu audio w samochodzie.
Zgodzę się że napewno jak kupować to juz coś porządnego, bo jak się jakieś g...kupi to później i tak jest do wymiany więc po co płacić 2 razy.
Ktoś napisał o starym poczciwym pioneerze, mam w samochodzie i radio i głośniki(nowe modele ze średniej półki, głośniki nawet z wyższej jesli chodzi o tą firmę) i nie wiem czy oryginalne głośniki które są w I gen. nie grały mi lepiej....
Co do Hertza to jestem za. Właśnie chyba się wyposaże w tą firmę + wzmacniacz blaupunkta.
Jeśli chodzi o dźwięk w samochodzie, to akurat pracuje w pewnej firmie która się dźwiękiem zajmuje, zwie się BOSE. Słyszał ktoś? :)
I osobiście chciałbym mieć BOSE w Probku, ale jest ale...
Nagłośnienie BOSE w samochodzie montowane są albo fabrycznie, albo samochód należy oddać do przebadania pod względem akustyki i wtedy dobierane są do niego konkretne sprzęty.
Niestety problem jest taki że najbliższy BOSE Automotive jest w Niemczech, a instalacja takiego systemu liczy się w wieeelu Euro :)

PS. Dzieki za wyszczególnianie
Ostatnio zmieniony 2007-06-04 00:40 przez edi_pg, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe I 2.2 GT '91
F355
Posty: 96
Rejestracja: 2005-07-23 17:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Grójec

Post autor: F355 »

napisze tak, słyszałem BOSE w S klasie z 2001 i szczerze mówiąc lepiej było w samochodzie nagłośnionym sprzętem w cenie 7 tys niż w esce, i wcale nie głośnij, lepiej, czyściej, dokładniej z małym wyjątkiem w cenie 7 tys nie bedzie sorround :( a w S było.
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

Adtom i ja dzis zakupilem nowy sprzecik do autka:
Radyjko: Sony-CDX S22 4x45
Głośniki przód: Magnat power plus 16,2 Moc RMS 150
Przód: Tweetery
Teraz mi został tył:
planuje:
głośniki w półke
tube
subwoofer
tweetery
I teraz panowie do Was pytanie... mam wzmacniacz w aucie i jak go wykorzystac:
czy podlaczyc przod glosniki plus tweetery do niego
czy zostawic na tyl glosniki plus subwoofer
czy moze macie jeszcze jakies lepsze rozwazanie :roll:
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Po kolei :

Wiesiek - trzeba było zapytać o kupno aku pod audio to od razu byśmy Cię z błędu wyprowadzili. Jak już wspomniałeś kupiłeś aku od tira i raczej za pomocą Probka go nie naładujesz, a przypomnę Ci, że aku rozładowany kilka razy do zera nadaje się tylko na śmietnik.

F355 - Nikt nie twierdzi, że tani sprzęt jest zły. Problem polega na tym, że są ludzie, którzy kupują wzmak za 100 zł i głośnik za 200 albo 300 :) Mocniejszy głośnik potrzebuje większej pary żeby się wzbudził. Jak najbardziej do przyjęcia jest słaby głośnik i słaby wzmacniacz, wtedy jako tako to zagra, ale w życiu nie wymiecie sprzętu średniej klasy. Poza tym co do montowania głośników w tylnej półce to moje zdanie jest już znane :wink:

Edi_pg - Są takie firmy, które robią wszystko np daewoo :) Z umiłowania do firmy pioneer kupiłem kolejne radio tej firmy i gra naprawdę wyśmienicie, jednak o głośnikach do kompletu nawet nie myślałem. Wystarczy wejść do sklepu i posłuchać jak to gra. Tak z ciekawości to pokaż, które masz głośniki :)

F355 - nagłośnienie w samochodzie montowane przez fabryke zawsze będzie kondomowate, a za 7k można naprawdę porządnie posłuchać muzyki w aucie. Nie zrozumiałem o co Ci chodzi z surroundem.

Kondzio - Nie planuj głośników w półce. Przestudiuj porządnie temat. Co do pytania o wzmacniacz.

Podstawowe, ładnie grające audio to :
Przód - głośniki średnio-nisko tonowe + tweetery podłączone przez dedykowaną zwrotnicę i do tego tuba lub skrzynia podłączona do wzmacniacza.

Później można to rozbudować o 2 głośniki tylne, ewentualnie podpięte pod wzmacniacz.

Co do reszty możliwości to :arrow: gdzieś na forum jest bardzo dobra książka na ten temat :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

Basf ale naglosnienie przednie podlaczac pod wzmaka czy nie opyla sie :roll:
czytalem ze w polke nie powinno sie montowac glosnikow, tyle ze ja musze bo mam tam dziury(tzn sa tam juz glosniki 16,5) :cry:
co do tylnego naglosnienia, czy sam subwoofer to dobry pomysl czy mozna go wspomoc jakas tubką :wink:
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

lepiej zaslep te otwory....

Wspomaganie ori suba dodatkowym subem nie jest dobrym pomyslem... jak to wysterujesz ? dwa glosniki na podobnym pasmie beda graly ?

Jesli podlaczasz dwa identyczne glosniki i najlepiej w tej samej skrzyni to zaden problem...
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

F355 pisze:napisze tak, słyszałem BOSE w S klasie z 2001 i szczerze mówiąc lepiej było w samochodzie nagłośnionym sprzętem w cenie 7 tys niż w esce, i wcale nie głośnij, lepiej, czyściej, dokładniej z małym wyjątkiem w cenie 7 tys nie bedzie sorround :( a w S było.
No to powiem Ci tak, przejedź się Porsche Cayenne i posłuchaj sprzętu, jak wolisz sprawdź Infinity FX35, albo Cadillaca Escalade.
Zawsze nagłośnienie jest niewidoczne, a w środku masz sale koncertową.
Chyba że lepiej mieć super osłonki na głośniki na wierzchu to wtedy faktycznie nie polecam, bo wszystko jest pochowane.

BASF
---->Pioneera mam radio(modelu nie pamietam, kiedyś moze zobacze to napisze), głośniki mam TS-A1711 i nie jestem z nich w żaden sposób zadowolony. Gdyby nie fakt że i radio i głośniki dostałem za darmo od dystrybutora to na 100% bym ich nie kupił.

Poza tym ktoś tu napisał że jakaśtam firma nie daje super szegółowego dźwięku tylko samo tłuczenie.
A czy w samochodzie potrzebny jest super hi-endowy dźwięk?
Ja chciałbym tylko czasem żeby mi to głośniej pograło a mi pionki pierdzą jakby zaraz miały z samochodu na podłoge wyleciec.
Ostatnio zmieniony 2007-06-04 14:06 przez edi_pg, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Nie zawsze jest tak że sprzęt montowany w fabryce jest do d...py. W nowej RAV4 mojej kuzynki zdziwiony byłem dynamiką i czystością dzwięku. Duże głośniki w dzrzwiach, tweetery postawione na zwrotnicach i dzwięk był naprawdę piękny. Faktem jest że w autach niższej klasy płaci się nie wiadomo za co, bo dopłata do zwykłego CD-ka i 4 marnej jakości głoniczków wynosi np. 3000 zł. a za to można już stworzyć dużo lepszy dzwięk niż fabryka.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

w materii ile dałem za sprzęt do nagrywania MD.. :)

ja dostałem za darmo od kumpla dwa walkmany z nagrywaniem MD, kumpel pracuje w radiu i już leżały na demobilu. jeden nagrywa a drugi odtwarza już tylko bo coś nie bangla nagrywaczka.

Urbi natomiast za jakieś psie grosze wyrwał podobnie walkmana z nagrywaniem, do tego oczywiście idzie albo kabel usb do kompa albo swiatłowód pod CD player. nagrywanko to już betka.

na pewno nikt z nas nie wywalił więcej niż 100pln za taki pierdułek nagrywający.... na allegro co chwila ktoś wystawia jakieś używki, a ja nie mam jakichś aspiracji że radyjko to musi być nóweczka itp. byle było sprawne. :D
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

No tak jak ktoś nie ma aspiracji to nie mamy o czym rozmawiać.

Kondzio - można przód podłączyć pod wzmak ale to już droższa zabawa, a z tego co wiem chcesz zrobić coś fajnego niewielkim kosztem.

Edi - Co się lubi to się ma, a co do głośników pioneera to jestem pewny, że dałoby się z nich coś wycisnąć. Poza tym jak już wcześniej napisałem, niektóre sprzęty mają większe wymagania sprzętowe, inne mniejsze.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
F355
Posty: 96
Rejestracja: 2005-07-23 17:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Grójec

Post autor: F355 »

No tak jak ktoś nie ma aspiracji to nie mamy o czym rozmawiać.
i z tym się w 100% zgadzam.

PS. mam do sprzedania HERTZ EV 165 Nowe - same woofery, były jedynie sprawdzone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”