wymienilem laczniki stabilizatora i gumy drazka stabilizator

Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

wymienilem laczniki stabilizatora i gumy drazka stabilizator

Post autor: amra »

wlasnie zakonczylem podstawowe sprawy w moim zawieszeniu. wymienilem dwa laczniki stabilizatora (z przodu i z tylu) - ok. 45PLN/szt
oraz gumy na drazku stabilizatora (tez przod i tyl) - ok. 6-8PLN/szt
no i tzw silentblock przedni prawego wahacza - ok 65PLN/szt - teraz juz sie nie bujam po drodze :lol:

pozostalo to co najgorsze - lewy i prawy przegob ok. 320 PLN/szt - to juz troche boli ale trzeba (w przyszly miesiac po wyplacie :lol: )
amra 2.5 94 V6 24V
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: wymienilem laczniki stabilizatora i gumy drazka stabiliz

Post autor: sereq »

amra pisze:wlasnie zakonczylem podstawowe sprawy w moim zawieszeniu. wymienilem dwa laczniki stabilizatora (z przodu i z tylu) - ok. 45PLN/szt
oraz gumy na drazku stabilizatora (tez przod i tyl) - ok. 6-8PLN/szt
no i tzw silentblock przedni prawego wahacza - ok 65PLN/szt - teraz juz sie nie bujam po drodze :lol:

pozostalo to co najgorsze - lewy i prawy przegob ok. 320 PLN/szt - to juz troche boli ale trzeba (w przyszly miesiac po wyplacie :lol: )
Skąd brałeś części?

PP
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

jako ze jestem z olsztyna to z olsztyna z takiego malego sklepu ktory prowadzi czesci do forda i do nissana. maja dosyc tanie + upust 5%.
po zamowieniu czekam jakies 3-4 dni. oczywiscie to podroby. ale moga na zyczenie sciagnac oryginalne
amra 2.5 94 V6 24V
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

Akurat z tymi częściami to nigdzie nie powinno byc problemów. Ja też to wymieniałem i również podobnie zapłaciłem (łącznie ze sprowadzeniem z Krakowa - czas do 2 dni). Sprawdź w pierwszym lepszym sklepie z częściami i powinni to bez problemu sprowadzić.
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Witam!
Faktycznie Black ma rację. Ja w swoim też to wymieniałem. Nie miałem z tym żadnego problemu.
Ostatnio sporo rzeczy w sowoim wymieniłem. Poniżej podaję części i ceny które kupiłem w Auto Japan Car w Krakowie na Zakopiance. Mam tam 17% upustu. Ceny po upuście. Jeśli ktoś będzie coś potrzebował to możemy się umówic w Krakowie.
Aha, ważne info - części do proba I 2.2L. Wszystkie oryginały (Japońskie) żadnych podróbek!!!!!. Wszystko zapakowane w pudełeczka też oryginalne.

Filtr oleju 18,25 zł
Filtr powietrza 19,92 zł
Filtr paliwa 29,05 zł
Drążek kierowniczy (ten dłuższy) 63,90 zł
świece NGK ZFR6A11 4 szt. 73 zł
Pasek rozrządu 113.71 zł
Napinacz paska 58,10 zł
Rolka prowadządza pasek 53,94 zł
Uszczelka misy olejowej 10,80 zł
Uszczelniacze zaworów 12 szt. 39,82 zł
Szczęki hamulcowe 74,70 zł

Zamontowałem też gaz 1900 zł plus zbiornik torroidalny 100 zł.
Instalacja jest już ta trochę lepsza od tej podstawowej. Nie trzeba podczas zapalania nic przełączać. Pali na paliwie i sam przechodzi na gaz.
Mówię wam jak frajda jak podjeżdzasz pod stację, mówisz do pełna, czekasz a potem płacisz 42 zł :-) :twisted: :twisted:
To jak się bedzie sprawował opisze w innym dziale.

Pozdrawiam wszystkich, Karol (kollek)
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

to masz malutki zbiorniczek lub tankujesz w stacjach typu stodola. na jakosc gazu i solidnosc stacji nie ma co oszczedzac. ostatnio tankowalem na takiej jednej petrochemii plockiej i ku mojemu zdziewieniu po raz pierwszy od pol roku zmiescilem 56 l gazu w zbiornik 60 l. deklaracja producenta to 80% zapelnienia zbiornika wiec max jakies 48 l (zazwyczaj tankowlem 43-45 l).
nic gosciowi nie mowilem bo albo pistoletu dobrze nie zalorzyl albo mnie zwyczajnie orznal ale wiecej tam nie zatankuje chocbym go mial pchac!!!

mam tez propozycje aby moze na forum stworzyc zestawienie czesci, cen i ich dostepnosci na rynku. bedzie bardzo pomocne dla osob chcacych cos wymienic lub naprawic bez zmudnego chodzenia lub dzwonienia.
amra 2.5 94 V6 24V
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Witam!
Dobry pomysł z tym zestawieniem części.
Odnośnie gazu to tankowałem na sprawdzonej stacji przez innych i samego gazownika. Butle mam 45L z czego 80% to 36L. Gazownik zatankował mi 8L aby go ustawić i żeby sobie pochodził więc powiedzmy że spalił z 2, 3L a ja potem zatankowałem 29,5L więc mam nadzieję że nie oszukują.

Pozdrawiam, kollek

p.s. odnośnie jeszcze części to pytałem o przeguby te przy kole do probe I i w Auto Japan Car gość mi powiedział że ok. 200 zł kosztują za 1 szt.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

amra pisze: mam tez propozycje aby moze na forum stworzyc zestawienie czesci, cen i ich dostepnosci na rynku. bedzie bardzo pomocne dla osob chcacych cos wymienic lub naprawic bez zmudnego chodzenia lub dzwonienia.
Pracuję nad taką bazą danych, niedługo skończę...

Pozdrawiam Rafał

P.S.
We wtorek na CPNie wlałem do baku 57l benzynki, jeśli mnie pamięć nie myli to tyle chyba wynosi pojemność zbiornika ?, więc albo dokładnie opróżniłem zbiornik, albo dystrybutor mają "optymistyczny".
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

:roll: Zauważyłem, że niektórym nie chce się przeglądać całego forum tylko walą od razu nowy post - temat, który był już poruszany na forum. Może by tak zrobić na głównej stronie więcej głównych tematów i tam przenieść z głównego forum tematy pokrewne. :idea:
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Jak znajdę trochę czasu, to wreszcie zrobię stronę główną servera www.probe.kim.pl i tam będzie m. innymi "najczęściej poruszane tematy" gdzie będzie można znaleźć linki do takich tematów. Forum narazie nie chcę dzielić zwłaszcza że aktywność użytkowników w styczniu jest wyjątkowo niska.
Choć może to niezły pomysł aby utworzyć dział np. "Never Ending Story" :twisted: i tam przenieść tematy takie jak "check engine", "LPG", ale na razie jest ich niewiele.
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Hey!
Dodaje kolejne ceny części do Forda Probe I które nie dawno kupiłem. Co prawda to tylko dwie części ale zawsze coś
1. Kopułka aparatu zapłonowego 40 zł przed rabatem
2. Palec - 15 zł przed rabatem
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”