FirePower, czyli ogniste wydechy

Gość

FirePower, czyli ogniste wydechy

Post autor: Gość »

http://www.firepower.pl/

Jak bz ktoś szukał ogni z rury wydechowej. Pamiętam że na forum był już temat o ogniu z tyłka.

Oczywiście można taką instalacje wymiślić samemu, i zrobić to dużo proście bez spadku pracy silnika. Ale filmiki na stronie można pooglądać
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Hehe chlopaki tam gdzie ja robilem wydech robili w citroenie saxo ..
nawet mysleli zeby mi zrobic..naprawde bardzo proste...
ale niestety na silniku z turbo to nie wyjdzie...
Pozdrawiam
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Gość

Post autor: Gość »

Płomienny strzał mede by allegro :D
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40270228
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

płomienie z wydechu

Post autor: szafranak »

witam
nie wiem czy temat już był ale mam pytanie:
dowiedziałem się dzisiaj że poprzez podkręcenie turbiny w odpowiedni sposób można uzyskać efekt płomieni z wydechu.
i teraz rodzi się pytanie czy ktoś z was to robił i wie jak to wyregulować?
pozdrawiam
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

to teraz to sobie wyobraź:
podkręcasz turbine i pewnie dawke paliwa, w momencie zapłonu tak ..., że ogień idzie przez zawory, kolektor,pare metrów rury wydechowej aż na zewnątrz ;) chciałbyś tak mieć w swoim Probku :?:
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Takie że czy to tylko w Erze :lol: :lol:

Szafranku takie bajery to się kupuje , i masz płomień na 2m :D :D

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

z tego co słyszałem to nic nie robi silnikowi ani turbinie
znajomy ma takie płomienie poprzez wyjecie kata i wstawienie kawałka rury oczywiście auto bez turbo
podoba i sie ten efekt i chciałbym mieć coś takiego u siebie, ale nie wiem czy to bezpieczne dla silnika i dlatego się pytam na forum :wink:
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

to jeszcze lepsze wyjście, opóźnij zapłon i niech pierdyknie w tłumiku ;)
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

szafranak pisze:z tego co słyszałem to nic nie robi silnikowi ani turbinie
znajomy ma takie płomienie poprzez wyjecie kata i wstawienie kawałka rury oczywiście auto bez turbo
podoba i sie ten efekt i chciałbym mieć coś takiego u siebie, ale nie wiem czy to bezpieczne dla silnika i dlatego się pytam na forum :wink:
Nic, tylko gniazda zaworowe się wypalają.
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

takie rzeczy są możliwe częściowo bodajże przez wcześniejsze ustawienie zapłonu. Jednak pamiętaj o minusach, które zostały tu wspomniane m.in. wypalanie gniazd zaworów.

Pamiętam jak miałem golfa I to właśnie strzelał jak rasowy WRC po puszczeniu nogi z gazu :P. Dodatkowo wydech był już zużyty i chyba pusty. Ognia nie było ale niezłe iskry się sypały :P.

Jak chcesz ogień z rury wyd. to zamontuj sobie odpowiednie urządzonko do tego. Parę lat temu w Radomiu na zlocie samochodów ameryk. jeden z gości prezentował coś takiego w passacie. Zdjęcie poniżej.
Bodajże montował się coś w końcówce wydechu (iskrownik) plus zbiorniczek lub podajnik paliwa w celu odpowiedniego efektu. Pamiętam że można było ustawiać od jakich obrotów ma się to uruchamiać. Efekty całkiem niezłe. Nie wiem natomiast jak z bezpieczeństwem tego urządzenia. Jak by nie było to paliwo w połączeniu z iskrą.

Obrazek
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Przykro mi ze musze troche przeszkodzic ale jestem zmuszony przeniesc ten topic w dogodniejsze dla niego miejsce.




[edit]
o, juz :)
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

W 2004 albo w 2005 omawiany był temat . Nawet był link do firmy która takie rzeczy produkuje . Na ich firmowej stronce były chyba dwa filmiki poglądowo-demonstracyjne .
"Płomienna rura" wykorzystuje niedopalone resztki po spalaniu w komorze silnika . Pamiętam , że wyglądało ciekawie . Poszukaj , może znajdziesz :wink:
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

"mozna" rowniez zrobic cos podobnego we wlasnym garazu,instalacja z cyklu "Adam Slodowy".

pisze "mozna" bo pomijam efekty uboczne,ale wiem ze jest to mozliwe do wykonania.

widzialem osobiscie,jak w polonezie z silnikiem golfa I 1.6 :shock: bylo cos takiego zamontowane i nawet konkretnie dawalo w rure :D rzecz dziala sie na wiosce kilka lat temu,tak wiec tam wszystko jest mozliwe (mam na mysli poldka z napedem golfa).nie wiem z kad to wzieli,ale zdaje sie jednego goscia wujek byl miejscowym przewijaczem silnikow od pralek i odkurzaczy,wiec pewnie tez maczal w tym paluchy :D

ale do rzeczy:

zaraz za ostatnim tlumikiem byla wkrecona w rure normalna swieca zaplonowa.od niej pociagniety do przodu pod maske kabel podtynkowy 2x1.5 8) .w srodku byl przycisk,ktory po ostrym przegazowaniu wciskalo sie,i ogien zapitalal az widno sie robilo.

niestety nie wiem gdzie i do czego bylo to podpiete,bo glaby nie chcieli pokazac.podejrzewam ze bylo to na zasadzie odlaczenia iskry ze swiec w silniku,a podanie jej w tym momencie na ta swiece w wydechu,pozatym gdzies kiedys nawet o tym czytalem w necie
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

Jeżeli ktoś jest fanem wyścigów lub rajdów, zapewne już wie. Efekt „rakietowego wydechu” oglądać można w wielu wyczynowych autach benzynowych z turbodoładowaniem. Flamer Kit jest najzwyklejszym „efekciarskim bajerem”, ale w autach wyczynowych, płomienie z układu. Bardzo popularnym, zwłaszcza w USA wyścigom dragsterów zawsze towarzyszą buchające płomienie wydechowego mają na celu „podtrzymanie turbo”. Działa tu efekt opóźnionego zapłonu oraz zwiększonej dawki paliwa. Zapłon następuje w kolektorze wydechowym i podtrzymuje obroty wirnika sprężarki. Dzięki temu można zlikwidować bardzo niepożądaną w sporcie motorowym tzw. turbodziurę.

i właśnie o takie coś mi chodzi :wink:
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Utnij wydech przy kolektorach wydechowych,wyprowadź dwie rury przez maske ok.0,5 m i bedziesz mieć FIRE jak ta lala :!: :twisted:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
mbmaster
Posty: 275
Rejestracja: 2006-05-14 00:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mbmaster »

Marrud w Mazdzie MX-6 zalozyl Flamer Kit z allegro i przy pierwszym odpaleniu falmera tak je...lo ze mu tlumik koncowy rozsadzilo. Nie polecam montazu na wlasna reke.
Obrazek
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Jest jeszcze inny sposób opatentowany przez kolegów z Calibr golfów 1-3 i BMW a mianowicie diodowy stroboskop na wydech, który świeci jak na dyskotece różnymi kolorami i daje wrażenie ognia w nocy.... Oczywiście nie polecam rzecz jasna :wink:
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

no bez przesady żadnych diodowych lampek, jak coś robić to żeby było dobrze zrobione, bezpieczne, efektowne a przede wszystkim poprawiające osiągi poprzez wyeliminowanie turbo dziury

pozdrawiam
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

A może tobie chodzi o podtrzymanie turbo?? Ale tego nie wytrzyma nasza mała wysilona turbinka :P
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

Sqad dokładnie o to mi chodzi, zmartwiłeś mnie tym ze nie wytrzyma :cry: bo to jest pożyteczne i efektowne :wink:
pozdrawiam
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

nie pamietam jak to dokladnie działa, ale chyba o zalepwanie turbiny wacha, i tam dochodzi do spalania, dalej chyba sam wiesz co moze sie stac
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

uważacie, że diodowa nadkładka na wydech nie jest fajna?? Mi ogólnie się podoba, nawet bardzo. Chciałbym mieć coś takiego tylko na razie muszę $$$ trzymać, żeby probka do lux stanu doprowadzić. A potem to się zobaczy. Chociaż zastanawiam się czy jak założe to, to zaraz powiedzą, że jakaś calibra jedzie. Wam pewnie się to tez nie podoba i zaraz zostanę perfekcyjnie zjechany za pisanie głupot;];]
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

jarsonik pisze:uważacie, że diodowa nadkładka na wydech nie jest fajna??
Ja uważam że to już po prostu szczyt agro-tjuningu :D Masakra, nad masakrami... No aż brak mi słów.. :)

W tamtym roku na spota w Łodzi przyjechał gość granatowym Probaskiem i zaprezentował takie płomyki... Przyznam że wyglądało to kosmicznie... :D Chyba nie chcę wiedzieć jaki efekt to daje w nocy... :D Niestety nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie w jaki sposób to uzyskał, ale pamiętam że mówił coś o jakiś specjalnych ustrojstwach do tego.. I że sprowadzał to chyba z USA..
Filmik jak takie płomienie wyglądają w Probe tutaj:
http://www.fordprobe.pl/upload/goget.php/sv_a0141.mp4
Format mp4, rozmiar 1,2MB
WARTO OBEJRZEĆ!

Pozdroo
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

jarsonik pisze:uważacie, że diodowa nadkładka na wydech nie jest fajna?? zaraz zostanę perfekcyjnie zjechany za pisanie głupot;];]
Ale głupoty piszesz. :D Diody w aucie są the best ........................................................................................ale na wsi


A probek nie powiniem być parkowany przy remizach :D

BTW. Flame kity są od czasu do czasu na allegro ale nie mogę znaleść tego gościa co to sprowadza
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”