inzynierek1982

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

i tu Cie mam :D
Seryjne pasy posiadaja napinacze wlasnie po to zeby Cie nie polamac podczas wypadku.Seryjne pasy nie wrywa sie z mocowan bo sa tak obliczone ze predzej sie zerwa niz urwa mocowania,Seryjne pasy podczas wypadku sie rozciagaja amortyzujac sile pedu.
A te psy skad wiesz z jakiego sa materialu???czy sa rozciagliwe???Maja napinacze??? raczej nie.

Kolego a ile dales za te pasy???
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
inzynierek1982
Posty: 19
Rejestracja: 2008-07-03 08:19
Galeria: viewtopic.php?t=14109

Post autor: inzynierek1982 »

-nie montuje sie bo zadnej ciocie ani grubasowi nie chcialo by sie w to zapewne zapiąć bo wlasnie chodzi o komfort

- wyobraza sobie kolega starszego pana zapinajacego sie w takie cos???

- prawda jacky to lipa -pasy shroth made in germany -posiadaja homologacje drogowa pierwsze niestety nie
Ostatnio zmieniony 2008-07-16 00:12 przez inzynierek1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

Ero w krzywej zobaczysz sobie jak to wygląda :)
odp na pytania ;
- wyglądają na taki sam materiał
- nie mam zielonego pojęcia
- maja napinacze

hmm , skoro seryjne pasy są ok , to dlaczego w rajdach stosuje sie właśnie takie pasy ?? owszem 4 , 6 punktowe ale zasada działania jest dokładnie taka sama :roll: wiem ze tam stosuje sie kubełkowe fotele ale w seryjnym aucie jeśli są one założone z głową to IMHO sprawdza sie lepiej niż seryjne

takie pasy kosztują ok 200 zl za sztukę
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
inzynierek1982
Posty: 19
Rejestracja: 2008-07-03 08:19
Galeria: viewtopic.php?t=14109

Post autor: inzynierek1982 »

LOGIKA ??

- a niby gdzie zamocowalem sportowe pasy wiercilem nowe otwory w podlodze????pasy sa zamocowane w seryjnych punktach na seryjnych srubach
- pozatym maja elektruczne zwijacze tzn przelacznikiem mozemy je odblokowac pracuja w tedy w trybie jak zwykle bezwladnosciowe lub blokujemy na twardo poprawia to komfort w przypadku np gdy chce siegnac do schowka to tylko prztyk przelacznik a tak to blok

- wlasnie te pasy maja amortyzator ktory lagodzi skutek uderzania jakby kolega niewiedzial

- mnie to stary badzo dziwi ze pierwszy raz to kolego ero widzisz to na zadnych kjs kolega nie byl, szybkich wscieklych ogladal;tokyo drift?
kultowe paski takata
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

YEAH TAKATA Rulezzzz :D
Awatar użytkownika
stingu
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-10 17:38
Samochód: 2022 Camaro LT1
Galeria: viewtopic.php?t=14533
Lokalizacja: Waterloo, ON

Post autor: stingu »

Pasy firmy "schroth" (czyt. szrot). Mi sie nie podobaja, ale to nie moje auto i nie moje bezpieczenstwo ;-) Ogolnie probas ladny, hamulce ladnie wygladaja, ale na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad adaptacja tarcz i zaciskow z mazdy 6 - nikt sie wtedy nie czepnie, bo ori i pasuje bez przerobek. Felgi tez nice, ogolnie milego uzytkowania :-)
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Ale pier..olenie. Rajdówki czy wyścigówki opierają swoje bezpieczeństwo na klatkach bezpieczeństwa i konstrukcji takiej że wszystko inne odpada od pojazdu wytracając energię uderzenia. Auto drogowe opiera się na pasach amortyzujących, poduchach i strefach kontrolowanego zgniotu. Takie wynalazki to o kant dupy można sobie rozbić. Inżynierek jak chcesz sie poczuć jak w bezpiecznym bolidzie to w kasku jeździj i z kołnierzem aby kark Ci się nie złamał, jak te za..biste sportowe pasy Cię przytrzymają przy fotelu(a główka poleci do przodu :wink: )
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Hmm czyli Wy myślicie, że kolega te pasy w stodole wycinał ze starego obrusu? Przecież to pasy z homologacją, ba, niektóre mają homologacje rajdowe i sposób przypinania jest identyczny. To norma, widziałem wiele razy takie bajery i nie jest to nic dziwnego.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ja bym jednak skłaniał się ku fabrycznym pasom. Zostały one zaprojektowane razem z samochodem jako integralna całość, a więc kąty wychyleń tych pasów są optymalne, ponieważ sprawdzane to było na dziesiątkach manekinów jakie miały (nie) przyjemność brać udział w crash testach Probe. Nikt nie sprawdził jak te pasy będą się zachowywać podczas zderzenia, czy ci nie połamią żeber, nie doznasz urazu szyi. Nie zapominajcie że w rajdówkach oprócz klatek i 6punktowych pasów, kierowcy mają kaski z systemem HANS który zapobiega przeciążeniom jakim poddawana jest głowa. A przy takich pasach w seryjnym aucie to przy wypadku tą głowę będziesz miał kilka cm dalej od tułowia bo nic jej nie przytrzyma ani nie zamortyzuje.
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Ba, ja też wolę seryjne pasy ale nie wiem po co tak na kolegę najeżdżać, jak to jest normalny tuningowy gadget, a u nas się to traktuje jako dziwadło jakieś ;-)

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Więc nie powtarzaj (Rafale) za inżynierkiem, że gadżet ma homologację, bo producent ogranicza ją do zamkniętego wykazu aut (zwanego tutaj listą referencyjną), wśród których nie ma żadnej z generacji Forda Probe.
W dodatku pasy chyba rzeczywiście znalezione zostały na szrocie, sądząc po przebarwieniach.

Niestety Probki są tak tanie (szczególnie te, w których widać niemożność spasowania nad zderzakiem), że należy się nastawić na wynalazki typu przestawienie tłoczków hamulcowych na blaszkach, zakładanie drugiego kompletu tarcz jako dystansów czy montaż pseudorajdowych pasów do felg 18" (nota bene na nakrętkach kompletowanych chyba we wspomnianej stodole). Do tego dvd, głośne umcy-umcy, jakiś neonik (najlepiej mrugający do rytmu), diody, (bi)ksenony, migająca antenka na dachu, głośny wydech, wycięty kat, mała kierownica (bo doświadczenie drogowe zdobywane wyłącznie na PlayStation), naklejki Pajonier, NOS i "Racing" we wszystkich możliwych odmianach, gałka, mieszek "i na tym kończe". Proponuję jeszcze na wstecznym lusterku powiesić fosforyzującą figurkę św.Krzysztofa - będzie odpust zupełny. :P

Niestety.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
sziaba
Posty: 168
Rejestracja: 2008-04-23 20:29
Samochód: Skoda Octavia Scout
Galeria: viewtopic.php?t=13751
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: sziaba »

Smutna PRAWDA :1111_worthy: Robert
Byl sobie Probe 2,5 V6 24v
Była sobie Mazda MX-5 NC
Jest Skoda Octavia Scout
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Akurat o tym, że są one homologowane do konkretnych aut to nie wiedziałem.

Generalnie napisałem tylko w moim poście, że takie pasy to nie żaden wielki wynalazek, a pospolity gadget i dziwi mnie powszechne zdziwienie ;) Lajt.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Niestety koledze Inzynierkowi 10 osob moze pisac ze jest to do bani ale on i tak nam LOGICZNIE wszystko wytlumaczy :D:D:D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

panie majster pamietaj o jednym na tym forum w dziale gareli możesz być albo :
poniżany za to co zrobiłes
albo chwalony

nie ma czegos pośredniego , albo cie zmieszaja z błotem albo pochwala :lol: :lol:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

davidlive pisze: nie ma czegos pośredniego , albo cie zmieszaja z błotem albo pochwala :lol: :lol:
np. za ilość dodatkowych wskaźników w samochodzie :lol: :wink:
BEAUTY...POWER...SOUL...
inzynierek1982
Posty: 19
Rejestracja: 2008-07-03 08:19
Galeria: viewtopic.php?t=14109

Post autor: inzynierek1982 »

wlasnie widze ze co niekktorzy lubia ... pojechac sobie po kims;ku...a szkoda ze mi jakos w krew to nie weszlo i jakos nie lubie sie dopierd...c do byle czego ;ale swojego trzeba bronic:pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Tu nie chodzi o to zeby komus przywalic :D dales autko do galeri czyli chciales uslyszec opinie innych uzytkownikow :D i tyle,o zadnym przywalaniu nie ma tu mowy,kazdy z nas wyrazil swoje zdanie.

To tobie ma autko sie podobac i ty masz sie w nim dobrze czuc.To jest najwazniejsze :D


Pozdro i peace :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
czajnik601
Posty: 75
Rejestracja: 2007-12-15 17:34
Galeria: viewtopic.php?t=12820
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: czajnik601 »

Inżynierek nie przejmuj się tu są tacy ludzie.. bywam na kilku innych forach i nigdzie tak nie ma jak tutaj..czepiają się o byle co a przy własnych autach nie robią nic. Mnie się czepili,że mam o jeden odświeżacz powietrza za wiele. Sam śmigam w takich pasach i wiem ,że są okej, a jak ktoś kto twierdzi ,że widzi takie pasy pierwszy raz w życiu na oczy i to jeszcze na zdjęciu i wypowiada się na ten temat po prostu mnie śmieszy. Jasne najlepsza jest seria nic nie wolno zmieniać i przerabiać ,jak pan BóG stworzył tak ma być.To są akurat bardzo porządne pasy i proponowałbym zaczerpnąć informacji na ich temat , przejechać się autem w takich pasach i następnie się wypowiedzieć.Żeby udowodnić chłopakom ,że mają racje co do tego ,że głowa Ci odpadnie to musisz się rozpędzić do 80 i uderzyć w drzewo-wtedy urosną ,że mieli racje hehe śmieszne -ty jeden z drugim rozpędź się w seryjnych pasach i uderz w drzewo zobaczymy jakie ty będziesz miał obrażenia .Po prostu tragedia..jak ktoś czegoś nie sprawdził niech się lepiej nie wypowiada. A ty masz piękne Probe i co niektórzy zazdroszczą i tyle-pozdrawiam
Probe 2,5 v6 srebrny 94 rok
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

oj mlokosy :P czajnik juz ty wiesz za co my sie czepialismy :P

jezeli wam nieodpowiadaja wypowiedzi na tym forum to po kiego wstawiacie swe autka???

a zazdroscic???niby czego???
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
***Jacyn***
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-20 01:58
Galeria: viewtopic.php?t=13980
Lokalizacja: Iława

Post autor: ***Jacyn*** »

czajnik601 pisze:...bywam na kilku innych forach i nigdzie tak nie ma jak tutaj..czepiają się o byle co ...


Nigdzie nie ma tak jak tu ... nigdzie nie ma takiego klimatu, miłej atmosfery i pomocnych ludzi, którzy zawsze szczerze się wypowiedzą. Każdy ma swoje zdanie a więc każdy napisze coś innego a to, że niektórzy boją się krytyki czy wszystko biorą bardzo do siebie będą mieli ciężko. :)
Prawie każdy oceniający w mojej galerii jechał na mnie za spojler i różne inne dziwne dla niektórych gadżety. Myślę, że nikt z forum nie odmówi pomocy, ja zawsze jak mam problem piszę i niemal natychmiast wiem co i jak ....... każdy ma swoje zdanie, nie da się tak żeby każdy był zadowolony, lepiej niech będzie zadowolona większość niż wszyscy mają się zmieniać dla kilku osobników.

Pozdrawiam :) :) :)
Black Ford Probe Ist Gen ... 2,2 GT ... '91 :)

*** http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=13980 ***
*** http://pl.youtube.com/watch?v=fWWVU9GkwDc ***
Pamiętaj, nie jesteś naprawdę pijany, jeżeli jesteś w stanie leżeć na podłodze bez trzymania ! :)
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

No coz jezeli wystawiasz auto w galerii licz sie z tym ze nie wszyscy maja taki gust ja ty. Nie jestem przeciwnikiem tuningu ale robionego z głowa. Co do pasow no coz kwestia gustu mnie osobiscie nie przekonuja
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
stingu
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-10 17:38
Samochód: 2022 Camaro LT1
Galeria: viewtopic.php?t=14533
Lokalizacja: Waterloo, ON

Post autor: stingu »

czajnik601 pisze:...bywam na kilku innych forach i nigdzie tak nie ma jak tutaj..czepiają się o byle co ...
Poszerz horyzonty o f-body...
czajnik601 pisze: To są akurat bardzo porządne pasy i proponowałbym zaczerpnąć informacji na ich temat , przejechać się autem w takich pasach i następnie się wypowiedzieć.
Pasy nie sa po to, zeby sie w nich przejechac, tylko zeby sie w nich rozbic i potem opowiadac, a nie zeby opowiadali o Tobie, ze zginal, mimo, ze mial zapiete super-pasy, ale glowa nie wytrzymala przeciazenia...
To sa jego pasy w jego samochodzie, w razie wypadku ucierpi jego zdrowie i jest na pewno swiadomy tego co ma
czajnik601 pisze:ty jeden z drugim rozpędź się w seryjnych pasach i uderz w drzewo zobaczymy jakie ty będziesz miał obrażenia .Po prostu tragedia..jak ktoś czegoś nie sprawdził niech się lepiej nie wypowiada. A ty masz piękne Probe i co niektórzy zazdroszczą i tyle-pozdrawiam
A porozmawiaj z kocurem, taxonem ktorzy nie jechali 30MPH gdy w cos uderzali...
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

czajnik601 pisze:czepiają się o byle co a przy własnych autach nie robią nic.
Zapraszam do mojej galerii, Lukaska, Lisia, RX`a, Kocura, Kaliego, Quakiego i wielu wielu innych, których tu (przepraszam) nie wymieniłem. Nie znam innego forum traktującego o jakimś samochodzie gdzie tyle osób tuningowałoby swoje auta w tym dobrym - mechanicznym kierunku. Wszędzie spoilery i gwizdki, skrzela i pługi śnieżne... A tu? czysta mechanika i podnoszenie ilości klaczy w samochodach.

To że pasy się nam nie podobają jest uzasadnione. Ty się w nich nie rozbiłeś i nie wiesz jak zareaguje Twoje ciało, a w fabrycznych pasach to trochę już chłopaki z forum się porozbijali i na szczęści wszyscy wychodzili z tego cało i jadą dalej z nami. Poza tym są brzydkie i wygląda to pseudo sportowo. Wyobraź sobie że poznajesz laskę, spędzacie miły wieczór na kolacji w lokalu, ona jest elegancko ubrana i na koniec chcesz ją odwieźć do domu. Widzi Twój samochód, mówi że całkiem ładny, podoba jej się. Otwierasz jej drzwi i co???...
Rozpinasz pasy, usadawiasz ją w fotelu, każesz jej podnosić ramiona, ona jest zirytowana bo jej się sukienka mnie, później zapinasz na niej jakieś klamry, panienka myśli że chcesz ją skrępować i zgwałcić, naciągasz pasy, laska czuje się jak by była w promie kosmicznym i miała zaraz startować z powrotem na Venus. Może jakaś tandetna małolata była by tym podjarana że ją obmacujesz i że siedzi w jakiejś katapulcie, ale dojrzała kobieta z klasą pomyśli sobie: "zabieraj ze mnie łapy, po jaką cholerę mu te pasy???"

To jest na takiej zasadzie jak ostatnio moja dziewczyna zapytała się takiego kolesia po co o mu te "sutki" na masce (chodziło o zapinki), a gościu odpowiedział: "potrzebne do startów w rajdach". Wszystko się odbywało stojąc przy fabrycznym VW polo z pługiem zamiast zderzaków.

Nikt tu nie chce być uszczypliwy, opisujemy to co nam się podoba i zarazem do czego mamy wątpliwości. Masz naprawdę BARDZO ŁADNE auto, które mi się niesamowicie podoba i przyznaję to otwarcie, ale akurat te pasy mi nie podchodzą i "domowy" tuning hamulców.

POZDRAWIAM i nie psiocz na to forum bo jest zaj****te!!! (lizus)
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Nic dodac nic ujac, Drzymuś twoj tekst o tej lasce zwalil mnie z fotela :mrgreen:
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”