Sebring

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Sebring

Post autor: sebring »

Tak jak obiecalem pragne wam przedstawic po krotce moje Probe,

Narazie trafilo do mechanika ... koniecznosc przy kupnie nowej bryki - wymiana rozrzadu pompy wody oleju i filtrow nabicie i serwis klimy , uklad hamulcowy ... wiec jedyne zdjecie narazie mam u mechanika jak bylem luknac co slychac u mojej furci.

Obrazek

jak bede mial wiecej fotosow to dodam tutaj .
pozdrawiam Sebring

Obrazek


wiecej fotosow na polska jazda

http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Probe/40233
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: --C-- »

Autko git

bym tylko przyciemnił szybki i dał felgi do odrestaurowania i malowania (np jasny grafit, czy młoteczkowy, albo czarny kolor).
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

Witam kolejny raz ...

Skad pomysl na Probe ???

Bujalem sie w oblokach gondola o nazwie Audi 80 B4 1.9 TD. Turbognojek wygodny komfortowy ale doszedlem do wniosku ze to tapczan dla dziadkow. Do tego padlo turbo wysrala sie uszczelka pod glowica wtryski laly kpocil jak kotlownia na slasku :) ale coz ogloszenie wmig na szybe i znalazl sie jelen :Dprzyjechal obejrzal zaplacil pojechal grubosc portfela mi wzrosla wiec power na allegro i szukanie auta ... miala byc omcia mv6 ale opel mi sie zle kojarzy xD juz zawrot glowy mnie wziol od tych aut i kumpel dal mi cynk ze moze jakies sportowe . i to mnie zainteresowalo ..... jazda po stronach od hondy prelude po clipery itp ... wpadlem na proboszcza ... sylwetka przypadla mi do gustu ogolna opinia tez ... wiec szukamy odpowiedniego ... Sugestia zony ze ma byc srebrny mi utrudnila sprawe :D bo liczba aut mi zmalala. dzwonie do niemca czy ma jakies Probe a ten do mnie ze przyciagnol jedno ale czerwonke ..... eeeeeee czerowony zonie nie podchodzi uparla sie na srebrny. Wiec jakas przyjemnosc jej trza zrobic .... chodz nie wiedzila ogolnie co sie kroi i jakiego auta ja szukam ...wszystko byle nie daewo fiat i ma byc srebrne .

Dzwonie do kuzyniaka do wrocka on ma znajomkow i po 2 dniach tel ze jest srebrne szalenstwo... cyk fota na mejla patrze i ciekawe....

dryndam do goscia co i jak jaka cena i wogole :D a lepek do mnie ze za 6 tys odda no to mik mik pozyczam auto i kierowce i lece na opolskie po furke .... jak w nie wsiadlem to juz wysiasc nie chcialem :D ale coz podniecac sie nie ma co wio z nim do mechanika ten nie stwierdza nic poza jakas zaroweczka. i wio na pomorze z opola .. podroz przyjemna autko dobrze prowadzi sie w zakretach jak pociag na lepszych odcinkach obroty 5 tys i but do domu. i tak oto stalem sie wlascicelem proboszcza :D







Ogolne info o Proboszczu : przyprowadzony 4 dni temu z Kluczborga w opolskim :D

2.0 16 V 120 Km 1994 USA

(klima , abs, wspm, central , el szyb. , el lusterk. jakies pomki do fotela, felunek 17 calakow AZEV oponki 225/55/17)


to obecny klakier tego auta bo w dowodzie ma wbity jeszcze poprzedni motor 2,5 v6 ale wysypala sie glowica i zmieniony zostal silnik z probencji ktora skonczyla swoj zywot po wielokrotnym dachowaniu.

Autko mam dopiero 4 dzien wiec narazie doprowadzam je do porzadku w sprawach technicznych ,



- wymiana rozrzadu ,pompy wody i podstawowych komponentow.
(cena z wymiana okolo 600 zl )

pozniej bede montowal sobie caly sprzet grajacy ... jednak po poczytaniu kilku waszych postow odnosnie naglosnia zostane przy przod 165 mm + wysoki tonik na jbl i tubie z tylu z powodu braku miejsca w bagazniku.
Na moje potrzeby to starczy .... kwestia podlonzenia wzmaka zostala mi bo glosniki juz sa osadzone.


co do wygladu to nie zmienie w nim nic oprocz zarowek :D bo mi sie podoba takie jakie jest a nie mam zamiaru zrobic agro tuningu z niego !

Felunek AZEV bedzie w pozniejszym czasie odrestaurowany tylko potrzeba troszke floty na to .... ogolnie narazie trzepie mnie po portfelu rozrzad :D

Trzeba troszke poryzac wnetrze poprzednik totalnie niezadbal o kwestie plastikow... nalozyl jakis nablyszczaczy wszystko jest tluste a do tego skrzypi mam juz zakupionych 500 wkretow i bede skrecal wszystko i ewentualnie wygluszal ... bo nie toleruje skrzypienia :D

Auto wczoraj mi ogolnie nie odpalilo zapalily sie kontrolki check engine i fuel cutout ... zlapalem sie za glowe jak czytalem prognozy forumowiczow.
bo co sie okazalo zadna z nich nie odpowiadala mojemu przypadkowi.

Autko na hol i do znajomego elektryka ... klapa w gore i sprawdzanie co jest grane. istota sprawdzic iskre. i dupa iskry brak :( pojechana cala elektryka bo jakis idiota LPG zakladal i instalacjie ze scinkow poskladal.

Coz zycie ... jedziemy z koksem i lecimy dalej dochodzimy do cewki i znowu zalamka brak impulsu. Po chwili rozkminy dochodzimy ze wtryski leja pompa chodzi ( czujnik wstrzasow wcisniety ) ale kontrolka fuel cutout dalej swieci mowie lepkowi ze to chyba to cos jest skopane .. wiec rozkopujemy dalej przekladka kabli i proba wymuszenia iskry konczy sie wlonczeniem wentylatora :( co jest do k.... nedzy ??? komp sie zjaral ? dobra rozprowamy deche dochodzimy do kompa i okazuje sie ze wtyczka nie byla docisnieta i ogolnie piny pognite ... regeneracja wtyczki i wpinamy ja w kompa. Coz sprawdzmy teraz iskre... i naszym oczom ukazal sie blysk .... banany na twarzach od ucha do ucha ... poba odpalenia konczy sie sukcesem i winszujemy to lykiem piwka .... lutownica w ruch laczenie przewodow i ogolny porzadek w tym sajgonie auto trybi ....

Nastepnego dnia but do mechanika na rozrzad... mam nadzieje ze na tym sie stuki co skoncza wydatki i auto bedzie bezproblemowo lykac kilometry.

Jak mi wroci Proboszcz od doktora to wezme sie za dopieszczanie w ruch filcowa szmateczka i high glass z Normfestu i pelna jazda po blachach.

Wtedy maly sparing i starcie z fotograficznym cykadelkiem i fotosy w pelnym wymiarze pojawia sie na forum w tym temacie .


pozdrawiam Sebring


p.s jest ktos z okolic Słupska ???
Ostatnio zmieniony 2008-08-05 21:32 przez sebring, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Wiesz nie chciałbym cię martwić z tym innym silnikiem wbitym w dowód ale przyjrzyj się karoserii w okolicy tabliczki z numerami....
Nikt by się nie bawił w wymianę silnika z 2.5 na 2.0, to jest totalnie nieopłacalne....
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

lepek mowil tak :

mialem probe 2.0 16v i zaliczylem test losia i je skasowalem
kupilem drugie z rozwalonym silnikiem 2,5 v6 i przelozyl silnik

papiery odnosnie przemianki sa .... na przegaldzie tez wszystko okey i stacja diagnostyczna nie robila problemu drukneli mi oswiadczenie o zmianie i pozniej ubezpieczalnia tez problemu nie robila .

obie probencjie wersje usa byly roznily sie tylko silnikami.

a silnik z tego co mi mowili przekladali lacznie z zawieszeniem przednim skrzynia biegow amorkami. Gosc 3 tyski wrzucil w ten silnik 2.0 wymienil uszczelki glowice zrownal ,,, pierscienie wtryski swiece kable kopulke na wszystko pokazal mi fakture. też jest ok
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Przekładka z silnika 2.0 do budy z 2.5 nie wiąże się jedynie ze zmianą silnika, skrzyni i przedniego zawieszenia.... trzeba przerzucić całą wiązke elektryczną, komputer, i masa innych dupereli którymi się te wersje różnią.
W 99% przypadków jest to nieopłacalne, tym bardziej że ponoć przeszczepiany silnik trzeba było dodatkowo remontować....
Być może ktoś zrobił taki zabieg, ale wg. mnie albo sam nad tym siedział dłuuugie dni w garażu tworząc rzeźbę, albo po prostu zrobił podkładkę.
Sprawdzałeś numer VIN?
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

nad tym zabiegiem siedzial jego brat mechanik ... szczerze dostalem kompelt papierow w slupsku na stacji pojechalem na przeglad i nie robili zadnych problemow ... wiec chyba jest wszystko okey .... komp i elektryka jest zmieniona,,, totez teraz mi ja beda porzadkowac bo nie wyszlo im to idealnie...wazne ze probiak jezdzi i to calkiem zwawo ,,, zobaczymy jak to hulac bedzie w przyslosci .
Lepiej być prawą ręką diabła niz stanąć mu na drodze
Byl Audi 80 B4 1.9 TD jest Probe II 2.0 16 V 1993

(fotki- http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Probe/40233 )
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Sprawdź VIN. Były II 2,5 bez listew bocznych?
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

szczerze to zglupialem troche ... nie wiem o co chodzi wam z tym vinem ? jakis problem moze byc czy cos ???

nie ma listew .... to chyba nic zlego lepiej wyglada.

lampy przednie ma przelozone podbnie tylne lampy bo tamte byly insze ... i brzydsze ... poprzednik nie jest noobem w sprawach probe bo z nimi ma doczynienia 12 lat i to ktores z kolei jego probe .... na podworku widzialem jeszcze u niego probe I 2.2 i widzialem silnik od mojej budy byla to 2,5 v6 .. z zawieszeniem i osprzetem i miala pekniety blok przy laczeniu z pokrywa zaworow.

a probas ktory mial moj silnik zaliczyl dzwonka bokiem i poprostu przelozyli silniki . przecierz silnik rzecz wymienna wiec nie zbyt wiem o co rozchodzi sie . przeglad przeszedl ubezpieczalnia tez nie czepiala sie papiery na wszystko sa . moze mi to ktos wyjasnic ?
Lepiej być prawą ręką diabła niz stanąć mu na drodze
Byl Audi 80 B4 1.9 TD jest Probe II 2.0 16 V 1993

(fotki- http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Probe/40233 )
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Po prostu sprawdź swój VIN np TU:

http://www.fordprobe.pl/performanceprobe.pl/

Tak jak pisze Lis taka przekładka byłaby totalnie nieopłacalna, ale w tym kraju wszystko możliwe :wink:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

sebring pisze:szczerze to zglupialem troche ... nie wiem o co chodzi wam z tym vinem ? jakis problem moze byc czy cos ???
To tak jak by numer seryjny auta, masz go bodaj w komorze silnika na grodzi przy podszybiu. Vin dużo powie, jaki fabrycznie był motor, gdzie wyprodukowany, kiedy
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: --C-- »

kocureq pisze:Sprawdź VIN. Były II 2,5 bez listew bocznych?
Jeżeli masz budę od GT (2,5v6) powinieneś mieć listwy czy dziury po klipach od listew, chyba że ktoś ładnie zaspawał.... chyba wszystkie GT były z listwami.

Na ford-probe.net opisane są wszystkie różnice między 2.0 a 2.5v6
http://ford-probe.net/index.php?option= ... &Itemid=42

m.in. kolektor wyd, wspomaganie....

kupa roboty żeby wszystko przełożyć,..... łatwiej podłożyć papiery :)
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Wydaje mi się że chodzi o te listwy odbojowe, te cienkie paseczki, a nie te dolne pakiety ozdobne od GT
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: --C-- »

rzeczywiście poprawiam się , na zdjęciu są listwy progowe, odbojowe były instalowane od któregoś rocznika
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

Witam ,,, chcialbym podziekowac za dyskusje ,,,

Pytanko czy moglby ktos wyrazic opinie o probku jakies sugestie czy cos w tym stylu.


Skompletowalem juz caly sprzet car audio do niego dzisaj przyszla skrzynia,


Radio :
Alpine CDE9882Ri
Wzmacniacz:
JBL CS60.4
Głośniki :
JBL GTO 6807SC ( 165 mmm + zwrotnice + wysokotonowe)
Skrzynia:
JBL GT5 1205BR

zobaczymy co z tego sie urzezbi :D


Bylem dzisiaj u doktorka skontrolowac jak prace przy rozrzadzie ida.

Pasek rozrzadu mial braki i postrzepiony ... za glowe sie chwycilem doslownie jak to zobaczylem.


prosze o opinie o moim probku i ewentualne sugestie ... troche serca i pieniedzy jestem w stanie wlozy w niego...

Sebring
Lepiej być prawą ręką diabła niz stanąć mu na drodze
Byl Audi 80 B4 1.9 TD jest Probe II 2.0 16 V 1993

(fotki- http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Probe/40233 )
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

sebring pisze:

prosze o opinie o moim probku i ewentualne sugestie ... troche serca i pieniedzy jestem w stanie wlozy w niego...

Sebring
Jak chcesz ;)

- A więc na początek sprawdziłbym vin i obejrzał pole numerowe.

- Nie masz wersji USA tylko zwykłe Euro

- tylne światła wstawiłbym oryginalne 93 bo od 94 dziwnie wyglądają

- co do audio to będzie łupać i nie ma się czego więcej spodziewać od tego
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Pochwalilbys cos a nie :D:D:D:D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Ale to cześć druga prośby czyli sugestie bo mało widać by wydać opinie ;)

Ale by nie było ładny kolor
:D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: --C-- »

kolorek fakt dość ładny ale nie pasuje mi pomarańczowy migacz na błotniku za dużo się rzuca w oczy. Można gdzieś dostać takie ale białe w Polsce?
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Pewnie. Od mazdy 626 :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

sebring pisze:Pytanko czy moglby ktos wyrazic opinie o probku jakies sugestie czy cos w tym stylu.
Super fura, zapraszam do mnie :P


Hehehe

Poważnie - zmień felgi :) Ładny kolor, fajnie, że masz światła przednie całkiem nieźle spasowane - mało kto umie je wyregulować dobrze.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Nie dobijaj chłopaka :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Fajny podnośnik :wink: Felgi też fajne, pasują do auta.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Ladne autkoi fajny kolorek daj foto srodka jak mozesz i sprawdz vin czy rzeczywiscie to bylo 2.5 i jaki rocznik bo piszesz ze 94 ale patrze na autko i sam nie wiem juz :D

- kierunki na blotnikach sugeruja 94
- tylnie lampy rowniez
- zderzak tylni od rocznika 93
- ma daszki USA ale ma lusterka i kierunki przednie euro :D

Ciekawa kombinacja sprawdz tak jak pisanow czesniej VIN i zapodaj foto srodka
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

93 bo widzę pasek na desce :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”