Czerwone kierunki

Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Czerwone kierunki

Post autor: RX »

Hey,

No doczepili się do tablicy ale sobie darowali ostatecznie. Kazał mi przynieść tablice, przystawił na przód - zasłoniła halogeny, przestawił w lewo - zasłoniła wlot powietrza, z prawej to samo bo są dwa duże symetryczne wloty i... darował sobie. Powiedział że z przodu powinienem mieć kwadratową tablicę - miałem ochotę polecić lekturę kodeksu drogowego bo Pan był WYJĄTKOWO niemiły:

§ 25.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. ... (CIACH)

Ale sobie darowałem bo mógł znaleźć brak tylnego przeciwmgielnego i inne takie kwiatki to co będę pana drażnił :-)

W papiery dostałem niewłaściwą barwę kierunków i zbyt ciemne szyby przednie. Moje kierunki obecnie z tego co mi się wydaje również nie spełniają wymagań.. ale trudno :P Diagnosta mówił że okej. Pomarańczowych wstawek nigdy bym nie zrobił bo byłaby to absolutna profanacja :P

Co do wyprzedzania przed skrzyżowaniem to było to na trasie E7 z poszerzanymi poboczami po obu stronach, Golf zjechał na pas awaryjny jak zobaczył batmobil w lusterku ;-) To wyprzedziłem.. a tam - hopla syreny i zjazd na pobocze... ;)

Powinienem dostać 5 punktów karnych i 300zl wg. taryfikatora. Dostałem 10 i 300zł.

Ale to inna historia... ;-)

Co do zabrania dowodu to pojechałem ale tylko dlatego, że nie wiedziałem, że nie mogę pojechać! :P Zabrali, dostałem zaświadczenie, nie przeczytałem i pojechałem do domu :P Pokazałem diagnoście to zaświadczenie to powiedział "o chłopie wracaj do garażu i się nie wychylaj bo Cię na lawetę wciągną" :P

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
wojtasspe
Posty: 31
Rejestracja: 2008-09-11 13:53
Samochód: brak

Re: Czerwone kierunki

Post autor: wojtasspe »

ok, ale czy jestescie pewni, z tym spowodowaniem wypadku?? Ze bedzie moja wina bo koles nie zobaczyl czerwonych kierunkow?
Probek 93 2.5 V6
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Czerwone kierunki

Post autor: TYGRYSEX »

Jak koleś będzie kumaty to oczywiście zrzuci winę na ciebie , że nie masz pomarańczowych kierunków i to przez nie wprowadziłeś go w błąd - prawo będzie po jego stronie , a w najlepszym dla ciebie przypadku obydwaj dostaniecie mandat :?
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Robert »

W najgorszym ubezpieczyciel ściągnie jeszcze z Ciebie wypłacone poszkodowanemu odszkodowanie, bo prowadziłeś pojazd, który nie przeszedłby badań technicznych. Więc jakby bez badań. :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Dee Jay »

Zawsze jest szansa że trafisz na daltonistę i tego nie zauważą :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
wojtasspe
Posty: 31
Rejestracja: 2008-09-11 13:53
Samochód: brak

Re: Czerwone kierunki

Post autor: wojtasspe »

to moze zrezygnowac z tego? duzo z was jezdzi na czerwonych lampach?
Probek 93 2.5 V6
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Lisiu »

Ja jezdziłem blisko 3 lata z czerwonymi kierunkami i praktycznie nigdy nie miałem problemów ani z policją anie z przegladami
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: wingerman »

No patrzcie a ja myslalem ze juz mozemy jezdzic na czerwonych kierunkach odkad otwieramy sie na inne narody. :roll: :cry: :scramble
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Czerwone kierunki

Post autor: guciek »

a ja w tamtym roku wrociłem do orginału i mam czerwone kierunki i odpukac odstukac narazie nikt sie nie przyczepił.A probe optycznie 100razy lepiej wyglada
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-01-26 22:52 przez guciek, łącznie zmieniany 2 razy.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Czerwone kierunki

Post autor: RX »

Witam,

W normalnych krajach jeśli auto nie wychodziło w wersji EURO to dostaje się specjalne pozwolenie na jazdę autem takim, jakim jest i już. U nas czysto teoretycznie niby można, bo minister transportu w uzasadnionych przypadkach może wydać zaświadczenie zwalniające z określonych punktów wymagań technicznych, ale wiadomo jak to u nas jest... Ja o takie będę musiał się postarać, ale pewnie go nie dostanę. Szczególnie chodzi mi o przednie lampy symetryczne - zamienników nie ma (w sensie EURO), żarówka wymieniana jest razem z kloszem - przerobienie tego tak, żebym dostał homologacje europejską graniczy z cudem.

Co mogę powiedzieć, oczywiście wszystko da się zrobić, jakbym się uparł to bym to jakoś polepił i by chodziło wg. przepisów. Co z tego kiedy nie będę miał na to homologacji europejskiej i tak, a grzebiąc tracę oryginalną homologacje amerykańską... za granicą to bardzo niedobrze bo tam faktycznie homologacje się sprawdza! I żeby jakiś Kowalski sobie nie przerabiał auta w garażu to można dostać zaświadczenie honorujące amerykańska homologacje i jest super. Chcę mieć takie zaświadczenie. Skoro w innych krajach Unii można - to ja też chcę.

Poza tym nie po to kupiłem auto w najwyższej wersji w bardzo rzadko spotykanej serii, by wszystko z tej rzadko spotykanej serii przerobić na polską lepioną wiochę robioną w garażu. :evil:

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Czerwone kierunki

Post autor: TYGRYSEX »

W/g mnie czerwone w WS6 super wyglądają ... Po moim mieście śmiga białe Trans Am - starszy model - ale czerwone lampy zje...e są "naszymi " kierunkami ...

Eeee tam RX :P TO JEST RZADKO SPOTYKANA SERIA :
Załączniki
1.jpg
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Czerwone kierunki

Post autor: nerVous »

Witam...moj probek od 15 lat na czerwonych kierunkach smiga i jest cacy...przednie zolte z pozycjami razem...i problemu nie ma....ale ciekawsze jest to ze w salonie mozna nowe autko kupic z takimi swiatelkami i co wtedy...?? co na to przepisy...?? a swiatelka typu led ?? tez chyba niedozwolone...
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Sallmo »

Ja również latam na czerwonych. Na jednej z kontroli policjant zastanawiał się tylko jak przegląd przeszedłem. Wytłumaczyłem że z forum pożyczyłem na przegląd europejskie bo swoje pobiłem a ciężko kupić. Wiem że cienkie :wink: ale juz 3 razy działało. A i ważny nawyk sobie wyrobiłem, wolę przejechać ulice dalej niż skręcać na kierunku jak widzę radiowóz w lusterku :lol:
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Kocureq »

Super. Coraz lepsze historie się tu czyta - chowaną tablicę też sobie zamontujesz? W imię czego? Czerwonych kierunków w pseudo-amerykańskim samochodzie?
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Sallmo »

Nie wiem co ma tablica do kierunków?? Pytanie było proste - czerwone kierunki a nie chowane tablice :wink: Luziku troszkę ;)
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Kocureq »

Ale po co ci czerwone kierunki? Żeby ktoś w Ciebie przywalił, bo nie zauważy? Żeby uciekać po uliczkach przed policją?
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Czerwone kierunki

Post autor: 2Ya »

Przesadzacie z tymi kierunkami - wielkie halo o nic :) kto jest ślepy to i nawet pomarańczowego nie zauważy albo ma oczy pi... zarosnięte czy mysli o d... sasiadki za kierownica itd . :P

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czerwone kierunki

Post autor: OLEY »

Dokładnie!
Robicie aferę z niczego.
Ja osobiście zamieniłem europejskie pomarańcze na czerwone grapefruity i jakoś od
kilku lat daję sobie radę.
Owszem, jak trafię na "osła", to się przyczepi (bo takie jest prawo), ale co w momencie,
kiedy ktoś wjedzie przyjezdnemu amerykańcowi w dupsko?
Czy on też przekraczając naszą granicę ma wymieniać kierunki, bo są niewidoczne???

Dla mnie, jak ktoś nie widzi mrugającego kierunku, czy to pomarańczowego, czy czerwonego,
to powinien mieć zabrane prawo jazdy...
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Kocureq »

OLEY pisze:Dla mnie, jak ktoś nie widzi mrugającego kierunku, czy to pomarańczowego, czy czerwonego,
to powinien mieć zabrane prawo jazdy...
Jest różnica między czerwonym świecącym słabiej / mocniej, a pomarańczowym świecącym / nie świecącym. I jeśli ktoś nie widzi różnicy u siebie na samochodzie, to powinien mieć zabrany dowód rejestracyjny.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Czerwone kierunki

Post autor: 2Ya »

Ciekawe dlaczego w USA takie auta sa dopusczone do ruchu - w kraju,w którym bardzo duzy nacisk jest na bezpieczeństwo itd :roll: ciekawe dlaczego takie auta jeżdzą po europie zachodniej i jest ok tylko polska to taki dziwny kraj ech ;)

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Kocureq »

Nie wiem, czy tylko Polska, czy też inne kraje mają takie prawo. Wiem, jakie jest prawo w Polsce - i o nim mówimy. Zarzucanie innym niekompetencji jest trochę kiepskim pomysłem na usprawiedliwienie łamania prawa w swoim samochodzie.

Żeby jeszcze to miało sens, jak np. w ładnych światłach RXa (plastry miodu), ale w Probku? :) Żeby na siłę udowodnić amerykańskość Mazdy? :)
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czerwone kierunki

Post autor: OLEY »

No niestety, ale problem jest...
I racja jest (teoretycznie po obu stronach)
Ja bym to porównał, do czasów walki komuny z Solidarnością.

Kocureq ma rację, no bo nie oszukujmy się, u nas nie wolno jeździć z czerwonymi kierunkami,
ale na całym świecie (cywilizowanym świecie!!!) jest to normalne. Nikt się nie czepia i, (mało tego)
jest to bezpieczne, tylko u nas (i w reszcie zacofanych krajów) jest to problem...

No ale prawo jest prawo....

Ech.... Już nawet filozofować mi się nie chce na ten temat... :evil:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Kocureq »

Ja się akurat cieszę, że jest takie prawo. W gąszczu samochodów ze światłami stopu / pozycyjnymi o różnym natężeniu świecenia i różnej technice (żarówki / LEDy) ciężko jest szybko zauważyć migające czerwone, zwłaszcza na pasie obok. Za to pomarańczowe od razu się wyróżnia - bo jest zarezerwowane jako światło awaryjne.

W gęstym ruchu czerwone są światła pozycyjne, stopu, sygnalizacja na skrzyżowaniach. Jak dojeżdżasz do świateł, przed tobą 3 pasy po 5-6 samochodów właśnie hamuje, to dużo łatwiej jest zauważyć typa, który zmienia pas mrugając na pomarańczowo, niż takiego co mruga na czerwono.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Czerwone kierunki

Post autor: 2Ya »

bla,bla,bla,bal blablających blablów :lol: sokoro kocur jestes taki przepisowy to czemu w swoim S1 miałeś czerwone kierunki malowane szprayem ;) i czemu masz w S2 lampy made in usa ;) :)

Mazda nie mazda ale jest to Ford i made i USA ,a nie Japan ;)

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone kierunki

Post autor: Kocureq »

W S1 miałem czerwone kierunki świecące na pomarańczowo! W S2 mam lampy USA z pomarańczowymi wstawkami!

Gotcha :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”