Reflektory przednie?

Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Kocureq »

Czyli za każdym razem jak jedziesz świecisz komuś w oczy, w nogi, na jezdnię albo w chmury? No to super! :evil:
Awatar użytkownika
Edyta
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 2007-11-01 16:15
Samochód: Było cudne Probe, teraz jest następca:-)
Galeria: viewtopic.php?t=12656
Lokalizacja: Raszyn

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Edyta »

i tu Cię zaskoczę, że nie. Bo jeżeli jeżdże bez śpiocha to lampy mam wyregulowane tak,że nie świecą w niebo i nie świecą w oczy, tylko na jezdnię. Poza tym nigdy nie jeżdżę na śpiochu w nocy, bo po co? w dzień, owszem zdarza mi się, ale rzadko.
Probe 2.0 16V :-) - Tęskno.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Kocureq »

Dziękuję za - wreszcie zrozumiałe - wyjaśnienie. My tutaj zrozumieliśmy, że żeby te światła świeciły prosto, musisz jeździć na (ręcznie ustawianym) śpiochu.
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Kędziorek »

No właśnie. Teraz zrozumiałe... chyba :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Ero »

No i tu dla mnie jest szkopul.Bo soczewki i ringi maja sens wtedy gdy za kazdym razem lampa sie ustawi idealnie w danej pozycji.A tak w nocy Ty jezdzisz na calkiem otwartej lampie a jak chcesz zeby ladnie wygladalo to musisz spiocha ustawic.Dla mnie to bezsensowne.Proponuje ustawic elektromagnesy w silniczkach lamp tak zeby otwieraly sie zawsze na spiocha w idealnej pozycji :D:D:D Wystarczy te magnesiki odpowiednio ustawic w obwodzie :D:D:Dzadnego skracania ciegiel itp :D proste
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Reflektory przednie?

Post autor: black_martines »

ech.... chłopcy
lampy Edytki są tak skonstruowane że są w miejscu seryjnych wkładów i mają taką regulację że przy standardowym otwarciu świecą jak Pan Bóg przykazał. zero kombinacji i ściemniania i świecenia po oczach. widziałem i dotykalem tego wynalazku... jest bardzo ok.
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Ero »

no tak ale otwieraja sie calkowicie a nie taki byl chyba zamysl soczewek???
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Reflektory przednie?

Post autor: black_martines »

to nie sa soczewki....
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
Edyta
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 2007-11-01 16:15
Samochód: Było cudne Probe, teraz jest następca:-)
Galeria: viewtopic.php?t=12656
Lokalizacja: Raszyn

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Edyta »

ale po to jest założony śpioch,że kiedy masz ochote poszpanować fajnym wyglądem to robisz śpiocha i lampy świecą jak trzeba. Zrobiliśmy śpiocha z Martinesem głównie na zloty, do zdięć itd, no mi spioch nie był potrzebny do jazdy na co dzień. Z resztą chciałam mieć taki efekt jak na filmiku, czyli otwieranie lamp na 3 a nawet 5 do pełnego otwarcia. i tak mam. Jeżeli ktoś chce żeby mu się śpioch otwierał w jednym miejscu-proszę bardzo, ale po co?
pzdr
Probe 2.0 16V :-) - Tęskno.
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Ero »

Ano po to zze ja np. dam u siebie podwujne soczewki i lampy beda otwierac sie tylko tyle zeby te soczewki mogly normalnie oswietlac droge :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
aandrzejj4321
Posty: 11
Rejestracja: 2008-11-15 15:41

Re: Reflektory przednie?

Post autor: aandrzejj4321 »

Interesują mnie prawdziwe xenony z homologacją itd , a nie jakieś cleary z fioletową żarówką H4. Mają byc one do probe2 jeżeli ma ktoś jakiś namiar to proszę o kontakt. kaluzaandrzej@wp.pl
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Dee Jay »

Nie ma takiego czegoś do probe
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
screemer
Posty: 25
Rejestracja: 2004-11-02 16:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: screemer »

A to ja wyjaśnie dlaczego coś takiego nie istnieje i istnieć nie może, bo:
1. W Probe standardowo montowane są żarówki H4 z dwoma włóknami, co oznacza, że ta sama żarówka obsługuje światła drogowe i mijania.
W systemach Xenonowych (tradycyjnych) musi być miejsce na dwie osobne "żarówki" - tzw. projektor soczewkowy na żarnik D2S do świateł "krótkich" oraz zwykły reflektorek np. H1 lub H7 na światła drogowe. Tego typu oświetlenie stosuje się od mniej więcej końca lat 90-tych. Dokonując bardzo dużej i pracochłonnej przeróbki obudowy reflektora Forda Probe 2 da się coś takiego wykonać metodą Adama Słodowego.(np. kupując projektor od Passata albo Mercedesa i jakiś odpowiedni reflektorek + zabawa z gumówką, klejeniem itp itp.). Widziałem coś takiego i powiem, że ledwo co, ale się mieści.
2. W najnowszych samochodach (jakoś tak od 2005-06 roku) stosuje się oświetlenie bi-xenonowe - jest to pojedynczy projektor soczewkowy z elektromagnetycznym systemem przesłony świateł mijania. (dziwi mnie przedrostek bi gdyż używa się w tym przypadku jednego żarnika zamiast dwóch :) ) i to teoretycznie można by założyć do probe - problem w tym, że w oryginalnym, miejscu się taki projektor nie zmieści.
3. Na Allegro/Ebay/Swistak/Dopisz-sobie można kupić chińskie żarniki+ balasty+przetwornice pasujące do reflektora H4 - tzw zestawy H4-HID. Używanie żarników xenonowych w reflektorach przystosowanych do żarówek H4 jest surowo zabronione i a do tego to bardzo głupi pomysł (szczególnie że szkło reflektora jest u nas "karbowane" i takie coś ogromnie oślepiałoby kierowców na przeciwnym pasie). Jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto - bo kończy się zabraniem dowodu rejestracyjnego.
4. Systemy xenonowe WYMAGAJĄ zamontowania spryskiwaczy reflektorów (najlepiej automagicznych) oraz poziomowania (to akurat w Probe jest - przynajmniej moim)

Czyli morał taki - da się to zrobić, nie będzie na to żadnej homologacji (hmm... nie wiem czy coś takiego jak homologacja xenonów istnieje, czy po prostu tak jak w przepisach napisali - czyste szkło, projektor soczewkowy i spryskiwacze). Ponieważ kiedyś zamierzałem coś takiego zamontować u siebie (a nawet dalej ten plan jest na tapecie) to stwierdzam, że da się zamontować "bi-xenony" do Probe2 - potrzeba tylko troszkę pieniędzy ( tak z 1000 zł co najmniej na same "elementy" ), trochę wolnego czasu i pomysłu. Nie istnieje niestety sposób Plug and Play.
Fiat Qubo 1.3 Mjet :)
--------------------------
bylo:
Ford Probe 24V - UK '97 (pier. rej. 03.98 :) )
Ford Probe Igen 3.0 LX
--------------------------
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Dee Jay »

screemer z tą regulacją to jest trochę ciężka sprawa bo jest tak mało miejsca i tyle rzeźby trzeba zrobić że jeszcze nie wpadłem na pomysł by zrobić to i pozostawić regulacje. Stelaż trzeba rozpruć praktycznie do samej rameczki i jak ja kombinowałem z różnymi soczewkami to za każdym razem trzeba było wyrzucić regulacje bo po prostu nie było miejsca na to.

jak będziesz kombinował to życzę powodzenia bo przy ksenonie by się przydała :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: --C-- »

Witam, znajomy mi proponuje, abym zrobił małą modyfikację lamp przednich, chodzi o zamontowanie lamp okrągłych z ringami (ANGEL EYES) i soczewkami.
Na zdjęciu jest na szybko zrobiony projekt jak by to wyglądało, niestety auto jest brudne. Wszystko powinno pasować, po małych przeróbkach, stara osłonka by została zlikwidowana a na jej miejsce trafiła by nowa w kolorze nadwozia.
Proszę o opinie, ze względu na to iż jak spojrzę na to, to z jednej strony mnie to odrzuca, nie pasuje, ale z drugiej delikatnie mnie intryguje

Obrazek
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: Kocureq »

Buahahahhahaa. Jeszcze brewki :twisted:
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: --C-- »

:D




A czy ktoś ma zamontowane jedne z tych lamp:
http://www.allegro.pl/item526827193_lam ... odele.html

jeżeli tak to bym prosił o zdjęcie
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Dee Jay »

Wygląda jak sportowa Nysa :mrgreen: Nie rób tego probkowi :?

Co do lamp miałem takie. Ładnie wyglądają i tyle można powiedzieć dobrego o nich.
Ta soczewka nawet nią nie jest jak się spojrzy z bliska i zamiast skupiać światło rozprasza gdzie się da i nie widać przed autem kompletnie nic dalej. Ja miałem światło z nich wszędzie z wyjątkiem drogi i żadna regulacja nie pomoże. Zresztą to nie może świecić dobrze bo nie ma żadnej homologacji. Ani polskiej, euro, usa czy kubańskiej. Nie ma żadnego oznaczenia ania na lampie ani pudełku więc jakość jest jaka jest

Jak chcesz poprawić świecenie to tylko nowe wkłady i żarówki
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: Flyke »

Cypol pisze::D




A czy ktoś ma zamontowane jedne z tych lamp:
http://www.allegro.pl/item526827193_lam ... odele.html

jeżeli tak to bym prosił o zdjęcie
mialem jedne na próbe do handlu i wiecej miec nie będe , to powinno byc karane , taniej lepiej i bezpieczniej wyjdzie kupić nowe klosze oryginalne + dobre zarówki
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Reflektory przednie?

Post autor: --C-- »

dięki za info. to zostaję przy serii
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: 2Ya »

Flyke pisze:
Cypol pisze::D




A czy ktoś ma zamontowane jedne z tych lamp:
http://www.allegro.pl/item526827193_lam ... odele.html

jeżeli tak to bym prosił o zdjęcie
mialem jedne na próbe do handlu i wiecej miec nie będe , to powinno byc karane , taniej lepiej i bezpieczniej wyjdzie kupić nowe klosze oryginalne + dobre zarówki

Nie wiem jak z soczewkami ale ja mam te ostatnie i wcale takiej tragedii nie ma w porównaniu do ori lamp,które to też świecą jakby chciały,a nie mogły :P

A co do przerabiania lamp to jakoś do probe nie pasują za bardzo inne niż takie jak właśnie ma fabrycznie czyli prostokątne 8)
Ewentualnie jeszcze jakieś podwójne soczewki czy coś w ten deseń ale to też zależy,od wykonania itd. - w każdym razie na pojedyńczej to jest z lekka porażka ;)
Ciekawe czemu przy Corvettach,Ferrari itd. nikt podobnych lamp nie przerabia :roll: :twisted:

Pzdr. & c ya..
Załączniki
100_4293.jpg
100_4303.jpg
100_4306.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Flyke »

ja mialem takie jak na 1 focie

a propo ferrari http://www.allegro.pl/item520225833_fer ... r_org.html
jest soczewka :D
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: 2Ya »

Flyke pisze:ja mialem takie jak na 1 focie

a propo ferrari http://www.allegro.pl/item520225833_fer ... r_org.html
jest soczewka :D

taaaa ale to ori i Hella ;)

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
basco1984
Klubowicz
Posty: 321
Rejestracja: 2008-09-08 19:06
Samochód: 2,5 V6 USA 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=14459
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: basco1984 »

Witam
Cypol pisze:
Obrazek
A co się stało tym halogenom :shock:
Pozdro for All
Czerwony Ford Probe II 2,5 V6 GT USA

POLSKA JAZDA
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy przód - co o tym sądzicie.

Post autor: --C-- »

Halogeny to już takie były za poprzedniego właściciela, nie mam jakoś czasu żeby je naprostować.

2Ya dzięki za zdjęcia dają mi już spory pogląd.
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”