co poradzicie na takie "audio"?

Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

co poradzicie na takie "audio"?

Post autor: nikosnikos »

Pewnie tez sie spotkaliscie z czyms podobnym - trzeszcza mi plastiki na glosnikach - jak ustawie basy tak na +3, +4 (a mam regulacje do 6) to nie da sie normalnie sluchac przy troche glosniejszym sluchaniu - wszystko trzeszczy - zarowno na drzwiach kierowcy (u pasazera jest lepiej) jak i po obu stronach z tylu (mam wsadzone w boczki, nie na polce). Jak docisne reka to przestaje trzeszczec - wszystkie zaciski mocujace sa na miejscu (nawet kropelka w paru miejscach pomoglem :D ), a jak puszcze to dupa. Wnerwia mnie to, bo nie lubie jakis szmerow, trzaskow, itp. Zreszta kto lubi? :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

pianka poliuretanowa - ale UWAGA! z głową stosować - zrobić dobrze gniazda głośników!!!
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

musisz wygłuszyć drzwi i boki matą akustyczną , można samemu się w to bawić albo dać auto do fachowców od audio, tak dużo to nie kosztuje, będę u siebie to robił, wiem że można wygłuszyć osobno plastkiki a osobno nakleja się do blachy
PROBE GT '95 USA electric blue
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Najprościej Nikoś nie ustawiaj basów powyżej 2 a masz problem z głowy :D .

Pzdrv
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

No rzeczywiscie - to tez jest jakies rozwiazanie :lol: :lol: :lol: Ale ja wole czasem z basem :!:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Gość

Post autor: Gość »

http://www.soniadraga.com.pl/ca/?ca=10

polecam - naprawde dobre materialy
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Ja miałem ciekawy problem z brzęczeniem przednich głośników. Siedziałem nad tym cały dzień ;) No i za cholere nie mogłem znaleźć co brzęczy, aż w końcu zczaiłem sie, że nowe głośniki są płyciej osadzone od oryginalnych. i jak mębrama się wychyla, to w drzwiach jak jest taka szmata przyklejona, to ona drga i się wychyla, to zaczepia o taki lejek w głośniku(dobra nie są to ekstra głośniki) i stąd miałem główne brzęczenie... pomijając, że jakieś nity(dorobiona rączka do drzwi) itp. też mi drgają i nie wiem co z nimi zrobić. Bedę musiał zaopatrzyc się w matę. Ale aktualnie jest już zadowalająco. Jak zaczyna drgać, to muzyka zagłusza ;)

MiH - co to znaczy dobrze zrobić gniazda głośników? Z czego? BO ja założyłem na tył 6x9 i nie nazwałbym tego co zrobiłem, żeby te krowy włożyć, gniazdem ;) Wogóle montaż tych głośników to była porażka, bo musiałem ciąć blachę, walić młotem żeby boczki się dopięły, aż przykro mi się robiło.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Roofio

trzeszczenie - Do propaganda

Post autor: Roofio »

Ja mialem to samo z ta szmatka.... siedzialem na tym moze pare godzin ale juz mnie wkurzalo sciaganie i zakladanie tapicerki... no i znlazlem ten material bez sensu ogolnie zalozony....zciagnalem z kazdej oslony ten material i od razu inaczej sie w samochodzie zrobilo... z tylu tez sciagnalem co prawda zajelo mi nastepnych pare godzin odkrecanie tapicerki z tylu ale naprawde sie oplaca... niby nic...Acha i nastepna rzecz godna uwagi...sami wiecie jakie glebokie sa drzwi przednie w Probe - zmienialem basy no i zonk szyba sie opuszczala do polowy i o magnes zawadzala....troche musialem nadgiac blache drzwi bo nic innego nie da sie zrobic...jest ok opuszcza sie cala.


/Roofio Probe II 1995 USA
Awatar użytkownika
UkI
Posty: 67
Rejestracja: 2004-07-04 12:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: UkI »

Roofio a jakiej głębokości masz te głośniki w drzwiach? Bo ja też coś będę kombinował dzisiaj a mam troche spore bassy
Probe II 2,5 V6
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

No tak samo właśnie jest z tyłem. Kupiłem głośniki... niby spox, ale raz, że za duże, a dwa to miały takie ramki utrzymujące głośnik wysokotonowy i one skutecznie przeszkadzały w zapięciu tylnych plastików.

No i pytanie, jak wy montujecie te głośnik 6x9?

Pociąłem blachę, z jakiejś pianki porobiłem podkładki, żeby były cienkie i nie przeszkadzało w montażu. Efekt jest Ok, ale dalej z tyłu coś sobie brzęczy. Wcześniej była taka guma(wcześniej brzęczał pęknięty głośnik), która oddzielała głośnik od reszty, ale wiadomo musiałem się jej pozbyć i przyczepiłem tak bezpośrednio- póki co bass idzie do bagażnika ;) ,a drgania rozchodzą się po blasze.Proponujecie jakieś obudowy, coś na to? I jak to zrobić oraz z czego?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

Prawidłowe nagłośnienie każdego samochodu to wyzwanie i problem zawsze stanowi umiejętne wykorzystanie fizyki (akustyka), też montowałem głośniki 6 X 9 ale udało mi się nie wycinać blachy, problem brzęczenia wynika zapewne z tego, że taki całkiem spory głośnik daje duże ciśnienie powietrza, które nie mając za bardzo ujścia (może otwory bass-refleks ??) wprawia w drżenie te najsłabiej przytwierdzone elementy czyli plastiki, których jakość jak i montaż w probach jest mówiąc szczerze słaba. Sam się będę z tym bawił i szukał rozwiązań, u mnie dodatkowo "grają" jeszcze listwy zewnętrzne :) Tak jak wspominałem wcześniej nejlepsze efekty powinny dać maty akustyczne (najtańsze rozwiązanie)
PROBE GT '95 USA electric blue
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19 01:43 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

No i rozwiazalem problem - rzeczywiscie - powodem brzeczenia byly te szmatki, ktore "chyba" maja chronic glosniki przed kurzem, bo innego ich zastosowania nie widze. Urwalem wszystkie 4 no i teraz jest git :twisted: Zadnego brzeczenia :lol: No chyba, ze naprawde glosno slucham!!! :lol:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Ponawiam troche stary temat - brzeczenie w jakis, niezrozumialy dla mnie, sposob jest tez zalezne od radia (bynajmniej u mnie cos takiego ma miejsce). Wymienilem 2 dni temu za sprawa mega promocji u nas w Bydgoszczy i po malych bolach :lol: (zwiazanych z kasa :twisted: - bo az zal mi bylo wydawac majac w myslach wizje wymieny przegubu (w miesiac po wymianie sworznia kulistego dolnego wahacza z przodu i zaspawaniu go znowu zaczal pukac troche i tak sobie myslalem, zeby caly wahacz wymienic, nowe oponki z przodu tez by sie zdaly, bo jakos na mega nowe nie wygladaja :lol: ) zakupilem radyjko z empetrojkami. Nie wiem, czy barwa dzwieku w jakis sposob sie rozni od starego radia czy co, ale plastiki przeslaly kompletnie wydawac dziwne dzwieki - teraz mi glosniki wymiekaja i chyba bede musial sobie do tylu nowe sprawic, bo czasami nie daja rady :lol: Mialoby to sens???? :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Wymiana głośników na lepsze zawsze ma sens. A co do basów, to mam z tyłu porządne(mi tam wystarczają) i bas dość dobre słyszy głównie siedzący z tyłu, a ja tylko czasem coś czuję w brzuchu przy mocniejszymn uderzeniu, za to w bagażniku jest full bass..
A wracając jeszcze do wymiany głośników, to często wymiana ich zbyt dużo nie pomoże, bo nawet jak masz potężne głośniki, to na radiu będą pierdzieć powyżej pewnego progu i po to wstawia się wzmacniacz.

Ktoś może myślał, żeby jak się włoży nowe głośniki 6x9, to dać jakąś obudowę, żeby te wibracje nie przenosiły się na zewnątrz... (bo jak dotknę karoserii przy głośnikach, to cała wibruje) i wychodziły tam gdzie potrzeba...
Jakieś pomysły? Może z drewna zrobić jakieś obudowy....Wcześniej osłaniała je taka guma, ale wiadomo, że trzeba było ją wyrzucić bo za mała.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

maty wytłumiające i inne kombinacje - czywiście. Pianka jest najtańszym choć nie najprostszym rozwiązaniem.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”