MakotoMct

Kolekcje fotek.
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: MakotoMct

Post autor: resko »

MakotoMct pisze:-- oryginalny post 2010-11-07 07:49 --


Probe za 2800?!Swojego kupiłem za 3900 :o !!!!I na pewno nie chce powtórki z akcji :evil: !!!!

-- dodano 2010-11-07 08:04 --

2900, przepraszam Wojtku, Resko mnie zmylił! :oops:
Oj tam Wojtas na pewno opuści ci stówkę :wink: Co tu się dużo zastanawiać :roll: weźmiesz od Wojtasa to pośmigasz bo tego twojego to raczej żeby odrestaurować to byś musiał całą podłogę robić a to się raczej nie opłaca :| .Nie czekaj zbyt długo bo ktoś ci jeszcze zgarnie to auto sprzed nosa :wink:
MakotoMct
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-02 06:48
Samochód: Ford Probek 1-szy i REDprobeGT
Galeria: viewtopic.php?t=18306
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: MakotoMct »

No, mam nadzieję..Kurde już bym go dawno obejrzał i może kupił nawet ale to jest Szczecin...Ponad 450km? :o Może zorganizujmy jakiś zlocik w Warszawie Wojtas przybędzie swoim probakiem, a ja tak zupełnie przy okazji zainteresuję się jego kupnem..? :lol:
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego MOMENT. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: MakotoMct

Post autor: Bendek »

Jak szukałem pierwszego probiaka to zjechałem z 1500km z lawetą.... ;)
Tak więc 450 to nie tak dużo tym bardziej że Wojtasa jedynka porusza się o wlasnych siłach...
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: Kocureq »

zlociki w Warszawie są i były, był nawet Wojtas - mogłeś wpaść i pogadać na miejscu.
http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=11133

ba, był nawet zlocik w Szczecinie na który jechaliśmy z Wawy
http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=18228

tyle, że pewnie o nim nie wiedziałeś - cóż, braliśmy ludzi których kojarzymy, ja z Warszawy wysłałem info do wszystkich którzy się udzielali w wątku o Route przez ostatnie kilkanaście stron.

ALE nic straconego, jest szansa że w grudniu w tym samym miejscu będzie wigilia klubowa, już zapowiedziana oficjalnie a nie uzgadniana po cichu na PW ;)
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: MakotoMct

Post autor: wojtas89 »

Do Szczecina jedziesz 6 godzin pociągiem za 50 zł :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
MakotoMct
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-02 06:48
Samochód: Ford Probek 1-szy i REDprobeGT
Galeria: viewtopic.php?t=18306
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: MakotoMct »

Wstawiam parę fotek probka tak na pożegnanie gdyż niedługo pewnie przejdzie on do historii(złom).Mam przy okazji parę pytań.Chodzi o to że z tym "bezpodłogowym" probkiem muszę coś zrobić w tempie błyskawicznym :!: Przyczyna:1700zł do zapłacenia za ratę OC.Z tego co wiem, żeby zerwać tą umowę muszę samochód wyrejestrować, a żeby go wyrejestrować muszę mieć kwit ze złomowania.Warunkiem jest oddanie 90% masy pojazdu.Wstrzymuję się z tym na razie gdyż chciałbym przełożyć niektóre elementy do nowego, między innymi silnik :scramble
Znacie może inny sposób na wycofanie się z umowy albo macie jakiegoś przyjaciela-złomiarza :wink: ? Bo gdybym mógł, wyciągnąłbym co trzeba, czegoś użył, coś sprzedał lub pooddawał, a co by zostało to fpizdu na szrot i problemu nima.
Mam trochę problemów z tym silnikiem w probie od Wojtasa, myślę że warto go zmienić jeśli mam drugi, z którym jak do tej pory żadnych problemów nie miałem..(?)Jakie są konsekwencje podnoszenia ciśnienia doładowania?Oprócz samej turbinki silnik bardzo dostaje po d..?
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego MOMENT. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: Kocureq »

ja złomowałem swojego we wsi Baniocha pod Warszawą, samą budę i trochę plastików. Wyglądał o tak :arrow: http://img339.imageshack.us/i/58353263ak7.jpg/

Zapłaciłem 100 zł i dostałem potwierdzenie zezłomowania. Tyle, że gość sam tego nie wystawia, więc musiałem dwa razy jechać - raz z autem, drugi raz po papiery.
MakotoMct
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-02 06:48
Samochód: Ford Probek 1-szy i REDprobeGT
Galeria: viewtopic.php?t=18306
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: MakotoMct »

Jakby tak się udało to by było zaje..To był skup złomu, szrot..?
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego MOMENT. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: Kocureq »

-- oryginalny post 2010-12-17 11:03 --

Coś pomiędzy. Plac, kilku gości zajmujących się rozbiórką aut. Ale nie są oficjalną stacją demontażu - dlatego papierki załatwiają przez kogoś innego. Nie mam żadnego namiaru na tę firmę, zapakowałem auto na lawetę i pojechałem :lol:

Na miejscu możesz pytać lokalnych złomiarzy (tam jest kilka takich warsztatów) gdzie to jest, jak powiesz, że chodzi o zezłomowanie oficjalne samochodu to wskażą ten jeden szrot. Właściciel mieszka jakieś 500 metrów dalej, jakby już było zamknięte - o dokładną lokalizację pytaj wspomnianych już złomiarzy.

-- dodano 2010-12-17 11:06 --

A - oficjalnie robi to Strażacka, też chyba za podobną kasę, tylko trzeba im jakoś auto dostarczyć, a nie każdy laweciarz się zgodzi ciągnąć budę bez kół bo im się lawety niszczą.
http://www.autokasacja.pl
MakotoMct
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-02 06:48
Samochód: Ford Probek 1-szy i REDprobeGT
Galeria: viewtopic.php?t=18306
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: MakotoMct »

dzięki Kocur! :wink:
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego MOMENT. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: MakotoMct

Post autor: Prezes »

Fajnie, że jednak zdecydowałeś się ratowac Probki, no przynajmniej jednego, bo ten szary to raczej na kurnik się nadaje. :mrgreen: Prace ruszyły i idą powoli do przodu, a tu zobacz w jakim stanie była Twoja turbina:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ejxoFkWVJis #-o
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: MakotoMct

Post autor: MaryooSh89 »

Prezes Czyżbyś podjął się ratowania probka ? :D Ta turbina jest z probka kolegi MakotoMct czy Wojtasa ?
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: MakotoMct

Post autor: Prezes »

W sumie to nie ja będę go robił, ale trochę pomogę :wink: . Ta turbinka jest od Wojtasa, w sumie plan jest taki, żeby cały silnik przełożyc i z dwóch Probków zrobic jeden dobry.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: MakotoMct

Post autor: Bendek »

Nie chce myśleć ile silnik "najadł" sie opiłków z wirnika po zimnej stronie turbiny... :(
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: MakotoMct

Post autor: wojtas89 »

Prezes pisze:. Ta turbinka jest od Wojtasa.
ehhh, a ja płaciłem za regeneracje.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: MakotoMct

Post autor: Bendek »

To jest ta turbina co Wojtas ją regenerował?! :evil:
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Krzysiek P
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-30 16:46

Re: MakotoMct

Post autor: Krzysiek P »

Ze sie tak wtrące, tak jest w tym czerwonym... ale juz jej niebendzie... nigdzie.

Co to jest za przycisk (czerwony) w tunelu srodkowym ? jeden kabel idzie do przekaznika bodajrze EFI.
moge to wywalić? czy to jest taki 'anty włam' to jest pytanie do poprzedniego właściciela.
Z całym szacunkiem do wszystkich, ale jak go oglądałem w galerii to myślałem ze to niezła sztuka,ale tam jest tak narzezbione, ze odechciewa mi sie podchodzić do tej roboty.
Wszyscy z was to tacy '' mechanicy z piaskownicy?''
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: MakotoMct

Post autor: wojtas89 »

Krzysiek P pisze:Ze sie tak wtrące, tak jest w tym czerwonym... ale juz jej niebendzie... nigdzie.

Co to jest za przycisk (czerwony) w tunelu srodkowym ? jeden kabel idzie do przekaznika bodajrze EFI.
moge to wywalić? czy to jest taki 'anty włam' to jest pytanie do poprzedniego właściciela.
Tak, to jest odcięcie zapłonu , zrobione przez pierwszego właściciela.
Krzysiek P pisze: Z całym szacunkiem do wszystkich, ale jak go oglądałem w galerii to myślałem ze to niezła sztuka,ale tam jest tak narzezbione, ze odechciewa mi sie podchodzić do tej roboty.
Wszyscy z was to tacy '' mechanicy z piaskownicy?''
Co dokładnie masz na myśli pisząc że a aucie jest rzeźba?

Jakoś ja autem jeździłem przez 2,5 roku, miało swoje słabsze dni, ale nigdy takie żeby się zepsuło i nie dojechało. Po za tym wpakowałem w czerwonego sporo kasy i pracy na to żeby nadawał się do jazdy. . .
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
MakotoMct
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-02 06:48
Samochód: Ford Probek 1-szy i REDprobeGT
Galeria: viewtopic.php?t=18306
Lokalizacja: Warszawa

Re: MakotoMct

Post autor: MakotoMct »

Dzięki za film.Wojtas podaj jakiś namiar na firmę gdzie robią taką regen.Polecam wszystkim! :evil:
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego MOMENT. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: MakotoMct

Post autor: MaryooSh89 »

wojtas89 pisze: Krzysiek P napisał(a):Z całym szacunkiem do wszystkich, ale jak go oglądałem w galerii to myślałem ze to niezła sztuka,ale tam jest tak narzezbione, ze odechciewa mi sie podchodzić do tej roboty.
Wszyscy z was to tacy '' mechanicy z piaskownicy?''


Co dokładnie masz na myśli pisząc że a aucie jest rzeźba?
Właśnie Kolego napisz co dokładnie jest rzeźbione a nie rzucasz tak ogółem.

Co do "mechaników z piaskownicy" to tak my tak mamy ale mam nadzieje że ty dobrze się znasz i nie będziemy musieli czytać (odpowiedzieć bym nie śmiał)twoich pytań na forum i ze probek będzie zrobiony jak się należy bez dodatkowych kabelków itp. :)
MakotoMct pisze:Wojtas podaj jakiś namiar na firmę gdzie robią taką regen.Polecam wszystkim! :evil:
Kolego ja też oddawałem suszarkę do regeneracji i musiałem oddać potem drugi raz na gwarancje bo gość chciał trochę więcej do kieszeni zgarnąć i dał jakieś nad wymiarowe pierścienie uszczelniające itp ale jednak bez wymiany wału nie obyło się. Z gwarancją u nich ciężko bo gdzie nie pytałem o regeneracje to ok 1100zł ale netto a jak chcesz paragon lub fakturę to robiła się trochę większa sumka.
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Krzysiek P
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-30 16:46

Re: MakotoMct

Post autor: Krzysiek P »

a sie z nikogo nie śmieje, napisałem to co myśle (przecierz jest w naszym pier... kraju wolnośc słowa, bo nic wiencej) kazdy robi jak mu sie podoba ja w to nie wnikam.
wiązka od MAF-u na zdj.
pełny przekaz informacji, przez zasniedziałe kabelki, lampki od chinoli na przykład.
niebende wstawiał tu niewiadomo co, podaje pierwszy z brzegu przykład.

Co do "mechaników z piaskownicy" to tak my tak mamy ale mam nadzieje że ty dobrze się znasz i nie będziemy musieli czytać (odpowiedzieć bym nie śmiał)twoich pytań na forum i ze probek będzie zrobiony jak się należy bez dodatkowych kabelków itp. :)

NIGDY nie powiedziałem ze wiem wszystko i ze sie nie myle,bo nie myli sie tylko ten co nic nie robi.
Czemu sie tak ciśnieniujesz kolego.
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: MakotoMct

Post autor: MaryooSh89 »

Krzysiek P pisze:NIGDY nie powiedziałem ze wiem wszystko i ze sie nie myle,bo nie myli sie tylko ten co nic nie robi.
No i o to chodzi że każdy robi jak umie i jakie ma warunki. jeden ma super wyposażony garaż a drugi musi robić coś na szybko pod chmurką...
Co do kabli na zdjęciu, no trochę druciarsko to wygląda ale pamiętam że w moim probku kabli lepiej było nie dotykać bo zamiast się zgiąć to pękały... dotyczy to wiązek w komorze silnika.
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: MakotoMct

Post autor: Pelot »

Krzysiek P pisze:jest w naszym pier... kraju wolnośc słowa, bo nic wiencej).
Przynależność do naszego kraju to nie więzienie. Jak ci się nie podoba, nie akceptujesz tego, co się dzieje, to zmień kraj zamieszkania.
Krzysiek P pisze: Co do "mechaników z piaskownicy" to tak my tak mamy ale mam nadzieje że ty dobrze się znasz i nie będziemy musieli czytać (odpowiedzieć bym nie śmiał)twoich pytań na forum i ze probek będzie zrobiony jak się należy bez dodatkowych kabelków itp
Szkoda , że mechanika zajęła ci cały umysł |(*,) #-o
Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: MakotoMct

Post autor: wojtas89 »

Krzysiek P pisze: Czemu sie tak ciśnieniujesz kolego.
Heh, ciśnieniuje się kolego bo przez 2 i pół roku jeździłem tym autem i nigdy mnie nie zawiodło, mało tego, zżyłem się z tym autem i obchodzi mnie to co się z nim dzieje. A ta rzeźba na zdjęciu to praca poprzedniego właściciela który przedłużał kable żeby zrobić inny dolot. U mnie była seria. Nie odbieraj tego jako atak, bo tak nie jest. Makoto widział co kupuje, ja nie ukrywałem nic przed sprzedażą. Naprawdę zależy mi na tym żeby mój ex probe dalej jeździł i dawał fun taki jaki dawał mnie.

Pozdro.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: MakotoMct

Post autor: MaryooSh89 »

Nie_Lot pisze: Krzysiek P napisał(a):Co do "mechaników z piaskownicy" to tak my tak mamy ale mam nadzieje że ty dobrze się znasz i nie będziemy musieli czytać (odpowiedzieć bym nie śmiał)twoich pytań na forum i ze probek będzie zrobiony jak się należy bez dodatkowych kabelków itp



Szkoda , że mechanika zajęła ci cały umysł |(*,) #-o
Dzięki Pelot... :evil:
spójrz kilka postów wyżej, kto to napisał i w jakim sensie...

BTW: cytowanie coś nie praży :?
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”