Problem z lampami!!!

Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: jarsonik »

ostro, a gdzi emiałes bezpieczniki?? czy podrutowane było wszystko??
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: luki2006 »

Witam, jeden kolo bateri,(bodajze 60a) a z tego wszystkiego pokleily sie kable sklejajac w wiazsce az do skrzynki z bespiecznikami, skutki takie ze wszystko sie powlaczalo. jak rozebralem ta wiazke, poczynajac od swiateł, idac pod nadkolem doszedlem do skrzyneczki, zalamalem rece. wiazka jest spora. dlatego jak nawalaja swiatelko to tym razem bym je zrobil albo wymienil. W drugim zas probasku wymienialem kiedys szybke czolowa, i jak mi wymieniali nalecialo mi w szyne prowadzaca pasy od kierowcy, ktoregos pieknego dnia pas stanol na srodku i ani w jedna ani w druga, ktos kiedys majstrowal przy skrzynce i zmienil bezp.na wiekszy.a mi cykalo za glowa, i zanim wyjelem bezpiecznik to troche sie podjarala skrzynka bo bezpiecznik nie wywalil a nie bylo mozliwosci na drodze zeby odpiac silniczek od pasow, ale na szczescie tylko tak sie skonczylo :D pozdro
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: jarsonik »

sorki, ale przeczytałem 3 razy twoja wypowiedź i nic nie zrozumiałem
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: luki2006 »

witam. chodzi o to ze tez mialem podobna sytuacje z oczkami, nie chowaly sie bo silniczki stanely, prad plynol i wlasnie przez to zagrzaly sie kabelki, pozniej wiazka i amen. wszystko co wlaczasz a to nie chodzi prawidlowo. np wlaczasz wycieraczki a piora przymarzly to wiadomo to ze albo pojdzie bezpiecznik, albo silniczek, albo beda sie grzaly kabelki tak samo mialem wlasnie z lampami, prad byl a one stanely...pozdro
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: jarsonik »

Ale to nei będzie takiej masakry. walnie bezpiecznik i już. Zastanawiam się cały czas jakie ty musiałes mieć bezpieczniki (topikowe) takie jak w starych domowych instalacjach, że nie zadziałały po zwarciu
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: luki2006 »

witam. normalne bezpieczniki a tam byla 60. juz nie swiruj moze powiesz ze mialem beemy :D normalne bezpieczniki a nie wyje..... pisze ci jak bylo, a gdy wzielem elektryka samochodowego to powiedzial ze czesto przez otwierane swiatla tak sie dzieje, zeby ci to sie nie przytrafilo ale mowie jak bylo u mnie
pozdro
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
pedro
Posty: 28
Rejestracja: 2009-08-11 09:19
Samochód: 2.2 GT 1992
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: pedro »

Witam..
tez mialem problem ze swiatlami.. nie chcialy sie otwierac
probek stal ponad pol roku nie ruszany
sprawdzilem bezpieczniki.. przekazniki .. wlacznik swiatel na desce rozdzielczej.. i nic ..

rozebralem swiatla.. i okazalo sie ze w miejscu gdzie lacza sie dwa ciegna.. wogole nie nie chodzi do przodu do tylu
w srodku jest tak miedziana tulejka w ktora wbity jest sworzen.. w srodku powinien byc smar.. u mnie mialo tzw raka :D czyli bylo strasznie nadzarte
tak sie zapieklo ze nie moglem jej wybic 5kilogramowym mlotkiem :mrgreen:
przetarlem ten sworzen papierem sciernym pozniej nasmarowalem tawotem zalozylem i chodzi jak nowe..

chodzi mi o ten element

:wink:
Załączniki
swiatla.jpg
adhd308
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-24 23:05

Problem z lampami

Post autor: adhd308 »

Witam serdecznie wszystkich !!! Mam problem z fordem probe 2gen 2.0 usa a mianowicie światła po przełączeniu na kierownicy nie podnoszą się chyba ze włączony jest przycisk pod nawiewem itp pod radiem
natomiast jak go wcisne ś witła na przemianstronnie chowaja sie i otwierają i nie bardzo wiem co robić by wyłączyć światła musze wyłąćzyć na kierownicy i przycisk tak jak by te dwa włąćzniki przeszkadzały sobie na wzajem wy jako doświadczeni posiadacze probe liczę że jesteście w stanie mi pomóc
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z lampami

Post autor: bogdano »

W wersji USA światła otwiera się przyciskiem pod nawiewami. W wersji EURO otwierają się po włączeniu świateł przy kierownicy.
Więc w wersji USA musisz sobie załączyć przy kierownicy i otworzyć przyciskiem. :D
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
adhd308
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-24 23:05

Re: Problem z lampami

Post autor: adhd308 »

bogdano pisze:W wersji USA światła otwiera się przyciskiem pod nawiewami. W wersji EURO otwierają się po włączeniu świateł przy kierownicy.
Więc w wersji USA musisz sobie załączyć przy kierownicy i otworzyć przyciskiem. :D
Rozumiem ale jak mam załączone na kierownicy i odpale pod nawiewem jest ok ale jak chce zamknąć to światła skaczą do góry i na dół i to nawet nie w tym samym tempie ;p
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z lampami

Post autor: Romas »

bogdano pisze:W wersji USA światła otwiera się przyciskiem pod nawiewami. W wersji EURO otwierają się po włączeniu świateł przy kierownicy.
Więc w wersji USA musisz sobie załączyć przy kierownicy i otworzyć przyciskiem. :D
Bobdano co Ty piszesz?

Światła w wersji USA jak i 93 euro zapalają sie i otwierają po przekręceniu pokrętła przy kierownicy, zaś jak naciśniesz ten przycisk na panelu to się tylko otwierają. A wszystko z tego względu że USA mają pozycje w lampach i żeby je włączyć trzeba podnieść lampy, w euro jest to nie potrzebne bo pozycje zostały zamontowane w kierunkach w zderzaku, a przycisk w roczniku 93 został :wink:
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: bogdano »

No napisałem, że otwierają się przyciskiem pod nawiewami. A że załączają się przełącznikiem przy kierownicy. U mnie jest tak, że po załączeniu świateł przy przełączniku przy kierownicy się nie otwierają. Otwierają się i zamykają po naciśnięciu przycisku pod przełącznikami nawiewów. Tylko, że ja mam 94 wersję.

Taki problem ze skaczącymi lampami to jakaś dziwna sprawa. Coś masz ze sterowaniem otwieraniem zamykaniem lamp. Może jakieś zwarcie Ci się gdzieś robi.
U mnie jak nacisnę przycisk to równocześnie się chowają i równocześnie się otwierają.

Może u Ciebie to jest jakaś wersja imprezowa Probka. Na dyskoteki? :)
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: quarth »

no to masz cos chlopie uwalone. bo swiatla maja sie otwierac po ich zapaleniu bez wzgledu na wersje. no, chyba ze mowimy o dlugich bo tu euro jak zwykle biedne :]
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
adhd308
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-24 23:05

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: adhd308 »

quarth pisze:no to masz cos chlopie uwalone. bo swiatla maja sie otwierac po ich zapaleniu bez wzgledu na wersje. no, chyba ze mowimy o dlugich bo tu euro jak zwykle biedne :]
Zapalają się jak włacze na kierownicy i pod przyciskami nawiewu ale tak samo muszę wyłączać bo jak np włączone sa na kierownicy a nie pod nawiewami ro karuzela ;'p że coś zepsute to wiem ';p tylko gdzie szukać;p
gu0071
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-25 18:10
Samochód: probe 1994 II-gen 2.0 16v / fiat 126p
Lokalizacja: k-koźle

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: gu0071 »

-- oryginalny post 2013-07-01 22:56 --

witam podłącze się do tematu u mnie problem polega na tym ze po włączeniu zapłonu lampy otwierają się i zamykają (po jakimś czasie zaczynają machać na przemian ale to jest mniej ważne bo 1 silnik jest albo nie przesmarowany albo słabszy) do momentu załączenia świateł manetką (zostają w górze zapalone)
było już tak jak go kupiłem i nie wiem czy ktoś założył jakieś przypomnienie czy coś jest uszkodzone(mam akurat auto rozebrane do malowania i chciałbym sie tego od razu pozbyć) #-o

-- dodano 2013-07-02 22:15 --

problem rozwiązany ktoś zamiast przekaźnika puścił kabel od przepływomierza co gniazda przekaźnika -o-| (fuszera)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Problem z lampami!!!

Post autor: Kocureq »

Przeplywomierz ci sterowal lampami? To chyba najlepszy patent w probe jaki slyszalem
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: Romas »

gu0071 pisze: ktoś zamiast przekaźnika puścił kabel od przepływomierza co gniazda przekaźnika
Buahahahha :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Co za goguś to zrobił :mrgreen:
Ale spokojnie, zapamiętaj które to kable były, może ktoś będzie chciał sobie dyskotekę zrobić w probasie :mrgreen:
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odp: Problem z lampami!!!

Post autor: OLEY »

Kocureq pisze:Przeplywomierz ci sterowal lampami? To chyba najlepszy patent w probe jaki slyszalem
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale jajca... Obrazek
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
gu0071
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-25 18:10
Samochód: probe 1994 II-gen 2.0 16v / fiat 126p
Lokalizacja: k-koźle

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: gu0071 »

Romas pisze:
gu0071 pisze: ktoś zamiast przekaźnika puścił kabel od przepływomierza co gniazda przekaźnika
Buahahahha :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Co za goguś to zrobił :mrgreen:
Ale spokojnie, zapamiętaj które to kable były, może ktoś będzie chciał sobie dyskotekę zrobić w probasie :mrgreen:
ale dobry patent jako przypomnienie żeby zapalić światła tylko kto w probe zapomni zapalić światła od razu czegoś brakuje na masce
mogę nawet wrzucić fotki jak ktoś chciał by się pobawić :lol:
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Odp: Problem z lampami!!!

Post autor: batigol67 »

Kocureq pisze:Przeplywomierz ci sterowal lampami? To chyba najlepszy patent w probe jaki slyszalem
Ha ha zaraz je..ne ze smiechu. Jak przepływomierz wiecej powietrza dostawał to mocniej swieciły :lol:
krzysied753
Posty: 25
Rejestracja: 2013-10-08 17:18
Samochód: Probe II 1994 2.5
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: krzysied753 »

Witam was , koledzy mam problem pewnego dnia zwariowały mi lampy tzn. cały czas podnoszą się i opuszczają tak dosyć szybko(co sekundę) raz jedna raz druga .. później autko noc przestało w garażu i było dobrze z dwa tygodnie , jednakże ostatnio znów się popsuły wiec zacząłem patrzeć i jeden silniczek był podejrzany a raczej jedna kostka to go zmieniłem na drugi i nadal jest to samo .. aktualnie mam odłączone oba silniczki i lampy ręcznie podniesione do góry żeby było można normalnie jeździć .
Koledzy co mam robić ???
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: Romas »

Tak jak Patryk wcześniej napisał, najprawdopodobniej przełącznik robi Ci zwarcie, ewentualnie jeszcze może przekaźnik?..
krzysied753
Posty: 25
Rejestracja: 2013-10-08 17:18
Samochód: Probe II 1994 2.5
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: krzysied753 »

A jak to sprawdzic ??
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: batigol67 »

Rozbierz go i zobacz,przeczyść styki.
krzysied753
Posty: 25
Rejestracja: 2013-10-08 17:18
Samochód: Probe II 1994 2.5
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Problem z lampami!!!

Post autor: krzysied753 »

-- oryginalny post 2014-02-20 21:44 --

a jak to zrobic?

-- dodano 2014-02-21 19:11 --

rozebrałem ta końcówkę i nadal dupa :/ (te pokrętło od świateł)
a może jakieś przekaźniki bo pod maska patrzyłem te w czarnej puszce i są ok ..
co dalej ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”