PROBLEM Z MOCA

Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

PROBLEM Z MOCA

Post autor: Robercik »

WITAM WSZYSTKICH WŁASNIE KUPIŁEM PROBIAKA 2.5 24V JAK JEST ZIMNY TO JESZCZE JAKOS CHODZI ALE JAK JUZ SIE ROZGRZEJE TO DO 5 TYSIECY WRECZ CZUJE JAK BY GO COS TRZYMALO. ROBI DURZO CHALASU A NAPRAWDE IDZIE DOPIERO PO PRZEKROCZENIU 5 TYS OBROTOW . KATALIZATOR ZAMIENILEM NA STRUMIENICE ALE TO NIC NIE POMOGLOSONDY LAMBDA SA PONOC OKI FILTR PALIWA NOWY NA KOMPIE TEZ BYLEM PO WIELKICH TRUDACH ZNALAZLEM KOGOS, I WYSZLO ZE MAM USZKODZONY CZUJNIK STUKOWY ALBO GO WOGOLE BRAKUJE ALE NIKT NIE WIE GDZIE ON POWINIEN BYC ? PROSZE POMOZCIE MYSLALEM ZE SPELNIA SIE MOJE MARZENIA A TU JEDNA WIELKA CHALA MASZYNA GORZEJ WCZODZI NA OBROTY OD NIEJEDNEGO ESKORTA 1.6.
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

'Knock Sensor' znajduje się pod kolektorem ssącym, pomiędzy rzędami cylindrów.

PCM zgłasza ten błąd gdy napięcie z tego czujnika (mikrofonu) spadnie poniżej 1.25V lub wzrośnie ponad 3.75V. Gdy taka sytuacja ma miejsce PCM profilaktycznie opóźnia zapłon w niskim zakresie obrotowym, co by pasowało do twojego opisu.

Najprawdopodobniej masz uszkodzony kabelek, spróbuj go znaleźć ... powinien iść wraz z kablami do wtryskiwaczy.


Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

oby sam czójnik nie był uwalony - jest wklejony w blok. Jeśli będzziesz potrzebował - daj znać.

Aby się do niego dobrać kupa rozbierania- oprócz kolektora trzeba zdjąć rurkę od układu chłodzenia a żeby to zrobić to rzeba rozebrać coś co wg mnie jest dystrybutorem. robota na całego. oby to był jednak kabelek.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

bardzo dzieki za ta cenna podpowiedz, jeszcze tylko mam pytanko czy ten czujnik moze spowodowac taki efekcik ze maszyna nie chodzi?
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Gość

Post autor: Gość »

Przy uszkodzonym czujniku probe chodzi w trybie awaryjnym, czyli powinien odpalac i jezdzic jako tako. Mialem u siebie tak i przyczyna byl urwany przewod tuz przy wtyczce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”