check engine

lukas

check engine

Post autor: lukas »

Kupiłem forda probe 95 2.0,16V wersja USA, 30 tyś. mil.
Mam problem z kontrolką check engine,nie wiem czego mam szukać,stan oleju w normie,płyn jest, auto chodzi bez zarzutu.
Czy ktoś mugłby mi pomuc co jest mojemu autku.
mój email to lukas501@poczta.onet.pl
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

W twoim silniku jest wiele czujników które nie wpływają na jego pracę w sposób bezpośredni. Niektóre mają za zadanie dbać o spalanie i ochronę środowiska, inne o żywotność silnika.
Prawdopodobnie u ciebie jedynym objawem nieprawidłowości (oprócz kontrolki) są podwyższone wolne obroty, na ciepłym silniku bez obciążenia (klima...) w 2.0 wolne obroty powinny wynosić (chyba) 700-750 rpm.

U mojego Ojca w Audi padła sonda lambda, po odłączeniu jej od komputera, silnik pracował w trybie awaryjnym, i zachowywał się po prostu wspaniale,
był silny i dynamiczny, tylko ze palił znacznie więcej niż zwykle :twisted:

Zapoznaj się z tą stronką http://dalidesign.com/hbook/eectest.html
w 2.0l kody czyta się inaczej niż w V6 , ale nie powinieneś mieć problemów z ich odczytaniem.
Gość

Post autor: Gość »

sprobuj odczepic kleme negatiwna i nacisnij hamulec noga przez 10 secund . Trzasami check engine wyskakuje aby zmusic wlasciciela do odwiedzenia servicu jak osiogniesz okreslony miles. Poprostu service musi go wykasowac.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

To co proponuje gość spowoduje skasowanie zapamiętanych kodów błędów,
Myślę że lepiej by jednak było je odczytać przed skasowaniem :twisted:
Gość

Post autor: Gość »

jesli jest jakis problem ze check engine swieci to napewno zapali sie z powroten nawet jak to on zrobi to co mu napisalem. Jak to by byl 2.5 napewno bym mu pomogl ale 2 litry maja prawdo podobie inne podlonczenie do computera. postaram sie nalerz cos na internecie i moze cos mu doradze aby znalaz wyjscie
Gość

Post autor: Gość »

zobacz ta strone nic wiencej nie znalazlem http://homepage.ntlworld.com/dorothy.br ... /p_m19.htm
Gość

..

Post autor: Gość »

U mnie w 2,5 engine swieci ale to wina sondy. jedną wymienilem ale jeszcze druga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”