KTO SIE PODEJMIE?????

Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

KTO SIE PODEJMIE?????

Post autor: Robercik »

Witam mam mały ale niezbyt tani problemik: mój nowy silniczek chodzi wprawdzie oki- nie dymi nie bierze za duzo oleju (około litra na 4000 km) ale po pierwsze nawet przy spokojnej jezdzie w mieście za 50 PLN (3,89/litr)moge przejechac zaledwie 50 mil i to nie zawsze mi sie udaje, na trasie jest niewiele lepiej,
a po drugie do tego czsem czuje ze nie ciągnie a czsem jest wszystko oki jesli chodzi o moc .
no i po trzecie żadko ale zdaża sie ze zapala sie kontrolka chek engine, jezeli wtedy wyłaczę zapłon i włączę spowrotem gaśnie.
Jeżeli ktoś z Was czuje sie na siłach i mógłby mi pomóc to chetnie bym do niego przyjechał i może coś by poradził na mój problem bo tu w Kaliszu nie ma tkich magików którzy znają na tyle dobrze probiaki.(a dosyć mam jazdy od jednego do drugiego i każdy coś tam niby poprawia ale nie daje to żadnych efektów) Oczywiście nie chce nic za darmo!!! Pozdrawiam i z góry dzięki!!!!!
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Gość

Post autor: Gość »

Ja nie fachowiec od tego dopiero sam eksperymentuje na swoim samochodziku, więc moge pospekulować. Wydaje mi się że to jest lambda bardzo często od niej silnik tak świruje
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

Jest to jakiś trop ale boje sie ze to cos wiecej, dlatego tez jestem sklonny przejechac nawet kilkadziesiat no do 250 km zeby ktos z pojeciem o tym autku go zdiagnozowal i ustawil wszystko raz a porzadnie!!!!!!
potrzebuje tylko ochotnika,no kogos kto to lubi i za jakies rozssadne pieniazki moglby poswiecic troszke czasu mojemu probaskowi.
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

spalanie 16,0 - dużo ale możliwe przy ciężkiej nodze
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

mój palił 15, ale miałem ciężką nogę i automat :)
(chociaż poniżej 13 to mi się nie udało w mieście zejść)
Na trasie to nawet 8,5 :)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Sam »

a mnie spalił ostatnio 15,5l /100km na gazie i mam ciezka noge ;p nie wiem ile pali na benzynie ;P hehehe a juz myslałem że za duzo pali :p teraz testuje jazde lekkonozna ;P
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Gość

Post autor: Gość »

Sam pisze:a mnie spalił ostatnio 15,5l /100km na gazie i mam ciezka noge ;p nie wiem ile pali na benzynie ;P hehehe a juz myslałem że za duzo pali :p teraz testuje jazde lekkonozna ;P
Nalekko nożnej jeździe spalił mi raz jedyny 9,2 litra w mieście lecz to tylko raz tak to średnio 11 12
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Sam »

ale benzyny czy gazu ?? bo z tego co wiem to gazu przewaznie wiecej pali :( :twisted:

powie mi ktos dokładnie ile ma jedna mila kilometrów ??
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Sam »

a swoja droga ciezko takim autem lekko jezdzic :twisted: ale chyba musze zaczac :twisted:
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Gość

Post autor: Gość »

Nie lubie zbytnio gazu. Mam o nim swoje zdanie wyrobione poza tym mam uraz z przeszłości.

A do jazdy można się przyzwyczaić wolnej tylko trzeba inaczej do tego podejść. Delektuj się każdą chwilą jazdy. Muzyka też ma bardzo duży wpływ na sposób jazdy.
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

1 mila drogowa to 1.63 kilometra, a niestety moj probiaczek przy bardzo spokojnej jezdzie bierze najmniej 16 w miescie i okolo 15 w trasie , a jak zaczynam jezdzic tak jak lubie to za 50 pln nie moge nawet 30 mil zrobic a to juz przegiecie chyba, i chociaz generalnie uwazam ze nie po to kupilem sportowe autko zeby na gazie jezdzic to zaczynam rozumiec dlaczego niektorzy tak sobie chwala gaz w aucie!!!!!!!
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

1 mila drogowa to 1.63 kilometra, a niestety moj probiaczek przy bardzo spokojnej jezdzie bierze najmniej 16 w miescie i okolo 15 w trasie , a jak zaczynam jezdzic tak jak lubie to za 50 pln nie moge nawet 30 mil zrobic a to juz przegiecie chyba, i chociaz generalnie uwazam ze nie po to kupilem sportowe autko zeby na gazie jezdzic to zaczynam rozumiec dlaczego niektorzy tak sobie chwala gaz w aucie!!!!!!!
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Po pierwsze pytanie, czy komputerek nie przełącza Ci się w tryb awaryjny?
Chyba zwykle powoduje to olanie przez komp czujników i dowala Ci full benzyny.
Mój właśnie też pali ok 16l benzyny, a LPG mniej.
Myślałem, że to EGR, bo był zdjęty (długa historia), ale go założyłem i dalej czasem zapala mi się check engine, ale może to sondy.
Sprawdź sobie błędy znanym i lubianym sposobem zwarcia pewnych pinów i obserwowania lampki check engine. Na stronie Greyga chyba co nieco o tym jest. Będziesz wiedział o co mu chodzi(silniczkowi).Albo coś innego, ale tu już można spekulować. Zobacz jakie masz błędy i pisz ;)
Ostatnio zmieniony 2004-06-15 23:37 przez propaganda, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Sam »

mam gaz ale chodzi sportowo :twisted: nie ma duzej straty mocy :p przynajmniej tak mi sie zdaje :P bo nie jest ona odczuwalna dotkliwie ;P czuc to troche na 5 biegu :P ale nawet na gazie licznika brakuej ;D

cóz ukrywac nie umiem jezdzic powoli ;( ten gaz to dla mnie wybawienie bo na benzynie kieeszenie puste były ;P jak nalałem za 60zł to zrobilem gdzies kolo 120 km a na gazie za tyle samo robie 240km jest róznica ?? oczywiscie przy ciezkiej nodze ;d :twisted:
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Mi gazu pali 15 w mieście, poza nawet 16 przy średniej prędkości 170 ;) ale raz udało mi się spalić 11,5 poprostu byłem powalony. Albo to był dobry gaz z jakiejś stacji z cholernie drogim niemieckim gazem, albo poprostu jazda 90-120 wyprzedzając ciężarówki jest ekonomiczna.

Napewno jedna sonda jest troche padnięta i na wolnych obrotach staje na dłuższy czas, stąd może spore spalanie w mieście. Ta druga liczba to wiadomo skąd się bierze...
Poza tym z moim gazem... to u... nie jeden problem był(w czwartek biorą go na warsztat, bo padł już całkiem - LPG oczywiście). Dlatego odczuwam teraz spalanie na benzynie :(
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Wracając do PROBElemu Robercika... najpierw zresetuj komputer, przejedź się i sprawdź błędy, żeby wyeliminować stare.... Albo najlepiej sprawdź raz, a potem 2-gi po zresetowaniu. Chyba wystarczy odłączyć akumulator na kilka minut. Życzę powodzenia. Jak Ci się zapala Check Engine, to napewno masz jakieś błędy, a jakie to już musisz sprawdzić sam ;)
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

propaganda pisze:Wracając do PROBElemu Robercika... najpierw zresetuj komputer, przejedź się i sprawdź błędy, żeby wyeliminować stare.... Albo najlepiej sprawdź raz, a potem 2-gi po zresetowaniu. Chyba wystarczy odłączyć akumulator na kilka minut. Życzę powodzenia. Jak Ci się zapala Check Engine, to napewno masz jakieś błędy, a jakie to już musisz sprawdzić sam ;)
Komp zapala mi sie raz kiedys ale tak jak juz wczesniej mowilem gasnie po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu zaplonu, dlatego tez nie wiem czy blad ktory chwycil na chwilke bedzie gdzies do odczytania, mysle ze on sam sie wykasowywuje? a kompa resetowalem juz przez odlaczenie klemy na kilka minut i chodzi tak samo raz ciagnie jak trzeba a innym razem tak jak by ktos ze dwa cylindry mu wylaczyl, w kazdym razie jest to mocno odczuwalane. Na dodatek jak mu mocniej przegazuje na luzie to strasznie smierdzi paliwem(no i ma ogromne spalanie).
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Awatar użytkownika
t0mpre
Posty: 695
Rejestracja: 2003-03-07 19:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: t0mpre »

odlaczenie klemy to nie reset kompa
czas jest po to zeby wszystko nie dzialo sie jednoczesnie
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Robercik pisze: Komp zapala mi sie raz kiedys ale tak jak juz wczesniej mowilem gasnie po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu zaplonu, dlatego tez nie wiem czy blad ktory chwycil na chwilke bedzie gdzies do odczytania, mysle ze on sam sie wykasowywuje? a kompa resetowalem juz przez odlaczenie klemy na kilka minut i chodzi tak samo raz ciagnie jak trzeba a innym razem tak jak by ktos ze dwa cylindry mu wylaczyl, w kazdym razie jest to mocno odczuwalane. Na dodatek jak mu mocniej przegazuje na luzie to strasznie smierdzi paliwem(no i ma ogromne spalanie).
Nie pękaj ;) Komputer zapamiętuje błędy! Ja mam to samo!!!! Śmierdzi benzyną i spala jak głupi, bo podaje za bogatę mieszankę, wiec albo sondy padły albo coś innego, co powoduje przełączenie w tryb awaryjny. Zapala mi się tylko czasem Check Engine, ale i tak pali jak głupi! Ale wcześniej się z tym nie bawiłem, bo jeździłem na LPG(co z tego, że dużo pali)- teraz padło, więc się tym też zainteresowałem. Poprostu sprawdź te błędy. Odłączenie klemy nie resetuje kompa, ale chyba zapamiętane błędy, tak przynajmniej mi się wydaje, a o to chodzi, żeby nie zczytać jakichś starych.
DObra.. .żeby nie było niedomówień, dlaczego tak się upieram, bo MAM TO SAMO! A poza tym to wcześniej palił mi relatywnie normalnie, dopóki nie odłączyłem EGRa, bo na gazie coś się piep... . Tak czy siak, założyłem go z powrotem i dalej od cholery chla... albo 1. źle jest załorzony 2. padły sondy - bo takie błędy miałem ze zdjętym egrem(sondy i EGR).
Na razie nie mam czasu tego sprawdzić.
A... jeszcze przegapiłem twoją uwagę, że jakby odłączył 2 cylindry, to rzeczywiście może być sonda, są 2 , wystarczy że 1-na świruje i na jednym rzędzie dostaje za bogatą mieszankę, jak komp się przełączy w tryb awaryjny, to olewa obie i zaczyna być ok.... ale sprawdź te błędy, to Ci powie, co ew. jeszcze. Jak tylko wypisze sondy, to masz problem rozwiązany.
Oczywiście jak chcesz to wymień obie sondy, może będzie OK, ale po co...
Najlepiej sprawdzić to jakimś czułym urządzeniem mierzącym zmiany napięcia... a o tym to poszukaj na forum. Ja nie jestem zwolennikiem wymiany czego popadnie.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

U mnie bierze 12 gazu po mieście i jeszcze mi sie wydaje ze duzo, na trasie 10 - 9,5.

Wysłalem ci priv z adresem i telefonem, ten facet zawsze mi robi elektronike w probe i jest naprawde dobry.

Sprawdzi ci wszystko i cenowo nie jest drogi
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Konrad pisze:U mnie bierze 12 gazu po mieście i jeszcze mi sie wydaje ze duzo, na trasie 10 - 9,5.
No, tak, ale po jakim mieście ;) Po W-wie raczej by Ci tyle nie spalił, ale fakt faktem, że u mnie powinien mniej niż 15l, a to z tego powodu, że jedna sonda na wolnych obrotach poprostu staje... No i pytanie jak jeździsz... ale wynik 10-9,5 na LPG na trasie jadąc ok 110 jest rzeczywiście dobry... Jak masz taki wynik przy średniej ze 160 to aż mi się nie chce wierzyc. Szkoda, że masz tego elektryka w Poznaniu :(
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

propaganda pisze:jedna sonda na wolnych obrotach poprostu staje...
ooooo a to ona się obraca czy jeździ ? :lol: :lol: :lol: :wink:
Gość

Post autor: Gość »

propaganda pisze: No, tak, ale po jakim mieście ;) Po W-wie raczej by Ci tyle nie spalił, ale fakt faktem, że u mnie powinien mniej niż 15l, a to z tego powodu, że jedna sonda na wolnych obrotach poprostu staje... No i pytanie jak jeździsz... ale wynik 10-9,5 na LPG na trasie jadąc ok 110 jest rzeczywiście dobry... Jak masz taki wynik przy średniej ze 160 to aż mi się nie chce wierzyc. Szkoda, że masz tego elektryka w Poznaniu :(
1. po Poznaniu
2. 10 l/100 jadąc 150 - 170

i pracuje nad tym zeby jeszcze mniej palił

- uwaga dla tych co mają gaz - parownik (membrana w parowniku) pracuje ok do około 60 000 km, potem się robi twarda i zle dawkuje gaz
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

BIENIAS pisze: ooooo a to ona się obraca czy jeździ ? :lol: :lol: :lol: :wink:
Oj czepiasz się :wink: Ja już nie powiem co staje, a nie obraca się, ani nie jeździ.... :twisted:

Jakby mi palił po mieście 12, to chyba bym go ucałwał prosto w znaczek FORDa ;)
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Jezeli probe 2,5 ma wg instrukcji palic 7,5 benzynki to gazu powinien palic 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”