Małe Turbo > Wielkie Turbo

Gość

Małe Turbo > Wielkie Turbo

Post autor: Gość »

Majśc turbo w samochodzie stwierdziłe, że trzeba coś z tym zrobić.. Po części udało się.

Zastosowałem zwęźke na 0,6mm i co się dzieje. Mianowicie gdzy samochód jest zimny owa zwężka kompletnie nic nie daje. Po około piętnastominutowej jeździe gdy się nagrzeje odpowiednio dobrze podczas wciskania pedału gazu wskazówka doładowania wędruje daleko za czerwone pole paliwa nie odcina i wszystko jest cacy.

W czym szkopuł. Otóż od czasu do czasu pojawia się (bardzo nieregularnie) kontrolka Check Engine i po chwili gaśnie.

Druga rzecz która mnie intryguje dlaczego turbo spada stosunkowo szybko z doładowania tak dużego na konic czerwonej skali. Jest też opcja że nie zawsze daje tak duże doładowanie.

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na te dwie intrygujące rzeczy??? Z góry bede wdzięczny, a napewno są osoby dużo bardziej doświadczone w temacie turbo.

Za opowiedzi z góry dzięki.
Awatar użytkownika
JAZDA-PRZEMO
Posty: 140
Rejestracja: 2003-03-21 13:46
Samochód: Kiera/ silnik /4 kola /Jazda
Lokalizacja: Czestochowa/Berlin

w

Post autor: JAZDA-PRZEMO »

Witam dokonales modyfikacij bez chipa i najprawdopodobniej masz cos z czujnikem od zaworu lub cisnieniowego od wskaznika z tych dwoch punktow idzie sygnal do kompa.sprawdz jakie masz bledy jesli zaswiecilo co check wyrzuc stozek ..Nie sluchasz kolegow!
JAZDA NA MAXA IM BACK
Awatar użytkownika
Tomi
Posty: 285
Rejestracja: 2004-02-19 14:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomi »

myhyhy Squadu chcial dokonac cudu i odkryc to czego misie z niemcowni i ze stanuff nie byli w stanie znalezc... :twisted: teraz polska!!
PROBE 2,2 GT '91 /lekko dlubniety/
Gość

Post autor: Gość »

Doładowanie chdzi wspaniale tylko nie wiem dlaczego od czasu do czasu zapala się ta kontrolka.

A gdzie moge sprawdzić błędy. Mazda będzie miala oprogramowanie do niego??
Awatar użytkownika
Tomi
Posty: 285
Rejestracja: 2004-02-19 14:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomi »

korzystasz z opcji "szukaj".... i niemozliwe staje sie mozliwym... a jak sie postarasz to nawet ze zdjeciem znajdziesz...
PROBE 2,2 GT '91 /lekko dlubniety/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”