Niski stan oleju.

Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Niski stan oleju.

Post autor: RX »

Witam,

Krótko i zwięźle:

Doleje do prawie maxa oleju, zrobię niedużo kilometrów, powiedzmy, że koło 150-200 i niespodzianka - mam olej na niskim stanie. Sprawdzałem - silnik go nie pali i idealnie niski poziom jest trzymany, obojętnie czy cisnę, czy jeżdżę oszczędnie i generalne obojętnie ile zrobię kilometrów. Co do jasnej cholery? :D Do kogo mam z tym pojechać, co mam wymienić? Popychacze mi słychać przez ten niski stan - nie zniosę tego ;-) W garażu plam nie mam (raczej - ponieważ znalazłem ze 4 kropelki czegoś olejo-podobnego, ale garaż wynajmuję przez krótki czas i nie wiem czy to moje kropelki :-) ). I jeszcze pytanie przy okazji: jak mam niski stan oleju, ale w normie to czy mam nie cisnąć i czy auto w tym momencie więcej pali?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

spalanie nie powinno wzrosnąć,
jak jest połowa stanu to jest ok.za dużo oleju też jest nie za dobrze,
żeby sprawdzić czy Ci nie cieknie gdzieś to podłóż karton pod silnik :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

z niskim stanem oleju nie powinno się jeżdzić szczególnie przy tym silniku bo jest on na to bardzo wrażliwy panewki możesz załatwić w szybkim tempie i się raczej silnik wtedy na śmietnik nadaje bo ratowanie dołu to nieopłacalna zabawa
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
WojtekProbe
Posty: 69
Rejestracja: 2005-04-09 10:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: WojtekProbe »

Sprawdź czy podczas odpalania zimnego silnika nie idzie z rury niebieskawy dymek. Samemu tego nie sprawdzisz musisz poprosić kogoś o pomoc.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Niski stan to dla RX stan w normie - tylko poniżej połowy zakresu. W sumie - ciekawy przypadek. Sprawdzałem - silniczek chodzi jak złoto i wszystko jest ok. Rzwawo reaguje wskazówka ciśnenia oleju na dodawanie gazu. Ogólnie podejżewam że nadmiar oleju jest wydmuchiwany przez odmę? Być może brak takiej metalowej płytki pod pokrywką zaworów?

Ja bym się tym nie przejmował. Przynajmniej dopóki ciśnienie jest wysokie a olej nie znika.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”