ksenony

Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: ksenony

Post autor: jarsonik »

kłucicie się w tym temaci eostro. Ale powiedzcie mi po co się kłucicie?? Czy tak ciężko zajechac na jakąkolwiek stacje diagnostyczną i po prostu zapytać pana diagnostę czy coś takiego moge założyć do swojego samochodu i nie zabiora mi policjanci dowodu?? Po co się kłucić, spierać, udowadniac jeden drugiemu swoją rację?? no po co panowie?? Nie jesteśce małe dzieci.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
shimizu
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-17 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: shimizu »

Panowie ja dorzuce swoje trzy grosze do tematu jako że tak powiem rozdrażniłem towarzystwo xenonami. A więc xenony nawet tania chinszczyzna będzie legalne gdy dopełnimy wszystkich spraw :!: . Nie bede pisał jakich bo było już wałkowane nie raz :!: . A druga sprawa to przed zakupem xenonów kupiłem zwykłą żarówkę h4 do proboszczaka. I okazało się że jest poprostu krzywa a posiadała tyle certyfikatów że możnaby obdarzyć nie jeden produkt. Jakiej firmy tego nie powiem bo nie pamiętam ale tania nie była coś podchodziła pod philipsa. Taka żarówka też będzie oślepiać kierowców więc żeby ksenon nie walił Panu Bogu w okno trzeba pojechać na staje diagnostyczną i je ustawić. Mogę dodać jedynie to że mayday23 ma racje bo chłopak i jeździł na jednych i na drugich i jest kompetentny żeby się wypowiedzieć a nie walić wiadomości z googli i robić doświadczenia "umysłowe" że ten xenon będzie gówniano świecił a żarnik h4 to mistrz świata i kosmosu.

ps. Mam taką prośbę do kolegi mayday23 czy miałby chwilke czasu aby się spotkać w tygodniu bo chciałbym porównać nasze chińskie twory (xenony) jak świecą w proboszczakach :twisted: :D
Ford Probe II 2,5 V6 USA
czarna strzała, bi-xenon inside :]
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Cynki - fail.

Obrazek

jarsonik pisze:Czy tak ciężko zajechac na jakąkolwiek stacje diagnostyczną i po prostu zapytać pana diagnostę czy coś takiego moge założyć do swojego samochodu i nie zabiora mi policjanci dowodu??
Konstytucja RP art.87 pisze:Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
Nie ma tutaj "pana diagnosty".
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Ero »

Shimizu widzisz nie czytasz co sie pisze.Wtracasz nam tu ze kolega mayday ma i lepiej sie zna od nas.I z tego co ty piszesz to tez masz takie cudo.To teraz mi powiedz czy to co masz jest legalne czy nie???czy masz system samopoziomujacy spryskiwacze i odpowiednie klosze lamp(nie masz napewno bo nie ma takich). Piszesz ze wystarczy pojechac na stacje i ustawic???a niby jak chcesz je ustawic dobrze co???Zastanawiales sie czy nie oslepiasz innych kierowcow???
Acha i wytlumacz mi jak na barwie 8000k w zlych warunkach pogodowych twoje lampki daja lepsze swiatlo???bo nie kumam


A ja mysle ze macie tak jak niektorzy co zaloza np. stozek i twierdza ze przybylo ze 20% mocy albo jeszcze lepiej wcisna magnetyzer pod maske i mocy przybywaj.Ja walne sobie mozniejsze zarowki i podniose lampy wyzej i tez bede swietnie widzial(choc moim zdaniem od tego sa swiatla drogowe)na swiatlach mijania.Kij ze oslepie innych i ktos we mnie wjedzie.Jest jeden minus takiego modu,nie bedzie BLINKBLINK, i nie pochwale sie ze mam xenon(chyba ze kupie niebieskie zarowki,w sumie na jedno wyjdzie z waszymi xenonami).

Probujecie udowodnic ze cos jest lepsze mimo ze nie ma prawa fizycznego takowym byc(nie w takiej konfiguracji jak wy macie).Owszem dla was jest lepiej bo widzicie lepiej i ladniej jest ale nosz kurna po jakiegos kija ktos tego zakazal i zadna profesjonalna firma wam takiej rzezby nie zalozy i nie podpisze sie pod tym biorac na siebie odpowiedzialnosc.

Dla mnie stwarzacie zagrozenie na drodze i tak was powinno sie traktowac i karac za to.(zaraz uslysze ze tez mam nielegalny np. wydech.Owszem prawda i tez powinno mnie sie za to karac)
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

A dla mnie zagrożenie stwarzały zwykłe h4 gdy w czasie deszczu nie było widać po czym jadę. Te ksenony które to podobno tylko oślepiają i tak marnie świecą w moim przypadku to zmieniły. Wiecie dla mnie teoria musi być poparta praktyka, a nie tym co wyczytam w necie. Mam już te lampki ponad rok przejechałem na nich ok 35000km. i świecą dla mnie super. Dowodu mi nikt nie zabrał, Szyby też mam wszystkie przyciemnione. Wydech jest dość głośny. jak będziesz zgrywał cwaniaczka podczas kontroli to proste, że się do czegoś doczepią. Tak jak pisaliście białe pasy i znaki mają błękitną poświatę i z tym się zgodzę (są bardziej widoczne i czytelne).We mgle jest marnie, ale nie gorzej niż na philipsach h4. Do tego są halogeny! Co do oślepiania to jest to kwestia ustawienia, wg. mnie nie oślepiają bardziej niż fabryczne. Chyba że sobie jakiś chłopek ustawi na chmury bo widziałem i takich. Nikt mi nie wmówi, że k8000 świeci gorzej podczas deszczu od najlepszej h4. Nie wierzycie chętnie wam to zademonstruję. Jak są jacyś chętni teoretycy zapraszam na spota. Co do legalności diagnosta nic nie mówił o barwie światła, policja też. Druga sprawa większość policjantów patrzy na probe jak na ufo i często podczas kontroli najpierw leci sobie przeczytać jak się to auto nazywa :) Nikt wam podczas jazdy(kontroli) nie będzie zaglądał czy macie system samopoziomujący. Spryskiwacze fajnie było by mięć.Kto chce niech sobie montuje te ksenony, a kto nie niech czyta google, albo idzie sobie lakier wypucować. Wasza sprawa i po co te spory. Shimizu jak chcesz chętnie podjadę gdzieś zobaczyć jak to u Ciebie świeci.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Ero »

No dobra i potwierdzasz moje slowa.Ty widzisz lepiej a innych oslepiasz. Ja jezdze na zwyklym H4 dobrze ustawionym i jezdzi mi sie dobrze.Potrzebne tylko czeste mycie.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: ksenony

Post autor: Eli »

a ja ni z gruchy ni z pietruchy zapytam: co daje spryskiwacz lamp bez wycieraczek ? polejecie plynem lampe i co ? przy odpowiednio rozgrzanej lampie i zimnym kloszu , moze nawet peknie :roll: jaki jest sens tego bystrego wynalazku ?
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

Szczerze to nic, mam mondeo z fabrycznymi ksenonami i to co one spłukują to jest wielka lipa, ale takie są wymogi, zresztą głupie.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: ksenony

Post autor: Eli »

karcherem bywa ciezko usunac brud, szczegolnie jak sie przysmazy na cieplej lampie, wiec co moze zwykly spryskiwacz... Nie rozumiem tego i chyba nigdy nie zrozumiem :cry:
Ostatnio zmieniony 2008-11-24 23:51 przez Eli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lipex
Posty: 135
Rejestracja: 2007-10-24 02:28
Galeria: viewtopic.php?t=13455
Lokalizacja: Dębica

Re: ksenony

Post autor: Lipex »

Ja dziś założyłem sobie Ksenony...
Narazie przy dobrej pogodzie świecą świetnie...
Specjalnie kolege poprosiłem co by przejechał z naprzeciwka i stwierdził, że dopuki sie prosto w nie nie popatrzy to nie oślepiają...
Mój zestawik to 6000K zobacze jak to bedzie podczas deszczu, to się podziele wrażeniami...
Narazie jak najbardoej polecam, super świecą...
:D :D :D
Lulu
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

mayday - w jednym masz rację - chińskie ksenony świecą lepiej niż h4.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

"Szanowny Panie!

Znajdujące się na rynku lampy wyładowcze o temperaturze barwy światła większej niż 4300 st. K to wynik rozwoju technologicznego źródeł światła oraz chęć spełnienia oczekiwań klientów jednak nie wszyscy producenci posiadają je w swojej ofercie ze względu na mimo wszystko słabsze zainteresowanie i sprzedaż. Czym wyższa temperatura barwy światła tym światło jaśniejsze (bielsze ok. 5500 - 7200 st. K) i bardziej niebieskie (zabarwienie niebieskie pojawia się już od 6000 st. K - długość fali światła wchodzi w zakres ultrafioletu). Pewną przesadą ze strony producentów, a głównie marketingu sprzedawców, jest wskazywanie na wyjątkowe zalety lamp o temperaturze barwy światła ponad 10000 st. K. Dla wielu osób, szczególnie starszych, ten zakres nie jest już dobrze widzialny. Dodatkowo lampa taka emituje szkodliwe dla elementów reflektorów promieniowanie ultrafioletowe (matowienie poliwęglanowych szyb, łuszczenie się metalizowanych odbłyśników wykonanych z tworzyw sztucznych). Dobra lampa wyładowcza wykonana jest ze szkła zawierającego filtr UV, ale jest to technologia trudna i kosztowna, stosowana niemal wyłącznie przez renomowanych producentów, znajdująca swe odzwierciedlanie w cenie lampy. Produkty tanie, mało znanych producentów, zwykle takich filtrów nie mają.
Hella, nie zaleca stosowania lamp wyładowczych w konstrukcjach reflektorów ksenonowych o temperaturze barwy światła ponad 6000 st. K i bez filtra UV. Ograniczenie to umożliwia uzyskanie właściwych parametrów świetlnych reflektorów oraz zachowania należytej trwałości i jakości naszych produktów.
Kończąc, nie zalecam stosowania takich lamp, polecam stosowanie części ściśle określonych przez producenta pojazdu lub układów oświetlenia.

Z wyrazami szacunku


Zenon Rudak
Trainer
Hella Service Partner Manager
Tel. +48 22 / 868 66 88 w. 123
mobile +48/693 329 394
zenon.rudak@hella.com"

Dalej nic tu nie mam o łamaniu przepisów i utracie dowodu... a Pan Zenon to jak dla mnie już topowy autorytet przebija nawet dejota.

zabierzcie tego byka, dlaczego akurat byk? :wink:
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Konstytucja RP art.87 pisze:Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
Przedstawiciela Helli też nie ma...
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

No nie ma ale w tym twoim tekście też zasadniczo nic nie ma.... ot formułka, bardzo ogólna i już całkiem średnio traktująca o legalności stosowania oświetlenia o barwie innej niż 4300K. :wink:
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Ale bardzo dobre kryterium sprawdzające, czy opinia X jest podstawą prawną. Odpowiedź - nie jest.

Chcesz coś wykazać - pokaż przepis w zakresie tych które podałem. Dla ułatwienia - konstytucji nie musisz przeszukiwać, nie ma tam nic o barwie światła w ksenonach, sprawdzałem ;)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

No w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym. również nie ma.

"Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza:
1) w czasie od zmierzchu do świtu;
2) w okresie od 1 października do ostatniego dnia lutego - przez całą dobę;
3) w tunelu.
2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.
3. W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:
1) pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe - drugi jest obowiązany uczynić to samo;
2) do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;
3) pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.
4. Kierujący motocyklem, motorowerem lub pojazdem szynowym jest obowiązany używać podczas jazdy świateł mijania, z zastrzeżeniem ust. 3.
5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
6. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się do kierujących pojazdami, które nie są wyposażone w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1 i 3 zamiast tych świateł należy używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdów.
7. Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio podczas zatrzymania pojazdu, wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego. Jeżeli zatrzymanie trwa ponad 1 minutę, dopuszcza się wyłączenie świateł zewnętrznych pojazdu, o ile na tym samym pasie ruchu, przed tym pojazdem i za nim, stoją inne pojazdy.

Art. 52. 1. Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym, w warunkach niedostatecznej widoczności, podczas zatrzymania niewynikającego z warunków ruchu lub przepisów ruchu drogowego oraz podczas postoju, jest obowiązany używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. W pojeździe niezłączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nieprzekraczającej 6 m dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni.
2. Podczas zatrzymania lub postoju, w miejscu oświetlonym w stopniu zapewniającym widoczność pojazdu lub znajdującym się poza jezdnią i poboczem, wszystkie światła pojazdu mogą być wyłączone. Przepis ten nie dotyczy pojazdu szynowego oraz pojazdu, na którym znajduje się urządzenie lub ładunek, wystające poza pojazd i wymagające oznaczenia odrębnymi światłami.
3. Światło oświetlające przedmioty przydrożne (szperacz) może być włączone tylko podczas zatrzymania lub postoju, pod warunkiem że nie oślepi innych uczestników ruchu. Ograniczenie to nie dotyczy pojazdu uprzywilejowanego."


Ale za to jest coś takiego:

" Dziennik Ustaw z 1999 r. Nr 44 poz. 432
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 1 kwietnia 1999 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Rozdział 5
Przepisy przejściowe i końcowe
ZAŁĄCZNIK Nr 6 WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH POJAZDU SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY

Drogowe 2 lub 4 1 12/ - biała lub żółta selektywna z przodu w taki sposób, aby wysyłane światło nie oślepiało kierującego bezpośrednio lub przez odbicie od elementów pojazdu
Mijania 2 1 12/ - biała lub żółta selektywna z przodu nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm4/"

Kocur, tutaj nie ma nic o tym że 4300K jest si a 8000K jest zabronione. Jest tylko ogólnie napisane "barwa biała lub żółta selektywna" czyli powszechnie wiadomo, co to jest żółta selektywna, biała itp. W mojej interpretacji powyższego brak jest podstaw aby karać kogoś za posiadanie takich żarówek abstrahując od ich kiepskiej czy też perfekcyjnej skuteczności"

Znajdź mi teraz lepszy i bardziej adekwatny przepis. w którym jest równie wyraźnie napisane gdzie kończy sie jaka barwa (lub do jakiej wartości "K" można stosować jako oświetlenie pojazdu) a może Dejot w końcu coś znajdzie?
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Brawo! O to chodziło, panie Mleczarzu :)

Niebieska niby nie jest białą ani żółtą selektywną, ale patrząc na kolor lamp które ostatnio spotykam na drogach w nowych autach, to producenci średnio ten biały utrzymują.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

No to zabierz byczka :wink:





jeszcze wkleję link do tego bo są tam opisane wszystkie chyba typy oświetlenia pojazdu i wymagania odnośnie koloru a też montażu.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0432.htm

a tu poglądowy jakiś przykład wpadł mi:
Obrazek
Tablica barw normatywnych DIN 5033.

Przykłady wartości barwy światła, a jego źródło.

* 1600 K - wschód i zachód Słońca;
* 1800 K - barwa światła świeczki;
* 2800 K - barwa bardzo ciepłobiała (żarówkowa);
* 3000 K - barwa ciepłobiała;
* 3200 K - barwa światła żarowego lamp studyjnych;
* 4000 K - barwa biała;
* 5000 K - barwa chłodnobiała (niektórzy twierdzą iż jest to barwa lodu-ale ze względu na kilka faz lodu,nie da się tego tak określić);
* 6500 K - barwa dzienna;
* 20000 K - barwa czystego granatowego nieba;
* 28000-30000 K - błyskawica;
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: ksenony

Post autor: wajha »

wiem ze dla niektorych to imitacja i wiocha ale czy ktos moze mi polecic jakies xenony do 500zl np. co ma w swoim wozie i są zaje... ?bo juz niemoge patrzec na te zołte szczoszki w moim probiaku
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

To kup dobre żarówki H4 - wyjdzie jakięs 50-80 zł i nie będzie zółto.
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Re: ksenony

Post autor: szpagat »

kocureq pisze:To kup dobre żarówki H4 - wyjdzie jakięs 50-80 zł i nie będzie zółto.
no właśnie Panowie, ja też jestem tego zdania. Tylko ciężko się połapac , które sa dobre i będą ładnie na biało świecić.
Czy ktoś kto to już przerabiał może po prostu dodać dokładną nazwę żarówek jakie ma (a najlepiej jeszcze foto jak świecą po zamontowaniu do probaska).
Interesują mnie żarówy do przednich lamp pozycyjnych i do jazdy dziennej (zarówno do podnoszonych światełek jak i do tych lampek w zderzaku).
Myślę że takie foto probka z dobrymi żarówkami ładnie świecącymi na biało, wybije wielu z głowy montowanie badziewnych ksenonów. (bo i po co?)
Pozdro
Fight like a man!!!
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: ksenony

Post autor: wajha »

Mi zalezy na efekcie blyskawicy,takim jasnym niebieskim,widzialem ostanio takie cos na ulicy koles jechał w nocy jakims paziem a wiązka swiate łprzypominala wlasnie blyskawice i niesadze ze mial xenony w standardzie bodajze jakąs przestarzałą renówka,odrazu mi sie spodobalo i dlatego zaczolem grzebac na forum
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Robert »

Rzeczywiście widziałeś ostatnio, tylko nie na ulicy - w święta leciały Auta w tv, ale efekt błyskawicy na Zygzaku McQueenie to tylko naklejki. :mrgreen:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: ksenony

Post autor: wajha »

hahaha :lol: ogladasz takie bajki?
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: ksenony

Post autor: Ambrozy »

wajha pisze:wiem ze dla niektorych to imitacja i wiocha ale czy ktos moze mi polecic jakies xenony do 500zl np. co ma w swoim wozie i są .... ?bo juz niemoge patrzec na te zołte szczoszki w moim probiaku
Witam,
Spróbuj na początek wymienić klosze na nowe i za radą Kocura nowe żarówki. Sprawdź też stan kostek na przewodach elektrycznych.

Pzdr!
Przemek
93'EuroProbe 2 i 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”