Pomocy - bierze olej

Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms »

RX pisze:Witam,

Czajnik, auto nie zakopci ponieważ ma aż 3 katalizatory. Przerabiałem temat.
Jest jeden katalizator ...trójdrożny/trójfunkcyjny (o ile jest jeszcze fabryczny). Numerek 1.

Obrazek
wiśniowe gt 96'
czajnik601
Posty: 75
Rejestracja: 2007-12-15 17:34
Galeria: viewtopic.php?t=12820
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: czajnik601 »

tak tak fabryczny
Probe 2,5 v6 srebrny 94 rok
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

toms pisze:
RX pisze:Witam,

Czajnik, auto nie zakopci ponieważ ma aż 3 katalizatory. Przerabiałem temat.
Jest jeden katalizator ...trójdrożny/trójfunkcyjny (o ile jest jeszcze fabryczny). Numerek 1.

Obrazek

RX-owi chodziło że są jeszcze dwa katalizatory, po jednym w kolektorach wydechowych.
Ostatnio zmieniony 2008-01-30 15:46 przez HellHound, łącznie zmieniany 1 raz.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Zolak
Posty: 512
Rejestracja: 2006-01-07 20:46
Samochód: FP "97 GT
Galeria: viewtopic.php?t=8715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zolak »

Jesli masz olej na tyc oslonach plastikowych to sprawdz czujnik oleju-mi ostatnio padli wlasnie tam sie zbieral po czym wylewal sie na ulice tzn zostawial kropeczki ;/ koszt to mniej niz 15zł w JC
Były :
2.0 SE "96 JJ FIOLETT
2.5 GT "96 JJ FIOLETT + SS ; PodłokietniK ; Spojler ; Remus ; CAI ; 18" ;]
2.5 GT" 96 EZ RED
2.5 GT "95 HL
2.5 GT "97 JJ FIOLETT MEDICI
2.0 "95 LB
Są :
2.5 GT "97 JJ FIOLETT + CAI ; Przelot + Remus ; Spojler ; Dystans ; SS ; Vogtland -35mm ; 18"
2.5 GT "95 KS
2.5 GT "94 LB
2.5 GT "94 HL
Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms »

HellHound pisze:
RX-owi chodziło że są jeszcze dwa katalizatory, po jednym w kolektorach wydechowych.
A faktycznie, masz rację. Wyleciało mi to z pamięci. Zwracam honor. :wink:
wiśniowe gt 96'
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Autem zastępczym był TransAm :-)

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
diabel 81
Posty: 69
Rejestracja: 2006-03-23 16:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Boguty Pianki (częściej Piaseczno)

Post autor: diabel 81 »

A ja mam taki problem . 3 razy zmienialem uszczelkę pod zaworami bo lal się olej .Raz lal się na zewnątrz drugim razem i na zewnątrz i do świec . Wkurzyłem się że mi to żle składają i wstawiłem autko do kalego .Dziś autko nie zapaliło ,wyciągnołem fajkę ze świec z tyłu i aż leje się z nich . Kalii powiedział że najprawdopodobnie pierścienie do wymiany ,że odmą czy jakoś tak wali mi olej .Miał ktoś może taki przypadek że mu albo nagminnie olej sypalo z uszczelek albo zalewało świece. Dodam tylko że autko nie dymi na biało a czy brało olej ? trudno stwierdzić bo lał on się wszędzie. :shock: :(
SIE MACIE LUDZIE !!!

Był Ford Probe || 2.5 V6 24V 93r ,jest Ford F150 4.2 V6 Pickup ,a gdy sie cieplo zrobi to myk na Jntrudera VS800. I byle do lata :)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: Bierze olej

Post autor: Tomasz S »

Cześć Panowie !
Nie tak dawno zauważyłem u siebie w autku ślady oleju na bloku silnika .
Nie jest to jakiś wielki wyciek ale skoro już zauważyłem to w moim przypadku równoznaczne jest z naprawą .
Tzn . Wymiana uszczelek pod klawiaturą
Problem jest następujący :
W Łodzi mamy do wyboru dwa ASO Mazdy ; z których jedni to partacze a drudzy nie wiedzą co to mazdowski silnik typu "KL" :shock: :?
... na nic tłumaczenie im , że Probe to mazdowska konstrukcja - nie wiedzą , nie maja w spisie i tyle :evil: :!:
Kupił bym z chęcią uszczelki od madzi ale nie znam numerów artykułu .

Na chwilę obecną mam do wyboru za ok 300 zeta dwie uszczelki z niemieckiej firmy Victor Reinz : http://www.reinz.de/root/eng/index.php

lub

uszczelki firmy "Ajusa"
Hmmmm ... Hiszpanie robią wyśmienitą oliwę "Extra Virgin" , Malagę ... i jeszcze lepszą Mistellę ... ale uszczelki :!: :shock: :?: :?: :?:

Lub czekanie na to by ktoś ew. zapodał mazdowski numer uszczelek pod klawiaturkę .

Nie znam nikogo kto by używał uszczelek firmy Reinz .
Podobno produkują uszczelki z "wyższej półki" - choc nie wiem ile w tym prawdy .
Jesli ktoś miał z tą firmą/firmami do czynienia prosiłbym o wpis - recenzje .

Z góry dzięki
Tomek

ps. może ktos zna jeszcze jakąś inną firmę wypraktykowaną i godną zaufania ?
Obrazek
Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Re: Bierze olej

Post autor: toms »

No a jak poprosisz w ASO o uszczelki do Mazdy MX-6 (rocznik taki jak Twój Probe), to co Panowie mówią ? ...Bo nie wierzę, że mogą znaleźć Ci produkt tylko po numerach.
wiśniowe gt 96'
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: Bierze olej

Post autor: Tomasz S »

He he ... też mi się nie chciało wierzyć , ale jest dokładnie jak piszę .
Jeden nawet zaczął teoretyzować o tym jak to kiedys człowiek kupił do Probe uszczelke pod głowicę
"i potem chciał wymienć , bo mu dziurki nie pasowały"
Po usłyszeniu takiego tekstu chyba każy by zwątpił w sprzedawcę i jego system lokalizacji części :wink: .
Pakować trzy paczki by potem wpakować następne trzy ... cóz :wink:
Człowieczkowi nawet nie chciało się wyjść 10 metrów na zewnątrz by popatrzeć na silnik
Uwierz to , miejsce nie zachęca do kupowania ...
W drugim serwisie Mazdy w Łodzi rok temu proponowali mi drążek stabiliztora z "JC"
"bo takie zakładają"
- u tych już nigdy więcej się nie pokazałem do dziś .
Jakieś pomysły odnośnie w/w uszczelek ?

Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bierze olej

Post autor: andrew »

Nie wiem, ja bym nie ryzykował innych, zwłaszcza, że nie aż tak duża różnica w cenie.
Idź do sklepu i twardo powiedz, że chcesz uszczelkę pod pokrywę silnik do mazdy MX-6 rocznik ten sam co probe.
Mi znaleźli bez problemu w maździe i inne części też.
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: Bierze olej

Post autor: Tomasz S »

andrew pisze:Nie wiem, ja bym nie ryzykował innych, zwłaszcza, że nie aż tak duża różnica w cenie.
Idź do sklepu i twardo powiedz, że chcesz uszczelkę pod pokrywę silnik do mazdy MX-6 rocznik ten sam co probe.
Mi znaleźli bez problemu w maździe i inne części też.
Nie chodzi tak bardzo o cenę jak o jakość .
... Z resztą tak jak Ty , nie podejrzewam by "Reinz" cenowo odbiegał od Mazdy .
Chyba zrobię jak piszesz . Szkoda , że człekowi przyszło mieszać w tym pipidówku ... upłynie jeszcze wiele wody
nim w Łodzi otworzą serwis Mazdy z prawdziwego zdarzenia .
Jedno w tym Reins'sie maja dobre :arrow: katalog :
http://www.reinz.de/pictures/PKW_FORD.pdf
i
http://www.reinz.de/pictures/PKW_MAZDA.pdf
Jak podjadę do ASO nim właśnie się posilę w rozmowach - może coś do ich pustych łbów dotrze :wink:
Dzięki za odpowiedź
Tomek

ps. Tak sobie jeszcze myślę , że może warto popatrzeć na allegro ???
Ostatnio zmieniony 2008-11-26 21:20 przez Tomasz S, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bierze olej

Post autor: Kocureq »

Polecam tych ludzi: http://www.azauto.pl/mazda/?id1=355

Jak mówię, że do Probe, to w zamówieniu wpisałem rocznik: dowolny, do Probe i przyszło co chciałem.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: Bierze olej

Post autor: Tomasz S »

Dzięki Kocureq !
Stronkę zapisałem w ulubionych .

Choć przesyłają za pomoca Masterlink'a (firmy z którą swego czasu miałem kłopoty - zagubili mi ważne papiery)
Przy najbliższej okazji skorzystam .
Za namową chłopaków podjechałem jeszcze raz do Mazdy (tej w której nie potrafili zlokalizować silnika "KL") zaopatrzony
w pomoc techniczną w postaci wcześniej podanego katalogu Reinz'a .
O dziwo tym razem obsługiwał mnie człek który znał się na rzeczy - katalog okazał się niepotrzebny a silnik szybciutko odnaleziony .
Najlepsze , ze wg. pana który tym razem obsługiwał , w ciągu kilku dni towar mogę zwrócić gdyby coś nie pasowało 8)
Nawet nie wyszło tak drogo jak pierwotnie liczyłem .
Odszczekuje złe słowa kierowane na ten serwis :wink:

Jeszcze raz dzięki za pomoc !
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
roberto
Posty: 284
Rejestracja: 2005-08-06 01:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn Londyn

Re: Bierze olej

Post autor: roberto »

Też mam problem z olejem. Dużo wypija, i kopci na czarno. Lekki wyciek od strony rozrządu. Jutro wstawiam do mechanika, który na oko stwierdzil ze to uszczelniacze. Oby nie.
Był I GEN. 2,2 GT 92r. Jest II GEN 2.5 V6
Mardok
Posty: 138
Rejestracja: 2009-05-30 18:33
Samochód: Ford Probe II EURO - 93, 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=18604
Lokalizacja: Czerwieńczyce, taka wieś niedaleko Kłodzka xDD

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Mardok »

[r]Przeniesione z wątku o klimie.
Robert[/r]
Mardok pisze:Hmm nie wiem jak zabrać się za pytanie...trochę lamerskie, no ale dajem rade xD no więc ostatnio cały czas mi cieknie tak jakby olej, no bo ubywa z silnika a wycieki z innego miejsca odpadają, ciągle zaglądam pod samochód no i zbierają się dość duże krople oleju na sprężarce klimatyzacji a z góry nic nie skapuje na nią, tak mi się zdaje no więc stąd moje pytanie, czy sprężarka do swojej pracy używa oleju silnikowego?? Bo ja już zgłupiałem, pomysłów nie mam a wiadomo, że probaska mam koło pół roku i nie musiałem jeszcze tak główkować nad problemem ^^
CBR900 pisze:Siemka.

Olej ci ubywa bo masz dwójkę V6. To taka mała dolegliwość 8)

A co do klimy to sprężarka nie pobiera oleju z silnika, wspomagania, itp. :)
Musisz szukać dalej bo nic mi do głowy nie przychodzi poza zwykłym wyciekiem (gdzieś tam) :)

Pozdrawiam
Ja wiem, że czasami degeneracje "fał sześć" biorą no ale mi wycieka i nie mam pojęcia skąd leci, wiem tylko, że właśnie olej zbiera mi się na tej nieszczęsnej sprężarce i skapuje na glebe ^^ Jak się zagrzeje to zleci przez noc całkiem spora plama a przez kilka dni to trzeba dolewać ^^ Stał pewnego czasu ponad miesiąc nie ruszany i nie ubywało nic, żadnej plamy a z tego co mi wiadomo nie bierze oleju czyt. nie żłopie w strasznych ilościach ^^ Tak więc szukam dalej i dzięki, że ktoś się odezwał xD
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: CBR »

Jak autko stoi dłuższy czas to nie powinno nic wyciekać bo cały olej masz w misce, a tobie jak widać to gdzieś tam wyżej wycieka :)
Pewnie dopiero jak silnik popracuje i przepompuje olej po silniku to cieknie :(

Ja poprosiłbym naszych moderatorów o przeniesienie tych kilku postów w odpowiednie miejsce bo to na pewno nie klima 8)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
kamyk4141
Posty: 36
Rejestracja: 2009-01-20 19:34
Samochód: brak
Lokalizacja: skarżysko -kam

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: kamyk4141 »

witam wszystkich klubowiczów mam problem mam zalany olej 5w 40 castrol magnatek po wymianie oleju na ten sam olej zaczoł go brać nie jest widać ale jest czuć ze spala olej i ubywa na bagnecie czy wymiana oleju na 10w 40 pomoże czy nie przebieg to 190tys bierze tak gdzieś 1l na 1000km zalezy jak jezdze ale przewarznie to ostro 4-5 tys na obrotomierzu pomóżcie
ford probe 2.5 v6 bordowy
Mardok
Posty: 138
Rejestracja: 2009-05-30 18:33
Samochód: Ford Probe II EURO - 93, 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=18604
Lokalizacja: Czerwieńczyce, taka wieś niedaleko Kłodzka xDD

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Mardok »

Pewnie by coś pomogło, możesz wlać też olej o innej gęstości nawet syntetyk ale tragicznie nie jest, sprawdź ile oleju połyka przy normalnej jeździe bo u Ciebie jak sam pisałeś przy wyższych obrotach. Ten litr na stówke jeszcze względnie, no i napisz czym jeździsz, jak 2.0 to się przejmij tym faktem, jak 2.5 olej to całkowicie i przeczekaj do następnej wymiany.
kamyk4141
Posty: 36
Rejestracja: 2009-01-20 19:34
Samochód: brak
Lokalizacja: skarżysko -kam

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: kamyk4141 »

mam 2.5 i teraz mam zamiar zmienic ten olej i sie okaze
ford probe 2.5 v6 bordowy
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: tom87dg »

jak sie nagrzeje daj mu na 5 tys obroty i kukaj czy kopci i czuc olej w spalinach jak nie to wejdz pod auto i sprawdz czy nie masz wycieku najczesciej pod pogrywa zaworow lubi uciekac olej sprawdz przednia glowice jak i od strony grodzi, 1L na 1000km to nie jest tragicznie, mozesz przejsc na 10w 40 ale nie oczekuj duzej poprawy albo ze przestanie brac, jezeli nie masz wyciekow a kopci ci z wydechu to niestety albo uszczelniacze na zaworach albo pierscienie, nie sugeruj sie sprawdzaniem cisnienia na cylindrach bo na tloku masz 3 pierscienie i olejowy pierscien moze byc wytarty i bedzie puszal olej a reszta bedzie ok i cisnienie na cylindrach moga byc ok.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Mardok
Posty: 138
Rejestracja: 2009-05-30 18:33
Samochód: Ford Probe II EURO - 93, 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=18604
Lokalizacja: Czerwieńczyce, taka wieś niedaleko Kłodzka xDD

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Mardok »

tom87dg a propos wycieków, masz może pojęcie skąd olej może wyciekać? Oczywiście nie bierz pod uwagę pokryw zaworów, bo tam mi nie leci, nadal się zmagam z jakimś tam wyciekiem ale jakby już zmalał, tak gdzie co i jak sprawdzać\szukać bo ja nie mam już pojęcia, mechanikom boję się dawać bo mi jeszcze coś zacznie wymyślać, rozbierze pół auta i popsuje xD
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: tom87dg »

zostaje ci jedynie wejsc pod auto, wszystko leci w dol wiec szukaj czy miska nie jest mokra jak jest to idz w gore spradz obie glowice, jezeli z przodu nie widac kolo alternatora to popatrz od strony grodzi czyli kolektorow wydechowych, jezeli juz tam nic nie znajdziesz i bedzie sucho to zostaje ci pomoc jakiegos kolegi niech na normalnej temp silnika przegazuje ci go tak do 5 tys i patrz czy nie kopci na niebiesko, jak pojawia sie dym z wydechu to musze cie zmartwic ale bedziesz mial do wymiany albo uszczelniacze jak juz pisalem albo pierscienie, jezeli bedziesz oddawal do mechanika to pewnie bedzie chcial ci wymienic pierscienie i gumki co za tym idzie dalej planowanie glowicy 2 uszczeli pod glowice komplet uszczelek do silnika nowe panewki, w moim mialem podobnie tylko ze jadl 4 L na 1000km i nie obeszlo sie bez remontu koszt pelny wyszedl 3700zł razem z czesciami i robota, ale tobie jak je tylko 1L na 1000km to nie jest duzo i mozesz przejsc na gestrzy olej 10w 40 ale napewno nie poprawi to duzo zjadania oleju. Jak nie chcesz utonac w kosztach to sprzedaj go i kup inne probe zapewno jest to duzo bardziej oplacalne.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
MI3000GT
Posty: 27
Rejestracja: 2009-11-19 20:21
Samochód: Mitsubishi 3000GT 3.0 v6 bi turbo 97r
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: MI3000GT »

nie lepiej bedzie mial wyciagnac silnik i go sprzedac za 1000 zl (ja tak zrobilem) i kupilem od mazdy xedos 9 (anglika) za 1500zl po przebiegu 100tys mil ,moglem tym autem sie jeszcze przejechac i sprawdzic silnik ,tak jes najlepiej i nie rozstajesz sie z swoim probkiem nie ponosisz kosztow ponownej rejstracji ,oc,skarbowki, trzeba dobrze poszukac i popytac a sie znajdzie takiego anglika lub osobe ktora sciaga na czesci mazdy ,czesta sa rozbite ale silniki odpalaja, a inajlepiej takie "swiezaki" bo jak dlugo stoja silniki a pozniej sa eksplatowane to tez beda braly olej,ja szukalem grubo miesiac i znalazłem a do probka to lałem nawet przepal z innych aut aby jezdzic przez ten czas bo mi bylo wszystko jedno tak mnie zdenerwowal, kto co woli
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: tom87dg »

popieram, zmiana silnika jest o wiele tansza niz zmiana auta, ale tak jak piszesz na silnik od probe trzeba dobrze trafic zeby nie nadziac sie na kolejne dziadostwo ktore bierze olej, remont jest bardzo kosztowny i nieoplacalny.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”