Szron na szybach, ale wewnątrz - co zrobić ?

Wito
Posty: 90
Rejestracja: 2005-01-31 02:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Tczew

Szron na szybach, ale wewnątrz - co zrobić ?

Post autor: Wito »

Ello słuchajcie po moim chorobowym :) pojechałem wczoraj do pracy na 14 i wsiadam do auta po godzinie 22, wyjmuje skrobaczke i wychodze sobie poskrobać a tu niespodzianka szron na szybach jest w środku a nie na zewnątrz!! :evil: co mam robić klime trzeba odgrzybić czy co??

dzięki z góry
2.0 16v 1993r
USA
Awatar użytkownika
moto
Posty: 20
Rejestracja: 2005-12-29 20:15

Post autor: moto »

uchyl troszku okno lub szyberdach jak go zostawiasz
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Duża wilgoć w autku. Najlepiej (jak masz taką możliwość) zostaw go na cały dzień w suchym i ciepłym garażu. Otwórz szyby i szyberdach
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Szron powstaje kiedy zamarza woda lub para wodna. Jeśli w samochodzie pojawił się szron to znak że wcześniej była tam jak słusznie zauważył zenith wilgoć. Pytanie skąd się tam wzięła. :-k Może ze śniegu z butów? Można wyposażyć się w takie gumowe dywaniki z wysokim rantem, aby woda z butów nie wsiąkała w tapicerkę. Wodę po dotarciu do celu i przed zamknięciem auta trzeba wylać. Może pomoże jakiś pochłaniacz wilgoci? Może to oczywiste ale nie można lać do samochodu. Ostatnio jak byłem w McDonald's to pół coli poleciało sobie na dywanik. Cholerny cup holder! :evil: A raczej jego brak. :( Jak się jeździ to można skierować nadmuch na szybę, wtedy włączy się też klima i osuszy powietrze.

Dziś rano stałem na dworze i też miałem normalny szron na wewnętrznej szybie przedniej i tylnej. Odpaliłem silnik i zanim wyskrobałem auto z zewnątrz to szron zszedł. Nawiew oczywiście na szybę. Jak auto nocuje na dworze, jeździ się na krótkie dystanse to nie ma się samochód kiedy porządnie wygrzać. A jak się do tego leje w aucie i z buciorami wchodzi to tak jest niestety.

Ja jestem zadowolony z tego nawiewu. Czasem rano mam zaparowaną szybę, ustawiam moc na 2 stopień, na szybę i po przejechaniu około kilometra, a może jeszcze wcześniej cała szyba jest sucha. :D
Obrazek
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ja bym jeszcze stawiał na dostawanie się zimnego powietrza z zewnątrz.
Może to być wina skurczonych uszczelek przy szybach i dokładnie nie przylegają. Dobrym sposobem jest kupienie preparatu na bazie silikonu i wysmarowanie ich aby się tak nie kurczyły.
U mnie ten problem nie występuje, bo przy mrozach staram się teraz dość często jeździć na klimie, no i z tego co zauważyłem, to szron nie osiada na foliach którą mam na szybach.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”