Gaz a turbina.

Awatar użytkownika
kosa_ol
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-08 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Gaz a turbina.

Post autor: kosa_ol »

Witam. Niedawno kupiłem 2.2 GT i założyłem gaz(zwykła instalacja). I zaczął się problem ale nie wiem czy od tego. Przed założeniem na wskaźniku doładowania strzałeczka ładnie wędrowała za 6 PSI a teraz zatrzymuje się kawałeczek przed. I pytanko : na ile te wskaźniki są dokładne i nie oszukują ,a drugie czy to przez instalację turbina mniej ładuje???? Przyznam się że pracuję w jednym z oddziałów Czakramu i technicy w Tarnowie podpowiedzieli mi jaki mixer zastosować( przeznaczony wyłącznie do sam. z turbo). Troszkę się jednak zawiodłem bo nic się nie zmieniło. Wyjąłem więc instalację i co się okazało że jest to samo. I tu tkwi problem. Co się stało???? Przyznam szczerze że ciężko mi stwierdzić teraz czy to przekłamania na wskaźniku były czy mi się coś ubzdurało. A tak na marginesie to ile powinno wskazywać na tym wskaźniku tak naprawdę bo może jakieś schizy mam :D A dzisiaj nawet włożyłem zwężkę 0.8 i przyznam się że strzałeczka na tym wskaźniku ani trochę nie drgnęła do większego poziomu niż na 1.2. Nie mam pojęcia o co chodzi . Czy to możliwe że turbina umiera ??? Ale znowu w przeciągu 2 dni?/ Oznaką tego powinna być chmurka dymu za mną a wszystko jest cacy. Czekam na wasze podpowiedzi i rady w tym temacie . A może ktoś już tak miał?????? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

moze masz nieszczelny dolot :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: philipe »

pytlar pisze:moze masz nieszczelny dolot :?:
miałem to samo ledwo mi ładowała turbinka i okazało się że pękło mi kolanko przed przepustnicą, wymieniłem i wszystko wróciło do normy, czyli ta nieszczelność to dobry kierunek poszukiwań... też mam zwykłą instalkę i nie ma żadnych problemów z doładowaniem...
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
Awatar użytkownika
kosa_ol
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-08 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kosa_ol »

Właśnie o to chodzi że posprawdzałem wszystkie gumowe łączenia i jest ok. Mało tego przejrzałem wszystkie wężyki podciśnieniowe i też gra. Wydaje mi się że to ten wskaźnik mnie oszukuje a ja ślepo mu wierze bo w sumie ciężko mi powiedzieć czy stracił na mocy. Dałem się przejechać koledze który ma też 2.2 turbo i był w szoku czemu tak idzie dobrze mimo że wskaźnik zatrzymuje się w połowie skali. Może to tylko moje urojenia. Sam już nie wiem. A jak ładuje według seryjnego wskaźnika u was???
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

załóż dodatkowy wskażnik doładowania,wtedy będziesz wiedział jakie masz dokładne doładowanie.
Seryjne są bardzo mało dokładne
Obrazek
Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: philipe »

kosa_ol pisze:A jak ładuje według seryjnego wskaźnika u was???
u mnie nic nie było dłubane przy turbince więc chyba ładowanie mam seryjne i ładuje tak za 6 będzie to gdzieś tak w granicach 7 i wydaje mi się że tak chyba powinno być...
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

philipe pisze:
kosa_ol pisze:A jak ładuje według seryjnego wskaźnika u was???
u mnie nic nie było dłubane przy turbince więc chyba ładowanie mam seryjne i ładuje tak za 6 będzie to gdzieś tak w granicach 7 i wydaje mi się że tak chyba powinno być...
to zle ci sie wydaje 8) u mnie spokojnie do 8 dochodzi na serii :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kosa_ol
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-08 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kosa_ol »

To jeszcze zależy w jakim kto ma stanie turbinę. Pytlar masz powody do radości. Albo sprawdz mozę przed tobą ktoś zwężkę już włożył czego oczywiście ci nie życzę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”