Car audio - propozycje, pomysły ?

Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

odpuśc wioskę z plexi....... MDF.... ma grać...
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
Leib Garde
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-27 23:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Leib Garde »

To chyba najlepsze miejsce żeby zadać moje pytanie...
Mam mały problem z moim audio. Audio to może za dużo powiedziane :wink: bo radio to jakieś Daytona czy inny shit, reszta, tzn. głośniki i wzmacniacz seryjne. Nie zależy mi na super dźwięku w aucie, więc jest co jest :roll: Ale do rzeczy.
Takie objawy:
Silnik zgaszony, światła wyłączone, włączam radio - wysuwa się antena i zaczyna trochę szumieć, trzeszczeć. Zakłócenia z anteny, powiedzmy że to normalne i mało uciążliwe. Po wysunięciu anteny radio gra czysto. Włączam światła, pozycyjne - trzask w głośnikach, podnoszę daszki - trzask. Wyłączam światła, wyłączone są też wszystkie odbiorniki prądu w aucie. Daję głośność na max - gra czysto. I tu się zaczyna cyrk - włączam znów światła a radio na max głośności zaczyna się dławić i trzeszczeć, muzykę przerywa a na wyświetlaczu pojawiają się dziwne rzeczy, łącznie z "good bye" jak przy wyłączaniu. Taki objaw zaczyna się przy głośności nastawionej na ok 75%, po prostu głośniej słuchać się nie da. Co ciekawe praca wycieraczek czy dmuchawy nie powoduje trzeszczenia w głośnikach.
Co o tym sądzicie? Wiem że są filtry specjalnie do audio samochodowego, ale czy u mnie takie coś pomoże? I jak miałbym to podłączyć - na zasilaniu radia? Radio mam podłączone przez przejściówkę ISO - kostka Forda, poza tym nic nie było grzebane, zmieniane. Jakieś przebicie? Nie wiem skąd miałoby się wziąć :?:
czarne Probe II 2.0 16V 95r.
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

dziwne ale możliwe... masz uwaloną prawdopodobnie którąś masę... i pojawia się spadek napięcia... spróbuj podpiąć piny zasilania do aku bezpośrednio... jak problem zniknie to masz przyczynę - kabelki po drodze .
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
Leib Garde
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-27 23:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Leib Garde »

Zapomniałem o jednym - radio podłączyłem jakiś miesiąc temu, a wcześniej był seryjny kaseciak i nie było żadnych kłopotów... Radio kupiłem nowe, do tego przejściówkę o której pisałem. też przyczyna leży być może w podłączeniu przejściówki? Może radio ma masę na innym pinie niż poprzednie, czy to by pasowało do objawów? Tylko dlaczego problem pojawia się dopiero przy określonej głośności...
Od miesiąca jeżdżę z tym problemem, nie miałem czasu się pobawić. Aktualnie auto jest gdzie indziej ale jak się do niego dobiorę to sprawdzę to o czym mówisz.
czarne Probe II 2.0 16V 95r.
Awatar użytkownika
Pr0t0n
Posty: 58
Rejestracja: 2009-03-02 11:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Pr0t0n »

Leib Garde pisze:przyczyna leży być może w podłączeniu przejściówki? Może radio ma masę na innym pinie niż poprzednie, czy to by pasowało do objawów? Tylko dlaczego problem pojawia się dopiero przy określonej głośności...
wątpie żeby miał mase gdzie indziej bo jak podłączyłeś przejściówke to nie ma takiej opcji chyba że pomyliłeś kabelki przy podłączaniu przejściówki - to jednak nie ma nic do rzeczy bo bez masy radio w ogóle by nie działało. ja miałem kiedyś taką lipe w golfie że podczas jazdy jak włączałem długie światła to mi sie radio resetowało ale problem był z aku jak sie później okazało po zgaszeniu auta już nie mogłem go zapalić :|
Probe II 2.0 16V '94/'97
Obrazek
Awatar użytkownika
Leib Garde
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-27 23:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Leib Garde »

A w takim razie inna teoria. Jeden z głośników z przodu nie gra, grają tylko trzy, czy możliwe że kable się rozłączyły i np zwarły z karoserią - masą? Taki objaw mógłby powstać jeśli by tak się stało? Czy kable do głośnika w seryjnej instalacji są łączone na jakąś kostkę czy wtyczkę? Chyba muszę rozebrać boczek przy najbliższej okazji...
czarne Probe II 2.0 16V 95r.
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

moze po prostu ten nie grajacy glosnik zakonczyl swoj zywot :roll:
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

Leib Garde moim zdaniem głośnik mógł zakończyć żywot,ok, ale kabel który spadł z głośnika też może powodować cyrki typu trzeszczenie itd.
u mnie wyglądało to tak że w serii kable masz w jednej wtyczce złożonej z dwóch- nie mam fotki ale w praktyce wygląda to tak jak mówię. jedna kostka odpowiada za prąd,masę,antenę,sygnał na wzmacniacz itp, natomiast druga za sygnały i masy głośników- czyż nie?
jeśli problem występuje tylko przy zwiększonej głośności to moim zdaniem będzie to albo coś w kostce albo przy głośniku który nie gra-obejrzyj dokładnie to nic nie kosztuje,a może akurat coś zauważysz nie halo.

w dalszej części postu postanowiłem wypowiedzieć się w kwestii montażu elips w półce 8)
swoje probe nabyłem z elipsami 6x9" blaupunkta w półce która kończyła żywot(pękła i posypała się) sprawdzeniu kilku kombinacji i kilku różnych głośników (cięcie i klejenie półki na przemian) stwierdziłem że nie ma opcji by cokolwiek prócz dobrych syków(wysokotonowe) zagrało tam ładnie- w każdej opcji odbicie dźwięku od szyby wypadało hmm... co najmniej kiepsko i baaardzo płasko, a naprawdę próby odbywały się na dobrym firmowym sprzęcie pożyczanym do tego celu od kilku znajomych maniaków CA. po stwierdzeniu że z półki nic już nie będzie postanowiłem eksperymentować dalej. stanęło na nowej używanej półce(cała) i skrzyni własnego projektu w bagażniku(foto poniżej). do napędzenia głośników niskotonowych(12"-30cm Lanzar i 15"-38cm Alphard) wykorzystałem dwa "niefirmowe" wzmacniacze,których elementy wewnętrzne zostały praktycznie całkowicie wymienione na nowe przez mojego teścia-elektryka. całość wspiera kondensator o pojemności 1farada- większy jest zbędny(1 farad to naprawdę dużo :) ), w drzwiach są małe niebieskie blaupunkciki,modelu nie pamiętam, a z tyłu pod plastikami na razie są fabryczne elipsy o dość dziwnych wymiarach, bo chwilowo nie mam czasu rzeźbić by zamontować tam 6x9", drzwi i tył napędza trzeci "niefirmowy" wzmacniacz :twisted:

gra to fajnie,a przynajmniej mi wystarcza i się podoba- jak zauważyliście sprzęt być może nie jest firmowy, nie wytwarza ciśnień akustycznych rzucających nokią 3310 po klapie bagażnika ani nie telepie wycieraczki na klapie(youtube) bo nie to chciałem uzyskać,odpowiedni zestrojone potrafi czysto i nisko zagrać.
na chwilę obecną cały czas testuję ustawienia radia i wzmacniaczy, ale jestem już blisko 8)
Załączniki
STA72191.JPG
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

masakra!!!!
te oba suby sa w jednej komorze ??? jak policzyles strojenie skoro to 2 rozne suby????
to wg mnie nie ma prawa sensownie zagrac chyba ze sie lubi buuuu jak z tuby magnatowskiej :1111_bicz: :1111_bicz: :1111_bicz:
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

i to jeszcze z bass refleksem.... szkoda nerwów....

kondensator 1F to nie jest wcale taki wielki kondensator.... jak miałem wzmak STEGa to ledwie 1,6F się wyrabiało :)

a poza tym takie ustawienie membran w półke to średni pomysł.....
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

ale to 2 zupenie inne suby :roll: litosci tozto sie nie nadaje do niczego poza robieniem halasu :roll:
kond jest zbedny jak sie ma akumulator w bagazniku :D :D i to dobry hehe i lepiej kupic malutki akumualtor niz kondda :mrgreen:
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: --C-- »

powiedzcie mi chłopaki, jak by było, jak bym chciał zrobić instalację, na 2 aku.
z przodu standardowy ok 60Ah
a z tyłu jakiś mały żeby tylko ułatwić pracę audio.

czy muszę modyfikować alternator,

jakieś propozycje takiego rozwiązania.

pozdr
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

a czy napisałem że oba suby są w jednej komorze? :twisted: - niewiem w którym miejscu to wyczytaliście, pozatym wsadzenie dwóch różnych głośników w tym wypadku skutkowałoby prawdopodobnie niszczeniem ich po kolei (różne wychylenia membran skutkowały by przeciążaniem elementów zawieszeń tychże membran,a co za tym idzie uszkodzeniem) więcej o takim "mordowaniu" głośników jest w necie :wink:
skrzynia jest podzielona wewnątrz - widzicie przecież że jest to konstrukcja własna, a bass reflex odnosi się tylko do suba mniejszego.
ponieważ z obudów zamkniętych i tych z bass reflexem i jedna i druga ma pewne zalety postanowiłem je połączyć żeby nie wozić 2 skrzynek i wpasowałem to połączenie między plastikowe nadkola w bagażniku. 15" gra w zamkniętej puszcze, natomiast 12" gra w obudowie z bass reflexem.
skrzynki liczone w winisd,obliczenia konsultowane w dobrym tonie i jtp bo winisd nadaje się ze tak powiem do "obliczeń wstępnych".
ustawienie membran jest pod skosem, nie dokładnie pionowo w półkę według mnie tak gra to najlepiej-próbowałem różnych kombinacji. do opuszczonej półki jest jakieś minimum 7 cm- tak samo jak w skrzynkach "fabrycznych",podobna wysokość.

co do poglądu Martinesa- według mnie generalnie 1 farad to duża pojemność- to wiem z kilku for internetowych i od teścia elektryka :wink: ,jeśli się mylę- doczytam i się poprawię :wink: Jeśli masz mocny wzmacniacz, kiepski akumulator, cienkie przewody zasilające do wzmacniacza, a wzmacniacz kiepską przetwornicę zastosuj kondensator - napewno pomoże. ja zastosowałem trochę profilaktycznie chociaż bez niego przy naprawdę głośnym słuchaniu potrafiło zabraknąć prądu i wzmacniacze się wyłączały. wiem że można kupić 2, 3 a nawet 5 faradów ale nie do końca jestem pewien po co komu taka pojemność- z pozyskanych informacji wywnioskowałem że 1farada stosujemy gdy moc wzmacniaczy przekracza 500W rms-u, u mnie raczej na bank tyle nie ma, ale że kondensator kupiłem kiedyś do innego zestawu i teraz sobie leżał to zamontowałem go żeby przynajmniej udawał że spełnia swoje zadanie.

co do drugiego akumulatora- fakt świetny pomysł,tylko nie wiem Karolu czy wiesz że alternator chodziłby wtedy jak kierat i napewno akumulatory byłyby niedoładowywane- czytałem kiedyś o potrzebie wymiany/przerobienia alternatora bo potrafi nie wyrabiać. wiadomo piszę tu o krótkich odcinkach jazdy, na trasie rzędu 100km napewno oba akumulatory zostałyby naładowane,ale jeśli ktoś jeździ tylko po mieście głównie to to rozwiązanie na dłuższą metę nie zda egzaminu bo po kilku/nastu tygodniach oba akumulatory byłyby do wyrzucenia.pozatym gdyby było to dobre rozwiązanie to w każdym demo-car od car audio widzielibyśmy co najmniej po kilka akumulatorów.

zaznaczam że jest to tylko moje zdanie w tym temacie,poparte jedynie informacjami z internetu,książek,szkoły,od znajomych itd. i własnymi przemyśleniami- jeśli kogoś uraziłem- sory 8)
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

spoko....
ja miałem nowe Aku w bagażniku.. przewody 25mm2 o długości 1 metr... ale steg jest prądożerny.... 500 Watt RMSu miał i potrafiło napięcie kucnąć przy pełnym wysterowaniu (oczywiście przy obciązeniu 2 Ohmy - bo przy 4 luz)
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

dwu ohmowe konstrukcje jak dla mnie to już szaleństwo :) na co dzień w zupełności wystarczy mi to co zamontowałem (4 ohmy), a zastanawiałem się nawet nad 8 ohmową skrzynią.generalnie w połączeniu z blaupunktem london mp37 jest to zestaw, któremu jeszcze trochę brak ale daje rade jak na przedział cenowy w którym zostało to skonstruowane 8)
a co do Stega chciałbym usłyszeć jak to gra :twisted:
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

8Ohm do samochodu to pomyłka... czym to pogonić?
8 Ohm stosuje się w domku przy wysokonapięciowych wzmacniaczach....

2Ohm u mnie było na dwucewkowym rockfordzie punch drugiej serii... w dużej, ciężkiej skrzyni z mdfu robionej przez rockforda.... gonił to Steg.... grało wyśmienicie.... ale musiałem się pozbyć....potrzeba było kasy - sprzedałem.... ale chłopcy z kliniki dźwięku mówili że jest dobrze a nawet bardzo dobrze.... ze stegami był tylko ten problem że filtry ustawiało się kostkami a nie potencjometrami - więc jak zestroiłem go pod swojego suba to z nim razem sprzedałem.... strasznie mi tego uderzenia i czystego grania brakuje....
Ostatnio zmieniony 2009-03-27 18:23 przez black_martines, łącznie zmieniany 1 raz.
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

wiem że teoretycznie ósemki nadają się do domu tylko , ale słyszałem kilka 8 ohmowych konstrukcji w samochodach(oczywiście zestawy samoróbki) grało to niezgorzej :wink:
skoro brak- kupuj drugiego Stega i kickera :wink: ech gdyby to było trochę tańsze hobby :roll:
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

w następnym wozie będzie trochę inna koncepcja....
ale to kwestia czasu... najpierw wóz... ale fakt tańsze mogłoby to być.... Steg to wydatek ponad 2 tysie....
ale coś mocnego będzie....
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

no właśnie 2 tysiaki, a to dopiero fest wzmacniacz, do tego trzeba jakieś radio a i głośniki raczej też by się przydały 8)
też bym się pobawił na bogato gdybym znalazł jakąś pracę :twisted:
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

jezeli chodzi o mocne ... basem to nie trza az takich kwot wydawac
z tyska mozna juz smialo delikatnie giac blachy w autku i robic niemale spustoszenie w aucie
odnosnie akumulatorow to przeciez mozna dac 2x50ah i altek spokjojnie je doladuje a zmiana bedzie duza i spadki praktycznie nie beda
na alternatorze 90A mozna smialo zalaczac 1kw i nie bedzie wiekszych problemow z pradem
w poprzednim aucie mialem alternator 60A i pod to mialem w bagazniku akumulator 125ah ktory co jakis czas ladowalem prostownikiem i tez latalo to bardzo przyjemnie przy obciazeniu ciutke ponad 1kw
wracajac do skrzyn i glosnikow to przeciez obie maja w takim razie zupelnie inne strojenia i raczej nie ma tam ladu i skladu w jakosci basu moim zdaniem
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: black_martines »

hm.... 1kW w aucie na 90A alternatorze... chyba na fizyce nie uważałem a na elektrotechnice mnie oszukali....
mi wychodzi oddanego prądu 74 A... sprawność wzmacniacza.... światła, wycieraczki silnik etc....

owszem można coś fajnego za tysiaka włożyć i będzie fajnie grało... fakt że są lepsze i gorsze rozwiązania... kiedyś odkleiłem szybę w fiolecie zestawem za 500 zeta...
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

Karol masz sporo racji - gdybym robił to gdzieś w stodole, dożynając płyty Stihlem(potoczna nazwa piły łańcuchowej) na oko, i skręcając jak popadnie, byle jak byle szybko,bez mierzenia i kilku poprawek to na pewno nie byłoby tam ładu i składu,ale jeśli cofniesz się o kilka postów niewątpliwie natrafisz na zdanie :
"skrzynki liczone w winisd,obliczenia konsultowane w dobrym tonie i jtp bo winisd nadaje się ze tak powiem do "obliczeń wstępnych"".
wiem doskonale że konstrukcja całości nie jest doskonała,bo obliczenia i wymiary skrzynek były trochę naciągnięte żeby całość wlazła tu gdzie miała wleźć, tego nie musisz mi uświadamiać,bo wiem o tym doskonale,ale kilka osób które pracują w w/w firmach odsłuchiwało to i stwierdziło że gra dobrze. a co do jakości basu? hmm mi odpowiada, paru osobom które tego słuchały też więc sądzę że nie jest źle-
przecież generalnie w moim aucie mam prawo zrobić wszystko po swojemu i jeśli zechcę to również na opak,wbrew zasadom i logice :wink:
wkleiłem foto i opisałem co i jak nie po to żeby ktoś próbował to powielić tak samo tylko by ewentualnie podrzucić komuś pomysł na coś lepszego.
a to że Twoje zdanie jest inne niż moje niewątpliwie zmotywuje mnie do robienia poprawek i podjęcia prób udoskonalenia konstrukcji i za to jestem Ci wdzięczny :wink:
w sprawach prądu,mocy, i amperów wypowiadać się nie będę- nie mam kwalifikacji,ani tym bardziej obszernej wiedzy.wszystkie tego typu sprawy w moim aucie konsultuję z teściem-elektrykiem :wink:
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
Taxon
Posty: 826
Rejestracja: 2007-01-12 09:09
Samochód: Cougar 2,5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13840
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Taxon »

Zgadzam się z Kamilem - nie poszedł do hipermarketu i nie kupił skrzynki do malucha 6000000 WAT, tylko pokombinował i zrobił coś wedle własnego uznania. Ja też generalnie sam wpakowałem głośniki w skrzynkę i jestem zadowolony ( w wolnej chwili zrobię foty i zamieszczę w galerii).
Jeśli chodzi o produktywne sugestie:
1 - obłóż skrzynkę materiałem do skrzyń - koszt niewielki, a efekt wizualny nieporównywalny
2 - zrób coś z tymi kabelkami, coby tak nie dyndały. Włóż je w jakiś peszelek i poprowadź jak należy.
3 - kup osłony głośnika, coby kiedyś coś nie "wkomponowało" Ci się w membrankę.
Tyle z mojej strony.
JEST : COUGAR '99 VIOLET 2,5 V6
BYŁO : Probe II (USA) '96 RED 2.0 16V
BYŁO : Probe II (USA) '95 BLACK 2.0 16V
kamillbn
Posty: 43
Rejestracja: 2008-10-01 11:01
Samochód: Jeep Cherokee,'90, 4 litry+LPG
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kamillbn »

Taxon dzięki za pozytywnego komenta 8)
co do Twoich sugestii- wszystkie mam zamiar zastosować, filc obiciowy kupiłem już dawno bo plan obicia, a właściwie oklejenia tego powstał równorzędnie z planem zrobienia skrzynki faktycznie koszt niewielki- kupiłem filc na całą skrzynkę z zapasem za bodajże 35 zł :wink:
kabelki w momencie robienia fotek musiały dyndać bo konstrukcja była wyciągana chyba ze 100 razy z bagażnika i nie było sensu pakować ich na stałe gdy wiedziałem że jeszcze będę musiał coś poprawić,oczywiście plan na ich ładne ułożenie też mam od dawna, po prostu chciałbym to zrobić gdy wszystko już będzie zrobione tak jak należy żeby nie robić dwa razy tej samej roboty :wink:
co do maskownic na głośniki oczywiście też je posiadam i oczywiście też zostaną założone podobnie jak w przypadku kabli- na koniec- głośniki też już parę razy wykręcałem i wkładałem i podejrzewam że zrobię to jeszcze co najmniej 2-3 razy (na przykład przy oklejaniu skrzynki).
wiem że efektu wizualnego nie ma wcale jak na razie, ale sądzę że w ciągu kilku najbliższych dni się to zmieni, być może wezmę się za to jeszcze przed świętami.
historia:
-kadet gsi,ciemny fiolet metalik, 2,0 8v '94
-civic 4gen,morski, 1,5 D15B1 '91
-passat b4, szary, 1,8+kompresor g60 '92
-ibiza, niebieska, 1,4 mpi '97
-PROBE, czerwone, 2,0 16V, II gen. '96 - SPRZEDANE :( -ukochane autko
-frontera, srebrna, 2,3 TDI '92
-megane ph1,wisienka, 1.6 '97
-cherokee,biały, 4,0 '90
i kilka innych terenówek....
JEST: E36 coupe, zielony, 2.0 '92
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: jarsonik »

http://allegro.pl/item592545147_gms_990 ... f_vat.html A co myślicie o takim zestawiku na tył?? wiem, ze firma GMS nie jest zła, link pochodzi ze sklepu, gdzie kiedys pracowałem. Zastanawiam sie tylko co zrobię z wysokotonowymi, bo jakos ni ewidzę ich z tyłu.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”