Gaz w Europie

Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Gaz w Europie

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Poszukuję informacji o punktach tankowania gazu na trasie do Chorwacji. Przede wszystkim chodzi o Słowację, Węgry i samą Chorwację.

Będę wdzięczny :D .

Pzdrv
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
boyas
Posty: 19
Rejestracja: 2004-03-23 15:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: boyas »

jak byłem ostatnio w Chorwacji to widziałem tylko gaz w Splitcie przed wjazdem do miasta. Po drodze i na Słowacji i na Węgrzech było tego sporo, ale nie zwracałem uwagi bo jeszcze na benzynie się poruszałem :evil: . Jak wrócisz to podziel się informacjami :idea: bo wybieram sie w tamte strony - Grecja - to i ceny mnie interesują i możliwoście (gdzie :?: )
Pozdrowionka 4 all
:mrgreen:
Boyas
Obrazek '90 USA Silver Arrow
ari
Posty: 3
Rejestracja: 2004-07-30 09:37
Samochód: brak
Lokalizacja: athens

Post autor: ari »

do Boyas'a.
cena gazu w Grecji to ok.0.40€,ale nie wszedzie maja.
kiedy zamierzasz przyjechac?
jezeli bedziesz pewny wyjazdu,daj znac to mozemy sie gdzies spotkac.
pozdrawiam.
probe 2,5 v6 YELLOW GT 96r
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

jadac za granice warto sprawdzic jakie w danym kraju maja koncowki do tankowania (sa dwa rodzaje - wloskie i holenderskie). Niby bardziej popularne sa wloskie ale roznie z tym bywa a nie na wszystkich stacjach maja przejsciowki...
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-18 13:52 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boyas
Posty: 19
Rejestracja: 2004-03-23 15:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: boyas »

ano właśnie nastąpiło przesunięcie małe....(3 tygodniowe) Nie wyrobimy sie przed weselichem, więc pojedziemy po... 8) 18 września. W sumie lepiej bo będę miał czas samochód sprawdzić po operacji na otwartym serduchu. A co do spotkania to spox. Będziemy na miejscu około 2 tyg. więc pewnie znajdziemy chwilkę między leżeniem na plaży a bieganiem ( może na bieżni Olimpijskiej) po zabytkach. Zatrzymujemy się w Atenach. Przed wyjazdem jakoś się namierzymy. Czekam aż nam kolega wróci i może coś napisze ile, gdzie i czemu tak drogo :wink: za ten metan :twisted:
C.U.
Boyas
Obrazek '90 USA Silver Arrow
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Z moich informacji wynika że ORLEN ma stacje na wjeździe na ring Berliński. Mają LPG. Sprawdzę w najbliższy weekend bo będę tamtędy śmigał.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

Ale generalnie chyba mało jest gazu w Niemczech?

Wiem, że na stacjach można tam kupić gaz do ogrzewania i jak ktoś zatankował to mu auto nie chciało jechać.

Jak możecie to dajcie namiary gdzie można tankować gaz w Niemczech

Pozdrawiam
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Gość

Post autor: Gość »

w Niemczech generalnie gaz jest w duzych koncernach... z tego co pamietam np. na Shelu nie bylo problemu z tankowaniem gazu, mniej wiecej co druga stacja przy trasie na Amsterdam (tylko tam jechalem na gaz) miala to paliwko... jesli tak jest wszedzie to no stress :-)
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

Anonymous pisze:w Niemczech generalnie gaz jest w duzych koncernach... z tego co pamietam np. na Shelu nie bylo problemu z tankowaniem gazu, mniej wiecej co druga stacja przy trasie na Amsterdam (tylko tam jechalem na gaz) miala to paliwko... jesli tak jest wszedzie to no stress :-)
to ja bylem :-)
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

W niemczech na pewno na A2 Tankstelle - Zweidorfer przed Hannoverem.
Wiem bo tankowałem.
Oczywiście samoobsługa! :lol:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

Dzięki bardzo.
...
Jeszcze jedno.

Jak jest oznaczony LPG na tych stacjach, bo ja na prawdę słyszałem że to nie do auta. A może ktoś mnie w ch.. chciał zrobić?
I ile kosztuje?

Pozdrawiam
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

W berlinie wjeźdżając od strony szczecina po minięciu panoramy na blok i lekkim skręcie w lewo powoli rozglądamy się - po lewej stronie (2 pasy ruchu przegrodzone zielenią) pojawi się nic innego jak..... STACJA ORLEN :lol: :lol: :lol: :lol: Tak Tak - te same kolory i orzeł. Jest LPG. Nazywa się jakoś inaczej: cośtamGAS... łącznie 5 liter.
Jeśłi wyjeżdżamy z berlina - w kierunku na Preslau i Stettin (Szczecin jakby ktoś nie wiedział) to przejeżdżamy obok niej. Jest zaraz za HOTELEM SEDES. ( :lol: :lol: :lol: :lol: Ci niemcy wiedzą jak nazwać hotel)

Cena 0,48e/l
Ostatnio zmieniony 2004-08-31 12:32 przez MiH, łącznie zmieniany 2 razy.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

dzięki MiH

A jak będę koło Zgorzelca(Goerlitz)? ha ha :twisted:

Napisz tylko ile mniej więcej kosztuje

Pozd
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

ceny gazu masz porownywalne jak w Polsce... srednio cos 0,8 EURO (bywa, ze nawet mniej)
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Gość

Post autor: Gość »

Witam

We włoszech gaz oczywiście jest i opisują dystrybutory GPL
W norwegi niema co liczyć na gaz wszak na jednej stacji widziałem ale nie dam głowy że to do samochodu po prostu po dystrybutorze się domyślam.
W południowej francji również gazu nie widziałem :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Wojtecki pisze:ceny gazu masz porownywalne jak w Polsce... srednio cos 0,8 EURO (bywa, ze nawet mniej)
Nie do końca porównywalne.
0,8Eur to około 3,5zł a w Polsce 1,80zł na max.
Poza tym jadąc po autostradach średnio jedziemy powyżej 130km/h co przy tradycyjnym gazie powoduje większe spalanie.
Z mojej praktyki (LPG w Ford Scorpio 2.0) lepiej zatankować benzynę w Polsce na full, a jadąc po autostradzie na gazie nie przekraczać 130km/h.
Ja przy prędkościach średnio 150-160km/h na 38l. przejechałem 250km, gdzie w jeździe mieszanej palił max.11l./100km.

Powodzenia!!! :)
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

nie 0,8e tylko 0,48e a to zmienia postać rzeczy.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

MiH pisze:nie 0,8e tylko 0,48e a to zmienia postać rzeczy.
a widzisz... mozliwe, ze mi sie poplatalo... raz jechalem na gazie... ale pamietam, ze ceny nie powalily mnie na kolana:-)
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

A jednak miałem rację.

Uważajcie w Niemczech na ergas - jest to gas ziemny nie nadający się do samochodu.

Musi być napisane LPG

We Włoszech gas jest zaj...ty. Lepiej auto ciągnie niż na benzynie. Czeski też jest spoko.
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Hmm... dzieki za tak wielki odzew, szkoda że dopiero po moim powrocie, hehe.

Moje doświadczenia ze Słowacji, Węgier i Chorwacji:
Słowacja - właściwie nie ma o czym pisać. Gaz jest na wielu stacjach, dodatkowo w miasteczkach w postaci oddzielnych dystrybutorów (płatność gotówką).
Cena ok. 1,9 pln za litr.
Węgry - tu jest nieco mniej stacji, ale dalej w miarę bezproblemowo. Większość stacji koncernu MOL sprzedaje gaz + niezależne dystrybutory Primagaz.
Cena ok. 2,2 pln za litr.
Chorwacja - dziwny naród. mają ekstremalne ceny benzyny (o ile dobrze na szybko przeliczyłem to ok. 4,6 - 4,8 pln za E98) i niewiele aut na gaz i co za tym idzie niewiele dystrybutorów gazu.
Gaz praktycznie nie występuje na stacjach benzynowych przy autostradach (wyjątek to stacje Petrol ale po drodze miałem tylko 1 sztukę) - zwykle są oznaczone dojazdy do pkt. tankowania gazu przy zjazdach do większych miast (np. Zadar, Karlowac, Zagrzeb) i na stacje OMV. Dystrybutory występują sporadycznie w pobliżu większych miast.
W przeciwieństwie do Węgrów z którymi trudno się dogadać w jakimkolwiek języku (poza węgierskim a i tu mam wątpliwości :D ) Chorwaci poinformują gdzie można najbliżej nabyć gaz. Zarówno pracownicy stacji jak i przypadkowi klienci supermarketów nagabywani na parkingu (zobaczyłem u gościa wlew gazu w aucie, hehe :D ).
Cena ok. 2 pln za litr.

Nazwy gazu są różne i w każdym państwie mogą się róznić w zależności od regionu: GLP, Autogas, GPL, Auto Plin (Chorwacja). Wlew jest taki sam jak u nas, nie 3ba przejsciówki.

Mam zbiornik 45L w kole i na benzynie przejechałem jedynie 40 kilometrów szukając kempingu nad samym morzem. Myślę, że to niezły wynik jak na ponad 3.000 kilometrów.

Zainteresowanym mogę wysłać pliki i linki do stron o LPG w Europie, które znalazłem przed wyjazdem i bardziej szczegółowe wytyczne.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Z ciekawości zapytam:ile ci spalił LPG na 100 km?
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Masz w osobnym topicu :D

Pzdrv
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Gazolina

Post autor: roofio »

Jechalem sobie ze stargardu przez niemcy dalej do Austrii w gory, polski gaz skonczyl mi sie po przejechaniu 300km autostrada 140km/h zbiornik 35l, w Niemczech malo stacji na autostradach ma gaz, czesciej bywa gaz po zjezdzie z autostrad tylko czasami nie maja przejsciowek na wloska instalacje, ogolnie nie tankowalem w niemczech (z braku owej przejsciowki) zaraz po przekroczeniu granicy zatankowalem czeski gaz i tutaj ZDZIWIENIE 420km przy tej samej predkosci... Gaz czeski jest napewno wydajniejszy od rodzimego, zapewniam ze czuje sie to tez pod butem. Nastepnie zatankowalem gaz po przejechaniu czech przed sama austria z wiadomych przyczyn (czeski - tanszy) przejechalem znow 430 km tak ze nie musialem tankowac w austrii ani razu lpg, z tego co widzialem to w autrii jest bardzo drogi lpg, a w czechach ok 1.60 zł/L tankowalem na aralu i shellu. mozna placic tez w euro, na niektorych stacjach nie moglem placic za gaz karta za benzynke owszem.... dziwne ale prawdziwe. Pozdrawiam
/Roofio Probe II 1995 USA
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”