Nie działa zapalniczka

Awatar użytkownika
perez88
Posty: 8
Rejestracja: 2008-07-12 17:38
Samochód: II gen 2.5 v6 GT
Lokalizacja: Przemyśl

Nie działa zapalniczka

Post autor: perez88 »

Witam mam probe z 96 z silnikiem 2.5 i mam pewnie problem nie działa mi gniazdo zapalniczki a pilnie potrzebuje żeby podłączyć gps :( sprawdzałem bezpieczniki i są dobre, wyciągnąłem ten cały plastik koło drążka zmiany biegów i z kablami wszystko jest w porządku, szukałem coś na ten temat i nic nie znalazłem wiec proszę nie zamykać mi tematu !!
Z góry dziekuję za pomoc
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 27
Rejestracja: 2008-06-06 13:56
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sandman »

Sprawdzałeś miernikiem na zaciskach? Jeżeli od spodu masz napięcie to może po prostu masz styki tak zaśniedziałe, że nie kontaktują...

Z tego co pamiętam jest tam też jakiś czujnik (bimetal?), który odcina napięcie gdy zapalniczka się nagrzeje. Może on już u Ciebie Trwale odciął (znaczy jest kaput)?...
P II 2,5L Euro (kaput) :cry: => 2,5 GT '93 :D
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Dokładnie !
...a gdy już będziesz na tyle zdesperowany by sprzedać autko a żadna rada nie będzie ci pasować ; wtedy przeczyść środek żarnika (zarówno część przy zapalniczce jak i przy gniazdku .
Gdy kupiłem swojego , też nie chciało jarzyć - adolf jarał i zapomniał przeczyścić a ja rozebrałem/zdjąłem plastiki nim sam zajarzyłem :idea: :wink: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
misiex888
Posty: 22
Rejestracja: 2011-11-01 09:20
Samochód: Ford Probe, 1997 2,5GT

Re: Nie działa zapalniczka

Post autor: misiex888 »

Witam! Podpinam się do tematu. Sprawdziłem bezpieczniki koło nóg, wszystkie w porządku. Nie ma prądu w tych trzech kablach za złączce przy zapalniczcce. Może te główne bezpieczniki pod maską pod tą białą pokrywą?? Zapalniczka działała do czasu gdy nie podłączyłem sobie syreny z mikrofonem. Jako że był to eksperyment to mase dałem bezpośrednio pod aku a plus tylko przeciągnąłem do zapalniczki żeby móc szybko odłączyć. Syrena po 2 dniach się spaliła (chińszyzna) no i od tego czasu nie mam prądu. Ten drucik "zabezpieczający" koło zapalniczki róznież ok, tymbardziej że nie ma napięcia chwile wcześniej na złączce.
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nie działa zapalniczka

Post autor: bogdano »

A wszystko Ci działa oprócz tej zapalniczki? Może Ci się ujarał jakiś przewód od zapalniczki we wtyczce.
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
Awatar użytkownika
misiex888
Posty: 22
Rejestracja: 2011-11-01 09:20
Samochód: Ford Probe, 1997 2,5GT

Re: Nie działa zapalniczka

Post autor: misiex888 »

Kuzyn elektryk przyjechał, tam pomierzył tu pomierzył i jakąś sprężynkę wykręcił od tyłu zapalniczki. Najpierw odkręcił tę małą nakrętkę, potem jakąś blaszke zdemontował, wywalił sprężynkę i wszysto skręcił - działa :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”