Riff

Kolekcje fotek.
Riff
Posty: 85
Rejestracja: 2010-04-27 12:15
Samochód: Volvo 960 '94 2.9
Galeria: viewtopic.php?t=17631
Lokalizacja: Rzeszów

Riff

Post autor: Riff »

Miały być fotki 3 tyg. temu, zaraz po zakupie Probka, ale okazało się że strasznie dymi :I
Silnik już po remoncie, problem dymienia znikł, więc w końcu mogłem umyć auto i zrobić parę fotek.

Obrazek Obrazek Obrazek

09.01.2015:

Nie było ode mnie aktualizacji praktycznie od kiedy kupiłem Probe #-o a w ciągu tych prawie 5 ( :!: ) lat moje podejście do tego auta zmieniało się kilkukrotnie - byłem blisko sprzedaży raz czy dwa, myślałem nad zmianą auta na inne, później nad przesiadką do v6 (ba, nawet jedną kupiłem, ale jej żywot zakończył się "stłuczką" po 3 tygodniach :newcry: :(). Ale teraz auto skończyło 20 lat, zaczynam je traktować jak youngtimer'a, jakiś czas temu przestałem na nim oszczędzać, w miarę możliwości ogarniam kolejne elementy auta, jak już będzie 100% sprawności to moźe przyjdzie kolej na jakieś ulepszenia - hamulce, zawias, wydech, może jak będę miał trochę więcej czasu i inne auto do jazdy to pod maską zagości sprężarka.

Niestety czeka mnie trochę wyzwań związanych z renowacją, np uszczelki szyb kierowcy i pasażera, czy też rynienki nad drzwiami. Wiadomo jak ciężko coś takiego dostać :)

Krótkie podsumowanie historii auta od momentu zakupu:

2010:
remont silnika przy 180 tys. km (remont głowicy, zmienione pierścienie, panewki, rozrząd)
montaż podtlenku LPG :mrgreen:

2011-2013:
drobne okazjonalne naprawy bieżące (zaciski, moduły :D, przewody sprzęgła)

2014:
malowanie auta (mat Schwarzblau z palety RAL)
nowe łożyska i przeguby przednie
remont przedniego zawieszenia (wymienione sprężyny, wahacze, łączniki i poduszki stabilizatora)
układ wydechowy wymieniony od kolektora do końcowego tłumika (niestety "zwyczajny" - musiałem szybko wymienić bo był w kiepskim stanie)

Najbliższe plany (na wiosnę) to tylne zawieszenie, układ hamulcowy, rozrząd i remont instalacji LPG - powoli zbliża się 100 tys. km od zakupu auta.

Zdjęcie na szybko w nowym malowaniu, może kiedyś zrobię więcej lepszych.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-09 10:51 przez Riff, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Riff

Post autor: Prezes »

No i dobrze, że doprowadziłeś silnik do porządku wreszcie można się w pełni cieszyc nie :) . Ładnie wygląda po mojemu, ale trochę za dużo halo w zderzaku, tak poza tym to spoko. Oby się teraz nic nie psuło :wink: .
Ps. Widzę, że masz Granadę, mój sąsiad też kiedyś miał, jak dla mnie fajny sprzęt no i to też ford. Jak się sprawuje? :roll: :) Pozdr. :1111_bye:
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
weteran
Posty: 325
Rejestracja: 2006-06-05 15:01
Galeria: viewtopic.php?t=10332
Lokalizacja: Mikołów

Re: Riff

Post autor: weteran »

U nas na spotach trochę dwójek w tym kolorze się pojawia więc jak chcesz postawić swojego koło naszych to zapraszam. :)
Ford Probe 2.2 GL '89
Riff
Posty: 85
Rejestracja: 2010-04-27 12:15
Samochód: Volvo 960 '94 2.9
Galeria: viewtopic.php?t=17631
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Riff

Post autor: Riff »

-- oryginalny post 2010-05-31 18:54 --
Prezes pisze:No i dobrze, że doprowadziłeś silnik do porządku wreszcie można się w pełni cieszyc nie :) . Ładnie wygląda po mojemu, ale trochę za dużo halo w zderzaku, tak poza tym to spoko. Oby się teraz nic nie psuło :wink: .
Ps. Widzę, że masz Granadę, mój sąsiad też kiedyś miał, jak dla mnie fajny sprzęt no i to też ford. Jak się sprawuje? :roll: :) Pozdr. :1111_bye:
Hmm tak już były te światła w zderzaku i jeszcze nie zdecydowałem o ich losie :)
Granada jako tako jeździ, ale jest do roboty zawieszenie i poprawki blacharsko-lakiernicze (progi, nadkola). W tym roku pewnie zrobię zawieszenie, bo już mam zakupione sprężyny i amorki.
weteran pisze:U nas na spotach trochę dwójek w tym kolorze się pojawia więc jak chcesz postawić swojego koło naszych to zapraszam. :)
Jak tylko znajdę czas i będę w okolicy to się chętnie pojawię. Póki co plan na lato mam taki, że jeżdżę praktycznie po całej Polsce.

-- dodano 2015-01-09 10:54 --

Zaktualizowałem post i galerię - przeczytałem nową instrukcję i nie jest dla mnie jasne, czy zdjęcia z ImageShack są jeszcze dopuszczane na forum przez regulamin, czy uploadowanie jest już jedyną słuszną opcją w ramach "standaryzacji"?
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3829
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Riff

Post autor: Maxxum »

Riff pisze: Zaktualizowałem post i galerię - przeczytałem nową instrukcję i nie jest dla mnie jasne, czy zdjęcia z ImageShack są jeszcze dopuszczane na forum przez regulamin, czy uploadowanie jest już jedyną słuszną opcją w ramach "standaryzacji"?
Oczywiście są dopuszczalne, ale musisz się liczyć z tym, że za chwilę Ci znikną, bo ni zapłaciłeś abonamentu tej firmie. więc chyba gra nie warta świeczki.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5243
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Riff

Post autor: Romas »

polecam Imgur
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Riff

Post autor: Patryk- »

może to nie odpowiedni temat, ale czy nie lepiej wrzucać na forum jako załącznik? Kocur kiedyś mówił że teraz jest dużo miejsca, ewentualnie ograniczyć rozmiar żeby nie wrzucał nikt zdjęcia 20mb? a tu mamy chociaż pewne że jest u nas i nie zniknie, bo prawdę mówiąc większość zaj....bistych galeri nadaje się teraz do podtarcia :cry:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Wosek
Posty: 191
Rejestracja: 2012-09-23 00:24
Samochód: Ford Ka 1.2
Galeria: viewtopic.php?t=22034
Lokalizacja: Niemcy, Niedersachsen

Re: Riff

Post autor: Wosek »

Ja wrzucam na postimage.org odkąd imageshack zaczął świrować. Po prostu jest to pierwsza strona od góry, która pojawia mi się w googlach po wpisaniu frazy "image hosting", jest wygodna w obsłudze i dają duży wybór miniatur na fora :)
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Riff

Post autor: vitek »

You can upload unlimited images per post will never have to worry about your images being removed for inactivity.
Jeśli tylko to co piszą jest najprawdziwszą prawdą, to faktycznie może tędy droga do wrzucania fotek na forum.
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”