Posypał się przegub

Awatar użytkownika
Kula
Posty: 138
Rejestracja: 2004-12-22 22:27
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubań

Posypał się przegub

Post autor: Kula »

Witam wszystkich klubowiczow. Wlasnie kupilem sobie Probka z Niemiec. 91 rok GT. Mam nadzieje ze z wasza pomoca uda mi sie doprowadzic go do stanu uzywalnosci i kiedys moze nawet dojade nim na jakis zlot:) A tak powaznie to autko jest juz w trakcie rejestracji, to znaczy po akcyzie, przegladzie:) i podatku, czeka na polskie blachy. Jest w nim pare rzeczy do naprawy. Glowna rzecza z jaka teraz probuje sie uporac jest przegub wewnetrzny:( Chodzi o to, ze przy ruszaniu kolo troche "podskakiwalo". Na poczatek wymienilem sworzen w wahaczu. oczywiscie troche to pomoglo ale... za jakis czas wypadla poloska. posypal sie przegub i nowy sworzen zostal wyrwany:) Niezla zabawa jak na poczatek:) Moze jakis fachowiec poradzilby mi jak mam sie teraz za to wszystko zabrac? Czy przy wymianie poloski trzeba wyciagac skrzynie? a czy przy wyciaganiu skrzyni trzeba wyciagac silnik? Pytania moga sie wydac irytujace ale staram sie robic wszystko sam i czasem ucze sie na bledach. Do tej pory mialem beemke E30 z tylnym napedem dlatego nie badzo kumam przedni. Jezeli ktos moglby udzielic mi powaznych i konkretnych porad to bardzo bym prosil. PS stronka jest swietna i jakby byla taka na temat beemki to bym jej napewno nie sprzedal. POZDRAWIAM!!! KULA.
Awatar użytkownika
inzynier
Posty: 78
Rejestracja: 2004-12-08 12:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Witam!!!

Post autor: inzynier »

Kula pisze: PS stronka jest swietna i jakby byla taka na temat beemki to bym jej napewno nie sprzedal. POZDRAWIAM!!! KULA.

Nota bene podobne forum/strone ma rowniez klub BMW
ale nasza strona jest duzo bardziej cooooooolll :))
Byle do piatku
a potem...

wino spiew i kobiety :)

89 GL automat mit klima
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Witam :D . Kula wpisz w stopce czym się taczasz. Będzie łatwiej potem zlokalizować co i jak.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Gość

Re: Witam!!!

Post autor: Gość »

Kula pisze:Witam
Witam
Jezeli ktos moglby udzielic mi powaznych i konkretnych porad to bardzo bym prosil.
Nie pałuj go na skręconych kołach przeguby się sypią
Awatar użytkownika
inzynier
Posty: 78
Rejestracja: 2004-12-08 12:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Post autor: inzynier »

sworzen powinien byc (heftniety) jak to sie u nas mowi, czyli dodatkowo zabezpieczony poprzez spawy, po prostu po wybiciu i wrzuceniu nowego na material podzialaly sily ktore troche negatywnie wplywaja na ramie wachacza
Byle do piatku
a potem...

wino spiew i kobiety :)

89 GL automat mit klima
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

W probe sa b.dobrze przegluby....one szybko zaczynaja stukac...ale ich zywotnosc jest dluuga :wink:
Pozdrowionka
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

...oj stary proponuje rowniez wymienic gumowe tuleje przedniego wahacza-wlasnie sie u mnie tym zajmuje-co do sworznia tez go wymienialem ale po wymianie musialem przyspawac go od dolu bo troche latal-jesli chodzi o przeguby to wydaje mi sie ze nie trzeba wyciagac skrzyni :D -aha i proponuje odrazu sprawdzic lozysko--przy zakreconej polosi poruszaj tarcza hamulcowa -jak nie bedzie luzow to jest dobre(czywiscie wczesniej zdejmij kolo) :lol: -natomiast tuleje radzilbym odrazu wymienic bo koszt niewielki-60zl na jedna strone-a przynajmniej pozniej nie bedziesz musial znowu wahacza sciagac-pozdrawiam!!! :D
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 89
Rejestracja: 2004-09-14 08:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Olaf »

Czesc Kula :infinity:
2.2GT I gen. 92r.
Gość

Post autor: Gość »

Olaf pisze:Czesc Kula :infinity:


:shock: WOW dawno Cie nie było, Turbinka zrobiona :>
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

notoczesc :-)
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
diabolo
Posty: 20
Rejestracja: 2003-09-17 10:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Rawicz / Płońsk

przegub

Post autor: diabolo »

Hej Kula,
Przegub wymienisz bez wyciągania skrzyni i silnika...( raz to przerabiałem:))
Probe GT 2.2 Turbo '89
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”