Sebast

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
sebast
Posty: 49
Rejestracja: 2008-02-19 21:29
Galeria: viewtopic.php?t=13726
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: sebast »

Świeczki zamontowane, kable wymienione, zrobiony przegląd układu dolotowego (filtr, przepustnica, zawór wolnych obrotów - trzyma za duże obroty biegu jałowego i ustalam co jest powodem :) ).
Wykonana polerka świateł - robię tak w każdym moim samochodzie :) - z bliska znacznie lepiej się takie światła prezentują, dostają żywszych kolorów i połysku.
Zamontowana "normalna" prostokątna rejestracja - już przerejestrowany :).
Wczoraj odebrałem olej silnikowy i do skrzyni (syntetyk Mobil-a ;) ) oraz filtr oleju i paliwa. Jutro powinienem dostać światła dzienne ... Cały czas się zastanawiam jak rozwiązać tylne światła przeciwmgielne i cofania i zaczęło mi się podobać rozwiązanie jak w oryginale na europę - wycięcie kawałka "spoilerka" z dołu zderzaka i wstawienie tam św. przeciwmgielnego ... - co Wy na to ?
To taka krótka relacja z tego co robię :) postaram się dzisiaj zrobić parę fotek. Niestety brakuje mi czasu, aby nieco konkretniej się zająć "poprawkami" :)
Probe 2.5 V6 '93/94 (USA/Kanada)
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

a po co ciąć spojler? przeciwmgielne jak jest to musi działać ale jak go nie ma to nic się nie stanie.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Oprócz ew. problemów przy przeglądzie.
Chyba, że masz bardzo starą dwójkę (sprzed 1986) :roll: - wtedy tylne przeciwmgielne jest nieobowiązkowe.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
sebast
Posty: 49
Rejestracja: 2008-02-19 21:29
Galeria: viewtopic.php?t=13726
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: sebast »

Przeciwmgielne (jak widać na fotkach) mam podwieszone daleko za zderzakiem (przy tym jest strasznie wielkie - tego nie widać dopóki się nie schyli pod samochód) i wymysliłem, że kupię mniejsze - zgrabniejsze i zamontuje jak w wersjach europejskich - coś jak tutaj :
http://img230.imageshack.us/my.php?imag ... 868nr0.jpg
- fotka zapożyczona od jednego z forumowiczów ;)
A kwestia mieć czy nie mieć, to chce być zgodny z przepisami i tyle :) , mimo, że przegląd mam dopiero za 11 miesięcy, to na drodze też chcę być OK.
Probe 2.5 V6 '93/94 (USA/Kanada)
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Ja ci powiem tak. Na drodze to jeszcze nikt nigdy nie sprawdzał czy wogóle mam przeciwmgielne bo zółtek nie miał nie wspominając o tym czy działa. Nawet jakby ktoś to sprawdzał to zawsze można powiedzieć miło że fabrycznie nie ma co jest prawdą i że nie wiedziałeś że jak fabrycznie nie ma to trzeba doposażyć. Wątpie by ktoś ci za to dowód od razu zgarnął. Nie psułbym zderzaka i tyle. Ja bym zrobił byle jakie mocowanie i tylko do diagnosty je założył.

Oczywiście jak chcesz to zakładaj ale szkoda psuć taką ładną wersje USA ;)

a jeżeli chcesz być zgodny z przepisami to z tyłu musisz założyć lampy Euro bo kierunki we wstecznym nie spełniają warunków dopuszczenia ich do ruchu. Mierzyłem bo sam tak miałem. No i dzienne też nie spełniają warunków :wink:

BTW. Nie jeden z klubowiczy tylko ja :D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
sebast
Posty: 49
Rejestracja: 2008-02-19 21:29
Galeria: viewtopic.php?t=13726
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: sebast »

;) OK - Ja, czyli Ty ;)
Hmmmm ...
Na drodze kiedyś kiedyś (daaawno temu) mi sprawdzano, ale udało mi się sciemnić 8) ...
Co do dziennych, to są tak na pograniczu - wyszło mi coś ok. 245mm ;)
Kierunkowskazów nie sprawdzałem, choć też mi się tak niepodobają ... chcę jeszcze przetestować wersję z zieloną żarówką.

....... Zaczynam się powoli przekonywać, że może sobie jednak daruje to przeciwmgłowe :D - kable będą, to mogę powiedzieć, że mi się akurat urwało :roll:

Uzupełniam o fotki :) :
Polerka świateł, zmiana rejestracji i nie widać lamp pod zderzakiem 8) :

Obrazek

Nowe świece 8) i przewody (jeszcze muszę je trochę "ładniej" poprowadzić), lekkie odnowienie pokryw zaworów :) i ogólne przeczyszczenie komory silnika :

Obrazek
Probe 2.5 V6 '93/94 (USA/Kanada)
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Sebast

Post autor: S.H.A.R.K »

Jak się auto sprawuje ? Coś dawno galeria była odświeżana... a może już sprzedałeś ?
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Sebast

Post autor: MatiLP640 »

Sądząc po dacie ostatniego logowania to chyba jednak sprzedał ;)
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Sebast

Post autor: S.H.A.R.K »

Nie pomyślałem żeby zerknąć :) No to faktycznie chyba sprzedane już, a szkoda bo zadbany i nietypowy egzemplarz był...
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
sebast
Posty: 49
Rejestracja: 2008-02-19 21:29
Galeria: viewtopic.php?t=13726
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sebast

Post autor: sebast »

Ależ w żadnym przypadku - nadal posiadam i regularnie używam.
Mało się loguje, bo mam trochę dużo różnych zajęć ...
Co zrobiłem, a wspominałem wcześniej.
Rozwiązałem problem tylnych świateł przeciwmgielnych, cofania i kierunkowskazów tak :
- kierunkowskazy pozostały tam gdzie są cofania (mają żółte żarówki) - nieco dziwnie wygląda, bo świecą zbyt blisko środka samochodu, ale cóż ...
- światło cofania zrobiłem w ten sposób, że wywierciłem małe otwory w odbłyśniku światła cofania i wstawiłem żarówkę H21W - jest nieco mocniejsza niż zwykła 21W, a przede wszystkim ma bagnet 9,,. a nie 15mm i malutką bańkę, więc spokojnie mieści się w kloszu i wszystko działa OK
- światło przeciwmgielne jest "pokombinowane" :) - jeżeli jadę na przegląd, to mam w bagażniku mały przełącznik i światła stop-u działają na 1 parze żarówek 21/5W, a druga para żarówek działa wtedy jako przeciwmgielne, a w pozycji "normalnej" wszystkie 4 żarówki są jako stop - czyli ładnie to wygląda (+3 stop za szybą :) )
Probe 2.5 V6 '93/94 (USA/Kanada)
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Sebast

Post autor: quarth »

wat, po co tak komplikowac jakimis dodatkowymi przelacznikami? zreszta, naprawde sprawdzaja wam fogi na przegladach?
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
sebast
Posty: 49
Rejestracja: 2008-02-19 21:29
Galeria: viewtopic.php?t=13726
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sebast

Post autor: sebast »

-- oryginalny post 2013-01-23 18:42 --

W Fordzie mi jeszcze nie sprawdzali, ale zdarzyło mi się się w życiu parę razy. Po za tym upierdliwy policjant też może sprawdzić ... Tak mam święty spokój, a przełącznik kosztował ze 2zł i jest niewidoczny ...

-- dodano 2013-01-24 12:14 --

Wywołaliście mnie do tablicy, to idę za ciosem i umieszczam parę zdjęć po drobnych zmianach, których nie ma jeszcze na wcześniejszych fotkach ...
- nowe letnie felgi (oryginalne fordowskie 16" są na zimę) - nowe felgi Momo 17", opony Michelin Pilot Sport 225/45 ZR17
- tylny tłumik Ulter
- nadwozie po polerce - własnymi rękami, a raczej : wiertarka, gąbka do polerowania (dwie twardości), pasta polerska i kilka godzin roboty

Obrazek

Obrazek
Probe 2.5 V6 '93/94 (USA/Kanada)
Awatar użytkownika
Stig
Klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 2012-01-27 13:41
Samochód: Probe 2,5 v6 KLZE , Białe 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=19937
Lokalizacja: Będków .. Łódź

Re: Sebast

Post autor: Stig »

Piękna sztuka i w dodatku Usa '93 :) Widać że o niego dbasz... aż miło popatrzeć, tak trzymaj :wink:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kicker
Posty: 239
Rejestracja: 2007-05-28 20:37
Samochód: White GT 91
Galeria: viewtopic.php?t=19596
Lokalizacja: Gorlice, Nowy Sącz

Re: Sebast

Post autor: kicker »

Poważnie, zrobiłeś polerke wiertarką? :)
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Sebast

Post autor: quarth »

ja mam nadzieje ze pasta polerska nie bylo tempo xD
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 652
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sebast

Post autor: pusher1 »

Bardzo ładne probe widać że szanujesz i za to szacun :wink: Zapraszam w sezonie na spoty w DG ;) Kurde że ty jeszcze nie byłeś ani raz :P :P pozdroo
2.2gt 92 rok
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Sebast

Post autor: quarth »

na granicy go zatrzymali
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Sebast

Post autor: S.H.A.R.K »

Załóż jeszcze niższy spring i będzie kosa... Polecam np Vogtlandy - twardość zbliżona do seryjnych
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”