Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

Adrian

Niebieskich diód nie można mieć w aucie. Nawet jednej. Niebieski jest kolorem zabronionym do oświetlania samochodu. Poczytaj przepisy. Niebieska dioda ma też zupełnie inny kolor niż światło ksenonowe które ma tylko lekką błękitną poświate.

Poza tym każde światła zwykłe czy diodowe muszą mieć w widocznym miejscu homologacje. Diody które kupisz w sklepie elektronicznym nie mają żadnej homologacji.

Na forum były podane poszczególne przepisy poszukaj dobrze
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

może kiedyś się trafią to przeczytam stuki co zostaje policja jako najrzetelniejsza informacja, ale jutro albo pojutrze
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: RX »

Hey,

Policja niestety nic nie wie najczęściej. Walczę z ich niewiedzą przy każdej jednej kontroli :(

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

A może byś tak coś dodał o tych światłach jak coś wiesz:? :P
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: RX »

Hey,

Proszę, wszystko o dziennych:

http://dadrl.pl/?page=dzienne

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: wojtas89 »

RX pisze:Hey,

Policja niestety nic nie wie najczęściej. Walczę z ich niewiedzą przy każdej jednej kontroli :(

5,
Dokładnie, policja akurat zazwyczaj nie zna większości przepisów. Nie warto się sugerować tym co ci policjant powiedział, lepiej przeczytać ustawy i rozporządzenia, tam wszystko jest opisane.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: TYGRYSEX »

adrian_seki pisze:
Mam pomysł aby na w moim sleep eye zamontować światła do jazdy dziennej z diod Flux szerokokątnych 140st. Ok 20 diod na lampę. Sleep otwiera się 6cm więc [...] Mają sugerować brwi zdenerwowanego człowieka (taka fala środek niżej a z zewnątrz wyżej). Kolejnym dodatkiem wizualnym jest dodanie dwóch lub trzech diod niebieskich (niby gałki oczne) po środku listwy. Narysuję rysunek w paint zaraz i pokażę.
O MATKO BOSKA ! No dobrze cię podsumował Dee - weź no zrób Probaskowi jeszcze nos a'la Rudolf Czerwononosy i na pewno nie będzie to agro tuning :P

A tak w ogóle temat powinien polecieć do tuningu ...

Takie coś co opisałeś jest do zobaczenia na YouTubie - tyle ze bez żadnych źrenic , rzęs i brwi "zdenerwowanego człowieka" :mrgreen: :twisted: Znaczy się BAD LOOK ...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

(...) 3


Wy to naprawdę macie problemy :D

Byłem na policji dziś i faktycznie oni nic nie wiedzą. Dowiedziałem się tylko że oni nic nie mają przeciwko led. A wszystko zależy od diagnosty jak on dopuści cię do ruchu (najlepiej na piśmie muszę uzyskać zgodę) i wtedy mandatu nie przyjmujemy sprawa idzie do sądu i tam zazwyczaj jest olewana na naszą korzyść bo mamy diagnostę po swojej stronie. Oczywiście popytam o informację jak zrobić światła nieznajomych diagnostów bo ten znajomy podpisze wszystko, ale do sądu by chyba się nie wybrał :D

To spojrzenie złego człowieka które opisałem to miało bardziej sugerować o co mi chodzi a nie obiekt żartów ale ok. Biała listwa led od lewej do prawej pod górkę w ładnym kształcie fali. Mniej więcej po środku trzy diody poniżej fali sugerujące oko (niestety też białe bo niebieski odpada :( a żółty mi się nie podoba) . Pomyślimy zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 2009-09-10 00:07 przez adrian_seki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: TYGRYSEX »

Lepiej jak już zrób te ledy po krawędzi daszków ... Choć i tak lepiej by to wyglądało na daszkach USA niż Euro ... Kiedyś mi zasugerowali to koledzy żeby właśnie na końcach umieścić takie fluxy ... Ale jakoś do robionego bad look'a mi nie pasowało ...

-- dodano 1 września 2009, o 19:31 --

A jeszcze z łaski swojej wytłumacz jak chcesz przymocować te diody w taki falowany kształt ? Chcesz to naklejać na reflektor ?
Obrazek
Bardzo mnie to ciekawi :?
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

(...) 4


Wiec ja wyobrażam sobie to tak (nie posiadam oprawek na lampy plastikowych - w skorzęcinie kupię od forumowicza):

W oryginalnej oprawce jakoś będzie wpasowana wstawka z przezroczystej plexi 5mm (lub cięszej) nad reflektorem. Będą wytłoczone (coś się wymyśli z tym) znaczki homogalizacyjne od jakiej tam lampy podobnej. Diody będą umocowane na tej plexi lub kawałek za nią w kształcie takiej fali. Nie wiem czy zrobię to na laminacie czy tak tylko jedna do drugiej jakoś w pająku. Oczywiście tak jak pisałem diody LED FLUX 140st (szerokokątne - płaskie - bez soczewki) 10 000 mcd każda kolor biały - wymiar 7,5x7,5 mm. Plexi będzie prostokątna lub jakaś elipsa (nie wiem zobaczymy później - gdzieś ta homolegalizacja musi być wysoka 8mm). od środka pomalowana czarną jakąś farbą aby powstał tylko obszar wymagany w przepisach 40 cm kw.

Powierzchnia jaką dysponuję jest rąb podstawy 24cm wysokości 6 i 5 cm czyli dla łatwości obliczeń weźmy 5,5 cm. Czyli posiadamy powierzchnię 137,5 cm kw. Dla przepisów starczą zaledwie 22 mm wysokości przezroczystego plexi. Kształt zależy ode mnie oraz kąty świecenia diod są praktycznie obojętne bo 140 st świeci dokładnie wszędzie a ok 20-25 szt na lampę jest ilością wystarczającą aby były zauważalne.

Nie widzę powodu czepiania się tego że one będą falą rozchodziły się od dołu w górę - od lewej do prawej... Tak mi się podoba i mało co mnie obchodzi czy komuś się podoba. Interesują mnie tylko informacje z waszej strony na temat przepisów a nie gustów
Ostatnio zmieniony 2009-09-10 00:09 przez adrian_seki, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Kocureq »

adrian_seki pisze:Będą wytłoczone (coś się wymyśli z tym) znaczki homogalizacyjne od jakiej tam lampy podobnej.
Zrób tak a natychmiast doniosę gdzie się da :evil:

Takie oszukiwania to już przegięcie!
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

(...) 5



Pff hehe dobre :) Jaja sobie chyba robisz. Każda pała jest na tyle głupia że do braku się ... a jak będzie, a będzie świecić tragicznie to już oleją bo jest. Jak masz problem jakiś to kupię z allegro szkiełka założę z homolegalizają i masz tez problem z głowy. takie czepianie się nie zmienia niczego w temacie. Będzie taka perfekcja że nikt się nie będzie czepiał bo fabryczne tak nie będą miały :D Trzym się i napisz coś o przepisach a nie jak zawsze problemy szukasz tam gdzie ich nie ma.

To nie oszustwo tylko dodatkowa bezsensowna praca aby jakiś polski psychol się nie czepiał a sam nie zna połowy przepisów. Nie widzę w tym żadnego najmniejszego oszustwa tylko obowiązek dla spokojnej kontroli drogowej, bez nich załatwię sobie świstek ze stacji diagnostycznej a co dopiero z nimi.

Naprawdę nie popadajmy w paranoję bo wyjdziemy na śmiesznych ludzi :)

Wybierz sobie homolegalizację:

00RL E6 0001
RL E4 00 0009
00RL E4 0007

RL to oznaczenie świateł do jazdy dziennej
E4 to kraj produkcji (E20 to polska)
Ostatnio zmieniony 2009-09-10 00:11 przez adrian_seki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

Hehe ciekawe dlaczego traktujecie wszystkich niebieskich jak takich co znają się tylko na syrenach i tym jeździli w młodości. Coraz więcej młodych policjantów wie jak wygląda probe i seryjne światła i na pewno nikomu nie wmówisz że w czasach gry produkowali I gen montowali seryjnie dzienne diodowe. :P Gwarantuje też że grawerowana homologacja wygląda inaczej niż tłoczona więc też nikt się nie da nabrać.

I zgadzam się zupełnie z tym co pisze kocureq

Druciarstwu i wsi mówimy nie.

Nie myślałeś by kupić calibre zamiast probe
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Kocureq »

adrian_seki pisze:Pff hehe dobre :) Jaja sobie chyba robisz. Każda pała jest na tyle głupia że do braku się ...ą a jak będzie, a będzie świecić tragicznie to już oleją bo jest. Jak masz problem jakiś to kupię z allegro szkiełka założę z homolegalizają i masz tez problem z głowy.
Tu nie chodzi o homologację szkiełek, a całego źródła światła. Nie będzie problemu z głowy, bo będziesz miał nielegalne źródła światła, w dodatku próbując oszukać, że są legalne.

Chcesz jeździć z własnoręcznie wykonanym źródłem światła to albo przejdź homologację, albo miej jaja i nie nakładaj żadnej, a policjantom mów, że są głupie pały i się nie znają.
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

Ehh niekiedy jak was słucham to aż żal czytać i co kolwiek was się pytać. A ja się dziwiłem że na każde pytanie większość odpowiada nie wiem albo zrób sobie dam. Opublikuj pomysł to zaraz pełno nie pasuje, ależ to to nie może tak być, fabryka tak nie wydała więc tak nie może być. śmieszni jesteście ale dobra leje na ten temat bo nic ciekawago (istotnego) nie napiszecie. Zrobię sobie bo mi się tak podoba a wieś to chyba twoje miasto skoro masz jakieś uprzedzenia ale jak już wspomniałem - leje na to.

NIc tylko diagnosta mi został bo tutaj nawet pomysł śpiocha automatycznego był krytykowany na samą wzmiankę że istnieje pomysł zostałem zbesztany więc - przepraszam ale brak słów, które nie są obraźliwe.

Jak nie napiszesz czarno na białym że będą jak wytłoczone czyli wytłoczone lub wyglądały jak wytłoczone a nie frezowane, to zaraz problem się robi - powiedzmy ze to była taka dobra uwaga że niby nie wiem iż plexi nawiercona lub podrapana robi się mleczna. Dzięki za radę

jeszcze muszę z edytować bo kocur dodał 3 grosze swoje.

Pokaż mi inne źródło światła w ledach za 200zł z allegro niż diody flux a cena taka bo jest homolegalizacja. Pewnie że bym zrobił i dostał homolegalizacjęna swoje światła (kwestia idealnie zachowanych kątów w wypadku led soczewkowych) ale jak zakładam z góry z zamkniętymi oczami - za to się płaci i to sporą kasę. A homolegalizację będę miał na szkłach tylko po to aby się pałom nie tłumaczyć tylko powiem że jest homolegalizacja i kwitek od diagnosty (jak wystawi mi) i powiem żeby tylko wypisał mandat za prędkość a od świateł ma się bujać. Nie będę z nim dyskutował na temat świateł bez przesady.

Dee Jay - możesz wyjaśnić określenie druciarstwo
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Kocureq »

A czemu za 200 zł? To jakaś górna granica cenowa świateł do auta? Ksenony też już pewnie można dostać za 200 zł - i potem będzie "pokaż mi inne ksenony z Allegro za 200 zł niż niebieskie i krzywe...". Allegro wyrocznią jest i basta? Kurczę, nie wszystko musi być zrobione najtaniej, na niebieskich diodach i żeby dodawało autu na wygląd 100 koni.

Jeśli dobrze ustawisz te diody, będą odpowiednio rozpraszały światło, to pewnie będzie spełniało swoją funkcję świateł dziennych. Ale dorabianie do tego lewej homologacji to przesada i oszustwo. Uważasz, że wszystko robisz świetnie a pały się nie znają i są głupie? To bądź twardy i nie udawaj, żeś grzeczny i legalny. W razie czego nie przyjmij mandatu i udowodnij swoje w sądzie.

Kwestia dorabiania biało-niebieskich oczu Probkowi to już nie kwestia prawa, a gustu. Dla mnie równie dobry pomysł, co naklejki na światła z kółkami, co imitują soczewki. Też pomysł z Allegro.

Co ty masz z tą homolegalizacją?
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

niezbyt wiem jak się to pisze - cieżko napisać łatwiej powiedzieć :) a homo to akurat niezbyt trafna uwaga ale jak tam sobie chcesz...

Napisz dzieciom oczy żeby lepiej skojarzyli mój pomysł i się w niego wczuli a cię wyzwą od wieśniaka - nara - dzięki za rady

Usunąłem posty - wiejski tuning
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

Papierek od diagnosty jest nic nie wart i nie ma mocy prawnej. Więc nawet jak ktoś ci go wypisze ma takie same znaczenie przy kontroli jak super expres :P

Jak chcesz homologacje to ją zrób tym bardziej że piszesz że tak zrobisz światła że ją dostaniesz. Tuning to kasa. Wiem że taniej można samemu zrobić taki znaczek ale to jest właśnie druciarstwo. Udawanie że ma się coś czego tak naprawdę nie ma

Mamy następce wieśka :D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

Nie chce mi się ale jeszcze to skomentuję.

Dzięki za wyjaśnienie tego druciarstwa.

Naprawdę mało mnie obchodzi, że ktoś się podnieci na tą homocośtam, ja ten znaczek będę miał na swojej plexi tylko i wyłącznie do kontroli drogowej, że gdyby do tego przekroczenia prędkości chciał dopisać mandacik za światła to będę mógł powiedzieć że znaczek jest - jest, białe są - są, 25cm nad ziemią są - są, 60cm między nimi jest ostęp - jest, no to niech wali się i chowa się w krzakach i łapie zwykłych kierowców na prędkość - po to jest (...).

A świstek od diagnosty na bank będzie dobrym argumentem aby się odczepił, a w sądzie to już na bank.


Pozdro wieśtuning górą icha - żal
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

Czyli teoretycznie jak założę sobie neony pod autem i znajomy diagnosta wystawi mi zaświadczenie wtedy już jestem w pełni legalny i niebiescy nie mogą mi nic zrobić. :mrgreen:

Wiedz że jakbyś nie przyjął mandatu zasłaniając się papierkiem od diagnosty to ten diagnosta za nic by się nie przyznał że wystawił świstek na niehomologowany element.

Poza tym diagnosta nie może wydawać zaświadczeń o homologacji :P Takie zaświadczenie ma taką samą wartość jakby go wypisał hydraulik.

Dam ci radę przeczytaj najpierw przepisy bo to co piszesz jest coraz zabawniejsze. Dowiedz się też czym zajmują się diagności

Przy okazji polecam zakup golfa II lub opla calibry i zalogowanie się na ich forum. Oni tam lubią diody neony i co ciekawe nawet oni wiedzą że to niehomologowane elementy
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

ehh... gadaj z dupą to cie osra...

Neony są zabronione chyba tylko dla tego że kolor auta w przodzie może być biały lub żółty ale ty o tym wiesz. A jak cie coś śmieszy to mnie tym bardziej. Jak bym miał takie problemy jak ty to chyba na rowerze bym nawet nie jeździł.

A co tu będę dodawał każdy wie jak jest narx. Jak czytasz moje posty to wypij kawę i sie skup bo widzę chyba nie myślisz logicznie, albo dla mnie rzeczami oczywistymi są rzeczy dla ciebie niepojętne.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

To że nie można mieć neonów nie zależy od tego jak świecą. Przepisy ustalają w jakie oświetlenie może być wyposażone auto. Wszystko czego nie uwzględniają jest zabronione. Białych neonów z przodu też nie wolno

Zanim zaczniesz się mądrzyć przeczytaj w końcu te przepisy. Bo ich nie znasz a pouczasz innych :P

Przykład z neonami był próbą uświadomienia ci że wszystko co nie ma homologacji neony, diody, twoje dzienne nie może być zamontowane na samochodzie i papier od diagnosty nie sprawi że te przepisy nie będą obowiązywać konkretnego auta.

Musisz stosować się to tych przepisów by przejść przegląd na stacji i by nie dostać mandatu. I jak już pisałem diagnosta nie może wystawiać homologacji

Ale ty i tak wiesz lepiej :P
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: adrian_seki »

w/w skup się.
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: TYGRYSEX »

kocureq pisze: Jeśli dobrze ustawisz te diody, będą odpowiednio rozpraszały światło, to pewnie będzie spełniało swoją funkcję świateł dziennych. Ale dorabianie do tego lewej homologacji to przesada i oszustwo. Uważasz, że wszystko robisz świetnie a pały się nie znają i są głupie? To bądź twardy i nie udawaj, żeś grzeczny i legalny.
adrian_seki zobacz moje tylne światła - jak to mówisz "homolegalizacji" w życiu bym na nie nie dostał , przy kontroli przez kumatego gliniarza lezę i kwiczę bo nie mam co się tłumaczyć. Dlatego jak je przyciemniłem to spolerowałem też znaczki legalizacyjne - bo na pierwszy rzut oka widać że to nie ma nic wspólnego z prawem ... Więc nie kombinuj ze znaczkiem legalizacyjnym bo możesz mieć przez to jeszcze większe problemy :arrow: Jak chcesz wdrożyć swój pomysł w życie - próbuj , może wymyślisz sposób żeby "w razie w" te twoje diody / fluxy nie przeszkadzały w jeździe np. w nocy ( przykład mojego śpiocha - jeżdżę z maksymalnie przymkniętymi światłami ale gdy tylko warunki na to pozwalają albo jeżdżę w nocy w oświetlonej części miasta , w razie potrzeby - "cyk, myk" i jest normalne światło ) ... A z twoim pomysłem nie wiem jak to zrobisz żeby te brewki czy coś nie będą zasłaniać światła ... Próbuj - bądź pionierem :mrgreen:
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

Tygrysex chłopakowi nie przetłumaczysz. On wie lepiej a nawet nie wie jak się pisze homologacja o której tu ciągle mówimy :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”