Czujnik temperatury powietrza

Awatar użytkownika
Gera
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-17 20:59
Samochód: Ford Probe II 2.0 v16
Lokalizacja: Warka

Czujnik temperatury powietrza

Post autor: Gera »

Koledzy może ktoś mi wysłać zdjęcia czujnika temperatury powietrza i miejsca gdzie jest on dokładnie umiejscowiony..??
Mam u siebie założony stożek i wydaje mi się że został on na stale wymontowany czy jest to możliwe? A jeżeli tak to jaki sygnał podaje on na komputer że powietrze ma cały czas tą samą temperaturę..??

Wiem że od kabla który podłączony mam do filtra powietrza odchodzi jeszcze jeden kabel z dwoma wejściami zakładam że to kabel od tego czujnika..??

Nie mogłem znaleźć podobnego wątku ani żadnych informacji w necie więc pisze i liczę na pomoc od kolegów forumowiczów...Pozdrawiam Gracjan
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5243
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik temperatury powietrza

Post autor: Romas »

Ten wystający czujnik na obudowie filtra to jest właśnie czujnik temperatury zasysanego powietrza.
Nie sugeruj sie tym że jest w nagłówku napisanie 2.5V6. po prostu ktoś popełnił błąd
http://www.bazarek.pl/produkt/2159526/o ... 25-v6.html
waldii
Posty: 204
Rejestracja: 2012-05-04 21:48
Samochód: mazda 323f BA KL-ZEX
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czujnik temperatury powietrza

Post autor: waldii »

Gera pisze:A jeżeli tak to jaki sygnał podaje on na komputer że powietrze ma cały czas tą samą temperaturę..??
jak to ma caly czas taka sama temperature?????W zime inna a w lato tez inna,do tego np w korku stoja jeszcze inna.A bez tego czujnika na cieplym silniku jajca moga sie dziac,bo moze sie przylewac,im wyzsza temp powietrza w dolocie tym mniejsza dawka paliwa też warto podlaczyc ten czujnik
Awatar użytkownika
Gera
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-17 20:59
Samochód: Ford Probe II 2.0 v16
Lokalizacja: Warka

Re: Czujnik temperatury powietrza

Post autor: Gera »

Ja u siebie takiej obudowy wogóle nie mam...:/
Idzie jeden glowny kabel ktory dzieli sie na dwie kostki...jedna jest wpieta przed stożkiem w filtr a drugi kabel luzno wisi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”