Akumulator do Probe

Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akumulator do Probe

Post autor: Raf »

Gość pisze:Dobry akumulator to wykonany w technologii wapniowej. Probe jest go wart, a nie tych wszystkich gdzie trzeba coś dolewać.
Banner produkuje różne modele akumulatorów, wapniowe też: http://www.bannerbatteries.com/eng/bb1/ ... /index.asp

Np. model Banner Power Bull P60 91 (60Ah 600A) pasował by idealnie, tylko coś słyszałem że wapniowe akumulatory wymagają specjalnego ładowania, i są zalecane jedynie do aut od 1997 roku ?

P.S.
Banner zaleca model Power Bull P62 05 (62Ah 510A) do Probe II ale przy modelu jest napisane "Ford (USA) Probe II, Baujahr 09.96-" :?:
Bo do Probe I zalecają tylko model Uni Bull (całkowicie bezobsługowy ale bez wapnia) :?:
Gość

Akumulator do Probe

Post autor: Gość »

Sympatyczny Raf- sprawdzałem u żródeł /serwis akumulatorów/-akumulator wapniowy ładuje się tak samo jak inne i nadaje się do aut
sprzed 1997, tym bardziej, że starsza instalacja wymaga zazwyczaj więcej prądu.
Akumulator wapniowy ma dodatek wapnia/jony/ by m.in. zmniejszyć zużycie wody. Jak akumulator ma korki to należy je odkręcać co jakiś czas i robić co należy bez względu na to co ktoś/coś twierdzi o jego bezobsługowości. Podoba mi się ten model Power Bull P6205.Jak podajecie
prąd to piszcie jakie jednostki - DIN, EN itd.
Pozdrawiam
P.S Nie mylić Bannera ze znacznie tańszym Barrenem/po polsku miś/też pasuje do Probe któryś z jego modeli.
__________________________
Probe 24v medici, 96r
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

jaka jest cena tego cacka???
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Probe 24v medici, 96r. - to przypadkiem nie Ciebie widziałem wczoraj około godz 22:40 na skrzyżowaniu Powązkowskiej i Towarowej?.
Stałem na światłach i widziałem czarne probe II gen zawracało na ul Towarowej i pojechało w stronę stacji benzynowej przy ul. Spokojnej.
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Gość

Akumulator do Probe

Post autor: Gość »

Moje cacko/ Delphi/ kosztowało ok.270PLN jak pisałem wcześniej 01.12 br.

Do Artek - sorry to nie byłem ja. Ostatnio pojawiłem się w tych okolicach
w sobotę wieczorem 13.13 br zawracając na Stawki w Okopową.
Pozdrawiam
P.S. Artek jakbyś widział moje Probe to byś nie napisał już spokojnie żadnego postu o Probe. Spokojnie to żart, a z resztą sam już nie wiem-
Probe to nałóg i nie pozwala obiektywnie patrzeć.
________________________
Probe 24v medici, 96r
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator do Probe

Post autor: Artek »

Anonymous pisze:Moje cacko/ Delphi/ kosztowało ok.270PLN jak pisałem wcześniej 01.12 br.

Do Artek - sorry to nie byłem ja. Ostatnio pojawiłem się w tych okolicach
w sobotę wieczorem 13.13 br zawracając na Stawki w Okopową.
Pozdrawiam
P.S. Artek jakbyś widział moje Probe to byś nie napisał już spokojnie żadnego postu o Probe. Spokojnie to żart, a z resztą sam już nie wiem-
Probe to nałóg i nie pozwala obiektywnie patrzeć.
________________________
Probe 24v medici, 96r
No to najwidoczniej jeszcze ktoś inny kręci się po tych okolicach. :roll:
Może jeszcze kiedyś się spikniemy gdzieś w Wawie. :D
Zarejestruj się bo ciągle jesteś jeszcze gościem :lol:
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
vel annonymous

Akumulator do Probe

Post autor: vel annonymous »

Akumulator to temat rzeka, ale fala kulminacyjna już przeszła.

Do Artek- dzięki za propozycję wstąpienia do klubu. Narazie pozostanę
gościem. W tej okolicy kręci się rzeczywiście czarne 24v-WZ...........,
ale przyjętym zwyczajem nie podaję całego numeru. Może się już spikneliśmy. Moje początki z Probem to czarny GT z Chłodnej, a dalej szafirowy z Jelonek okolice Sterniczej, Ząbki itd. w końcu wybrałem szafir z Okęcia. Teraz mam bleka.
Pozdrawiam
_______________
Probe 24v medici, 96r
Awatar użytkownika
MARTINI
Posty: 49
Rejestracja: 2004-10-06 00:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MARTINI »

A czy ktoś jest w stanie podać parametry i producenta orginalnego akumlatora ? Ja właśnie założyłem Centre 61Ah i testuje ! Taki sam akumlator urzywa moja siostra w Taurusie 3.0 V6 już 3 rok i rzadnych problemów zima ,lato pali jak złoto. Pozdrawiam Martini
PROBE I 2,2 LX DIGITAL 89
Życie jest piękne za szyb probika !!
rick
Posty: 301
Rejestracja: 2003-03-17 14:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rick »

Mam ZaP_Piastów 70Ah/prąd prawie 540A+ 30%(ok 700A)_ wapniowy od roku. Mam dodatkowo 4 lapmy na przodzie + ok 650W w głośnikach. Zadnych problemów z prądem nie mam. raz zostawiłem światła na 6 godzin i nic nie odczułem, normalnie zapalił bez problemów. Jedna uwaga żeby sie zmieścił obniżyłem oryginalną półke i jest git. teraz wszystkie pasują. Jego wysokość to 190 mm.
Do poczytania na temat Ca
http://www.zap.pl/?a=3&s=1&d=12&dp=2&lang=pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”