Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

Dzis w sklepie kupilem swiatelka do jazdy dziennej. Robi je polska firma www.wesem.com.pl :wink:
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Cały zestaw jest za 54,30? Działają tak jak powinny (czyt. po przekręceniu kluczyka zapalają się one i pozycja z tyłu, po włączeniu mijania gasną)?
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

To Panowie jak w końcu robicie?
Wywalamy oryginalne postojowe/przeciwmgielne i wsadzamy do jazdy dziennej z żarówkami dwuwłóknowymi? Wtedy byłoby tak że po przekręceniu kluczyka zapalają się dzienne i światła z tyłu, po przekręceniu przełącznika w poz 1 dzienne przełączają się w postojowe(czyli tak jak teraz w 1 gen.), a po przekręceniu przełącznika w poz 2, gasną dzienne i otwierają się oczy.
Czy ktoś z was juz taką kombinacje robił? Bo nie chce mieć rzędu reflektorów z przodu na zderzaku jak jakiś TIR.

pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Ja mam dwójkę, a poza tym przednich przseciwmgielnych nie mam w ogóle, więc po prostu wstawię w zderzak te do jazdy dziennej :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Ja planuje zapakowac diodowe i schowac je w zderzaku nad grilem, tak by niebylo ich prawie widac, by nie oszpecic samochodu dodatkowymi lampami a jednoczenie nie likwidowac sobie obecnego podzialu swiecenia swiatel przednich. Niestety pewnie zrobie to dopiero za kilka miesiecy bo za cholerke nie mam czasu. Rozwazalem tez by zaadoptowac takie lampy od Subaru Legacy (ma wsteczne swiatlo diodowe wtsawione w klape) i cos takiego wlasnie chcialbym uzyskac.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

Ja w sklepie dalem za lampki 62 zl ale bez przekaznika.Dam je w zderzak i beda swiecily z pozycjami= obrysowkami.Po wlaczeniu mijania,zgasna.
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

A jakiej firmy kupiłes te światełka? Mają atest? Bo jak bez atestu to tak jak by ich nie było i na przeciwmgielnych mozesz jechac. Jak cie zatrzymają to i tak i tak zabulisz wiec nie wiem czy warto montowac te bez homologacji.

----> Winger
Pomysł fajny z tym schowaniem w zderzaku w tej szparze, ale tam są 2 cm. Nie wiem ile mają te diodowe robione przez helle, bo nie ma tam wymiarów ale widziałem inne i miały najmniej 40mm :/
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

A co tam robione przez Helle... ja mysle sam zrobic, badz zaadoptowac z Legacy
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Hmmm...
Ale policja prędzej czy później się do ciebie przyczepi. A wtedy warto byłoby mnieć atest. Bo jak sie już czepiają to najpierw głąbowi trzeba bedzie tłumaczyc ze to do jazdy dziennej i ze mozna ich używać, a później pokazać atest na szkełku. A jak nie bedzie to lipa :/
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

tak samo jak sie "doczepili" o brak tablicy rejestracyjnej (niektorzy wiedza ktorej :) juz grubo ponad rok i tylko dwa razy sie czepiali... czepiali to za duze slowo :D
Duzo zalezy od postawy kierujacego (zatrzymanego).
A ja prawde mowiac nie mam ochoty obwieszac proba czyms wiecej niz dala mu fabryka, ani nie mam zamiaru jezdzic z podniesionymi lampami (na razie jeszcze jezdze).

To oczywiscie wylacznie moje zdanie i moj kierunek.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Grzegorz !

Pewnie czasem bywasz w "Ziemi świętej" :wink: ...
Na ul. Żeligowszkiego na wysokości Lipowej jest firma która plotuje w 3D w Plexi :arrow: :idea: .
Jeśli tylko światła będą gabarytowo odpowiadały przepisom i będą miały wyplotowane numery lamp do jazdy dziennej :arrow: :idea: "władza" nie będzie miała do czego się czepić .
Nie pytaj ile kosztuje takie plotowanie/frezowanie - jeszcze nie wiem ; ale pomysł myślę , że jest przedni .
Dedykowane lampy do jazdy dziennej - to może być rozwiązanie

Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

O widzisz omasz :) ciekawa laternatywa. Niestaty ale w łodzi bylem ostatnio.... sam nie pamietam kiedy.
Mialbym prosbe do Ciebie. Na ul Rewolucji 19.. ktoregos roku :) jest agencja reklamowa, maja tam niesamowite (iedys mieli) diody i uklady diodowe - rewelka. Moglbys podjechac i rzucic na nie okiem oraz sprawdzic ceny? Oczywiscie rzucaj w nie okiem z naciskiem na alternatywe swiatel dziennych montowanych w przerwie zderzaka nad atrapa.
Niestety nie pamietam nr. ul ale dokladnie opisze. Idziesz od Piotrkowskiej (idziesz a nie jedziesz bo to raptem 100 m. od Pietryny.

... no wiec, idziesz ul. Rewolucji (to jak pamietam pierwsza przecznica od Pl. Wolnosci) od ul. Piotrkowskiej w kier ul. Kilkinskiego i juz po 100m po lewej stronie skoncza sie kamienice, ktore stoja przy samym chodniku i zobaczysz parking... na rtym wlasnie parkingu stoi budynek parterowy w ktorym to jest wlsnie interesujaca mnie firma. :)
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Jutro wejdę , zobaczę co mają do zaoferowania .

Tomek

ps. Zapodaj tylko wymiar (wysokość) szczeliny o której mowa
Obrazek
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Zapodam ale juz nie dzisiaj, nie chce mi sie schodzic bo niedawno wrocilem z tyrki.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Czy można gdzieś kupić światła do jazdy dziennej, ale żeby też miały postojówki?

Takie 2w1...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Ciężka sprawa.Mnie się takich znaleźć nie udało.Są do jazdy dziennej tylko i to gabaryty mają takie, że do tira raczej pasują a nie do proba.Wsadziłem w końcu jakieś hiszpańskie E-9 i żarówki dwu włóknowe 5-21W.Pozostaje mi wierzyć że pączkojady mają chore kręgosłupy i żaden się tak nisko nie pochyli, żeby dokładnie przeczytać homologację.A jeśli mi dowalą mandat to przerobię literkę E na H. :wink:
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Hmm generalnie wybór jest duży chociażby na samym allegro. Polskie dzienne to 70zł za komplet np.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

w wersji BASE dzienne polskiej produkcji pasuja idealnie :wink:
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Ja zamawiam te Polskie, inne stylistyką jakoś w ogóle mi nie pasują...

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ja mam 2 typy:

pierwszy:
http://www.allegro.pl/item194826036_swi ... y_kpl.html
ale ten mi się nie widzi w 1gen

i drugi:
http://www.allegro.pl/item194382336_swi ... 138mm.html
To już bardziej pasuje, bo wygląda jak seryjne halogeny...

Tylko co wtedy z postojówkami :?: :roll:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3829
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

Drzymek - ja już pisałem że te pierwsze nie wejdą do seryjnego otworu po przeciwmgielnych, za to te drugie już nawet kupiłem i pasują idealnie. Co do postojówek - planuje wywiercić otworki w odbłyśnikach tych nowych lampek i je tam umieścić...myślę że to rozwiąże problem 8)
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

Maxxum pisze:...za to te drugie już nawet kupiłem i pasują idealnie. Co do postojówek - planuje wywiercić otworki w odbłyśnikach tych nowych lampek i je tam umieścić...myślę że to rozwiąże problem 8)
Jakieś zdjęcie z finalnym efektem? :)
Obrazek
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3829
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

emce pisze:
Maxxum pisze:...za to te drugie już nawet kupiłem i pasują idealnie. Co do postojówek - planuje wywiercić otworki w odbłyśnikach tych nowych lampek i je tam umieścić...myślę że to rozwiąże problem 8)
Jakieś zdjęcie z finalnym efektem? :)
Chodzi właśnie o to że jeszcze nie zamontowane - totalny brak czasu. mam jedynie porobione fotki tych lampek po ich rozpakowaniu - wyglądają prawie identycznie jak oryginalne przeciwmgielne, zresztą mają takie same wymiary.

Obrazek Obrazek
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

Dzięki, teraz pozostaje tylko czekać na czas :twisted: Swoją drogą też się zastanawiam właśnie nad takim rozwiązaniem, tyle, że chciałem najpierw zobaczyć jak to w ogóle się ma do probasa, ale skoro wszystko takie samo to musi być dobrze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ADTOM
Posty: 318
Rejestracja: 2006-03-20 15:54
Galeria: viewtopic.php?t=8925
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: ADTOM »

no to czekamy na koncowy efekt i chyba sami je kupimy , bo mi sie juz znudzilo jezdzic z otwartymi lampami:)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”