Car audio - propozycje, pomysły ?

Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

daniel pisze:....a mi odpowiada jedynie dźwięk ALPINE 8) czysto gra...nie ma sztucznego basu jak pioneer, jedynie można je porównać do Clariona inne radia sie chowaja :lol:
mam 2 radia ALPINE jeden stary model a 2-gi 9843 - i taki sam chce do probka kupić
Są na świecie lepsze radia od ALPINE 8)
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

hehe może i tak :wink: ale ceny raczej nieosiagalne dla zwykłego śmiertelnika a w przypadku ALPINE porządne radyjko można mieć za około 800zł. i w tym przedziale cenowym według mnie lepszego radia nie ma patrząc oczywiście na dzwięk a nie ilość bajerów
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

Czy komuś udało się wsadzić 6x9 na tył, ale nie w półkę tylko w boczki przy siedzeniach z tyłu ?
Chciałbym jutro spróbować ale nie wiem czy jest sens, więc szybka odpowiedź mile widziana 8)
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Niestety ale 6x9 nie mieszczą się w standardowe otwory w tylnych boczkach. Trzeba wycinać trochę blachy aby je tam wpasować.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

Voodoo pisze:Niestety ale 6x9 nie mieszczą się w standardowe otwory w tylnych boczkach. Trzeba wycinać trochę blachy aby je tam wpasować.
Hmm to dziwne, bo dziś troche tam grzebałem i bez wycinania blachy da się je tam schować :) Rzeczywiście żeby tam leżały idealnie to trzeba by było wyciągnąć tą gumową osłone i wyciąć troche blachy, ale nawet z tą gumową osłoną i odpowiednim ustawieniu głośnika da się go tam zamknąć 8) Więc miedzy świętami i sylwkiem albo po nowym roku je tam będę upychał, bo dziś nie mam ani blachowkrętów ani odpowiednich wierteł, a już zaczynam świąteczne odpoczynki i nie chce mi się do sklepu jechać haha
Ale w razie czego postaram się zrobić fotki przy montażu i pokazać czy się uda czy jednak się przelicze 8)
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Jako, że do nas na tyle elegancko wchodzą 5X7 tu moje pytanko - czy warto zainwestować w te głośniczki - powiem szczerze, że wyglądają solidnie jednak firma mi zupełnie nie znana

http://www.allegro.pl/item155204350_lan ... ford_.html

Pozdrawiam
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Hm, może i ładne ale No Name.

Pza tym słyszałem, że inwestowanie w elipsy nie jest najlepszym wyjściem, lepiej jakieś porządne okrągłe. Nie pamiętam już kto się podzielił ze mną taką rewelacją :wink:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

kędziorek a masz jakąś "wizje" gdzie wpakować te okrągłe?? chyba tylko tylna półka :lol: , ja mam w przednich drzwiach jakieś 16 i całkiem ładnie to gra ale jak podkręce muzyczke i jestem na zewnątrz autka to słychać jak całe drzwi drza od basiku :wink:
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

Lanzar to nie jest no name :wink:
Ale głośniczki z linka to low end raczej nie warty zakupu 8)
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Roswell pisze:Lanzar to nie jest no name :wink:
Lanzar kiedyś dobrze grał, teraz jedna wielka kupa... z hipermarketów
Obrazek
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Dzięki za info - szukam dalej
W sumie nie oczekuje super brzmienia za takie pieniądze (nie mogę więcej przeznaczyć bo niedługo do UK emigruje) ale wasze rady zawsze się przydają - jeszcze coś takiego wynalazłem

http://www.allegro.pl/item155366492_alp ... f_vat.html
http://www.allegro.pl/item156057910_pyl ... owie_.html
http://www.allegro.pl/item157937990_do_ ... liczn.html

Pozdrowionka
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

pelot pisze:
Roswell pisze:Lanzar to nie jest no name :wink:
Lanzar kiedyś dobrze grał, teraz jedna wielka kupa... z hipermarketów
Teraz też ma jeszcze kilka produktów w które można zainwestować, ale nie te z niskiej półki.
el_talerzos pisze:Dzięki za info - szukam dalej
W sumie nie oczekuje super brzmienia za takie pieniądze (nie mogę więcej przeznaczyć bo niedługo do UK emigruje) ale wasze rady zawsze się przydają - jeszcze coś takiego wynalazłem

http://www.allegro.pl/item155366492_alp ... f_vat.html
http://www.allegro.pl/item156057910_pyl ... owie_.html
http://www.allegro.pl/item157937990_do_ ... liczn.html

Pozdrowionka
Nie szanowny kolego :D
Szkoda pieniędzy, lepiej jedź będziesz miał dużo $$$ i po powrocie kupisz porządne audio. Ale jeśli już byś coś musiał wybrać to z tego wszystkiego to alpiny, miałem w cinquecento podobne ale 6x9, jedyne co miały fajne to bas :wink:
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

pelot pisze:
Roswell pisze:Lanzar to nie jest no name :wink:
Lanzar kiedyś dobrze grał, teraz jedna wielka kupa... z hipermarketów
wypraszam sobie!! mam glosniczki tej firmy i graja rewelacyjnie!!:D i mam zamiar sobie skompletowac caly system tej firmy na przod, tyl i do bagaznika!!:}
tylko potrzeba pod te glosniki porzadnego wzmacniacza bo pod samym radiem nie zagraja... wiem po swoich 7X10 w tylnej polce!! pod radiem cos tam graja, pod wzmakiem 200W jak teraz graja juz jest lepiej a jak mialem pod 600W (jak da sie go naprawic to znowu beda pod nim graly:P) to poprostu rewelka!! i polecam glosniki tej firmy!! :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Jak możecie wspomóżcie kolejną radą - który grajek :lol:

http://www.allegro.pl/item161679106_alp ... klep_.html

czy

http://www.allegro.pl/item162781720_rew ... w24pl.html

Pozdrowionka
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Tu była dyskusja na inny temat zapoczątkowana poniższym pytaniem Davida.
Robert
davidlive pisze:Obrazek
:wink: :wink: :lol: :lol:
kumpel chce kupic radio tak do 700 zeta .
Więc pomyslałem jakie wy byście polecali mu kupić , jak firma i takie tam parametry .
Ja bym radził coś takiego zakupić - naprawdę warto - może nie nowe ale klasa sprzętu niezła

http://www.allegro.pl/item190608017_pio ... bacz_.html
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Pozostawmy temat Davida i wróćmy do audio. :)

Panowie co powiecie o takich głośniczkach -->>

http://www.allegro.pl/item189507481_bla ... nowe_.html

Średnica 16cm i głebokość 5,6cm czyli powinno wejść bez większych komplikacji do IIgen

a na tył

http://www.allegro.pl/item188005751__bl ... unkt_.html

I jak dobrze rozumiem do Probka wchodzą 6x8 czyli trzeba będzie trochę się pogimnastykowac ??


Powoli zastanawiam się nad audio do Probka, i na spokojnie chciałbym przemyśleć swój wybór... Nie zamierzam kupować jakiś Buszmenów i chciałbym dokonać sensownego wyboru. Pytam się orintacyjnie, sprzecik audio zamierzam zakupić w pprzyszłym miesiącu ze wwzględu na ograniczoną zasobność portfela :-(



A przy okazji znajomy chce sobie zmontować jakiś sprzęt do swojego autka i zastanawia się ktróry z poniższych głośników wybrać:

http://www.allegro.pl/item188087655_pio ... z_gor.html

http://www.allegro.pl/item190065979_son ... 1300w.html

albo co wyjdzie taniej.

http://www.allegro.pl/item190127154_now ... goraj.html

Nie wiem co chce z tym zrobić, czy zamontowac pod siedzeniami i zrobić masażer czy może na podwoziu i lowridera... Tak czy siak prosił o radę.Bo nie wie czy kierować się danymi technicznymi, czy marką w tym przypadku. ;-)
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

Kaszczu: wazniejszy od glosnika jest wzmacniacz... znajdz najpierw wzmacniacz a pozniej dopasuj do niego glosnik ;-))) jesli kupisz wzmacniacz za 200 zl i glosnik za 300 to kiepsko bedzie gralo...

http://www.allegro.pl/item190193785_wzm ... x_100.html

to jest bardzo dobry wzmacniacz ! jesli bys gdzies znalazl GTA 1300 to juz odlot...
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

KASZCZU te głośniki które pokazałeś to żadna rewelacja.
Ktoś mówił że duże elipsy nie wejdą do tyłu, ja wsadziłem :wink:
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

To jeszcze ja wejdę z takim zdaniem w ten wątek :)

KASZCZU -> jeśli chcesz mieć na prawdę przyzwoite audio to nie nastawiaj się na te elipsy...

już wyjaśniam, Misiek słusznie zauważył, że pierwsze i najważniejsze w autach i szczególnie w takim jak nasze (spora buda i itp) jest piecyk. kup sobie jakiś 4 kanałowy piecyk i nie kombinuj z tym napisem na radiu 4x50W czy cokolwiek podobnego. gdzieś juz wyjaśniano jakie to waty i gdzie można sobie ten parametr wsadzić. PIEC jest najważniejszy nawet jeśli kupisz głośniczki takie piździki po 15pln.

teraz te owale.

Moim zdaniem na prawdę nie warto W OGÓLE (!!!) inwestować w zatykanie głośnikiem tych miejsc z tyłu. tam głośnika nie da się obudować i wygłuszyć, kupisz nawet bardzo drogie głośniki, bardzo mocne, dopalisz je piecem a one ci w tym miejscy NIE ZAGRAJĄ bo tam nie ma skrzynki i powietrze zza membrany przewala się przed membranę bez żadnych trudności.... będzie to wywalona kasa beż żadnego efektu.


RADA:
dobre głośniki na drzwi, najlepiej jakis midbasik, jeśli trzeba dołóż dystanse, ja sobie wyciąłem w 10 minut dwa dystanse z mdf i kosztowało mnie to piwo. na górę daj jakieś kopułkowe (nie piezzoelektryki) sopranki, zepnij to przez jakieś kondensatorki (często już w zestawie) ze sobą i pod wzmacniach. Na tył daj tylko bas w bagażnik i nie ważne czy zrobisz skrzynkę czy kupisz tubkę byleby tylko to pod piecyk podpiąć.
GRUBE KABLE zasilające koniecznie(!!!)

jeżeli koniecznie musisz mieć jakieś owale z tyłu to już lepiej będzie grało jak je upalujesz do tylnej półki proba. (ale nie polecam)
najtaniej i najprzyjemniej będzie ci to grało, ja kombinowałem żeby nie wsadzić 12 głośników i nie utopić grubej kasy i gra mi tak że nie mam czego sie wstydzić.
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Mr. Cynk pisze: kup sobie jakiś 4 kanałowy piecyk i nie kombinuj z tym napisem na radiu 4x50W czy cokolwiek podobnego. gdzieś juz wyjaśniano jakie to waty i gdzie można sobie ten parametr wsadzić. PIEC
Spoko Cynki doskonale wiem o tym ;-) Miałem wczesniej radyjko które niby miało 4x70 :-D :-) hehe teraz korzysta z niego znajomy w Cinkusiu. Pytam o głośniki bo wzmaka będę mieć od znajomego, który rozbił autko i stuki co nie będzie potrzebować tego sprzętu. Mam jeszcze Equalizer blaupunkta, który che zamontować jednak do końca nie wiem gdzie co podłączyć ;-) Tu opisałem temat equalizera -->> http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=11076

Przejrze na spokojnie wszystkie wątki na forum, które polecił Robert i może dojdę do tego ;-)

Dzięki za radę jeszcze nic nie kupuje bo z kasą krucho a i tak muszę się zapożyczyć na sekwencje do Proba...

W sumie dysponuje sprzętem: Radyjko Pionka 4x45W do tego chciałem podpiąć equalizer + 4x30W + wzmaka. Tylko czy da się to jakoś wszystko tak podłączyć żeby nic nie spalić. Nie jestem elektronikiem i wielkim znawcą car audio, siedze tylko w podstawach ;-) Więc każda wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna.
Ostatnio zmieniony 2007-05-18 15:06 przez KASZCZU, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Post autor: Astro »

Witam!

Przenoszę swój post z tematu który sam założyłem, bez bicia przyznaje ze błędem było zakładanie go za co chciałem przeprosić wszystkich kolegów z forum!
Wiec pisze w tym temacie:)

Chodzi mi o dobranie wzmacniacza (jeśli takowy jest mi potrzebny) do głośników które już kupiłem:
JBL CS2165 z przodu
JBL GTO8672 na boczkach i
JBL CS3196 na półce
Radio które było zamontowane w aucie kiedy je kupowałem to
Sony 4x50W.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na propozycje!
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

Kolego ale po co Ci tyle glosnikow ? jak to zestroisz ? ;-)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

der_astro pisze:Witam!
Chodzi mi o dobranie wzmacniacza (jeśli takowy jest mi potrzebny) do głośników które już kupiłem:
JBL CS2165 z przodu
JBL GTO8672 na boczkach i
JBL CS3196 na półce
Radio które było zamontowane w aucie kiedy je kupowałem to
Sony 4x50W.

Generalnie z mojego punktu widzenia robisz największą tandetę jaką można sobie wykombinować.

Misiek tutaj ma rację niestety, ty tego nie zestroisz solidnie, będzie ci to huczało ale nie grało i co najważniejsze prawdopodobnie popalisz te głośniki bo półka i boczki to inaczej głośniki trzymane w ręku.... one nie mają tam żadnej skrzyni rezonansowej więc skąd ty chcesz mieć jakiś bas?

jezu, ludzie myślą że jak kupią drogie i dużo to będzie ładnie grać... :D:D:D


w drzwi midbasy, na przednią szybę soprany dobre i tuba w bagażnik, do tego zwykły piec 4 kanałowy ze zwrotnicami i masz pozamiatane.

chcesz wystawię ci gdzieś płytkę stereofile audiotest. wypalisz sobie wsiądziesz i zamkniesz oczy, jak będziesz tego słuchał to zobaczysz gdzie i co ci słabo gra.... ale ja już ci to napisałem.
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Post autor: Astro »

Witam,
Głośniki najpierw kupiłem te z serji CS, po rozbebeszeniu tapicerki okazało się ze te w boczkach nie są 6x9 tylko 5x7 i kupiłem te GTO 8627.
Wiec w zapasie mam te 6x9 które chciałem wstawić w półkę.
Nie chce się ich pozbywać bo naprawdę ładnie grają.
Wiec proszę o pomoc co mam w tej sytuacji mam zrobić?
Głośniki mam takie jakie kupiłem i chce żeby zostały.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-05-06 11:40 przez Astro, łącznie zmieniany 1 raz.
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

No dokladnie, ja chce wlasnie zbudowac skrzynki na drzwi do kicka, w kokpicie zrobic otworzy do zamontowania litrowych obudowek glosnikow sredniotonowych i na jakiejs satelicie sopran. Do tego odpowiednie zwrotnice.

caly zestaw bedzie zasilal wzmacniacz blaupunkta GTA 470 a skrzynke w bagazniku GTA 1300 (monoblok)

Montowanie glosnikow z tylu to glupota... a w tylnia polke to juz mega idiotyzm :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”