Odparowanie paliwa

Awatar użytkownika
Miru
Posty: 13
Rejestracja: 2005-05-28 00:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Odparowanie paliwa

Post autor: Miru »

Witam wszystkich czytających i proszę o pomoc.
Obecnie moje Probe przechodzi generalny remont podwozia i nadwozia - konserwacja, lakierek i przy okazji inne typu hamulce czy zawiecha.
Po zdemontowaniu zbiornika paliwa okazało się, że w rozsypce jest taki system przewodów paliwowych na odcinku od wlewu do zbiornika. Chyba troszeczkę namotałem, ale jeśli ktoś miał z tym do czynienia będzie wiedział o co chodzi. Moim zdaniem jest to chyba jakieś odparowywanie paliwa? Może się mylę?
Czy można to pominąć np. zamykając obieg tuż przy zbiorniku?(Tak byłoby najprościej) Czy może szukać używki?
I jeszcze jedna sprawa - wzdłużny wahacz tylny ma luzy. Czy można gdzieś dostać tuleje tegoż wahacza lub całe wahacze?
Przeszukałem w wielu sklepach ale nigdzie nic o wzdłużnym wahaczu.
:-):-)Czarny 2.2 GT '91 :-):-)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Wita te wężyki to odpowietrzacz czyli zgadłeś a ja nie polecam ich zaślepiać albo je obejść. Ja swoje dorobiłem z miedzianych rurek gdzieś na forum są fotki. Śmiga aż miło. Co do gum to Maciucha może ci w tym pomóc więc wal do niego. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Miru
Posty: 13
Rejestracja: 2005-05-28 00:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Miru »

Hmmmm... Odpowietrzacz? Odpowietrzenie to moim zdaniem taka grubsza rurka biegnąca przy rurze wlewu paliwa a mi chodzi o taką cieńszą, o średnicy ok. 0,5 cm co idzie sobie od zbiornika przechodzi przez taką szerszą tubę w formie walca, a dalej nie wiem gdyż u mnie rozleciało się.
A odnośnie tych fotek to może jakiś namiar posiadasz bo nie mogę odnaleźć na forum - a byłyby bardzo przydatne przy rekonstrukcji. Moje są tak skorodowane i połamane że nie wiem co, jak i którędy.
A czym skutkowałoby zrobienie obejścia tuż przy zbiorniku? Zapach benzyny wewnątrz? W sumie to u mnie zapewne już od dłuższego czasu to nie spełniało swojej funkcji.
:-):-)Czarny 2.2 GT '91 :-):-)
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Odpowietrzenie to moim zdaniem taka grubsza rurka biegnąca przy rurze wlewu paliwa
ta rurka służy do odpowietrzania podczas tankowania. Jak zakręcisz korek to nic ci nie odpowietrzy :P
Tamte cienkie o których pisze Bogdan to właśnie odpowietrzenie zbiornika że tak powiem podczas pracy. Wylot tego ustrojsrwa jest w filtrze węglowym który masz pod maską (taka czarna spora puszka przy podszybiu) i lepiej tego nie zaślepiaj tylko napraw sposobem Bogdana :)
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Ja od kupna auta mam to zaślepione i jakoś jeżdzę
niby co się może stać 8)
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Ja jak zaślepiłem w poprzedniej maździe to waliło beną na zewnątrz i ciągle zasysało mi zbiornik, co w przypadku gaźnika i mechanicznej pompki skutkowało cofaniem paliwa i porannym dłuższym kręceniem
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Odparowanie paliwa

Post autor: Pelot »

Miru pisze: Czy można gdzieś dostać tuleje tegoż wahacza lub całe wahacze?
Przeszukałem w wielu sklepach ale nigdzie nic o wzdłużnym wahaczu.
nie kupisz tych tulejek, jedyna możliwość to znajdz zakład co regeneruje wahacze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Miru
Posty: 13
Rejestracja: 2005-05-28 00:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Miru »

Kupię, kupię.. A choćby tutaj:
http://www.tedgum.pl/pl/katalog/FORD-USA/PROBE/
Mają wszystkie elementy metalowo gumowe do naszych maszyn.
Tylko jest ból, wszystko mają na stanie prócz tych @#$%^%#nych tulei wahacza tylnego. Będą ale dopiero pod koniec września. A mi potrzebne już teraz!!!
:-):-)Czarny 2.2 GT '91 :-):-)
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

nan te "tedgumy" muszępowiedzieć że średnie są. Ciut za miękkie i jeden wahacz po 3 miechach zaczyna mi juz chodzić, ale mam twarde sprężyny, więc w zasadzie mało który shit to wytrzymuje. Ale sązdecydowanie lepsze od 4max i JC. Jest jeszcze jedna firma, zdaje sie polgum
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”